PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk maaş görünmüyor

alena
04 Mayıs 2016, 12:25
iyi günler sistemde 01.03.2016 itibariyle emekli olduğu yazıyor ama henüz maaş yazmıyor. sadece ek ödeme 217,15 tl yazıyor. bu şekil ek ödeme kaç tl maaş demektir. ya da ek ödeme 2 ayımı kapsar teşekkürler

karadeniz
04 Mayıs 2016, 13:18
iyi günler sistemde 01.03.2016 itibariyle emekli olduğu yazıyor ama henüz maaş yazmıyor. sadece ek ödeme 217,15 tl yazıyor. bu şekil ek ödeme kaç tl maaş demektir. ya da ek ödeme 2 ayımı kapsar teşekkürler

alena,ilk etapda emekli maasinizin ne oldugunu belirleyemesiniz elinize gecen para ile yapmis oldugunuz hesap hic bir zaman bagdasmaz öyle hesapsiz tutarsiz hesap karsiniza cikar taki maasinizi bankadan ceker sonraki ay maasinizi cekersiniz o zaman aylik maasinizin tutarini tam olarak görürsünüz,size emekli maasi hakkinda aydinlatici hic bir bilgi verilmez.

tolgahamburg
04 Mayıs 2016, 13:52
3 ay bekle 4 ay sonunda görürsün çümkü ilk 2-3 ay toplu hesabına yatar...yada bu zaman diliminde dilekçede yaz cevabını alırsın daha evvel dediğim gibi çektinmi iş bitti.selamlar

alena
04 Mayıs 2016, 14:04
teşekkürler yok zaten hemen çekmeyeceğim. ama sistemde, aylık, ek ödeme ve birikmiş hesap şeklinde bölümler mevcut tabi, henüz yeni olduğu için sadece ek ödeme görünüyor. bahsettiğiniz 2-3 aylık birikmiş bölümünde yer alması gerekmez mi?

tolgahamburg
04 Mayıs 2016, 14:33
hocam o kadar derine kadar bilmiyorum fakat biyle işliyor sistem:)

Zekeriya54
07 Mayıs 2016, 12:31
Benimkide ayni durumda bu ayin en gec sonunda maas ödenince e-devlettede görünür. ssk daki Tanidigim bakti ve o söyledi. Benimki 01.12.2015 de baslamasina ragmen ancak bu ay seninki gibi e-devlette görebildim. Sadece Ek ödeme görünüyor.

DenizCan
07 Mayıs 2016, 18:07
e-devlet`ten bakarsan, asil maasin (Aylik tutari)yazisinin karsisindadir. Eger hala birsey yoksa, biraz daha sabretmen gerekiyor. Ek ödeme, her ay degisiyor ve ayliga eklenerek hesap ediliyor.

serbey
08 Mayıs 2016, 16:43
Arkadaslar Selam
Bu Emekli olup Olmadigi e-Devlet sayfasindan baska SGK nin sayfasinda görüle biliyor mu
Arkadaslarin Sistem dedikleri e-Devlet sayfasi deyilmi

Slm

DenizCan
09 Mayıs 2016, 18:24
Hayir görülmüyor. Nüfusunun kayitli oldugu yerdeki SGK`ya telefon edip sorabilirsin. Ben öyle yapmistim. http://www.sgk.gov.tr sayfasina gir. Kurumsal tikla, Il

müdürlükleri tikla ve nüfusunun kayitli oldugu il`in telefon numarasindan sor.

Arkadaslarin Sistem dedikleri burada e-devlet sayfasi. PTT`den e-devlet icin sifre alirsan, kendi sayfana bakabilirsin. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/

haveri68
30 Ağustos 2016, 14:24
arkadaslar emeklilik baglandi gözüküyor ama ne kadar baglandigi gözükmüyor e devletten girince icinizde bilen varmi ne kadar zaman sonra görebiliyoruz maasin ne kadar oldugunu
1999 kadar süreler icin 72 ondan sonraki süreler icin 59 abo hesaplamasi yapmislar tahminizce ne kadar gecer elime bu günlerde bu sartlarda baglanan oldumu

karadeniz
02 Eylül 2016, 16:55
arkadaslar emeklilik baglandi gözüküyor ama ne kadar baglandigi gözükmüyor e devletten girince icinizde bilen varmi ne kadar zaman sonra görebiliyoruz maasin ne kadar oldugunu
1999 kadar süreler icin 72 ondan sonraki süreler icin 59 abo hesaplamasi yapmislar tahminizce ne kadar gecer elime bu günlerde bu sartlarda baglanan oldumu

Emekliliğiniz bağlandıktan sonra banka veya ptt'den cekildikten sonraki ay (tarih içinde) e şifreden net emekli maaşını görebilirsiniz

haveri68
02 Eylül 2016, 17:18
Emekliliğiniz bağlandıktan sonra banka veya ptt'den cekildikten sonraki ay (tarih içinde) e şifreden net emekli maaşını görebilirsiniz

Sagol karadeniz bu gün gördüm e devletten deniz banka yollamislar , ama tam emin degilim ne kadar baglandigindan net yaziyor birde havale edilen yaziyor ikiside farkli rakam .

tolgahamburg
02 Eylül 2016, 23:24
önümüzdeki ay belli olur

Gercekler
04 Eylül 2016, 22:28
Dünyada gelismis ülkeler icinde emekli ayligi baglanmadan ne kadar oldugunu hesaplamayan tek ülke biz olmamiz lazim bence.

Bu ne ya? Sanki elleriyle hesapliyorlar. Sistem hesapliyor. Bu kadar zor mu bunu vatandas hizmet olarak sunmak? Degil. Islerine gelmiyor.

haveri68
04 Eylül 2016, 22:34
Malesef 01.07.2016 Tarihinde resmi olarak müracat yaptim hala elime ulasan bir resmi bilgi yok isin garip yani deniz banka yatirildi diyor iki farkli rakam net emeklilk maasi diyor bankaya yatirilan diyor ikiside ayri ayri rakamlar tam bir komedi .