PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkiyeye donuyorum esyalarimi nasil gonderirirm (hollanda->Turkiye->aksaray)

atf
07 Mayıs 2016, 15:18
Selam arkadaslar,

7 inci ayda, turkiyeye kesin donus yapacam ama esyalarimi en uygun sekilde turkiyeye nasil gonderebilirim yada goturebilirim bilen yada tecrubesi olan varmi ?
Yalniz kesin donus olsada, hala hollanda vatandasligimi koruyorum, malulen emekli oldugum icin pasaportumu geri verme gibi bir durum yok. tabi ayni zamanda turk vatandasiyim.

Mesela turkiyeden avrupaya (hollanda) nakliyat yapan bir sirket le anlasabilirmiyim, ve eger hollanda ya nakliyat yapan Ankara, aksaray, adana, nevsehir, kirsehir gibi, aksaray a yakin yada aksaray dan (guney dogu illerine) gecen bir nakliyat sirketi varmi bildiginiz?

atf
01 Ağustos 2016, 19:13
15-07-2016 tarihi itabir ile turkiye ye yerlesmis bulunuyorum. En mantikli cozum olarak, genis bir araba alip yukleyebildigim kadar malzeme yukleyip memlekete geldim.

hope41
03 Ağustos 2016, 11:27
15-07-2016 tarihi itabir ile turkiye ye yerlesmis bulunuyorum. En mantikli cozum olarak, genis bir araba alip yukleyebildigim kadar malzeme yukleyip memlekete geldim.

Genis bir araba derken nasil bir araci kastediyorsun? Bircok esya götürdü isen büyük kamyon ile ancak hepsini götürebilirdin diye düsünüyorum.

Ya da mobilya mutfak vs... birsey almayip sadece normal esyalardan büyük bir minibüs ile götürdün.

tolgahamburg
03 Ağustos 2016, 15:45
Dön hocam dön korkma 15 temmuz da türkiyedeydim Devlet darbe marbe dinlemedi emekli maaşımızı zamlı aldıkok78rcp

Starterbox
08 Ağustos 2016, 05:52
Bulabildinmi Firma Almanyada var istersen yollayım telefonu 02323 1463210 burdan ulaşabilirsin güvenilir firma Castrop-Rauxel de bu firma ben sakat arabası yolladım problem cikmadi

hope41
08 Ağustos 2016, 11:39
Bulabildinmi Firma Almanyada var istersen yollayım telefonu 02323 1463210 burdan ulaşabilirsin güvenilir firma Castrop-Rauxel de bu firma ben sakat arabası yolladım problem cikmadi

Ben bunu bir yere not edeyim, belki lazim olur yakinda :)

akdenizli33
08 Ağustos 2016, 17:00
ya kardes iyi yapmisisn da nasil dönuyorsunuz bizede yazinda bizde dönelim ora geliriniz olcakmi cocuklar ne oldu nasil karar veridniz

Bakirköylü
08 Ağustos 2016, 20:29
Neden götürüyorsunki, kullanilmis esyaya tasimada ödiyecegin para ile T+ürkiyede daha ucuzunu ve iyisini alirsin, zahmetden sikintidanda basin belaya girmez..

kadir1973
27 Ağustos 2016, 10:27
hayirli olsun

RxCet
27 Ağustos 2016, 18:12
Türkiyeye bizde esya gönderdik bundan 7-8 sene öncesinde metreküp üne 120-140 € arasında degisiyor.Firma düsseldorftaydi daha isliyormu bilmiyorum Emintrans di ismi. Biz asagi yukari 1200€ ödemistik. Ayrica tv icin trde trt bandrolu ödüyorsun 250tl gibi bir rakam olmasi lazim. Bence esyalarin eski ise hic ugrasmaya degmez. Ayrica esyalari cikartirken konsolosluktan kagit alman gerekiyor ve sirkete vekelat veriyorsun. Konsoloslukta esya hakkini kullanmistir diye pasaportuna mühür vuruluyor.