PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mavi kartla veya Yabanci Pasaportla Türkiyede Banka hesabi acmak ?

asam2
09 Mayıs 2016, 20:57
Ustalar Mavi kartla veya Yabanci Pasaportla Türkiyede Banka hesabi acan oldumu acaba ?
Ve Almanyadaki gibi ücretsiz Bankacilik varmi ?

karinca56
09 Mayıs 2016, 21:07
selam,mavi kartla actirabiliyorsun

asam2
10 Mayıs 2016, 21:59
usta bu hesaplar ücretlimi oluyor yani aydat varmi?

Tanyel
10 Mayıs 2016, 22:41
Gecen sene ben vadesiz hesap acmak istemistim yanilmiyorsam 50 lira demislerdi, yillik hesap ücreti. Vadelide illaki ücretlidir.

DenizCan
11 Mayıs 2016, 09:06
Türkiye`de para lazim olunca cekmek icin gerekiyorsa, DKB`den hesap actir. Hesap islem ücreti yok. Visa karti ücreti yok. DKB`nin verdigi visa karti ile Türkiye`deki üzerinde visa amblemi olan tüm para otamatlarindan TL. ya da Euro olarak para cekebilirsin. Hatta baska ülkelerde de visa kartini ayni sekilde kullanabilirsin.

Türk bankalarinda istersen bankaya hic ugrama, hesap islem ücreti keserler.

asam2
11 Mayıs 2016, 10:00
Usta bu DKB kartla Türkiyede Magazalarda alis veris yapildiginda ücret yokmu ve TL olarakmi ödeniyor ?

tolga1903
11 Mayıs 2016, 11:19
Çoğu banka da otomatik ödeme yaparsan
Banka hesabı ücretsiz,yani elektrik Yada başka bir TR de odemeleriniz var ise gidin hesap açın
Mavi kart ile sorunsuz ) oluyor kendim yaptım iş bankasında

DenizCan
11 Mayıs 2016, 11:39
Usta bu DKB kartla Türkiyede Magazalarda alis veris yapildiginda ücret yokmu ve TL olarakmi ödeniyor ?

Türkiye`de magazalarda alis veris yapmadan önce visa amblemi olan para otamatindan ihtiyacin kadar ücretsiz TL cekersin. Magazaya para ödersin.

Kartla alis veris yapmadigim icin bilmiyorum.:)

infernoturko
09 Şubat 2017, 01:41
Santander 1plus card (VISA) ile dünyanın her yerinde hangi para birimi olursa olsun işlem ücreti ödemeden alışveriş yapabilirsin. ATM'lerden günlük 300 €'ya (Türkiye'de TL karşılığını) varan nakit para çekebilirsin. Ücret ödesen dahi Santander talep üzeri parayı geri iade ediyor. Yıllık masrafı yok.

Harry78
19 Nisan 2017, 00:57
Selam bendede bu kartdan var fakat Türkiyede kullanmak istedim ve isbank ATM de komisyon alacaklarini yaziyordu bende cekmekden vazgecdim. Peki komisyon yazisina ragmen cekdik diyelim , parayi nasil talep edip geri alacaz?

DenizCan
30 Nisan 2017, 22:40
Selam bendede bu kartdan var fakat Türkiyede kullanmak istedim ve isbank ATM de komisyon alacaklarini yaziyordu bende cekmekden vazgecdim. Peki komisyon yazisina ragmen cekdik diyelim , parayi nasil talep edip geri alacaz?

DKB visa karti varsa, visa amblemi olan para otamatindan (Akbank, Ziraat Bankasi vb.) ücret ödemeden cekebilirsin, ben her Türkiye`ye gittigimde böyle yapiyorum. Is Bankasinda visa amblemi yok galiba, cünkü ben is Bankasi ATM`sini daha hic kullanmadim.

infernoturko
13 Şubat 2018, 10:23

Mesajını yeni görüyorum kusura bakma.

Ben çoğunlukla Ziraat bankasının ATM’lerinden çektim ve ücret ödemedim. Galiba birde Yapı Kredi ve Vakıfbank ATM’leri ücret almıyordu ama bakmak lazım tam emin değilim.

Komisyon aldıklarında ATM’nin verdiği makbuzları sakladım ve izinden döndükten sonra Santander’den gelen Hesap Cetvelini (Kontoauszug) kontrol edip ücretlerin iadesi için E-Mail yoluyla başvuruda bulundum.

Bunun için makbuzları bir boş kağıda yapıştırdım ve ücretleri yazdım. Toplam ücreti hesaplayıp kağıda yazdım ve el yazısıyla toplam ücretin iadesini talep edip imzamı attım. Bu kağıdı e-mail’e ekledim ve gönderdim. Santander parayı bir sonraki dönemde iade etti. Santander’ya başvuruluranizida mutlaka imzanızın olması lazım.

Bundan sonra yukarıda belirttiğim ücret almayan ATM’lerden para çektim.

Kullandığım Kredi Kartı Santander Consumer Bank’ın.

Birbey 3.0
13 Şubat 2018, 11:06
Ücret almıyor diye birşey. Sadece ücreti kötü bir kurun içine saklayıp ordan ücreti alıyorlar.

Osmanbey34
14 Şubat 2018, 17:07
tek mavikart ile her banka açmıyor. yanlış bilgi vermeyin ! ben iki hafta önce istanbulda isbank şubesinde mavi kart ile hesap açtırmak istedim olmadı. yanında bir kaç evrak daha istiyorlar.

ama gecen sene denizlide esim hesap actirdi isbank şubesinde tc kimlik yeterli oluyor adress filan hic bir şey istemiyorlar !

ama dikkat tek mavikart ile açıyorlar bu bilgi yanlış. isbank şubesinde olmuyor. bu ziraat bankasında filan nasıl oluyor bilmiyorum.

ffb
14 Şubat 2018, 21:10
Slm, bizim Horozlar yardımsever insanlar olduğundan :D Denizlide mümkün.

Bazi banka elemanların tecrübesizliğinden oluyor. Bende cok ugrasdim mavi kart ile hesap actirmaya. Sonucda hesapi acarken "Maliye bakanligin tanidi evraklar" bilgisayardan seçilmesi gerekiyor.
Simdi Halbank ve Akbank´da hesabım var. Takibi Denizlide actirdim.

hekimoglu
14 Şubat 2018, 23:42
Her banka ayri uygulama yaptigi icin genelleme yapmak mümkün olmuyor en dogrusu hesap acilmak istenen subeye sahsen yada telefonla basvurup bilgi almak.