PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdisi borclanmasi baslangic tarihini saymiyor tavsiyesi olan

ASLAN19
16 Mayıs 2016, 13:53
25 senedir almanyada yasiyorum 1969 dogumlu yum emeklilik icin basvurdum önce 1987 tarihinde baslangicinvar 49 yasinda emekli olursun dediler sonra yok olmuyor senin 1987 senesinde calistigin firma sahte görünüyor o yüzden 52 yasinda emekli olursun ve 3 senelik ödenen bosa gidiyor diyor sgk simdi o tarihte calistigim belgeli sigortam yatmis ve uzun süre o firma acik kaldi ve cok kisi oradan emekli oldu sonra iflas etmis ve mahkeme isleri varmis o fabrikanin o fabrika iflas edip mahkemesi oldugu icin benim 1987 senesinde calismis oldugum seneler sayilmiyor bu konuda tavsiyesi olan yolgösterecek varmi

karadeniz
16 Mayıs 2016, 14:10
25 senedir almanyada yasiyorum 1969 dogumlu yum emeklilik icin basvurdum önce 1987 tarihinde baslangicinvar 49 yasinda emekli olursun dediler sonra yok olmuyor senin 1987 senesinde calistigin firma sahte görünüyor o yüzden 52 yasinda emekli olursun ve 3 senelik ödenen bosa gidiyor diyor sgk simdi o tarihte calistigim belgeli sigortam yatmis ve uzun süre o firma acik kaldi ve cok kisi oradan emekli oldu sonra iflas etmis ve mahkeme isleri varmis o fabrikanin o fabrika iflas edip mahkemesi oldugu icin benim 1987 senesinde calismis oldugum seneler sayilmiyor bu konuda tavsiyesi olan yolgösterecek varmi

ASLAN19,bu konuda sizin yapacaginiz fazla bir sey yok,sahte oldugu idda edilen firmanin mahkeme neticesini takip edin,firma kazanirsa dolasiyla sizde hakliliginizi kabul ettirirsiniz,Türkiye'dende 52 yasinda emekli olabilmek avantaj,bu sekilde borclanarak emekli olup ömür boyu maas almak dünyanin hic bir tarafinda yok.

misterno
16 Mayıs 2016, 17:03
Sirketin sahte oldugunu nasil anlamislar hemde 30 sene sonra?

hakikaten merak ettim

Sweet_FormuLa
16 Mayıs 2016, 17:44
SGK da bokunu cikardi Fabrika iflas etti diye bütün ödenen Primleri ödenmemis sayabilirmi? Son zamanlarda yaptiklari islerde, nerden sahte isyeri bulsak diye ugrasiyorlar ödenen primleride iptal etmek icin her zaman 5-10gün eksik diye insanlarimizi maasa bagladiktan 10-20yil sonra magdur etmeye ugrasiyorlar.

tolgahamburg
16 Mayıs 2016, 17:59
istersen tespit davası aç netice alırsın...

ASLAN19
20 Mayıs 2016, 20:27
sistemde S harfi varmis yani sorunlu demekmis okadar arastirdim sgk da kim koydu belli degil nasil kalkacak simdiye kadar sonuc alamadim sonucta 3 senelik ödenmis prim bosa gidiyor tavsiyesi olan yazarsa sevinirim