PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi A6 2,0TDI bazen 100KM/h gecmiyor..

akbaba
24 Nisan 2016, 22:35
selam arkadaslar,
ben gecen hafta bir AudiA6 2,0TDI aldim,bazen hiz 100KM/h gecmiyor. gazi sonuna kadar basiyorum,ama hiz 100KM/h'yi gecmiyor.
burdaki Audi servisine sordum,uzun süre kullanilmayan araclarda böyle seyler olabilir dediler.
Audi A6 kullanan vardir icinizde,sizinde basinizdan böyle sey gectimi?

hOrOz
24 Nisan 2016, 23:03
bu bozuk olabilir çoğu TDI lerdeki problem bundan kaynaklanıyor

Luftmassenmesser veya Luftmengenmesser

http://media.mister-auto.com/bolk/luftmassenmesser/624x390/999bol-c071114-1.jpg

akbaba
24 Nisan 2016, 23:27
cok tesekkürler hOrOz usta, ebay'e baktim, pahali birseyde degilmis, bunu alsam belki kendimde degistirebilirim...

sswiss
25 Nisan 2016, 00:27
kendiniz degistirebilirsiniz ,arabanin cekisinde sorun oluyorsa genelde bu parcada sorun cikiyor birde en kötüsü steuergerät de sorun oluyor umarim Luftmessemesser dendir digeri cok pahali.
benim arabada oldu garaj ilk önce luftmessemesser i degistirdi ancak sorun devam edince steuergerät i degistirdi ve sorun düzeldi

akbaba
25 Nisan 2016, 20:56
Luftmassenmesser sorunlu ise veya steuergerät'te sorun varsa, bordcomputer göstermezmi?

hOrOz
25 Nisan 2016, 21:24
Luftmassenmesser sorunlu ise veya steuergerät'te sorun varsa, bordcomputer göstermezmi?

bende Opel vardi onda Motor lambasi yaniyordu
yani motor notprogram a atliyordu

tamirci ye götür fehler code leri okusunlar oradan bir sey cikabilir

Bulaoglu
25 Nisan 2016, 21:45
Slm ayni hatayi ben de yasadim hemen cam silgilerin altin da BordComputer e giden bir hava hortumu var onu kontrol et veya degistir ve servisten de fehlerbeseitig (hatalari sildir) sorun giderilmesi lazim . Masraf etmeden dedigimi yap sonra , arkadaslarin dediklerine bakarsin. Fazla yatan arabada ki Marder sakasi..

sswiss
26 Nisan 2016, 10:36
Audi yi Bilmiyoum ama Oplelerde bu tür sorunlarda cihazda Hata veriyor ancak luftmessemesser mi yada steuergerät olarak göstermiyor ,ben bu sorunu yasadigimda Bende Opel vardi .
Araba 100 KM üzerinde gidince cekisten düsüyordu ve motor lambasi yaniyordu .
yukarida anlattigim gibi opel garaji cihaza bagladi ve hatanin ya luftmessemesser veya steuergerät dedi ancak önce ucuzunu degistirelim ve sorun devam ederse onu söker steuergerät degistiririz dedi

ve sorun steuergerät te cikti hatta 2000 franka yakin bir masraf cikmisti garaj bunun büyük bölümünü fabrikaya yüklemisti ben sadece 900 frank ödedim
arabanin fabrika garantisi o zamanlar bitmisti buna ragmen fabrikaya ödettirmisti

giresun_28
26 Nisan 2016, 11:30
Aynı sorun bizde de vardı fakat bizim araba Audi değil Mercedes B sınıf. Araba 100KM/h dan fazla gitmiyordu tamire götürdük orda Meister dedi 20€ lük bir parça değişmesi gerek bizde tabiki değiştirdik ve sorun ortadan kalktı.

arkadas
26 Nisan 2016, 14:05
cok tesekkürler hOrOz usta, ebay'e baktim, pahali birseyde degilmis, bunu alsam belki kendimde degistirebilirim...

Slm Akbaba
ebayden alirsan orijinal bosch numarasini arabandakine bak ve aynisini al. Baska markalardan alirsan hata kodu veriyor calismiyor. Benim basimdan gecti onun icin bilgilendiriyorum.
Kolay gelsin Hoscakal