PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimlik Bilgileriniz Calindi

sputnik
06 Nisan 2016, 20:08
Arkadaslar merkezi Isvec'te bulunan bir site yaklasik 50 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandasinin kisisel
bilgilerini ele gecirmis bulunuyor.

Siteye girip sadece adiniz ve/veya soyadinizla adresinize, vatandaslik numaranizdan ana-baba adiniza kadar her seye ulasmak mümkün.

Bunun ne kadar tehlikeli bir durum oldugunu sanirim yazmama gerek yok.
Her hangi biri sadece sizin isminizle size ait gizli kalmasi gereken bilgilere ulasabiliyor.

Merak edenler icin sitenin adresi: https://thanksgiving.who.ec/

Ben kendi ismimi ve bilgilerimi görünce resmen soke oldum.

gamberoglu2000
06 Nisan 2016, 20:19
sakin olun basbakanimiz aciklama yapti benim yada cumhurbaskanimizin adresini sorsalar ben kendim verirdim zaten diye aciklama yapti endiseye gerek yok sadece adresiniz icin calmislar panik yapmayin tam bir komedisleepingsleeping005alkis005alkis

türko28
06 Nisan 2016, 20:34
2008 yerel secimlerin de oy kullanan vatandaslarin bilgileri bunlar.yurtdisindaki yasayanlarin bilgileri yok.ama ben baktim türkiye deki akrabalarin hepsinin isimleri cikiyor.

ilhan40
06 Nisan 2016, 21:10
Bende kendi capimda kücük bir arastirma yaptim belkide tesadüftür,Bugünki iktidarda olan partiye oy veren yakinlarimin adini yazdim hepsi cikti.
Diger siyasi partilere oy verenlerin hic birininde bilgileri cikmadi cok ilginc bir durum,

hOrOz
06 Nisan 2016, 21:28
Bende kendi capimda kücük bir arastirma yaptim belkide tesadüftür,Bugünki iktidarda olan partiye oy veren yakinlarimin adini yazdim hepsi cikti.
Diger siyasi partilere oy verenlerin hic birininde bilgileri cikmadi cok ilginc bir durum,

2010 da yasal olarak partilere verilmesi gereken secim listelerindeki bilgileri biri sizdirmis

müdür51
06 Nisan 2016, 21:43
Ona bakarsaniz, secimden önce gurbetcilerin büyük bölümüne Basbakanin imzali mektubu gelmedimi? Mesela bana geldi :) . Isim Soyisim gectim.. isteyen Adresimize kadar buluyor.

tolgahamburg
06 Nisan 2016, 21:50
Thanksgiving sitesine girmeyin! Thanksgiving için virüs uyarısı!

Thanksgiving adlı siteye girmeyin. Dün 50 milyon kişinin kimlik bilgilerinin çalındığı iddia edilmişti. Çıkan haberlerin ardından Thanksgiving adlı bir site kimlik bilgilerini yayınladığını duyurmuş ve birçok dolandırıcının yanı sıra kimliğini sorgulamak isteyen masum insanların da dikkatini çekmişti. Yapılan açıklamanın ardından Thanksgiving adlı siteye girenlerin bilgisayarlarına virüs sızdırıldığı açıklandı.Thanksgiving adlı site virüs saçıyor. 50 milyon kişinin kimlik bilgilerinin paylaşıldığı site olarak duyurulan Thanksgiving, kullanıcıların bilgisayarlarına virüs göndererek kimlik bilgilerine ulaşıyor. Site üzerinde sorgulama yaptığınız takdirde tüm bilgileriniz karşı tarafa aktaralıyor.

Kimlik Bilgilerinizi tanımadığınız yabancı sitelerde sorgulamayınız!

Dün ortaya çıkan thanksgiving.epicm.org adlı site ziyaretçilerini tuzağa düşürerek bilgilerini çalmaktadır. thanksgiving.epicm.org adlı sitenin kaptılması yararlı olacaktır. Kimlik avı hırsızlığı yapan siteye ziyaretçilerimizin itibar etmemeleri ve her hangi bir sorgulama işlemi yapmamaları gerekmektedir, aksi halde sitede çalıştırılan sorguda bilgisayarınıza sızılmış olacaktır.

thanksgiving.epicm.org - d160322816-lror id'li domainin 16 Aralık 2015 tarihinde enom.ınc firmasından tecil ettirilmiştir. Icann kayıtlarında Anatoly Zimovsky adlı bir Rus vatandaşına ait olduğu belirlenen sitenin hangi amaçla faliyete sokulduğu açıktır. Son günlerde artan terör olayları ile istediklerini elde edemeyen güçlerin yeni yeni yöntemlere başvurmaktan kaçınmadığıda bir gerçektir.

Turkish Citizenship Database adlı isimle yayına başlayan sitede milyonlarca kişinin bilgilerinin ifşa edildiği bilgisinin yayılması üzerine ziyaretçi sayısı artan siteye şu Ğ°ndĞ° yоğunluktan dolayı erişim neredeyse imkansızdır, adı geçen siteye giriş yapmanızı tĞ°vsiye etmiyoruz sitede tehlikeli bir virüsün olduğu vе sorgulama yapıldığı anda bilgisayara sızdığı gelen bilgiler arasında! Sakın thanksgiving. еpicm. оrg adlı siteye girmeyiniz !

sadece
06 Nisan 2016, 22:18
buna benzer onlarca site olusur en kisa zamanda, veritabani verileri zaten her tarafda bulunuyor, indir, veritabanina yukle, onune bir onyuz koy, bitti, orta okul cocuklari icin bile en fazla 1 saatlik bir is.

bunca insanin sahsi bilgilerinin dogrudurust korunmamasi uzucu ve cok yazik.