PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OBD 2can usb für opel fahrzeuge

saridagli
16 Mayıs 2016, 13:54
OBD 2can usb für opel fahrzeuge aldim installieren yaptim ama usb yi tanimiyor usb traibayi bulmama yardimci olursaniz cok sevinirim

iso1
16 Mayıs 2016, 14:14
slm,kardeşim.

onunlan hiç bir şey yapamazsın.(opcom alman lazım opel için ) misal = http://www.amazon.de/OBD2-Diagnostic-Scanner-Reader-Black/dp/B00MQKQ79U

buradaki gibi . internettende op-com softu bulacaksın ancak işine yarar..

Eğer bu linkte ğösterdiğimdense aldıgın, programları ve treiberlerini senin için yüklerim bir yere..

saridagli
16 Mayıs 2016, 14:52
usda bendekinin resimlerini buraya yüklüyorum

http://www.upload.gen.tr/uploads/i/hHB9d-imag0009.jpg

http://www.upload.gen.tr/uploads/i/bH6BT-imag0010.jpg

iso1
16 Mayıs 2016, 15:15
tamam bekle biraz, yükleyeyim hem programı hemde treiberleri işini hallet.

saridagli
16 Mayıs 2016, 15:27
simdiden cok tesekkürler usda

iso1
16 Mayıs 2016, 15:48
Evet,

Burdan program ve treiberleri indir.=

https://mega.nz/#!lw9zQaKS!knkRHXItJ5N1yCWuALq5tsaNmDiW3yymDlFThYn cce0

Fakat dikkatli yapman lazım arabada bağlantı kurarken internetini kapat.Programı daha doğrusu elindeki op-com u update yaptirma sonra çok uğraşırsın.

Drivers Dosyasının içindeki kırmızı olan birini çalıştırıp yükle yetmesı lazım .

Kolay gelsin.

iso1
16 Mayıs 2016, 15:52
Sana birden fazla program yükledim bence sari olan almanca ile başla en iyi hangisinden bağlana bilirsen onu kur..eğer anahtar şipsi filan programlıyacaksan arabanın keyi filan lazım.

saridagli
16 Mayıs 2016, 16:11
tesekkür ederim daha sonra sonuclari yazarim buraya

saridagli
16 Mayıs 2016, 16:18
op comusb v2 konnte nicht installiert werden - usda böyle bir yazi geliyor

iso1
16 Mayıs 2016, 16:42
virus programını ve defenderi kapat,opcom'u PC ye bağla arabaya değil sonra neu start yap ve gerate manegerden en üst de andere gerete çıkacak oradan üzerine sağ tıkla ve yolladığım dosyayı nereye çektiysen içindeki Drivers dosyasıni göster ve entere bas sonra usb de serialconverter diye görünür ve yüklemiş olur

iso1
16 Mayıs 2016, 16:48
Eğer yükleyemez isen bana özelden mesaj at sabit telefondan görüşerek beraber yapalım..

Sormasi ayıp yaş kaç ve almancan nasıl

bu arada unuttum eğer windows 8-veya 10 filan kullanıyorsan bağlanamazsın..

saridagli
18 Mayıs 2016, 21:38
Us da Windows 10 kullaniyorum ve ne yapmam gerekir bana bir yol gösteriseniz sevinirim
Yaş 51 almanca zayıf

akbaba
18 Mayıs 2016, 21:43
arkadaslar bende bj.2003 opel corsa c var, arasira servis lambasi yaniyor.
bu kabloyu alsam,yukardaki programla servis lambasi söndürebilirmiyim?

Yigido
19 Mayıs 2016, 10:42
Us da Windows 10 kullaniyorum ve ne yapmam gerekir bana bir yol gösteriseniz sevinirim
Yaş 51 almanca zayıf

saridagli win 10 a opcomu yüklemen icin yolladigim videodaki islemi yapman gerekiyor. Ancak yaptiktan sonra driveri görecek bilgisayarin.

iso1
19 Mayıs 2016, 14:53
arkadaslar bende bj.2003 opel corsa c var, arasira servis lambasi yaniyor.
bu kabloyu alsam,yukardaki programla servis lambasi söndürebilirmiyim?

Elbette söndürürsün,ama sebebi olmalıki yanıyor.
Ondan sonra iki gün sonra yeniden yanar.. Hataları halletmen lazım ki bir daha yanmasın..

iso1
19 Mayıs 2016, 15:03
Yaş 51 almanca zayıf

Yardım etmek isterim ama kendim win 10 ile denemedim daha ne gibi sorunlar çıkarır bilemem.
Araştırayım bir bakayım neler var.Yiğido arkadaşın ne önerdiğini de bilmek isterim ayrıca.

saridagli
19 Mayıs 2016, 22:11
saridagli win 10 a opcomu yüklemen icin yolladigim videodaki islemi yapman gerekiyor. Ancak yaptiktan sonra driveri görecek bilgisayarin.

Yiğidi kardeş video yu göremedim

iso1
19 Mayıs 2016, 22:50
Burda >>> http://uploaded.net/file/nk4y90vx treiber windows 10 x64 bit icin.

Burda >>> https://www.youtube.com/watch?v=aoXD_wY3TYA wideo..

saridagli
20 Mayıs 2016, 05:51
usdalarim bugün baya ugrastim ne yaptiysam olmadi nerde hata yapiyorum anlamadim bir türlü treibe yi tanitamadim
https://i.hizliresim.com/0D2008.jpg

iso1
21 Mayıs 2016, 20:25
usta özeline bak.

saridagli
22 Mayıs 2016, 00:10
usta özeline bak.

usda müsaitmisin acaba gecenin bu satide

Yigido
22 Mayıs 2016, 00:44
Benim yolladigim video linki silinmis nedense. Yada bakabildiniz mi?

Yigido
22 Mayıs 2016, 00:49
https://youtu.be/8yMZIbppT94
Bu videodaki islemleri sirasiyla yapabilirmisin?
Uzun bir islem degil. Takildigin yerde yazabilirsin.

saridagli
22 Mayıs 2016, 11:04
yigido usda simdi video izliyerek yaptim ama beceremedim nerede hatayapiyorum anlamadim

Yigido
22 Mayıs 2016, 15:11
saridagli abi ile telefonda görüsüp , teamwiewer ile baglandim. Videodaki islemi yaparak hallettik.

iso1
22 Mayıs 2016, 15:12
usta yapamadıysan vereceğimi dene daha kolay :

Win + X drücken Eingabeaufforderung (Administrator) öffnen
Oder Startmenü / Startbildschirm cmd.exe eingeben und per Rechtsklick als Administrator starten
BCDEDIT –Set LoadOptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS (Strg + C und Strg + V) eingeben und Enter drücken
BCDEDIT –Set TESTSIGNING ON eingeben und Enter drücken

daha sonra aleti bağla ve treiberini yükle

iso1
22 Mayıs 2016, 15:15
Ok,sevindim hallettiğinize.

saridagli
22 Mayıs 2016, 17:11
usdalarim her ikinizede ilginizden dolayi cok tesekkür ederim

arabada denedik ve hersey ok

akbaba
26 Mayıs 2016, 00:21
virus programını ve defenderi kapat,opcom'u PC ye bağla arabaya değil sonra neu start yap ve gerate manegerden en üst de andere gerete çıkacak oradan üzerine sağ tıkla ve yolladığım dosyayı nereye çektiysen içindeki Drivers dosyasıni göster ve entere bas sonra usb de serialconverter diye görünür ve yüklemiş olur

usta benim kablo bugün geldi, bende win 7 Ult. 64 bit var. aynen yukarda yazdigin gibi yapiyorum,
usb serial port konnte nicht installiert werden
mesaji geliyor. kaspersky kapali,internet kapali.
kablo ile ufak bir cd geldi,ondan treiber yüklemek istedim ayni mesaj geliyor, treiber yükleyemiyorum.
nerde eksik yapiyorum,bir bilginiz varmi?

iso1
26 Mayıs 2016, 15:03
halledebildinmi kardeşim?

akbaba
26 Mayıs 2016, 19:44
iso1 usta, dedigin gibi yapip Andere Geräte-- USB Serial Port'un treiberini yüklemeye kadar geliyorum ama treiberi yükleyemiyorum hep ayni mesaj geliyor usb serial port konnte nicht....
youtube'da video bile baktim ama treiber birtürlü yükleyemedim.
boardumuzda sunulan audi icin kabloyuda aldim,audi güzel oldu,arabayi scan ettirdim.

iso1
27 Mayıs 2016, 15:21
Slm. kardeşim.

Ben opcom dan bahsediyorsun zannetmiştim,ki op-com sadece opel içindir audi ye bağlanabileceğini zannetmiyorum.Ama sana lazım olan treiberi

internetten bulabilirsin zannederim.Google ye (( usb serial port treiber )) diye Hangi PC sistemin var,bilmiyorum! yazarsan bir sürü ihtimal var ve nasıl yüklendiğinide öğrenmiş olursun.Belki audi ile uğraşan arkadaşlar vardır aramızda.

akbaba
27 Mayıs 2016, 19:45
iso1, nihayet oldu,opcom ile opel corsayi okutabildim,sunumun icin tekrar tesekkürler.
boardumuzda birde audi icin program sunulmustu,bende birde audi a6 var,onunlada audi'yi okuttum.
programlarla arabaya baglanbiliyorum,insallah birseylerde yapabilirim ilerde. www.stemei.de burda yapilabilecek birseyler var..
herkese kolay gelsin...

iso1
28 Mayıs 2016, 14:37
Tşk,ler bilgi için.

akbaba
11 Haziran 2016, 18:32
bende Corsa C 1.0 bj2003 var.
arabada sorunum aslinda yok. arasira nadiren servis lambasi yanardi ve kendiliginden sönerdi.
sadece meraktan bu kabloyu aldim,yukardaki programla arabaya baglanti yaptim,fehler bulundu, onlarida sildim(güya!!!)
simdi arabayi her calistirdigimdan önce, InsP gösteriyor, ve sürekli olarak su lamba yaniyor,
https://www.hk-auto.de/grafik/Reparatur/Code/C180/Motorwarnleuchte1.jpg
simdi icinizde bana kizacaklarda olacaktir,madem sorun yoktu,neden arabayla oynadin diye, haklisiniz ama merak iste.
kablo ile arabaya baglaniyorum,InsP ve yukardaki lambayi söndürüyorum. sonra arbayi sürersem lamba yeniden yaniyor.
acaba yanlis yaptigim birseymi var?
kabloyu arabaya bagliyorum,laptop ile,internet yok,defender aus,kaspersky aus, motoru calistiriyorum,sonra programi acip,Diagnostics'den arabayi seciyorum..
program Vaux-com 120309a

iso1
11 Haziran 2016, 19:04
slm.
inspeksiyon zamanını (kilometre ) yi uzatmaya bak ve yeniden sil. Bu bendede olmuştu ama şimdi hatırlayamadım nasıl sildiğimi googlede arattır bu konuda bir çok nedeni çıkar.

Msaakbr
05 Ekim 2016, 15:53
Merhaba Arkadaslar,

bende IOS yane MAC var IOS icin de bi Programiniz var mi ?

tommiks
29 Ekim 2016, 14:33
Ustalar bu software ye uygun olan fiş hangileri linke basıyorum Artikel zurzeit nicht verfügbar yazıyor başka hangi fişden kullanabilirim araba opel meriva birde fiş diyer arabalarda olabilirmi

serkes
15 Eylül 2017, 16:20
ustalar elinizde opcom türkcesi var mi 1.70 yeni versiyonu

kek67
15 Eylül 2017, 18:02
ustam ben senin linki indirdim, cesitli programlarla mega upload den

32 bit windows a instakllieren yapcam.

Birsey lazimmi daha bana datei olarak? youtube link ölmüs video yu izleyemiyorum.

Birde bahsettiginiz obd dongle almam lazim.

bende delphi ds 150 bt var ve bmw icin obd kablosu var K+ DCAN INPA Compatible yaziyor

ameX
15 Eylül 2017, 21:34
Selam arkadaslar. Ayarlar ile oynarken arabanin Cockpit de olan km bilgisi malesef "miles" e döndü. Ne yapmam gerek? Lütfen yardim edin