PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sunexpres,de biletler ucuzlamis

mustimercan
15 Nisan 2016, 00:30
yaz tatili icin bi bilet bakayim dedim internette ucuz bilet arama sitelerinde gezerken dedim bide su sunexpres,in kendi sitesine girim.4 kisi haziran 26 gidis 17 temmuz dönüs düsseldorf-izmir ,dönüs izmir-koln,575 euro,ya buldum hemen alayim dedim bilgileri girerken hoppp sistem dondu bilet anda 645 euro oldu hanim dedi buda uygun al dedim yok bekle dedim saat gece 12,de hoppp bilet bi daha 575,e düstü ,hemen aldim bu sefer.tatil icin bilet arayanlar sunexprese bi bakin derim...simdi sirada ucuz otel bulma da:cool::cool:

karae
15 Nisan 2016, 16:23
bedava verse almam sun experes den

uzayli
15 Nisan 2016, 18:17
alin alin dönüste biraz gec gelirseniz yeriniz olmayabilir

JohnyHaytek
15 Nisan 2016, 18:38
bedava verse almam sun experes den

Neden? Hangi sirketten alirsin? SunExpressin neyi hosuna gitmedi?

mustimercan
16 Nisan 2016, 00:45
Ben her sene SunExpress, le gidip geliyorum, bu güne kadar bi problem yaşamadım.thy,dan bi farkı yemek vermiyorlar, zaten 3 saat yol içinde yemek yemesekte olur yaw. .

gamberoglu2000
16 Nisan 2016, 06:51
yillardir kullaniyorum sunexpressi hic bir zaman problem yasamadim sahsen.

karam82
16 Nisan 2016, 10:35
@karae Arkadasim yasamis oldugunuz yada yasanilan bir sorunda kalkip sirket üzerinde polemik dogru olmaz..
Ben Hayatimin En kötü Günümü THY yasadim simdi kalkip benim o yasadigim sorunda THY karalasam anca kendimi kandirmis olurum 24 Satte Evime Geldiydim, bu 24 saat icinde benim yasadiklarimi ben bilirim. Ama bu yasamis oldugum sorundan THY iyi diyemem..
Herkesin farkli farkli sirketlerde yasadigi sorunlar vardir.
Misal Ben izmir Antalyaya sürekli giderim kaldigim yerde Sunexpress direk ucus sagliyor 3Bucuk Saatte Ordayim. diger sirketlerle Ayni yere gitmek istedigimde 7 Sekiz saatimi aliyor.
THY kalitesi tartisilmaz ama diger sirketlerinde vermis oldugu hizmetleri görmemezlikde olmaz.

Saygilar

karam82

hOrOz
16 Nisan 2016, 10:45
gerçekten Sunexpress ten memmunum

Mart ayının başında yanlışlıkla Izmir -Köln alacağıma dikkatsizlik sonucu Izmir -Antalya - Köln almışım

Izmir e geldim dediler Köln uçuş koltuğunu buradan rezervazyon yapalim dediler ..

Antalya ya geldim uçaktan inerken anons ettiler beni bekliyen yer Hostesi varmış

dedi siz transit yolcusunuz benimle gelin

Beni aldı Havaalanının geçilmez yerlerinde dışari çikardi..

Dışarı da minibüs bekliyordu beni İç Hatlar dan Dış Hatlara götürdüler ..

Tekrar da Köln uçağının şalterine kadar götürdüler

cenk1978
16 Nisan 2016, 10:50
Herkesin her şirketle iyi veya kötü anıları vardır kesin.
Ama bunu genellemeyipte şu şirket kötü bu şirket iyi demek yanlış.
Banada geçen roma ya uçarken sakın rynair ile uçma dendi, ne oldu hiç bir problem yaşamadan gittim geldim, uçak dakikasında kalktı iki taraftara.

Bu şirketler o kadar kötü olmuş olsa piyasada duramaz bence.

Herkeze iyi hafta sonu dilerim

cenk1978

karam82
16 Nisan 2016, 11:07
@Horoz Arkadasim benim yasadigim su sekildi..

Antalyadan aktarmali Kaldigim yere gelcektik.
Sabah 8 da kalkacak ucak a yetismek icin Hotelden 5 te ciktik. Havaalanina Geldigimizde Ucak Tegirli dediler öglen 14 gibi Ucaga aldilar bu arada THY sürekli ucuslari istanbila vardi ama dolu oldugundanmi bilemem 8 ucagina binecek hic birini o ucaga almadilar. 14 de ucak kalkti 15:30 da filan istanbuldan Kaldigim yere olan aktarmali ucaga binmem gerekti, Hostese filan herkese belirtim bu ucaga binmem gerekli diye Bana merak etmeyin kesinlikle sizi beklerler dediler, ucaktan indim ucagin kapisindakilere durumu belirtim bana Ic Hatlardans dis hatlara Passkontrollünden gecmen gerekli dediler yarim saat gibi süre var nasil yetisirim diye dile getirdim sizi ucak bekler rahat olun dediler biz tabiki o stressin icinde kosturup milletle carpisa carpisa o Passaport kontrolündekilerin hepsini sirasini alarak PassKontrolden gectik, THY yolu sirketinin Görevlisine diyorum Lütfen yardim edin hizli sekilde gecelim ucaga yetisemiycegiz bana söyledi cümle aynen bu sekildi Banane ya Babamin Ucagi sanki diye tabiki stress altinda olmasam daha farkli durum olurdu o görevliye karsi biz kostura kostura ucagin önüne yetistik, Yemin ederimki ucak 15:30 da kalkiyor ya 5 dk beklemeden tam saatinde kaldirdilar ucagi gözümüzün önünde o yarim saatte oraya yetistik ve o ucak gözümüzün önünde kalkti..

Neyse Hava Alaninda THY yolunun yerine gittik bize hotel dediler yarin ucarsiniz dediler kabul etmedim, ozaman aktarmali farkli sehire var oraya alalim sizi dediler tamam dedim..
aksam 21:30 filanda bu havaalanina bileti ayarladilar, Orda beklerken görevlilere bakin tüm gün beni rezil ettiniz insanliktan ciktim valizler bu ucakta olduguna ozen gösterin okadar karisikli yasattiniz dedim beyfendi kesinlikle rahat olun valiziniz kesinlikle o ucakta olcaktir 3 dört sefer gittim ve geldigimde farkli havaalanina geldim ordanda trenle gelecegim yere Valizlerimi kayip etmis sekilde geldik...
Valizlerimiz evimize 3 Hafta sonra Parcalanmis sekilde ulasti...

Böyle bir Olay yasadim simdi Kötümü demem gerekir Yoksa benim sansizligim mi..??
Ben THY karalamam kendi sansizligima veriyorum, gidecegim yere baya uyacak sekilde olursa yinede THY da Sunexpress den ucarim..

Neyse uzun oldu Saygilar

karam82

fuk_18
16 Nisan 2016, 12:39
sun expres iyide münihden istanbula yok direk ucusu önceden vardi kaldirdilar yoksa memnundum bende

Gercekler
17 Nisan 2016, 00:23
Sunexpress gibi charter ucaklarin sikintisi, özellikle kis aylarinda ucaklari dolduramadiklari icin, ucaklar birlestirmeleri.

THY ve Lufthansa Linienflug oldugu icin, yari doluda olsa kalkiyor.

Eger fiyat farki cok degilsen, herzaman THY veya Lufthansa'yi tercih ederim.

Arkadasimin basina gelne, ne charte nede Linienflug ile alakali. Birisi internetden ucak bileti alinca cogu zaman sistem bir dakika sonra bileti zamliyor. Arkadasimizda büyük ihtimal ondan bir kac saniye önce baskasi bilet almis olabiliyor. Bir kac saat sonra talepin arkasi gelmeyince fiyati geri sistem otomatik olarak eski fiyatina düsürüyor.

tolgahamburg
17 Nisan 2016, 00:37
herzaman THY veya Lufthansasmilie_ban_005

serhat yildiz
17 Nisan 2016, 09:43
almanyadan izmire direk ucus yapmak isteyenler icin en iyi güvenilir sunexpres simdiye kadar hic sorun yasamadim

mustimercan
17 Nisan 2016, 11:12
Aynen, izmir uçuşları için en uygunu SunExpress, thy hepsi aktarmali,

Cengiz Bond
17 Nisan 2016, 15:31
@Horoz Arkadasim benim yasadigim su sekildi..

Antalyadan aktarmali Kaldigim yere gelcektik.
Sabah 8 da kalkacak ucak a yetismek icin Hotelden 5 te ciktik. Havaalanina Geldigimizde Ucak Tegirli dediler öglen 14 gibi Ucaga aldilar bu arada THY sürekli ucuslari istanbila vardi ama dolu oldugundanmi bilemem 8 ucagina binecek hic birini o ucaga almadilar. 14 de ucak kalkti 15:30 da filan istanbuldan Kaldigim yere olan aktarmali ucaga binmem gerekti, Hostese filan herkese belirtim bu ucaga binmem gerekli diye Bana merak etmeyin kesinlikle sizi beklerler dediler, [...]

Neyse uzun oldu Saygilar

karam82

benzer olay gecen sene THY ile bende yasadim ve söyle kisaca anlatayim:

bir pazar günü istanbul sabiha gökcen den THY ile 11:30 da düsseldorf'a geri dönüsümüz vardi.

saat 8 de havaalinda kapinin önünde kiralik aracimizi geri verdik. 30 dk da dis kontrolu gectik. bir baktik, THY check-in de sira bir kac yüz metre. o siranin arkasindan bir sira daha dolasiyor ta tuvaletlerden dolasip halka yapip geledigi yere gidiyor. en az 300 metre.

orda bir THY icin calisan bir memura sordum, bekledigim sira check-in sirasi imis, arkamizdan dolasan da passaport kontrol sirasi imis. dedim, üc saat sonra bizim ucak kalkacak, yetisirmiyiz acaba. oooo, tabii üc saat de rahat gecersiniz dedi. checkin ni hal etmemiz en azindan bir saat sürdü. sirada belki 8 schalter var, ama sadece ücü calisiyor. birde bizim vatandasin check-ini 5 dakika degil, yarim saat sürüyor ya.

passaport kontrolüne girdigimizde saat 10'A geliyordu. yarim saat gecti biz daha pek ilerleyemedik, daha pasaport kontrül bölümün disindayiz, THY veznelerinin önünden geciyoruz. Yine ordaki bir THY memurunun yanina gittim. bakin biz 3 saat önce checkin sirasina girdik, ucagimiz 11:30 da kalkacak. biz bu gidis ile passaport dan gecemeyecegiz dedim. o da, siraya bir bakdi, daha 40 dk var, gecersiniz, hem ceck-in yaptiysaniz ucak siz olmadan kalkmaz, anons yaparlar dedi. iyi dedik, bekledik.

saat 11:15 de passaport kontrol dan gectik. ondan sonra yeniden röntgen var ya, orda dedik, cabuk yapin ucak kalkmak üzere. keske demeseydik, daha yavas calismaya basladilar, yok kemeri cikar, yok saati derken saat 11:20 yi gecti ordan ciktigimizda. cabucak biz üc kisi Gate'e dogru kostuk. vardigimizda ucaga giden kapi burnumun önünde kapandi, ama ucak daha yerinde duruyor, o ucaga giden parmak daha bagli ve icinde görevliler var.

Kapida ki görevli hanimefendiye söyledim, bizim ucaga binmemiz gerektigini, hanimefende, yok kapilar kapandi acamayiz dedi. saat daha 11:25 gibi birsey. ucagin kalkma saatine 5 dakika var.

biz israrla ucagin kalkmasina 5 dakika var kapiyi acin dedikce, hanimefendi, yok ben acaman, acma yetkim yok diyor. ozaman cabuk yetkili birisini bulun, ucak kalkacak dedim.

hanimefende yavas yavas telsizi ile birisi ile konsuup, yetkili cagirdi. yetkilinin gelmesi 10 dk sürdü, ucak daha duruyor ve binis/inis parmagina bagli. yani kapi acilsa daha halen binme imkanimiz var.

o gelen yetkilide bize ayni masali anlatmaya basladi, kapi bir kere kapaninca acilamazmis, ve zaten su an (biz oraya geldikden 20 dk sonra) ucagin kapisini kapatiiklarini söyledi.

artik biz tartismanin ve kizmanin bir yarari olmadigini anladik, bagaslarimizi sorduk. demezmi görevli, su an ucak dan indiriliyor. allah allah. yarim saat bizim ile tartisacagina ve simdi bagaslarimizi indirecegine bizi yarim saat önce ucaga gönderseydin olmazmiydi?

yok prösedür öyleymis, kapi bir kere kapaninca acilmazmis. icimden ceheneme kadar yolunuz var dedim ve sordum simdiki prösedür ne diye.

simdi biz türkiyeden cikti göründügümüz icin, arka kapidan yeniden girmemiz gerekiyormus. onun icin thy den birisi asagida passaport bölümünde bizi bekleyecekmis ve bizim passaportlar ile giris islemlerini yapacakmis.

indik asagiya passaport bölümünde beklemeye basladik. hic gelen giden, bizim ile ilgilenen görevli yok. sorduk, biraz önce baska yolcularin passaportlarini isletmek icin ayrilmis. baktik ki, ucagi kacirin tek biz degiliz.

bizim ucaktan, baska thy ucaklarindan ve diger sirketlerden en az 40 yolcu var. hepsi de havaalanina bizim gibi 3 saat önce gelmisler, sirada beklerken ucagi kacirmislar. hepsi de kizgin.

söyle 1,5 saat icinde passaport isimiz hal oldu, yine sanki havaalanina yeni gelmis gibi kendimizi thy bilet satis bölümünde bulduk.

yetkili birisini bulun bana dedim. beni a dan b ye, b den a ya gönderdiler, yarim saat sonra artik sesimi yükseltdim, bagirmaya basladim. artik telefon ile yetkili birisini aradilar, bende onunla telefon ile konusdum.

demez mi bana, hava alani böyle yogun oldugunda erken gelmeniz gerekirdi, bizim bir kusurumuz yok, biletleriniz yandi, yeni bilet alirsaniz size 5% indirim yapariz diye. o hiyar yanimda olsaydi parcalardim herhalde.

yine de sakince durumu anlatmaya calistim, biz buraya 3,5 saat önce geldik, elimde kiraladigim aracin kagitlari var, check-in cok sürdü ve passaport kontrülünde sira vardi, hem ben nerden bileyim burunanin yogun oldugunu dedim. birde bize bileti alirken 2 saat önce havaalinda olun demislerde dedim.

thy yetkilisi de yeniden "bizim bir kusurumuz yok, check-in'i bir saat onbes dakikada gecmis siniz, on dan sonra 40 dk niz vardi passaport ve ikinci kontrol dan gecmek icin dedi. hem passaportu gecmek icin ücretli (kisi basi 30 EURO) gecis var, orda 10 dk sürmüyor" demez mi. ulan, ben nerden bileyim kisa yolu, hem mecbur muyum ben onu kullanmaya.

sonunda thy bizi öyle birakti orda. thy ye kizdigimiz icin artik diger ucak sirketlerinden bilet aradik, ama yok.

artik ne yapalim, yine thy ye geri döndük. onlarda da sabiha gökcen den bu gün ucak yokmus. anca atatürk havalimaninda varmis 3 saat sonra. artik ordan 1300 EURO ya üc bilet aldik ve taksi ile sabiha gökcen den atatürke gittik.

pazar günü olsada trafik yine yogun idi, bir saat 20 dk sonra vardik. taksiye 150 TL verdik.

hemen check-ine vardim, baktim yine obicim sira, ucagin kalkmasina 1,5 saat var. hemen ordan bir göregli buldum. zaten sinirliyim ya, beni hemen check-inden gecirin, zaten bir ucak kacirdim, bir kere daha kacirirsam ne yapacagimi bilemem dedim. adam karsi geldi, bakin sira okadar cok degil, lutfen siraya giren filan demeye basladi.

benim kafam tütmeye basladi, kizdigimi fark edince hemen ordan bir hanimefendi cagirdi, bunlarin check-inini yapin dedi. böylece ikinci ucaga yetistik.

sonuc su: THY lari bize iki saat önce havaalanina gelseniz yeter dedi, biz üc saat önce geldik ve ucaga yetisemedik. THY diyorki ucaga yetismek sizin sorunlugunuz.

ben diyorumki, ben thy dan bilet aldim, check-in den ve ucaga ulasimdan THY (veya THY larinin kullandigi servisler, mesela havalani sirketi) sorumlu. THY benim belirli bir saat icinde check-in yapip passaport kontrol den gecmemi saglamasi lazim. ama THY bunu anlamiyor.

almanyaya varinca THY larin almanya websitesindeki online form üzerinden sikayet dilekcesi yazdim, iki hafta sonra e-mail geldi, dilekceyi türkce veya ingilizce yazacakmisim, almanca bilmiyorlarmis. gelde kizma.

yeniden türkce yazdim ve iki hafta sonra cevap, üzgünlermis ama hata bendeymis filan falan.

artik mümkün oldukca THY larina binmemeye calisiyorum.

Kürsat-60
17 Nisan 2016, 16:18
hamburg - ankara , malesef direk ucuslari yok bunlarin. önceden öger ucuyordu oda malum iflas etti.
simdi bildiginiz baska sirket varmi direk ucan. ben bulamadimda.

Gercekler
17 Nisan 2016, 17:26
Cengiz Bond gibi arakdasimizin basina gelenler sadece Türk sirketlerinde (THY, Sunexpress)de geliyor. Alman sirkentlerinde binde 1 kere ise, orada binde 100 kere.

Nedeni ise cok acik. Bizim toplumsal olarak, bir disiplin sikintisi var. Bunun egitim ile alakasi yok. Trafikte bile kurala uyan yok bizde.

Sirketlerinde basina ayni bizim futbol kulüplerinde oldugu gibi anlayan degil, tanidigi olan geliyor. TRT müdürüde böyle, THY'de, bir yerde ise girerkende öyle ve diger kurumlardada böyle. Birde milli duygularimizi kullaniyorlar.

Gayinvaldemlere 10 senedir üst üste hep Lufthansadan aliyorum bileti, daha bir kere bile bir olay yasanmadi.

Ne zaman türk sirkentlerin isi bozulsa iki reklam veriyorlar, hemen ucagin üstüne bir türk bayragi dikiyorlar, hemen milli gururumuz kapariyor, bir alkis kopuyor icimizde ve kazigi yiyoruz yine.

mustimercan
17 Nisan 2016, 17:56
Bu tür olayların türkü yabancısi yok,benim arkadaşımdan daha 2 ay önce Lufthansa ile probllem yaşadı, yani bi yandanda şans olayı,

hOrOz
17 Nisan 2016, 17:59
bu kadar yiğılmanın olması biraz garip aslında Pasaport ve güvenlik kontrolları çok seri işliyor

Antalya İzmir Istanbul Atatürk de böyle bir şeyle karşılaşmadım

THY doğru söylemiş senin uçağa yetişememen THY nin sorumlulugu değil

uçağın kalkmasına 5 dak olmasına rağmen almamalarıda normal en son bıniş son 30 dak galiba

havaalanlarında heryerde yazıyor

Cengiz Bond
18 Nisan 2016, 14:42
bu kadar yiğılmanın olması biraz garip aslında Pasaport ve güvenlik kontrolları çok seri işliyor

Antalya İzmir Istanbul Atatürk de böyle bir şeyle karşılaşmadım

THY doğru söylemiş senin uçağa yetişememen THY nin sorumlulugu değil

uçağın kalkmasına 5 dak olmasına rağmen almamalarıda normal en son bıniş son 30 dak galiba

havaalanlarında heryerde yazıyor

elimde yigilmanin fotograflari ve videosu var. bu olay gecen sene mayisin sonunda oluyor.

THY kullandigi hava alaninda müsterisini 3 saat icinde check-in ve passaportdan geciremiyorsa, bu THY nin probleme, THYnin bu havaalani ile anlasmasi var. Müsteri belirli bir zaman icin ucaga ulasabilmesi lazim.

yogunluk var ise, bir kac tane daha check-in ve pasaport kontrolü acacaklar, okadar.

cenk1978
18 Nisan 2016, 23:31
arkadaslar konu nerden nereye gitti, bence hic uzamasin....konuyu acan arkadasimiz bizlerinde ucuz biletden faydalanalim diye paylasmis..bilgisi icin tsk edelim....istiyen bilet alir istemiyen almaz.
sirketlerin ve havaalanlarin iyi veya kötü olup olmamasi ayri bir konu.

herkeze saygilar

cenk1978

Mercedes190
19 Nisan 2016, 00:48
Merhaba arkadaslar,

ben son iki senede hem Germanwings le, hem Sun Express le hemde THY ile gidip geldim Sabiha Gökcene.
Germanwings le yazin gittim Istanbula, yanliz idim onun icin ucuz bilet buldum sonra hayret ettim.
Ilk defa yeni Airbus 320 Ucagi ile uctum onlarin Filosunda. Koltuklari öne dogru genis ve temiz idi.

Sun Express ile Eylülün basinda geri ucusumuz oldu. Ucak aksam seferi idi ama gec kalmisti, sonra Stuttgart Hava Limani ucagi
kabul etmedi gece 12 den sonra. Neticede Nürnberg e indi sonra Otobüs le bizi Stuttgarta getirdiler ama 2 Saat gece yarisi bekledik sogukta disarda
1 yasindaki bebekle.
Yani Istanbul dan eve gelmemiz 12 Saat sürdü ve sikayette bulunduk. Esime ve bana 400 Euro dan yani 800 Euro geri para ödediler. Kanun geregi.

THY ile Ocak ayinda gidip geldik cok memnun kaldim yine. Donuste First Class ta kimse olmayinca butun bebekli Aileleri öne aldilar rahat bir sekilde geri geldik.

Neticede bir aksilik olunca hemen bütün sirketi kötülemek dogru olmaz, ama yinede mesela Pegasustan genel olarak nefret ederim hic sevmem.
Fiyat cok abartili degil ise THY den vaz gecmem.

Gercekler
19 Nisan 2016, 22:11
Bir ara THY Star Alliance Memberdi. Star Alliance Member olunca belirlir kosullara uymaniz gerekiyor. Bir nevi Sampiyonlar Liginin finali gibi bir sey. Bizimkinler uymayinca kovmaya kalktilar, bizimkinlerde cikti.

Ha THY tabiki Sunexpressden bin kat iyidir. Ama alsa bir Lufthansa gibi güven vermiyor.

Ayrica sunuda bilin, Sunexpress, THY ve Lufthansa'nin ortak sirketidir.

tolgahamburg
20 Nisan 2016, 02:50
Yanlış hatırlamıyorsamda Antalya hava alanını 3.Köprümüzü yapan IC Holding ve Fraport AG işletiyor.....Paranın gözü Kör olsun nerede milli sermaye :)

mustimercan
20 Nisan 2016, 15:19
Aynen, konu nerden nereye geldi yaw. ..

SHARVELADZE
23 Nisan 2016, 11:25
yanlis bilgi vermeyin, thy star alliance'dan cikmadi ve cikacagi/kovulacagi hakkinda veya kosullara uymadigi hakkinda hicbir haber veya bilgi yok.
ayrica thy, united ve lufthansa'dan sonra star allianz'in göz bebegi konumunda...
yanliz star alliance icinde lufthansayla iliskileri son yillarda soguk oldugu söylenilebilir.

Konuya gelince, yilda en az 10-15 kez türkiyeye genellikle THY ve arada Lufthansa ve SunExpress (tatil yörelerine) ile ucan biri olarak...
SunExpress ile kötü izlenimlerim olmadi acikcasi, hatta 2 gün önce stuttgart-marmaris yaz ucusumun tarihi degistigini ve bileti iptal veya erteleyebilecegim söylendi telefonda, bende olumlu karsilayip iptal ettirdim.

Benim icin THY ve Sunexpress de yükün istedigi kadar ve halen 30kg olmasi ve THY ile valizden büyük seylerin (Sperrgepäck) cogu zaman bedava tasinmasi büyük bir avantaj. Lufthansa da 1 x 23kg valiz hakkin hele de türkiye dönüslerinde skntili olabiliyor.

misterno
09 Mayıs 2016, 22:56
Bir ara THY Star Alliance Memberdi. Star Alliance Member olunca belirlir kosullara uymaniz gerekiyor. Bir nevi Sampiyonlar Liginin finali gibi bir sey. Bizimkinler uymayinca kovmaya kalktilar, bizimkinlerde cikti.

Ha THY tabiki Sunexpressden bin kat iyidir. Ama alsa bir Lufthansa gibi güven vermiyor.

Ayrica sunuda bilin, Sunexpress, THY ve Lufthansa'nin ortak sirketidir.

THY hala Star Alliance uyesidir lutfen yanlis bilgi vermeyelim

Karadayi35
10 Mayıs 2016, 00:32
Arkadaslarin yazdigi gibi, Izmire en uygun Sunexpress, hak veriyorum, ve diger avantaji 30KG yük hakki olmasi.
Ama nedense, her seferinde ucak gecikmeli kalkiyor... Bu sadece banami denk geliyor, yoksa sizlerdende bunu fark eden varmi? her seferinde ayni olay, ucak kalkis saatinde yolcular daha Gate´de beklemekte...

gamberoglu2000
17 Mayıs 2016, 16:45
Arkadaslarin yazdigi gibi, Izmire en uygun Sunexpress, hak veriyorum, ve diger avantaji 30KG yük hakki olmasi.
Ama nedense, her seferinde ucak gecikmeli kalkiyor... Bu sadece banami denk geliyor, yoksa sizlerdende bunu fark eden varmi? her seferinde ayni olay, ucak kalkis saatinde yolcular daha Gate´de beklemekte...

daha oncede yazdim devamli kullaniyorum 1 dakika gec kaldigina denk gelmedim daha bodruma izmire stuttgarttan devamli kullaniyorum.

neco54
17 Mayıs 2016, 17:52
Bende Hannover, Dortmund ve Düsseldorf,tan Izmir,e son 5 senede belki 20 sefer uctum. Yarim saatten fazla gec kalktigini görmedim.

Gercekler
18 Mayıs 2016, 23:44
Sunexpress, adi üstünde Charter. Lufthansa ve THY Linienflug. Aradaki fark: Charter ucaklari ucagi dolduramazsa, baska sehirdeki ucaklar ile birlestiriyor. Linieflug demek, ayni belediye otobüsü gibi. Bosta olsun gidiyorlar.

Annemlere bir kere Sunexpressden aldim ve ucak 4 saat gecikmekli kalkdi. Böyle durumlarda yemek vermeleri gerek. Verdilerde. Annemin eline bir BurgerKing Gutschein kistirmislar, gidin yiyin diye. Annem seker hastasi. BurgerKing'deki elemandan kola yerine soda istiyor. Burger King vermemis. Cünkü Sunexpress ile anlasmalari sadece Kola icinmis.

Artik siz düsünün, ne kadar geri zekali calisanlar var Sunexpress'de.

keno
19 Mayıs 2016, 00:23
Uçuşlar EUR 1,968.43 Hizmet Bedeli dahilEUR 120.00
EUR 710.46Gidiş Uçuşu
Havalimanı Vergisi EUR 88.00
Yakıt Harcı EUR 40.00

Stuttgart > Ankara
XQ791
Tarih:03.08.2016
Zaman:14:35-18:45

Yetişkin 2 x 249.99 = 499.98 EUR
Çocuklar 2 x 199.24 = 398.48 EUR
SunEco: Uçuş ve bagaj içerir
EUR 909.96Dönüş Uçuşu
Havalimanı Vergisi EUR 60.00
Yakıt Harcı EUR 40.00

Ankara > Stuttgart
XQ790
Tarih:24.08.2016
Zaman:19:35-22:00

Yetişkin 2 x 299.99 = 599.98EUR
Çocuklar 2 x 234.99 = 469.98EUR
SunEco: Uçuş ve bagaj içerir

tolgahamburg
19 Mayıs 2016, 03:04
burger king te soda yokki:)ayrıca su içebilirdiok78rcpşekeri yüksekmi?düşükmü?düşükse kola iyi gelir juhu

Devran63
19 Mayıs 2016, 16:44
SunExpress okadar kötü degil, bence. Bugün Billigflug da nerde Yemek, sinirsiz Icecek var? Madem düzgün Koltuk, Yemek ve Icecek istiyorsan, fazla ödersin SunExpress sana sunar.
Degis Paketler var orda. Hem Ucuz hem Lüx malesef yok bu Ucuslarda.

Bende Hayatimin en Iki kötü Yolculugumu SunExpress ile gecirdim, fakat Havaalanida bir Sorun varsa ve güvenlik nedeniyle 6 Saat gecikmeyle kalkiyorsa SunExpress in sucu yokdur.
Hatta her Saatbasi bir Ucak havada degilse 5 Sayili bir Rakam Zarar ulusturiyor. Ucak sadece Havda para kazaniyor.

Bide arkadaslar dedigi gibi, direkt Ucuyor cok yere, aktarmali degil.

Gercekler
19 Mayıs 2016, 20:06
Katilamayacam. Sunexpress sadece lafta Billigflug. Cogu zaman Lufthansa ile hemen hemen ayni fiyat.

Ayrica ne hikmetse bu (güvenlik) sorunlari hep Sunexpressi vuruyor. Lufthansa ve THY'de cok nadir vuruyor.

Acaba Sunexpress'in "lay-lum-loy" mantigindan kaynaklaniyor olmasin.

arapkarizma
22 Mayıs 2016, 08:51
Ben her sene SunExpress, le gidip geliyorum, bu güne kadar bi problem yaşamadım.thy,dan bi farkı yemek vermiyorlar, zaten 3 saat yol içinde yemek yemesekte olur yaw. .
Aynen bende
thy bilet fiyatlarini cok yukarda tutuyur gurbetciler in hepsini zengin saniyorlar

.onur
22 Mayıs 2016, 09:03
Ben 5 dafa uçtum ve sonunda yemın ettim daha ne sun exspresle ne öteki ucuz şirketle uçmam. 200/300€ fazla veririm ama
THV yolarınadan şaşmam param yoksa gitmem saygılar

satobyte
22 Mayıs 2016, 17:15
slm arkadalar aslinda konu cok basit bizler sirketleri degilde sirketlerdeki calisan personelleri sikayet edelim sirketin basindaki adam nerden bilsin senin yasadiklarini ama biliyorsunuz bizim türkiye de kravati boynuna takan memur müdür patron ,ha bastaki müdürleride kime sikayet edebilirizi orasida malum ,disiplin yok ,sunexpress ile iki sefer uctum ucusa kadar olan bölüm lanet ediyosun ucakta ise rahat paranla al ye ic ,güvenlik kontrolundan gecerken memur ne dese beyenirsiniz bagirarak schnell schnell bütün almanlari güldügü gibi bende güldüm ve cok bozuldum kizardim yani kendi sucunu bile yolculara atacak kadar burunlari havalarda her birisinin varsa seyahat izin kusra kalmayin herkez kendi belirleyecek ucaklami yoksa arabaylami en iyisi condor derim

haveri68
22 Mayıs 2016, 20:28
sun expresle yolculuk süper gecti köln izmir hic bir sorun yasamadim ,bilginize bir de 30 kg yük hakki vardi neredeyse 25 kg sondergepäckti
sorun olmadi su an türkiyedeyim havalar soguk almanya gibi

gitarist
22 Mayıs 2016, 22:49
THY ile stuttgart-stanbul 160 euro gittim ve geldim yeme icme dahil koltuk aralilklari daha rahat 30 kg
ayni zamanda sunexpress ve pegasus 280 euro civarindaydi

akilsiz
05 Haziran 2016, 13:45
bu yil bütün eyaletler son 2 yila göre ayni anda tatile girmedigi icin bircok biletler cok uygun...

Sun Express ile gecen yil ilk defa ucmusdum .. ucus cok iyidi ve hostesler genc güleryüzlü ama maalesef ucakda LEDTV gibi hic birsey yokdu..

yani egerki yaninizda tablet yoksa inanin cok sIkIliyorsunuz.. yemekler icecekler ücretli, siz yiyorsunuz yaninizdaki baska yolcu yemiyor filan insan cekiniyor yani...

ama Turk Hava Yollari hersey 10 numara, keske Izmir den de direkt FFM ucus olsa

gamberoglu2000
05 Haziran 2016, 14:02
bu yil bütün eyaletler son 2 yila göre ayni anda tatile girmedigi icin bircok biletler cok uygun...

Sun Express ile gecen yil ilk defa ucmusdum .. ucus cok iyidi ve hostesler genc güleryüzlü ama maalesef ucakda LEDTV gibi hic birsey yokdu..

yani egerki yaninizda tablet yoksa inanin cok sIkIliyorsunuz.. yemekler icecekler ücretli, siz yiyorsunuz yaninizdaki baska yolcu yemiyor filan insan cekiniyor yani...

ama Turk Hava Yollari hersey 10 numara, keske Izmir den de direkt FFM ucus olsa

turk havayollarinin fiyatlarida 10 numara ayrica yanindakinden cekinecek bir sey goremiyorum yemek konusunda o sahis kendi istemiyorsa ben ne yapabilirimki ? ben kendim cok kullandim sun expresi fiyatlari kendin seciyorsun zaten bir keresinde yemeksiz sectigim halde butun ucaga yemek dagittilar bende sasirdim ben secmedim dedim bizim ikramimizdir dediler ucak full doluydu ustune ustluk ben genelde yemek aramam ucakta uc saatlik yolda yesen ne olur yemesem ne olur binmeden yiyorum iciyorum zaten yemekte canim istemiyor ben memnunum su ana kadar aksilik yasamadim cogunuda online yapiyorum kendim.

guengoer52
06 Haziran 2016, 11:58
Birde iyi tarafından bakmak gerek. THY yolcu bagajında TV taşımıyor, sunexpress i aradım yolcu beraberinde bagaj eşyası olarak tüpü bulunan cihazlar hariç, LCD-LED TV leri büyüklüğü farketmez taşıdıklarını söylediler. Aslında işimize gelen yanları oldumu iyi olmadımı iyi değiller, aksaklıklar hepsinde oluyor.

EMTY
07 Haziran 2016, 10:28
Ben normalde araba ile giden biriyim ama arada Tatil olunca Memlekete kisa süreligine gidince SunExpress den harici baska alternatif yok malesef (Izmir e direk ucus sadece SunExpress var). Tamam 2 saat 40 dakikalik bir ucus icin insan acikmaz yemek koymaz ama allah in verdigi suyunu bari para ile satmayin ! Diger türlü gayet memnunum simdiye kadar. Ben SunExpress e Otobüs diyorum, cünkü ayni Otobüs gibi hemen indi bindi yaptiriyor :D

Ek Olarak ekliyeyim, birde keske SunExpress in ucaklarinda On Board TV ekrani olsaydi, hic olmazsa uctugumuz gectigimiz vs. gibi ucus bilgilerini görebilsek.

gamberoglu2000
07 Haziran 2016, 10:46
Ben normalde araba ile giden biriyim ama arada Tatil olunca Memlekete kisa süreligine gidince SunExpress den harici baska alternatif yok malesef (Izmir e direk ucus sadece SunExpress var). Tamam 2 saat 40 dakikalik bir ucus icin insan acikmaz yemek koymaz ama allah in verdigi suyunu bari para ile satmayin ! Diger türlü gayet memnunum simdiye kadar. Ben SunExpress e Otobüs diyorum, cünkü ayni Otobüs gibi hemen indi bindi yaptiriyor :D

Ek Olarak ekliyeyim, birde keske SunExpress in ucaklarinda On Board TV ekrani olsaydi, hic olmazsa uctugumuz gectigimiz vs. gibi ucus bilgilerini görebilsek.
otobus bende oyle diyorum basit ama iyi burda onemli olan beni emin bir sekilde gidecegim yere kazasiz belasiz ulastirsin gerisi pek onemli degil allahin dedigin suyu onlarda satin aliyorlar yada obur sekliyle sen suyu alisveristen parasizmi aliyorsun? burda ticaret var onun icin normaldir thy yada baska sirketler parasizmi veriyor saniyorsun yiyecegi icecegi pesin oduyorsun sunexpreste hemen orda oduyorsun ne istiyorsan fark bu bu zamanda kimse kimseye parasiz bir sey vermez unutma.

Gercekler
08 Haziran 2016, 21:24
otobus bende oyle diyorum basit ama iyi burda onemli olan beni emin bir sekilde gidecegim yere kazasiz belasiz ulastirsin gerisi pek onemli degil allahin dedigin suyu onlarda satin aliyorlar yada obur sekliyle sen suyu alisveristen parasizmi aliyorsun? burda ticaret var onun icin normaldir thy yada baska sirketler parasizmi veriyor saniyorsun yiyecegi icecegi pesin oduyorsun sunexpreste hemen orda oduyorsun ne istiyorsan fark bu bu zamanda kimse kimseye parasiz bir sey vermez unutma.

Bu dogru degil. Bizim buradan hep Lufthansa Sunexpress ile ayni fiyat veya daha ucuz. Nasil oluyorda simdi ben yemegin parasini pesin vermis oluyorum?

Ayrica emin bir sekilde gidip gelmek Sunexpress ile alakali degil. Her ucak, havalanmadan önce havalimani güvenligi kontrolden geciriyor. Yani bu Sunexpress mahsus birsey degil.

gamberoglu2000
08 Haziran 2016, 22:12
Bu dogru degil. Bizim buradan hep Lufthansa Sunexpress ile ayni fiyat veya daha ucuz. Nasil oluyorda simdi ben yemegin parasini pesin vermis oluyorum?

Ayrica emin bir sekilde gidip gelmek Sunexpress ile alakali degil. Her ucak, havalanmadan önce havalimani güvenligi kontrolden geciriyor. Yani bu Sunexpress mahsus birsey degil.

arkadasim konuya baliklama atlayarak yazi yazmisin iyi oku yazdiklarimi.otobus diyorum bende diyorum arkasindanda ekledim onemli olan beni sag saglim gidecegim yere ulastirsin diye yaziyorum su yazdigin yaziyi bir gozden gecir ben ne yazmisim sen ne yazmisin lufthansada ucuzsa bana 4 kisilik stuttgart bodrum agustosun ilk haftasindan 4 haftalik alayim link yolla bana 1900€ altinda olmasi lazim sunexpreste 1900€ bir zahmet hadi bakalim yardimci ol madem ucuz.

Mr.Robot
08 Haziran 2016, 23:10
Sunexpress THY ile Lufthansanin ortak kurduklari bir sirket. Simdi kalkip bu iki dev hizmeti ayni THY ve Lufthansada gibi ama fiyati ucuzmu yaparlar acaba?
Belliki insanimizin nekadar kalite ve servise önem gösterdigini öne alarak bir alternativ sunmak istemisler, yani ucuz olsun A dan B ye götürsün yeter. Iyi, bunda bir sakinca yok, ama kalkip birde Allahin suyu, Muhammedin ekmegini istemek ne oluyor? Töyvebe tövbe. LCD yok, yemek ve su parali, yük sadece 50kg, hey gidi hey, hayir kurumu ile karistirdik sanirim.:D
Iflaz eden sirketleri havaalanlarinda kalanlara sormak lazim acaba kime güveniyorlar artik?

Malesef kendim sahit oldum, 5€ icin adam ucak bileti almadi baska bir yere soracagim diye cikti gitti reisebürodan, bilet 185€ düssledorf-istanbul, hic unutmam!
Bu insana hangi sirket ne gibi bir servis sunsun? Ucagin tekerleginde gidebilse, 10€ ucuz olsun diye gidecek demek.
Biz bu kafa ile daha devam edersek, yakinda Türk sirketleri kapatir ondan sonra Lufthansa veya baska sirketlerle 1000€cuga pasa pasa ucariz.
Her ucuzcudan aldigimiz bilet ile kendimize zarar veriyoruz, baskasina degil, en gec bizden sonra geleceklere. Adamlar dünyanin bir numarali sirketi yapiyorlar ama kime?

tolgahamburg
09 Haziran 2016, 06:25
Otobüsle ahahah nostalji olur belki

hope41
15 Haziran 2016, 15:31
Otobüs mü? Suyu bile parali veriyorlar ya, ben Izmit - Istanbul arasi 1 saat yolculuk (en son 14 TL idi galiba) yaparken bizim firmalar cay/ kahve/ meyve suyu yaninda da kek, arti sinirsiz su veriyor :)

JASH
16 Haziran 2016, 15:13
Vardı çıkardık
ağırlık yapıyor diye
filimlerimiz de vardı onlarıda gösteriyorduk ama maliyetleri düşürmek için herşeyi yapar low cost şirketler ,yapmak da zorundalar suyu da satarlar yakında tuvaletide ücretli yaparlar.Ben kimim 14 yıl sunexpresste kabin memuru olarak görev yaptım.son 10 yıl kabin amiri.
İyidir ama Sunexpress ilk yıllar herşey ücretsizdi ama biletlerde bu kadar ucuz değildi herşey karşılıklı ne ka ekmek o ka köfte :) ama en güvenlir şirkettir,içinde ben uçtum o kadar yıl emin olun.İyi uçuşlar.

neco54
16 Haziran 2016, 17:50
Eger bir suyun parasini düsünüyorsaniz tatilde ne isiniz var. Ben gercekten bunlara sasiyorum.
O Zaman evinizde oturun bol bol cesme suyunu icin. AMA ODA PARALI.

Ama gercektenten ucaga binince para harcamaya kiyamayanlarin halini görünce hem kiziyorum hemde gülüyorum.
Böyle rezillik olmaz. Yaninda getirdikleri yiyeceklerle ucagin icini maalesef les gibi yapiyorlar.
3 saatlik yolculukta yesen ne olur yemesen ne olur.
Benim icin yolculuk evden cikinca basliyor. Her seyin bir zevki vardir. Aaaa kefeninde cebi yok.

S&S

Dedikli
19 Haziran 2016, 12:29
THY. Sasmayin derim... TüRK Havayollarindan iyisi yoktur..

gamberoglu2000
19 Haziran 2016, 12:54
THY. Sasmayin derim... TüRK Havayollarindan iyisi yoktur..

yakin arkadasimda sasmadi thy den 3 hafta once ankaradan gelirken ucakta erteleme olmus nerdeyse isinden oluyordu ondan oncesinde iki kere baska sirketlerden internet uzeri ben bilet aldim ayarladim sorunsuz gitti geldi kendisi bile sok oldu olamaz diyor o kadar para verdim olamaz diyor buraya geldi parasini geri alabilmek icin baglantiya gecti baska bilet ve ucakla geri dondu sasmayin:confused: thy den.

Gercekler
19 Haziran 2016, 13:28
Iyide senin arkadasda bir tuhaf. Pazartesi ise baslayacaksan, Cumadan, hadi Cumartesinden gelirsin. Insan arada bir gün birakir. Son dakikaya birakmak hicte mantikli degil.

gamberoglu2000
19 Haziran 2016, 13:36
Iyide senin arkadasda bir tuhaf. Pazartesi ise baslayacaksan, Cumadan, hadi Cumartesinden gelirsin. Insan arada bir gün birakir. Son dakikaya birakmak hicte mantikli degil.

cumartesi pazarda calisildigindan haberin varmi arkadasim?
ayrica yukardada yazdim sana senden hala link bekliyorum bilet almak icin.

Mr.Robot
19 Haziran 2016, 13:46
Otobüs mü? Suyu bile parali veriyorlar ya, ben Izmit - Istanbul arasi 1 saat yolculuk (en son 14 TL idi galiba) yaparken bizim firmalar cay/ kahve/ meyve suyu yaninda da kek, arti sinirsiz su veriyor :)

Hope kardes yanlis anlamazsan verdigin örnegi biraz hesap yönünden bakmak itisiyorum. :D

Izmit Istanbul: 120 km 20 TL ~7€,
Sunexpressden bilet aldim Frankfurt Ankara 2800km 280€ (2800 km en kisa kara yolu, otobüsde ucamadigina göre)

7€ / 120km *100 = 5,83 €/100km
280€ / 2800km *2 *100 = 5€/100km (*2 gidi dönüs)

Yani ucak seyehatinin 100 kilometresi 5€, otobus seyahatinin 100 kilometresi 5,80 € geliyor.
Birinle 10.000 m yerden yukarida 900 km/h ucuyorsun birinle tosur tosur 90km/h ile.
Otobüsde degil bedava su, kek, adana sis, arkadan baklava verseler yine pahali. 24edq50

__________________________________________________ __________________

Dogru, otobüslerde su veriyorlar, kekde, ama tuvalet varmi? Beles sulari caylari icitik bekle durak gelecek.:rolleyes:

Su an 20 Liradan basliyor otobüs ile Izmit Istanbul, ama yürüme gidersek bedava. Simdi 120km yürüme gitmek sacma olabilir tabi, ama 3000km de otobüs ile gitsek nasil karsilastiribiliriz ucak ile, 3 saata karsilik 24-30 saat.
Veyahut en uygunu atalarimizin tasitlari ile bir essegin üstünde sade yol kenarindaki bedava ot ve gölden su ilede olabilir, romantik bir atmosfer olur bence.

Neco arkadasin yazdigi gibi, parnamiz yoksa izinde ne isimiz var, param yoksa izine degil ise gitmek gerek, ama o bile parali, ise arabada/otobüsde bedava gitmiyor.

Bu paralari öteye götüremeyecemiz halde neden bukadar canimizi, rahatimizi, keyfimizi tehlikeye atip en ucuzunla ugrasiyoruz? Size en iyi servisi veren büyük bir organizasyon kuran insanlar sevabinami calissin, coluguna cocuguna "8 sene üniversite okudum am bugun para yok, ama cok sevap topladim..." desin, sevapla karin doymuyorm malesef.

Ucaklari tasarlayan, yapan, hava alanlarini yapan, istleten,calisanlari vs. vs. bu insanlar bu isleri olmasa ne yapacaklar?
Sözde" teknoloji negadada ilerdi" demeyi biliriz, ama 3 kurusun hesabinida yapariz. iphone haric, o baska, olmazsa olmaz, her sene 600-700€ vermedinmi olmuyor. Ama canini teslim ettigin ucagin en dandigi olsun, nasil olsa havada kalmaz.

Saygilar

tolgahamburg
20 Haziran 2016, 09:19
Mr.robot ben makarasına söyledim otobüsü ;)bir suyun parasini düşenler için

Mr.Robot
20 Haziran 2016, 11:24
Mr.robot ben makarasına söyledim otobüsü ;)bir suyun parasini düşenler için

Biliyorum, ama iste ciddi alanlarda var. ;)
Onun icin hesap yaptim, belki matematik bir aydinlik getirir ümidiyle. Yetmezse Dua kaliyor sade, belki hoca deyince is degisir. Cimrilik hakkinda bir ayet var. juhu ;)

bellali
03 Temmuz 2016, 19:04
asla ve asla sun express e binmem.nedeni ise hep baan denk geliyor olmasi ucaklarin rötar(gecikme)yapmasi.nisan ve mayis ayinda Türkiyede idim iki tatilimdede gidis condor dönüs sun express idi.dönüslerin her ikisindede sorunlar yasadim.tam tamina 5 saat havaalaninda bekledik ve bizi bir otele yerlestirdiler sabaha karsida otelden gelip aldilar.neymis efendim ucak dolu degilmis.dolmasi icin 3 ucagi birlestirmisler . ben gerekeni yaptim tur sirketiyle konustum ve sun express den bana ulastilar.ve kisi basi 400euro geri verdiler.nisan ayindaki hesabima yatti ama mayis ayindaki 2-3 haftaya kadar gelecekmis.

gudi
10 Temmuz 2016, 03:48
Arkadaslar ucakta bahsi gecen Su kac para...? 4 kisi var... :p

gamberoglu2000
10 Temmuz 2016, 06:29
asla ve asla sun express e binmem.nedeni ise hep baan denk geliyor olmasi ucaklarin rötar(gecikme)yapmasi.nisan ve mayis ayinda Türkiyede idim iki tatilimdede gidis condor dönüs sun express idi.dönüslerin her ikisindede sorunlar yasadim.tam tamina 5 saat havaalaninda bekledik ve bizi bir otele yerlestirdiler sabaha karsida otelden gelip aldilar.neymis efendim ucak dolu degilmis.dolmasi icin 3 ucagi birlestirmisler . ben gerekeni yaptim tur sirketiyle konustum ve sun express den bana ulastilar.ve kisi basi 400euro geri verdiler.nisan ayindaki hesabima yatti ama mayis ayindaki 2-3 haftaya kadar gelecekmis.

iyiya arkadasim bedavaya gidip geliyormussun birde uzerine para aliyon daha ne istiyorsunki sunexpress kotu lufhansa kotu bir dahakine yuruyerek gidersin en garantisi bu gecikmeden gider gelirsin.

gamberoglu2000
10 Temmuz 2016, 06:38
Arkadaslar ucakta bahsi gecen Su kac para...? 4 kisi var... :p

bedava olmadigi icin susayanlar biliyor susamayanlarin haberi bile yok kac para oldugundan susayan insan icin 1 kurus susamayan insan icin 100€ suyun tanesi.

santicuma
10 Temmuz 2016, 17:13
Sular 2,50 Eur

Sular ve Cerezler:

http://www.sunexpress.com/images/stories/pdfs/SXS_BOB_SS16_FA_OL_Signed_OFF_version1.pdf

Yemekler:

http://www.sunexpress.com/de/an-board/extras-gerichte-snacks

Gecen sene bizde yemeksiz aldik biletleri (25 euro daha ucuza geliyordu) ve yemekler zaten pek doyurucu degil diye. Icecek felan ucakta aldik tabiki, fiyatlar degismemis.

Yanimizda Almanlar oturuyordu, cocuklara cikolata felan aldik, bi bakdik ki uyaniklar hostesler gidince el cantalarindan cikolata kirinti felan cikartip yediler.
Tam Profi olmus bunlar :)

ok78rcp

Karadayi35
10 Temmuz 2016, 18:25
ucaga yiyecek sokmak yasakmiki, hostesin gitmesini beklemisler? bende her seyahatte yanima yiyecek alirim, simit, börek, kurabiye vs.
:) Profilikle alakasi yok bence, mantik isi.

karae
30 Ağustos 2017, 21:50
slm bi önceki yazimda demistim para verseniz sun express den ucmam diye ve uctum düseldorf dan antalyaya condor ile uctum antalya istanbula giderken sun express den almis bileti benim Esim haberim olmadan sonucu simdi buraya yaziyorum
Referans Numarası -SUN- (İletişime geçerken lütfen belirtiniz)

Sayın E
SunExpress olarak hizmet anlayışımızın temelini siz değerli yolcularımızın memnuniyeti oluşturuyor. Bu maksatla yolculuğunuzun keyifli ve sorunsuz geçmesi için her türlü gayreti sarf ediyoruz. Ancak havacılık endüstrisinin doğası gereği, zaman zaman planlamalarda değişiklikler olabilmektedir.
27.07.2017 tarihli XQ7528 sefer sayılı Antalya – İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) uçuşumuzda bir önceki uçuşun gecikmesine bağlı olarak 5 saat 15 dakikalık bir rötar meydana gelmiştir. Bu bağlamda, Sivil Havacılık Yolcu Hakları Yönetmeliği‘ne uygun bir şekilde, bekleme süresi boyunca tüm yolcularımıza yiyecek / içecek ikramı dâhil olmak üzere ulaşım hizmet hakları sunulmuştur. Uçuşumuz 28.07.2017 tarihi saat 01:13 itibari ile gerçekleştirilmiştir.
Bu zaman diliminde yaşamış olduğunuz tüm aksaklıklardan dolayı özürlerimizin kabulünü rica ederiz. Bu inisiyatifimiz dışında gerçekleşen aksaklıklardan dolayı da elimizden geldiği kadar çözümler üretmeye çalışmaktayız. Fakat SunExpress Türk bayrak taşıyıcısı bir firma olduğundan dolayı Türkiye çıkışlı uçuşlarda uzun bekleme sürelerinde yolcularımıza tazminat hakkı öngörülmediğinden ve SHY- Yolcu yönetmeliğinin 6. ve 9. Maddeleri için yürütmeyi durdurma kararı bulunması nedeniyle gerçekleştirmiş olduğunuz başvuruya olumlu yanıt veremiyoruz. Bu durumdaki yolcuların SHY- Yolcu kapsamında herhangi bir tazminat hakkı olmamaktadır.
Şikayetinize neden olan hususlar dolayısıyla firmamız adına içtenlikle özür dileriz.
Yaşadığınız durumu istisna olarak görmenizi rica eder, sizleri diğer SunExpress uçuşlarımızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.
Anlayışınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Eylem Y.
Müşteri Temsilcisi
SunExpress
E [email protected]

Antalya havalimanninda yaklasik 7,5 saat bekledim neden 2 saat önceden gittim ve cocugum atesi vardi aksine bide sonra yemek dedikleri olay sadece birtane sandavic ve kola verdiler hic birseyle ilgilenmediler
ordaki oturan bayanin umrunda degil ucak gelmis gelmemis yetkili elimize bir kagit verd bunla tazminat hakki alabilirsiniz diye sun express 5 defa fax 5 defa email attim 10 kere de aradim kendilerini bana bu mail attilar bende dedim bundan sonraki sürecte avukatima mail atarsiniz artik yani kisacasi böyle SUN express birdaha adini duysam yolumu degistiriyorum

V/S
30 Ağustos 2017, 23:53
SunExpress Saglam iyi bir Sirketdir. Ucaklari bakimli ve Güvenceli
ve THY ve Lufthansa (bakim ve onarim es deger).

2 Sene icinde 6 x ucaklarina bindim ve hic bir sorun yasamadim.
Parali Rezervasyon yaptigim koltuklar hep verildi ve aksaklik olmadi.

Babam Gecen Sene ilk defa yürüme engelli oldugundan Rollstuhl ile
anmelden yapdim. Basvuruyu fax ile Antalya Bürosuna Yolladim.

Yalan yok hic bir cevap almadim ve cekindim sallarlar diye
ve sorun cikacak diye (Izmire indimizde).

Adamlar Frankfurtda güzelce Rollstuhlu aldilar bagaja verdiler
Frankfurtda Rote Kreuzdan bir Genc babami ucagin icine Kadar sürdü.

Izmirde yine ayni sekilde bir Eleman ucakdan alip bagajda kendi
arabasini teslim etdiler. Hatda ben bagaj yerinden cikacak diye bekliyordum,
Adam yarim Saat bizi aramis.

Izine gidiyorsaniz ücü besi aramayacaksin. Ben cayimi´da, kolami yiyicek
icicek hesaplamam. Eger her kurusu hesapliyorsan evden disari cikmicaksin.

Bir Ucak billeti alindiginda 1 kisi gidis dönüs 170€ civari. Bunun icinde Mehrwertsteuer, Flughafensteuer, Kerosingebühr yaklasik 60 € Devlete (Türkiye /Almanya) gidiyor.
Geriye kaldi 110 € . Simdi diyeceksiniz ki okadar yolcuda kisi basi 110 € iyi para. Bunun personeli var, Peron kirasi (Ucak basi 10 000 € , 1 Saati)
bagaj personeli vs.

Yani sizin verdigiz para bu giderleri karsiliyor. Onlar verdikleri yiyicek icicek, bord satislardan kazaniyorlar, yada asiri yük parasi.
Zaten onlarin para kazandigi dönem Yaz Sezonu, Bayram ucuslari vs.

Air Berlin en iyi örnek bu durumda. adamlar iflasda, böyle giderse sunexpress gibi yan sirketler kapanacak dir.

Osmanbey34
31 Ağustos 2017, 01:06
öncelikle gecmis olsun. sun express ile bir daha ucmam yaziyorsun. baska cok bir alternativen kaldi mi ? tailwind olsun pegasus olsun bu sirketler de o kadar cok iyi degil rekabet yok. eskiden sky airlines vs vardi o zaman rekabet vardi ve alternativ sirketler.

slm bi önceki yazimda demistim para verseniz sun express den ucmam diye ve uctum düseldorf dan antalyaya condor ile uctum antalya istanbula giderken sun express den almis bileti benim Esim haberim olmadan sonucu simdi buraya yaziyorum
Referans Numarası -SUN- (İletişime geçerken lütfen belirtiniz)

Sayın E
SunExpress olarak hizmet anlayışımızın temelini siz değerli yolcularımızın memnuniyeti oluşturuyor. Bu maksatla yolculuğunuzun keyifli ve sorunsuz geçmesi için her türlü gayreti sarf ediyoruz. Ancak havacılık endüstrisinin doğası gereği, zaman zaman planlamalarda değişiklikler olabilmektedir.
27.07.2017 tarihli XQ7528 sefer sayılı Antalya – İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) uçuşumuzda bir önceki uçuşun gecikmesine bağlı olarak 5 saat 15 dakikalık bir rötar meydana gelmiştir. Bu bağlamda, Sivil Havacılık Yolcu Hakları Yönetmeliği‘ne uygun bir şekilde, bekleme süresi boyunca tüm yolcularımıza yiyecek / içecek ikramı dâhil olmak üzere ulaşım hizmet hakları sunulmuştur. Uçuşumuz 28.07.2017 tarihi saat 01:13 itibari ile gerçekleştirilmiştir.
Bu zaman diliminde yaşamış olduğunuz tüm aksaklıklardan dolayı özürlerimizin kabulünü rica ederiz. Bu inisiyatifimiz dışında gerçekleşen aksaklıklardan dolayı da elimizden geldiği kadar çözümler üretmeye çalışmaktayız. Fakat SunExpress Türk bayrak taşıyıcısı bir firma olduğundan dolayı Türkiye çıkışlı uçuşlarda uzun bekleme sürelerinde yolcularımıza tazminat hakkı öngörülmediğinden ve SHY- Yolcu yönetmeliğinin 6. ve 9. Maddeleri için yürütmeyi durdurma kararı bulunması nedeniyle gerçekleştirmiş olduğunuz başvuruya olumlu yanıt veremiyoruz. Bu durumdaki yolcuların SHY- Yolcu kapsamında herhangi bir tazminat hakkı olmamaktadır.
Şikayetinize neden olan hususlar dolayısıyla firmamız adına içtenlikle özür dileriz.
Yaşadığınız durumu istisna olarak görmenizi rica eder, sizleri diğer SunExpress uçuşlarımızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.
Anlayışınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Eylem Y.
Müşteri Temsilcisi
SunExpress
E [email protected]

Antalya havalimanninda yaklasik 7,5 saat bekledim neden 2 saat önceden gittim ve cocugum atesi vardi aksine bide sonra yemek dedikleri olay sadece birtane sandavic ve kola verdiler hic birseyle ilgilenmediler
ordaki oturan bayanin umrunda degil ucak gelmis gelmemis yetkili elimize bir kagit verd bunla tazminat hakki alabilirsiniz diye sun express 5 defa fax 5 defa email attim 10 kere de aradim kendilerini bana bu mail attilar bende dedim bundan sonraki sürecte avukatima mail atarsiniz artik yani kisacasi böyle SUN express birdaha adini duysam yolumu degistiriyorum

karae
01 Eylül 2017, 20:10
öncelikle gecmis olsun. sun express ile bir daha ucmam yaziyorsun. baska cok bir alternativen kaldi mi ? tailwind olsun pegasus olsun bu sirketler de o kadar cok iyi degil rekabet yok. eskiden sky airlines vs vardi o zaman rekabet vardi ve alternativ sirketler.

öncelikle tesekkürederim
kardesim ya bana aksakliklar denk geliyo burda yorum yazanlarin cogu sikayet ediyo bunlar kendilerine ceki düzen versinler önce thy ve lufthansa ortagi bir ucak bu condor ile uctum germany wings ile uctum thy uctum inanin hic birinde böyle bisey olmadi sun express ile hep ayni ve ucakta birsey satacagiz diye dakka basi anans yapiyolar

karae
01 Eylül 2017, 20:17
peron kirasi 10000 euro nasil oluyo ya 1 saati zaten ucaklar 1 saaten fazla kaliyo temizligi bagaj yükleme aldigi parayi perona mi versin
2 ucaklardan zaten yakit vergisi alinmiyo madem az kazaniyolar hersene nasil kar acikliyolar burda yorum yapmissin ama bilmeden yorum yapma sun express le sana hayirli ucuslar

hOrOz
01 Eylül 2017, 20:50
Yıllardır SunExpress ile İzmir e uçarım hiç bir problem yaşamadım

birde şunu unutmayın bunlar Charter seferleri yani dolmuş seferleri sayılır

O zaman seferli uçaklara bineceksiniz Lufthansa veya THY gibi

Uçaklari mümkün olduğu kadar havada tutmak ucuza geliyor o yüzden hareketin az olduğu aylarda biletler ucuzluyor

bir uçağın yerde durması havada 100€ ya uçmasından pahalıya geliyor

bir Airbus un Hamburg a inmesi 55 € bir YAK Rus uçağinin inmesi 1300€

mesela bir uçağın akşam inmesi 100% saat 23 den sonra inmesi 200% pahalı

sueleyman123
01 Eylül 2017, 20:55
Bizim komsular (3 kisi) icin bilet aldim antalya - köln seferi ucak sun express ile. antalya da sorun cikmis. ucak überbuchen olmus. yani hattinden fazla bilet satmislar. toplam 9 kisiyi ucaga almamislar. daha sonraki ucaklara bindirmisler. 5 saat sonraki ucakda sadece 2 kisilik yer oldugu icin komsularimin ikisi ucmus. son kisi ise baska ucakdan para verip ayri bilet almis. tabi bilet parasini sun express karsilamamis.

Eger ayni olay düsseldorf veya köln den kalkan ucaklarda veya Sitz in Deutschland olan ucaklarda olursa Entschädigung alma hakkiniz var.
https://www.flightright.de/

Ben antalya dan kalkan ucaklarda Pegasus , sun express, tailwind, onur airlines gibi ucak sirketlerinden bilet almamayi özen gösteriyorum. eger almanyadan kalkiyorsa ucak eu-recht den dolayi bir sorun olursa entschädigung (tazminat ) hakki dogdugundan ucak sirketleri daha dikkat ediyor.

V/S
02 Eylül 2017, 01:56
peron kirasi 10000 euro nasil oluyo ya 1 saati zaten ucaklar 1 saaten fazla kaliyo temizligi bagaj yükleme aldigi parayi perona mi versin
2 ucaklardan zaten yakit vergisi alinmiyo madem az kazaniyolar hersene nasil kar acikliyolar burda yorum yapmissin ama bilmeden yorum yapma sun express le sana hayirli ucuslar

Ucaklar yerine göre Hava Alaninda cogunlukda Acikda durur, yani perona uzakda bekler.
Cabuk kalkacak olursa peron tutar.

Almanyada cogunlukla köprü kullanmaz SunExpress, o yüzden otobüs ile ucaga yolcular tasinir.

Biliyorum bilmiyorum sana soracak degilm yorum yazarken. Binme SunExpress madem ,
seni zorla mi bindiryorlar.

Hakki27
03 Kasım 2017, 21:13
Allah bildigi gibi yapsin o firmayi bedavaya verse yine almam rezalet rezalet rezalet.

antalyali kaptan
04 Kasım 2017, 00:25
sunexpresi bende yillardir kullaniyorum hic bir sorun yasamadim. antalyaya direk ucuyor.

yenidoganli06
04 Kasım 2017, 00:32
Sunexpress gibi Kötü ve Rezalet Havayolları görmedim şimdiye kadar. 3 Yıldır THY uçuyorum Süper ötesi. Madem Tatile gidiliyor o zaman 5 veya 10 kuruşun hesabunı yapmıyacaksın.

Osmanbey34
04 Kasım 2017, 01:08
sen thy ile hangi sehire ucuyorsun ? 5 veya 10 kurusu zanetmiyorum burada birisi arasin...... rekabet olmayinca insan mecbur kaliyor. burada cogu antalyaya ucuyor ve thy maalesef antalyaya ucmuyor !

türk sirketlerini bi zamet kötülemeyelim. sunexpress olsun diger sirketler olsun iyi sirketler. genel anlamda yazmak yanlis. ben türkiyenin hoteleri olsun ucaklari olsun gözünü seveyim. bu sene örnek misira gitim ucaklari da hotelleri de berbat. türk sirketlerimiz iyi !

zamaninda gti travel ve sky airlines vardi cogs kisi sikayetci di ama simdi herkez o sirketleri arior ! biz iki sene önce sunexpress ile uctuk 4 saat yaz sezonunda bekledik, ama bu her sirkete olabilir.....

Sunexpress gibi Kötü ve Rezalet Havayolları görmedim şimdiye kadar. 3 Yıldır THY uçuyorum Süper ötesi. Madem Tatile gidiliyor o zaman 5 veya 10 kuruşun hesabunı yapmıyacaksın.

yenidoganli06
04 Kasım 2017, 14:04
Osmanbey THY Antalya ya uçmuyor diyorsun buyur sana örnek http://www.turkishairlines.com/de-de/flights-tickets/antalya. İlk önce araştır bence ondan sonra cevap yaz.

Cengiz Bond
04 Kasım 2017, 17:26
Osmanbey THY Antalya ya uçmuyor diyorsun buyur sana örnek http://www.turkishairlines.com/de-de/flights-tickets/antalya. İlk önce araştır bence ondan sonra cevap yaz.

bende ucmuyor diye biliyordum, cünkü arama yaparken hep aktarmasiz olsun diye seciyordum. simdi baktim, THY hep aktarmali.

Sah
04 Kasım 2017, 17:43

Thy yollari Izmir ve Antalyaya direk ucmuyor sen bir arastir istersen.

hOrOz
04 Kasım 2017, 18:00
Türk Hava Yollarının iç hatlara tarifeli uçuşu yok yani online rezervasyon olmuyor.
Ama bazen bazı şirketler uçuş düzenleyebilir.
Mesela geçende benim damat Düsseldorf tan Trabzon a THY ile direkt uçtu fakat bu uçuş internet üzerinden görülmüyor. Sadece Reisebüro üzerinden oluyormuş.

Diğer tarifeli uçuşlar Atatürk veya Sabiha üzerinden aktarmalı

Tugay
04 Kasım 2017, 19:29
Ilginc ben Sunexpressi THY ve Lufthansa`nin ortak kurulusu diye biliyorum ...

hOrOz
04 Kasım 2017, 20:39
Ilginc ben Sunexpressi THY ve Lufthansa`nin ortak kurulusu diye biliyorum ...

Lufthansa-(Condor- Thomas Cook) THY

Beklemeler ve gecikmeler normal
bu sene THY Düsseldorf - Istanbul uçağı 1 saat geç kalktı
Düsseldorf Havaalında personal azlığından bagaj kontrolleri uzun sürdü.
tabiki ondan sonra yapılacak uçuslar arkaya doğru sarkıyor

Digitalus
04 Kasım 2017, 22:05
valla ucak gecikmesi onlarin sorunu ama o yüzden gec geldinmi adamlar diyor erken gelmelisiniz nasil geleyim erken siz gec gelirseniz aktarmali ucakla

yenidoganli06
05 Kasım 2017, 00:36
Sah senin anyayışın bu kadar demekki. Osmanbey Antalya ya uçmuyor diye yazmış. Direk veya Aktarmalı yazmamış. Bende sade uçukyor diye yazdım konu Aktarmalı veye Aktarmasız değil tabiki anladıysan.

Cengiz Bond
05 Kasım 2017, 00:44
Sah senin anyayışın bu kadar demekki. Osmanbey Antalya ya uçmuyor diye yazmış. Direk veya Aktarmalı yazmamış. Bende sade uçukyor diye yazdım konu Aktarmalı veye Aktarmasız değil tabiki anladıysan.

benim icin aktarmali ucus ucus degildir.

avustralyaya gitsek neyse, ama almanyadan türkyieye gidiyoruz.

arapkarizma
05 Kasım 2017, 12:50
yeni sezon icin yani temmuz ayi icin ne zaman ucuzlar bu biletler veya ne zaman almak mantikli

Osmanbey34
05 Kasım 2017, 13:51
aynen katiliyorum....

5 ve 10 kurusu zaten burada arayan yok. genelde problem
örnek antalya ucak sirketlerin rekabeti yok. yani müsterinin sirket secme imkani yok.
örnek istanbul: burada müsteri flexibel saw yada ist hava alani var ve pegasus, anadolu , thy vs vs sirketleri secme sansi var.

----------------

Yeni sezon icin simdiden biletlerinizi alin. ister hotel olsun ister ucak bileti olsun. hotel 2018 dolu olacak. 2018 de cinliler gelecek. anlasmalar basladi ve hata suan bile yavaz yavaz gelmeye basladilar !! cogu sirketlerin ucak fiyati beli yaz sezonu icin. last minute deyi birsey kalmadi. eskiden yazdigim gibi sky airlines, cordendon vs sirketler vardi ve 40 euro ya tek yön ucuyorlardi ( last minute ) o zaman lar gecti !! aile ile ucuyorsaniz simdiden biletlerinizi alin .

benim icin aktarmali ucus ucus degildir.

avustralyaya gitsek neyse, ama almanyadan türkyieye gidiyoruz.