PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tost makinasi tavsiyeniz

hope41
29 Haziran 2015, 10:49
Merhaba arkadaslar,

Bizim tost makinasi maalesef bozuldu. 2010 civari almistik yanilmiyorsam. Bir sorun cikarmisti aldiktan birkac ay sonra, götürmüstük garantisi oldugundan bize yenisini vermislerdi. Markasi Bomann -->

http://www.amazon.de/Bomann-KG-1207-CB-Kontaktgrill/dp/B00104UIW0

Bir iki aydan beri ben artik emekliye ayrilacagim diye sinyal vermeye baslamisti zaten :) Iki lambasi var, önce kirmizisi yaniyor sonra birkac dak gecinde yesil yaninca isiniyordu ama yesil yanmamaya baslamisti, bir iki tokat atinca yaniyordu :)

Ama artik tokatta ise yaramaz oldu, velhasil kelam artik isinmiyor.

Simdi biz bunu sadece tost yapmak, ara sira ekmek börek vs.. isitmak icin kullanuyoruz, yani grill olarak degil. Almanlarda kontaktgrill diye geciyor. Bize klasik türkisch tost makinasi olarak lazim sadece yani.

Kullandiginiz tost makinasi varsa tavsiye edebileceginiz ürün var mi acaba? Öyle cok asiri pahali olmasina gerek yok dedigim gibi grill degil sadece isitma amacli kullanilacak.

ozy_1976
29 Haziran 2015, 15:02
GRUNDIG CG 5040
iki sene oldu hem tost hem ekmek vb. isitmak icin cok iyi tavsiye ederim.
ebayden almistim simid 70€ ebayde belki daha ucuza bulabilirisin
http://g-ec2.images-amazon.com/images/G/03/electronics/aplus/B0046FTY7A_A.jpg

hope41
29 Haziran 2015, 15:06
Ben TR de dogup büyüdüm, cocukken TV filan cok vardi Grundig marka... sonra ne oldu ise ilerleyen yillarda piyasadan tamamen kaybolmustu, son zamanlarda degisik elektrik aletleri ile yine gözüme carpmaya basladi.

Bakayim buna netten o zaman, marka olarak gözüme carpti aslinda tost makinasi olarak ama dikkat etmemistim, hatta sasirdim tost makinasi ne zamandan beri cikartiyor Grundig diye :)

ozy_1976
29 Haziran 2015, 23:16
Ben TR de dogup büyüdüm, cocukken TV filan cok vardi Grundig marka... sonra ne oldu ise ilerleyen yillarda piyasadan tamamen kaybolmustu, son zamanlarda degisik elektrik aletleri ile yine gözüme carpmaya basladi.

Bakayim buna netten o zaman, marka olarak gözüme carpti aslinda tost makinasi olarak ama dikkat etmemistim, hatta sasirdim tost makinasi ne zamandan beri cikartiyor Grundig diye :)
aynen bende sasirmistim ilk görünce.

aslinda bütün tost makinalarinda,pizza makinalari vb. isinan bakir borunun icinde ince bir tel vardir elektrik gerililiyle isi verir, egerki bu makinalar sicakken yerlerinden oynatilirsa bozulma riski vardir. bu sistemle calisan makinalarda yeriyle fazla oynanamamk gerekir.

Muhi
29 Haziran 2015, 23:26
Ben uzun yillardir bosch kullaniyorum 8 sene sonra bozuldu yine aynisini aldim.

http://www.amazon.de/Bosch-TFB3302V-Aluminium-Grau-3302V/dp/B009D4UUP4/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1435613322&sr=1-2&keywords=bosch+kontaktgrill

hope41
30 Haziran 2015, 10:22
Ben uzun yillardir bosch kullaniyorum 8 sene sonra bozuldu yine aynisini aldim.

http://www.amazon.de/Bosch-TFB3302V-Aluminium-Grau-3302V/dp/B009D4UUP4/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1435613322&sr=1-2&keywords=bosch+kontaktgrill

Demek ki bunlarin cogu er ya da gec bozuluyor! Bosch olunca demek ki daha uzun dayanmis bizimkine göre :)

Bakayim buna da bir, tesekkürler

aynen bende sasirmistim ilk görünce.

aslinda bütün tost makinalarinda,pizza makinalari vb. isinan bakir borunun icinde ince bir tel vardir elektrik gerililiyle isi verir, egerki bu makinalar sicakken yerlerinden oynatilirsa bozulma riski vardir. bu sistemle calisan makinalarda yeriyle fazla oynanamamk gerekir.

Haklisin belkide ara sira calisiyorken oynatmis olabiliriz dikkat etmeden, yeni alinca ona da dikkat etmek lazim ;-)

abana
10 Temmuz 2015, 01:45
ben nettodan almistim keramik baya hesapli ve kullanisli cikti.keramik almani tavsiye ederim temizlemesi cok kolay zaten birsey birakmiyor sil gec....saygilar..

hope41
10 Temmuz 2015, 09:23
ben nettodan almistim keramik baya hesapli ve kullanisli cikti.keramik almani tavsiye ederim temizlemesi cok kolay zaten birsey birakmiyor sil gec....saygilar..

Keramik olanlari gördüm nette ama emin olamamistim iyi mi yoksa kötü mü diye.... sagolasin

moralist
20 Ağustos 2015, 09:13
arzum marka var bende,ama döküm olani

hope41
20 Ağustos 2015, 09:55
Iki hafta önce aldik, ROMMELSBACHER KG 2020 Kontaktgrill, Kontaktgrill, 2000 Watt diye bir model. Keramik istiyordum aslinda ama hanim dan izin cikmadi :)

Tava var evde keramik, ondan pek memnun degil hanim, o yüzden de eski kullandigimiz döküm olandan aldik. Simdilik memnunuz, hizli isitiyor, platte leri cikiyor alt ve üst kisim, yani temizlemesi kolay....

Arzum Almanya da satiliyor mu bilmiyorum ama TR de cok tutuluyor bildigim kadari ile. Hatta Türk sayfalarinda da bakmistim tost makinasi ararken, Arzum kullanan cok var ve cogu memnun...

Karaoglan99
20 Ağustos 2015, 17:27
slm Arkadasim
ben suan Steba PG 4.4 Kontaktgrill kullaniyorum bu benim 2ci alisim ve yaklasik 15 senedir kullanmaktayim.
memnun kaldigim icin aynisindan almis bulunmaktayim tost ve börekler icin ideal Amazonda su an 94€ civarinda ama takip edersen angebot olarak70-80€ kadar düsüyor.Tvsiye ederim.
link:
http://www.amazon.de/Steba-PG-4-4-Kontaktgrill/dp/B0000AQY8L/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1440083480&sr=8-1&keywords=steba+kontaktgrill

moralist
20 Ağustos 2015, 18:43
arzum döküm tost su an 50 euro civarinda,felix marka olarak da satiliyor,aynisi zaten

aqua05
23 Ağustos 2015, 00:39

Arkadasim grundig 2009 dan beri arcelik e ait yani yuzdeyuz turklere ait bu siralar herseyi yapiyor.

hope41
24 Ağustos 2015, 10:07
Arkadasim grundig 2009 dan beri arcelik e ait yani yuzdeyuz turklere ait bu siralar herseyi yapiyor.

Bilmiyordum ögrenmis oldum sagolasin ;-)