PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : haftpflicht - telefonun caminin kirilmasi

Sdt
28 Haziran 2015, 18:24
Selamlar arkadaslar, benim yegenim (1,5 yasinda) benim telefonu düsürdü
cami kirildi,
simdi enistemin haftpflichtversicherung'u varmis.

Aradim, bir kagit var onu doldurun bakacagiz dediler.

Sigortanin zarari karsilamasi icin ne yazayim bilemedim

bir de yasla ilgili sorun oluyor mu?

Marley
28 Haziran 2015, 18:58
telefonu çocuğa verdik demeyin masada duruyordu bizde tv ye dalmıştık çocuk alıp masadan düşürmüş deyin. çocuğun eline verdik derseniz kıllık yapabilirler

Sdt
28 Haziran 2015, 20:10
telefonu çocuğa verdik demeyin masada duruyordu bizde tv ye dalmıştık çocuk alıp masadan düşürmüş deyin. çocuğun eline verdik derseniz kıllık yapabilirler
yas konusunda birsey olabilir mi?
cocuk 1,5 yasinda
yoksa diger büyük yegenimi mi versem? o 7 yasinda

38bekir66
28 Haziran 2015, 22:45
Iyi aksamlar bizim basimzdadn da gecti böylr bir olay ama sigorta ödemedi oglum 12 yasinda nedeniyse eigenbeteiligung varmis ABG de oda 500 euro gecmedigi icin ödemedi sigortaya vermeden önce ABG bi okuyun derim.hayirli aksamlar

Sdt
29 Haziran 2015, 00:35
Iyi aksamlar bizim basimzdadn da gecti böylr bir olay ama sigorta ödemedi oglum 12 yasinda nedeniyse eigenbeteiligung varmis ABG de oda 500 euro gecmedigi icin ödemedi sigortaya vermeden önce ABG bi okuyun derim.hayirli aksamlar

ona dikkat etmedim,
bugün yegenim kirdi diye yazi yazdik, bakalim ne cevap gelecek, bi agb'lerini okuyayim

38bekir66
29 Haziran 2015, 22:54
Insallah sizinkini kabul eder zaten 14 isgünü bekletiyorlar bir hafta sonra arasan bile sana diyecekleri ist noch in bearbeitung.hayirlisiyla olur hayirli aksamlar

Sdt
06 Temmuz 2015, 00:14
simdi biz ilk kirildi diye internetten bir kagit doldurmustuk :)

simdi hem bana hem de enisteme yine doldurmamiz icin kagit yollamislar,
adamlar ödememek icin bayagi ugrastiriyorlar,
garip olan, ilkinde cevapladigimiz sorular disinda pek yeni bir sey yok gelen kagitta

sadece bu sefer "kostenvoranschlag" yapmami ve onla ilgili belgeyi yollamami istemisler

yarin yollayacagim
bakalim ne olacak

38bekir66
10 Temmuz 2015, 22:58
Sigortalarin hepsi ayni kardes bilmem bu kagid eksik bilmem buraya isaret koymamisin hep ayni prosodür.simdi yaklasik 14 is günü seni bekletecekler bu da demek ki ancak ay sonunu bulur.sakin ha onlar senden bir sey istesinler hemen tehdid yagdiriyorlar,ödemesen inkasso bilmem ABG de bu yaziyor seni mecbur birakiyorlar sonucta ödüyorsun.hayirlisiyla insallah en kisa zamanda öderler ve yaptirirsin telefoni.allaha emanet olun

bekci74
11 Temmuz 2015, 02:39
simdi biz ilk kirildi diye internetten bir kagit doldurmustuk :)

simdi hem bana hem de enisteme yine doldurmamiz icin kagit yollamislar,
adamlar ödememek icin bayagi ugrastiriyorlar,
garip olan, ilkinde cevapladigimiz sorular disinda pek yeni bir sey yok gelen kagitta

sadece bu sefer "kostenvoranschlag" yapmami ve onla ilgili belgeyi yollamami istemisler

yarin yollayacagim
bakalim ne olacak

bir telefoncuya gidip kirilan telefonunu reparartur kostenvoranschlag yaptirman gerekli,bunu sigortaya gönderiyorsun.sigorta sana kostenvoranschlagdaki parayi gönderiyor.

Sdt
14 Temmuz 2015, 01:03
selamlar,
unutmustum, yazayim,
galiba gecen pazartesi yollamistim kagitlari
ve yalan söylemek istemiyorum, persembe ya da cuma geldi, parayi yolladik diye
yollamis oldugum "kostenvoranschlag" kagittaki parasi (%19 vergi haric, onu yaptirirsam yolluyorlar) yollamislar

ilk yolladiklari kagitlari düsününce ugrastiracaklar sanmistim ama
hic öyle olmadi, hemen yolladilar.

enistemin üye oldugu sigorta: Haftpflichtkasse Darmstadt

38bekir66
14 Temmuz 2015, 03:09
Hayirli kandiler sen adina sevindim ödedikleri icin