PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : soru:almanyada mini job ab 16 jahre?

sahimerdan
17 Mayıs 2016, 14:46
slm degerli arkadaslar sorum 16 yasina yeni girmis kizim mini Job yapmak istiyor okul okumak istemiyor.calisma yasi almanyada ab? 16 olabilirmi bana bu konusa yardimci olursaniz sevinirim.simdiden siz arkadaslara tsk ederim.

hOrOz
17 Mayıs 2016, 16:04
Bir baba olarak önce kızının okumasını istemen gerek
ne demek okula gitmek istemiyor ?

1.cisi Nebenjob olarak çalışabilir
2.cisi benim bildiğim kadar 18 yaşiına kadar okul mecburiyeti var ( Berufsschulpflicht ) eyaletlere göre değişiyor

sahimerdan
17 Mayıs 2016, 16:12
bende bir baba olarak okumasindan yanayim ama gelde anlat okul olmasin ne olursa olsun diyor 16 yasindaki bir gence baski ne sebepler dogurur?cevabin icin tsk horoz kardes

Dolunay35
17 Mayıs 2016, 16:44
Yeri geldiğinde baskı yapacaksın tabi,devamlı başı boş bırakmakta olmaz,öğüt nasihat şart,biz okumadık iyi bir yere gelemedik bari çocuklarımız okuyup adam olsunlar,ben hep çocuklarıma derim okuyun iyi bir dereceye gelin,siz başkalarının emri altında çalışacağınıza başkaları sizin emrinizde çalışsin,bilhassa ben okumadığım için çok pişmanım ama malesef geriye dönüş yok,keşke zamanında okusaydım da iyi bir yerlere gelebilseydim.Zamanı gelince pißman olur ama son pişmanlık fayda vermez malesef.

Memoli1976x
17 Mayıs 2016, 17:04
Bir baba olarak önce kızının okumasını istemen gerek
ne demek okula gitmek istemiyor ?

1.cisi Nebenjob olarak çalışabilir
2.cisi benim bildiğim kadar 18 yaşiına kadar okul mecburiyeti var ( Berufsschulpflicht ) eyaletlere göre değişiyor

Eger 6 yasinda okula basladiysa ve hic sinifta kalmadiysa 16 yasinda 10. Sinifi bitirmis olur ve mecburiyetlik ortadan kalkar.

hOrOz
17 Mayıs 2016, 17:25
Eger 6 yasinda okula basladiysa ve hic sinifta kalmadiysa 16 yasinda 10. Sinifi bitirmis olur ve mecburiyetlik ortadan kalkar.

O dediğin Vollzeitschulpflicht zaten konuda da yazdım bazı eyalalerde Berufsschulpflicht var ,,

NRW
10 Jahre Vollzeitschulpflicht (bei G8-Gymnasien 9 Jahre),
danach Berufsschulpflicht für Jugendliche ohne Ausbildungsverhältnis bis zum Ende des Schuljahres,
in dem der Schüler 18 Jahre alt wird (§§ 37, 38 SchulG NRW)

https://de.wikipedia.org/wiki/Schulpflicht_%28Deutschland%29#Berufsschulpflicht

avni64
17 Mayıs 2016, 17:32
Benim bildigim 16 yasindakiler 450 euro,ya Kadar calisabiliyorlar. Benim 16 yasinda oglum var,okuldan sonra getränkemarkt,ta calisiyor.

sahimerdan
20 Mayıs 2016, 14:59
aradigim sorunun cevabini memoli1976x vermis ögrenmek istedigim buydu, Bilgi ve görüslerinize tsk ederim.sahimerdan..