PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izin zamani türkiyede arabanin bakimini yaptirmak nasil olur?

erhan__79
07 Mayıs 2016, 13:28
arkadaslar basliktada belirttigim gibi izinde arabanin bakimini yaptirsak nasil olur suan bakima 9000 km var ve yaklasik 2 ay sonra yola cikacagim,izmite gidecegim.türkiyedeyken bakim zamani gelmis olur.1.si türkiyedeki servislerle burdakiler arasindaki fark nedir mesela benim bildigim tr de mercedes 15 binde 1 servise giriyor burda 25 bin.ayrica aracin avrupa ici 2 sene garantisi var bu tr de(avrupa tarafi degil) bakim olmasi garantiyi etkilermi ve türkiyede bakim yaptirmak arabanin scheckheftinde sorun olurmu.tecrube sahibi arkadaslardan görüslerini bekliyorum

tufanci
07 Mayıs 2016, 16:29
erhan kardesim, beni dinlersen izinine 2 ay varmis günlük kac km yapiyorsun bilmiyorum ama, sen bakimini burada bildigin yerde yaptir, türkiyede bu gibi islerle mecbur kalmadigin müddetce ugrasma.
tanidigin bildigin türkiyede servis yoksa, git gel izin günlerin perisan olur,
sonra scheckheftle ilgili de basin agriya bilir, o sebebten izine cikmadan burada bakim tarihini öne alarak yola cik, kafan rahat olsun , iyi tatiller

erhan__79
07 Mayıs 2016, 23:29
erhan kardesim, beni dinlersen izinine 2 ay varmis günlük kac km yapiyorsun bilmiyorum ama, sen bakimini burada bildigin yerde yaptir, türkiyede bu gibi islerle mecbur kalmadigin müddetce ugrasma.
tanidigin bildigin türkiyede servis yoksa, git gel izin günlerin perisan olur,
sonra scheckheftle ilgili de basin agriya bilir, o sebebten izine cikmadan burada bakim tarihini öne alarak yola cik, kafan rahat olsun , iyi tatiller
cevap icin tskler.suan 9200 km var en fazla 1500 km burda yapsam aslinda belki izinede yetebilir ama 25.07 bakim tarihi diye söylüyor araba ben 03.08 dönüyorum.tarih ve km hangisi önce gelirse sanirim.benimde niyetim aslinda burda yaptirmak ve oyle cikmak ama km nerden baksan 7500-8000 km önce yaptirmam gerekiyor.bir dusuncemde türkiyede daha ucuza mal etmek tabi ama dedigin gibi servisler problem olabilir.126000 km bakimi mercedes C klasse 2012 tüm filtreler ve yag degisimi olacak acaba fiyat ne tutar bilgisi olan varmi?

miralay
07 Mayıs 2016, 23:54
Kardes arabanin her bakimini burda yaptir bilhassa motor su bu sakin orda arabani kurcalatma birincisi hertürlü malzeme yok ikincisi yeni arabalardan anlamiyorlar hele hele türkiyede olmayan modellerden kimse yanlis anlamasin belki usta olarak türk ustalar iyi olabilir ama hala avrupadaki alistigimiz sistemden cok uzaktalar.Tabiki karar senin .

tufanci
08 Mayıs 2016, 00:35
miralay arkadas yazmis bende ayni fikirdeyim, servis servis dolasip bosa izin zamanini harcama, birde ya filtresi eksik olur , ya bir vidasi eksik olur arabani serviste birakman gerekir basini agritma, burada yaptir kafan rahat olsun varsin erken olsun gec olmasin.
mercedes bakim fiyati olarak araban ile ilgili pek bilgi yazmamissin, ben tahmini olarak hesaplattim autoscout werkstatt

mercedes c klasse c 220 cdi , 2012 model 126000 km bakimi
Ölwechsel (6,5 Liter)Motorölfilter erneuern Dichtring für Ölablassschraube erneuern Bremsflüssigkeit erneuern Automatikgetriebeöl erneuern Ölfilter Automatikgetriebe erneuern

389 € dan basliyor , tabi bu fiyat benim kaldigim yer icin gecerli

erhan__79
08 Mayıs 2016, 01:40
miralay arkadas yazmis bende ayni fikirdeyim, servis servis dolasip bosa izin zamanini harcama, birde ya filtresi eksik olur , ya bir vidasi eksik olur arabani serviste birakman gerekir basini agritma, burada yaptir kafan rahat olsun varsin erken olsun gec olmasin.
mercedes bakim fiyati olarak araban ile ilgili pek bilgi yazmamissin, ben tahmini olarak hesaplattim autoscout werkstatt

mercedes c klasse c 220 cdi , 2012 model 126000 km bakimi
Ölwechsel (6,5 Liter)Motorölfilter erneuern Dichtring für Ölablassschraube erneuern Bremsflüssigkeit erneuern Automatikgetriebeöl erneuern Ölfilter Automatikgetriebe erneuern

389 € dan basliyor , tabi bu fiyat benim kaldigim yer icin gecerli
cevap icin tskler.evet haklisiniz o zaman 1 ay daha kullanayim duruma göre bakarim tekrarddan eger km az yaparsam türkiye gelis gidese yeter,fazla km yaparsam burda yaptirip giderim.benimde c200 136 ps.ama bu mercedes servisinin fiyati degil normal werkstattin fiyati sanirim yada?cunku ben 1000 euroyu gözden cikarttim 389 az geldi gözüme .

fuk_18
08 Mayıs 2016, 02:12
siddetle önerim size su aracin km bakim kalan zamanina bakmayin elinizden geldigince 15 binde bir bakimini yaptirin araci türkiyede neden 15 bin burda 30 bin onun mantigini hala anlamadim ama benim bir kere motorschadenden sonra artik her arabamin bakimini 15 bin gelmeden bile yaptiriyorum kendimi ozaman daha güvende hiisediyorum,

birde aracin bakimini mutlaka burda yaptir arac suan 2012 oldugu icin servis disinda yaptirma tahmini fiyat 400 euro bulur tr de servislerde ayni paraya yapiyorlar tr deki aldigin masa göre orda servise soksan araci 600 700 tl den asagi cikamazsin

erhan__79
08 Mayıs 2016, 02:36
siddetle önerim size su aracin km bakim kalan zamanina bakmayin elinizden geldigince 15 binde bir bakimini yaptirin araci türkiyede neden 15 bin burda 30 bin onun mantigini hala anlamadim ama benim bir kere motorschadenden sonra artik her arabamin bakimini 15 bin gelmeden bile yaptiriyorum kendimi ozaman daha güvende hiisediyorum,

birde aracin bakimini mutlaka burda yaptir arac suan 2012 oldugu icin servis disinda yaptirma tahmini fiyat 400 euro bulur tr de servislerde ayni paraya yapiyorlar tr deki aldigin masa göre orda servise soksan araci 600 700 tl den asagi cikamazsin
cevap icin tskler bakim her 25 bin kmde.evet tr de her 15 binkm,sanirim türkiyede motor daha cabuk yipraniyor o yuzden 15bin km de oluyor bende tam bilmiyorum.arac suan 2 sene ikinciel garantili o sebeple mercedes servisi disinda bir yere gidersem garantide gider sanirim ki zaten servisten baska bir yerde yaptirmaya niyetim yok.en iyiisi servisi arayip sormak fiyati

tufanci
08 Mayıs 2016, 10:13
evet o ilk yazdigim fiyat meisterbetrieb icin gecerli, c200 136 ps mercedes kendi serivisinde 706 €

erhan__79
08 Mayıs 2016, 14:27
evet o ilk yazdigim fiyat meisterbetrieb icin gecerli, c200 136 ps mercedes kendi serivisinde 706 €
bu fiyati nerden aldiniz ve icinde neler var acaba ögrenebilirmiyim

Piskopat
08 Mayıs 2016, 22:18
@tufanci
389 Euro ist normal für eine Freie Meisterwerkstatt.
706 Euro für Mercedes-Werkstatt ist auch normal, da die mehr Arbeitskosten sowie auch Teilekosten verlangen.

Aber ich würde gerade bei deinem Mercedes mal dazu tendieren, beim nächsten mal komplette Spülung des Automatikgetriebes durchzuführen
und diese können leider nur wenige Werkstätte, die auch das Gerät zum durchspülen verfügen, ohne ein richtiges Gerät zum durchspülen würde ich die Finger lassen.
Und nur eine Spülung des Automatikgetriebeöls kostet in der Regel 300-500 Euro.

@erhan__79
Benden size tavsiye bildiginiz bir Tamirhane varsa oraya gidin.
Malesef bizim Türklerde sorun olan, iyi olsun ama ucuz olsun... Malesef ya iyi olur yada fiyatina göre mal da ucuz olur ;)
Bu problemi bizim millet ile hergün yasiyorum...
Arabayi oyuncak olarak görmeyin, sonucta allah göstermesin kaza falan olsa ucuz yaptirip, ucuz parca taktirip, bir kac kurus biriktirmek icin, mala degil cana geldimi
hersey gec olur... Araba sonucta sizin ve ailenizin canini tasiyor.........

tufanci
08 Mayıs 2016, 22:57
bu fiyati nerden aldiniz ve icinde neler var acaba ögrenebilirmiyim

fiyat autoscout werkstatt bölümünden , arabani kaldigin yeri secip alabilirsin

cassano
09 Mayıs 2016, 12:16
Araba yeni ise direk burada yaptir. Tr de tanidigin tamirci varsa arabanda biraz eski ise orada yaptir. Ben öyle yapiyorum, eski arabayi tr de yaptiriyorum, ha tamirciyi de taniyorum. Yeni arabalarin garantisi de var, sonra dan is cikarmasin basina

Aslan Bey
17 Mayıs 2016, 14:16
Ölwechsel (6,5 Liter)Motorölfilter erneuern Dichtring für Öla blassschraube erneuern Bremsflüssigkeit erneuern Automatikgetriebeöl erneuern Ölfilter Automatikgetriebe erneuern
Bunlari yaptir Bismillah de cik yola

erhan__79
30 Mayıs 2016, 23:05
bugun mercedes den termin ve fiyat aldim.servis A icin adam 354 euro fiyat dedi.dedim filtreler felan degismiyecekmi? servis B de degisecek dedi bende tam anlamadim orasini ama ben simdi degisecek saniyordum.filtreler felan degisince dediginiz giibi 700 euro.dedim olsun filtreleride degistirelim adam bakti arabamin gecmisine gerek yok dedi hersey cok iyi gözüküyor dedi ama ne degistigi hakkinda bilgi vermedi neden acaba kurallarimi bu sekilde,bilgi veremem sadece hersey yolundami ve gerek varmi diye soyleyebilirim dedi.sonucta dizel filtreyi degistirmiyorum sadece havafiltresi ve yag ve filtresi 450 euro.700 u gözden cikartmistim geri kalan paraylada camlara film cektiriyorum :)

giga38
02 Haziran 2016, 20:38
Kardes arabanin her bakimini burda yaptir bilhassa motor su bu sakin orda arabani kurcalatma birincisi hertürlü malzeme yok ikincisi yeni arabalardan anlamiyorlar hele hele türkiyede olmayan modellerden kimse yanlis anlamasin belki usta olarak türk ustalar iyi olabilir ama hala avrupadaki alistigimiz sistemden cok uzaktalar.Tabiki karar senin .
anlamiyorlar ne demek, esas ustalar türkiye var, burdaki her seye yeni parca takan usta degil, hakiki usta tamir eden ustadir, tabiki ustayi bulacaksin, eger araba türkiyede piyasaya sürülmüsse parcalarida vardir, yok türkiye pazarina girmemisse parca bulmasi zor olabilir

elektroniker
03 Haziran 2016, 11:48
merhaba arkadaslar

tüm yazilari okumadim ama benim yazicagim kisacasi:

türkiyede arabaya elletmeyin

erhan__79
04 Haziran 2016, 03:04
merhaba arkadaslar

tüm yazilari okumadim ama benim yazicagim kisacasi:

türkiyede arabaya elletmeyin
elletmiyoz kardes burda yaptiriyoz :)

guengoer52
04 Haziran 2016, 03:28
ben kendi edindiğim bir tecrübeyi paylaşacağım, izinde klimam bozuldu Samsun da Mercedes servisinde Kondensator değisti parayı ödedim faturayı alip geldim garanti sorunu oldu eski Kondensatoru görmemiz lazım dedilerı mahkemeye verdim havamı aldım. En doğrusu 3-5 bin km yi düsünmeden gitmeden servisi burada yaptırmak derim.

talo176
04 Haziran 2016, 06:18
@erhan, Mercedes de her sene Servise giriyor (en gec 25 bin de).. kleine und grosse Inspektion var.. her sene degisiyor!

Simdi yukarda yazdigim gibi her sene (en gec 25 bin de) bakima ihtiyaci var, ama illa Menü de gosterdigi gibi o tarih te mecbur degilsin Servise girmeye.. -30 gün gecikebilirsin.

Ve tr de yaptirmazdim..

korayce
03 Temmuz 2016, 23:43
bende arkadaslara katiliyorum.tanidigin bildigin yoksa türkiyede yaptirma bencede gitmeden önce normal olarak baktir aracina gidip gelince almanyada yaptirirsin checkhefte de islenir.türkiyede gercek isini blen ustalar var ama denk gelirmisin bilmem genelde türkiyede yabanciysan gelgec müsteri gözüyle görüp tabiri caizse gazliyorlar hele yabanci plaka araclara fiyatlar artiyor.tabiki dürüst esnaflari tenzih ederim.

EMTY
14 Temmuz 2016, 21:45
Ben her yil Türkiye de Volkswagen Servisine gidiyorum (Özel Servis degil direkt Showroom u olan yetkili servise) hem Almanya dan ucuz, hem Garantie devam ediyor, hemde Almanya dan daha iyi ilgilenip Yemek bile ikram ediyorlar. Ben memnunum, sirf Pozitif yorum yapabilirim. Mercedes de Servis bakimlari biraz farkli sanirim VAG Grubuna göre. Ama yinede unutma illaki günü gününe bakima vermene gerek yok, aradan 3.000km gecse bile sorun yok.

resadiyeli
14 Temmuz 2016, 21:51
Selam Istanbulda VW ve Audi servisi var ,avrupanin belkide en iyi ve güzel servisi,bir defa gittim hem fiyatlari Uygun Hemde süper is yapiyorlar ismi Ise AVEK tavsiye ederim