PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgi)Başkonsolosluğumuzdan gelnen biridirye göre.11 Nisan 2016 tarihinden itibaren randevulu...

dalga
07 Nisan 2016, 10:23
Başkonsolosluğumuzdaki bekleme sürelerinin en aza indirilmesi ve sunulan hizmetin kalitesinin daha da artırılabilmesi amacıyla, Başkonsolosluğumuzda verilen tüm konsolosluk hizmetleri için 11 Nisan 2016 tarihinden itibaren randevulu sisteme geçilecektir.

Konsolosluk işlemleri için başvurmak isteyen vatandaşlarımızın ve diğer müracaatçıların "www.konsolosluk.gov.tr" internet adresinin "randevu" modülünden (https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/Randevu1TCKNDurumu) çalışma günleri içinde 09:00-12:30 ve 13:00-15:00 saatleri arasında istedikleri gün ve saat için randevu almaları gerekmektedir.

Sistemde gmx ve web uzantılı e-posta adreslerinde sorun yaşanabildiğinden, randevu alma işlemlerinde gmail veya hotmail uzantılı e-posta hesaplarının tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Randevu alımında izlenmesi gereken yolu gösteren videoya Başkonsolosluğumuzun aşağıda adresleri sunulan resmi facebook ve twitter hesaplarından ulaşmak mümkündür.

https://www.facebook.com/TC.Dusseldorf.Baskonsoloslugu/?ref=hl
https://twitter.com/TCDuesseldorf
İhtiyaç duyulması halinde saat 15:00-17:00 arasında Başkonsolosluğumuzun 0 211 454780 numaralı telefonundan bilgi alınması veya e-postayla ([email protected]) soru yöneltilmesi de mümkündür.

Randevulu sistemin verimli çalışabilmesi için her başvuru sahibi adına ve her bir işlem için ayrı ayrı randevu alınması önem taşımaktadır. Tek bir randevuyla tüm aile bireylerinin işlemi maalesef yapılamayacaktır.

En iyi dileklerimizle,
T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu

Impostor
08 Nisan 2016, 11:56
bana gelen email

Başkonsolosluğumuzda halen pasaport, noterlik, askerlik ve vize hizmetleri randevu sistemiyle gerçekleştirilmektedir.

İlke olarak vatandaşlarımızın beklemeden işlem yaptırmalarına imkan sağlayan bu uygulamaya, 18 Nisan 2016 tarihinden itibaren vatandaşlık, nüfus, doğum, evlenme ve tebligat işlemlerinde de geçilmesi öngörülmektedir.

Böylece, Başkonsolosluğumuz tarafından gerçekleştirilen tüm işlemler randevu sistemiyle yürütülmeye başlanmış olacaktır.

Başkonsolosluğumuzdan hizmet almak isteyen vatandaşlarımızın www.konsolosluk.gov.tr adresindeki ''e-Randevu'' modülünü kullanarak randevu almaları gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin, işlemlerine ilişkin bilgi ve belgeler hakkında www.konsolosluk.gov.tr adresindeki sayfadan bilgi almaları, tereddüt oluşması halinde ise Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi'ni (+30 30 807090) aramaları mümkündür.

Vatandaşlarımızın ayrıca, [email protected] adresine e-posta göndererek doğrudan Başkonsolosluğumuza ulaşmaları da imkan dahilindedir.

En iyi dileklerimizle,
T.C. Essen Başkonsolosluğu

clon
08 Nisan 2016, 20:25
Randavulu gidildigi zaman bekleme numarasi cekiliormu ?
Ben bilmiyordum bugün randavusuz gittim,sira geldiginde girdim
bana randavun varmi diye sordular

Deginmek istedigim konu
Randavulu gidildigi halde bile 2-3 saat bekleniyor demekki
yoksa yaniliyormuyum ?

dalga
11 Nisan 2016, 12:57

Deginmek istedigim konu
yoksa yaniliyormuyum ?

Sevgili Kardesim.

Yanlis anlasilmaya sebeb vermeden Konuya vermis oldgugunuz cevabe dayanarak cevab verecegim.
Böyle Randevusuz gidildiginden otamatikman Randevulu kisilerinde bekleme süreleri Uzuyor.
Oradak Memur nezaketli birsekilde Sizi veya diger Randevusuz gelenleri iceri almasa ozaman ,Bekleme süreleri haliyle uzamayacak ve daha kolay olacaktir.
Ama ne yazikki bizim isimiz hal olsunda ne olursa olsun.Anlayisi oldugu sürece . Hailiyle islerimiz uzayacak.
Saygilarimla

bygol
11 Nisan 2016, 20:15
Slm Ustalar,
yani halen randevusuz gidiliyor mu, sayet gidiliyorsa kapida (sirada) nasil oluyor? Bugün giden oldu mu?

Saygilarimla

hOrOz
11 Nisan 2016, 20:53

Deginmek istedigim konu
yoksa yaniliyormuyum ?

Deginmek istedigim konu
yoksa yaniliyormuyum ?

randevu yu biraz yanlis anliyoruz

randevu sistemi bir günde giden kisi sayisini sinirlamak

herkesin ayni saat te oraya yigilmasini önlemek

bir gün de belirli bir sayi islem öngörülüyor onlarin islemi böyle yapiyiliyor
yoksa benim saat 10 da randevum var demek senin isinin saat 10 da yapialacagini garantilemiyor

gidince zaten numara aliyorsunuz

ne yazikki araya randevusuzlarda girmek istiyor ..

isi zamaninda bitiremeyen arkadaslar konsolosluk calisanlarina kizacaklarina hak tecevüzü yapan arkadaslara kizsinlar