PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aldi den alisveris yapanlar dikkat.

türko28
10 Mayıs 2016, 20:32
http://www.sabah.de/aldiden-alis-veris-yapanlar-dikkat

yukaridaki habere göre
UCUZ marketler zinciri Aldi Süd’de geçen cuma günü alışverişte banka kartıyla ödeme yapanların hesaplarını incelemeleri gerekiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, teknik bir arıza nedeniyle alışveriş tutarının iki katı kesinti yapıldığı bildirildi. Çifte kesintiden yüzbinlerce müşterinin etkilenmiş olabileceği belirtilirken, öncelikle Sparkasse, Commerzbank ile Deutsche Bank’ın kartlarıyla yapılan ödemelerde hatanın meydana geldiği kaydedildi.

Aldi Süd, hatanın kendilerinden değil, ödeme işlemlerini yapan ağ işletmecisi İngenico firmasından kaynakladığını bildirdi. İngenico ise hata için özür dileyerek, birkaç gün içinde fazla ödemelerin banka hesaplarına havale edileceğini bildirdi. Buna göre çifte kesinti yapılanların kendilerinin girişimde bulunmaları gerekmiyor.
(haberi buraya kopyalayip yapistirdim.)
herkes hesabini kontrol etsin.

tolgahamburg
10 Mayıs 2016, 22:52
türkiye de a-101 oldu ;)milletin haberi yok

Dolunay35
11 Mayıs 2016, 12:14
Bilgi için Teşekkürler Dostum,yine de alış veriş yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Dadaloglu
11 Mayıs 2016, 12:25
Uyarin icin sagolasin kardesim.Önemli bir hatirlatma.

smeilet
11 Mayıs 2016, 12:58
Banka kartıyla asla alış-veriş yapmam.
Bilgi için Teşekkürler.

SesSizliK
11 Mayıs 2016, 22:25
Banka kartıyla asla alış-veriş yapmam.
Bilgi için Teşekkürler.

cok mecbur olmadikca asla nakit para tasimam :)

smeilet
12 Mayıs 2016, 06:55
cok mecbur olmadikca asla nakit para tasimam :)
Olabilir.Ben taşırım ama az bir miktar.

tr-22
12 Mayıs 2016, 07:35
Bundan on gün öncesi benimde basima geldi,BFT Benzincisinden depoyu doldurdum iki gün sonra baktim ayni Para iki defa ödenmis,bende hemen Bankami aradim neden böyle iki kez ödeme yaptiniz diye sordum,bana verdikleri cevap Sytemlerinde hata olusmus ikigün icersinde paraniz tekrar geri yatirilcak dediler,ve aynen dedikleri gibi param kontoya yapitirildi. (Targobank)

Ben devamli Bankakarti kullanirim,son olay haricinde basima hic bir sey gelmedi,korkmuyorumda herhangi bir hatada zaten fazla ödemeleri geri alabiliyorsun,olusan hatalar banka tarafindan oldugu icin.

ASLAN1905
13 Mayıs 2016, 01:14
adamlar hickimsenin hakkini gasp etmiyor helal olsun.

turet
13 Mayıs 2016, 22:37
modern soygun....
olaya birde bu taraftan bakalim:
örnegin birkac gün boyunca 100.000 kisiden yanlislikla iki kez kesilse, kesilen miktar 25 yerine 50 euro olsa ve yanlisligi 2 gün sonra düzeltseler...
yani 25x100.000=2.500.000 euroyu 2 gün boyunca kullanacaklar.
2 günlügüne faizsiz 2.5 milyon euro borc almak gibi.
legal yoldan kim verir????

hOrOz
13 Mayıs 2016, 22:45
modern soygun....
olaya birde bu taraftan bakalim:
örnegin birkac gün boyunca 100.000 kisiden yanlislikla iki kez kesilse, kesilen miktar 25 yerine 50 euro olsa ve yanlisligi 2 gün sonra düzeltseler...
yani 25x100.000=2.500.000 euroyu 2 gün boyunca kullanacaklar.
2 günlügüne faizsiz 2.5 milyon euro borc almak gibi.
legal yoldan kim verir????

hata olmuş sonunda ... para anında da ALDI nin kasasına girmiyor 1-2 gün bankaların hesabından ALDI nin kontosuna tranferi sürüyor
hem ALDI nin 2,5 milyon Euroya ihtiyacı olacağını sanmam

turet
14 Mayıs 2016, 11:57
sonucta o para benim hesabimdan cikiyor ve birileri tekrar benim hesabima gelinceye kadar parayi kullaniyor.
2,5 milyon sadece örnekti. miktar zamana yayildiginda dahada yüksek olabilir.
konu aldinin veya baska bir sirketin ihtiyaci olup olmadigi degil. öyle olsaydi millete para dagitirlardi....

tr-22
14 Mayıs 2016, 16:00
sonucta o para benim hesabimdan cikiyor ve birileri tekrar benim hesabima gelinceye kadar parayi kullaniyor.
2,5 milyon sadece örnekti. miktar zamana yayildiginda dahada yüksek olabilir.
konu aldinin veya baska bir sirketin ihtiyaci olup olmadigi degil. öyle olsaydi millete para dagitirlardi....

evet sana katiliyorum,benim yukarda verdigim örnek bir benzinciydi,ama herhangi bir sirketin kasasina bu para girerse senin dedigin cok mantikli.
Üstelik bir banka üzeri olmuyor,tüm bankalari kapliyor.

DJEko
14 Mayıs 2016, 17:14
adamlar hickimsenin hakkini gasp etmiyor helal olsun.

muz kolilerinden cikan kokainden vurduklari paranin ynainda snein benim parami neyapsinlar adamlar