PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ebay kleineanzeigeden telefon aldim satici yollamadi

sansli67
06 Nisan 2016, 17:05
arkadaslar gecen hafta eBay kleineanzeigeden Telefon aldim telefonun parasi olan 250 euroyu yolladim satici parayi Aldi ama telefonu yollamadi yolladim diye yazdi ama ne sendungsnumarayi yolluyor nede mesajlarima cevap veriyor ne yapmam lazim parayi bankadan geri cakebilirmiyim polisemi haber vermem lazim?

choban
06 Nisan 2016, 17:06
gecmis olsun isin zor ...

hOrOz
06 Nisan 2016, 17:10
arkadaslar gecen hafta eBay kleineanzeigeden Telefon aldim telefonun parasi olan 250 euroyu yolladim satici parayi Aldi ama telefonu yollamadi yolladim diye yazdi ama ne sendungsnumarayi yolluyor nede mesajlarima cevap veriyor ne yapmam lazim parayi bankadan geri cakebilirmiyim polisemi haber vermem lazim?

arkadasim kleinanzeige de uyariyor sakin para göndermeyin diye
normalinde 2-3 gün icinde paketler geliyor
parayi geri cekebilirsen geri cek fakat Polis e Anzeige yapabilirsin ..
eger o kisiyi bulabilirse ama bulamazlarsa üzerine soguk su ic

eren67
06 Nisan 2016, 17:15
gecmis olsun
ödemeyi yaptiktan sonra 2 hafta icinde Telefonu göndermeyecek olursa satici hic bekleme Polise git.
Elindeki bilgilerle Anzeige yaparsin.

fazla bekleme.

memo82a
06 Nisan 2016, 18:10
Paypal hesabi ile ödediysen Parani geriye alabilirsin.
Banka hesabi olarak ta tabiiki ama Isin biraz daha zor .

denizlili88
08 Nisan 2016, 02:08
Paypal hesabi ile ödediysen Parani geriye alabilirsin.
Banka hesabi olarak ta tabiiki ama Isin biraz daha zor .

@memo82a: Usta yanlisin var banka hesabindan kesinlikle alinamiyor. Yani Überweisung yapildi ise hic bir sekilde geri alinamiyor. Sadece Lastschriftlerde 8 hafta icerisinde alinir ama onunda bu konu ile alakasi yok.

@sansli67: Hemen polise git herseyi anlat Betrug olarak Anzeigen yap. Sonra polisten aldigin Anzeige belgesi ile avukata git. Banka hesabindan kisiye ulasirlar ama Mahkeme uzun sürebilir. Yani kisacasi karsi taraf ancak korkup parayi geri yollarsa hemen parana kavusursun. Diger türlü mahkeme üzeri de ulasirsin ama dedigim gibi biraz zaman alabilir.

fuk_18
08 Nisan 2016, 13:26
kleinebay den paypal harici alisveris yapmayin, parayida sigortali gönderin arkadasima gönderiyorum diye göndermeyin 5 euro fazla gönderin saticidan kesilmesin asil alacagi para yeter

hOrOz
08 Nisan 2016, 15:58
kleinebay den paypal harici alisveris yapmayin, parayida sigortali gönderin arkadasima gönderiyorum diye göndermeyin 5 euro fazla gönderin saticidan kesilmesin asil alacagi para yeter

Kleinanzeige de Paypal da olsa göndermeyin PayPal sadece eBay Händler veya Online Händler için geçerli
Privat olarak yine eliniz boş çikar

eBay de veya Online Händler de yapılan alış verişler Vertrag sayıliyor ama özel alişveriş ler privat geçiyor

talo176
08 Nisan 2016, 18:37
ebay kleinanzeige de halen para havale eden de varmis demek ki.. kac senedir uyariyorlar havale etmeyin diye..
ebay kendisi bile uyariyor..

senin yapacagin tek sey var, o da polise gidip anzeige yapmak (ve üstüne bir bardak soguk su icmek)..

fuk_18
09 Nisan 2016, 03:24
paypalda sigortali gönderdiginde 21 gün alici paraya el koyamiyor diye biliyorum gebuhr aliyor paypal ama o gebühr de para gönderen biraz fazla göndererek saticinin eline anlastigi tutar gecmesini saglaya bilir ben hep öyle yapiyorum eger klein ebayden birsey alirsam

Kleinanzeige de Paypal da olsa göndermeyin PayPal sadece eBay Händler veya Online Händler için geçerli
Privat olarak yine eliniz boş çikar

eBay de veya Online Händler de yapılan alış verişler Vertrag sayıliyor ama özel alişveriş ler privat geçiyor

hOrOz
09 Nisan 2016, 11:18
paypalda sigortali gönderdiginde 21 gün alici paraya el koyamiyor diye biliyorum gebuhr aliyor paypal ama o gebühr de para gönderen biraz fazla göndererek saticinin eline anlastigi tutar gecmesini saglaya bilir ben hep öyle yapiyorum eger klein ebayden birsey alirsam

3.4 Die PayPal-Zahlung steht in Zusammenhang mit dem gekauften Artikel. Das bedeutet, dass die Zahlung stattgefunden hat

- über die Funktion "Jetzt zahlen" auf der eBay-Website oder

- über die Funktion "Geld senden" und unter Angabe der eBay-Artikelnummer im PayPal-Konto oder

- bei Käufen außerhalb eBays: über die Funktion "Geld senden" auf der PayPal Webseite durch Anklicken der "Kaufen"-Schaltfläche oder im Rahmen des PayPal-Checkout-Ablaufs.
Andere Zahlungen, die Sie außerhalb dieser Funktionen tätigen, können wir nicht zuordnen und sind daher nicht vom Käuferschutz abgedeckt.

talo176
09 Nisan 2016, 12:18
@horoz arkadasim.. paypalin kendi käuferschutzu da var..

emir71
09 Nisan 2016, 17:20
Ben kleinanzeige den cep telefonu aldim ve gelmedi.Simdi paypal devrede ve Polise Anzeigen yaptim Paypal paraya el koydu Mai 4 de geri ödeyecek ve yolladigim para secenek olarak Freund & Bekannte gebührenfrei versendet. Simdi burada ki yok soguk su icin diye yazanlar bol keseden atiyorlar kendileri icsinler bir bakalim.Yani demek istedigim uzun sürebilir ama Para geri gelecek.Insanlarin gözünü o kadar korkutmayin lütfen.paypal e bildirin Anzeigenizi yapin Allah'a havale edin.

Selamlar

fuk_18
09 Nisan 2016, 17:36
okudugunu anlamadin yada tum yazilari okumadin adam paypal ile yollasa zaten sorun yok. sorun adam paypal ile degilde bankadan yollamis parayi arkadaslarim ona soguk su icin diyor bankadan yolladigin zaman para gidiyor geri alma sansin yok buda sözde kurallar ülkesi almanyadanin 70 100 yillik kanunlarinin ne kadar acik oldugunu gösteriyor,

Ben kleinanzeige den cep telefonu aldim ve gelmedi.Simdi paypal devrede ve Polise Anzeigen yaptim Paypal paraya el koydu Mai 4 de geri ödeyecek ve yolladigim para secenek olarak Freund & Bekannte gebührenfrei versendet. Simdi burada ki yok soguk su icin diye yazanlar bol keseden atiyorlar kendileri icsinler bir bakalim.Yani demek istedigim uzun sürebilir ama Para geri gelecek.Insanlarin gözünü o kadar korkutmayin lütfen.paypal e bildirin Anzeigenizi yapin Allah'a havale edin.

Selamlar

talo176
09 Nisan 2016, 17:41
@emir71 iyi okumus olsaydin, bu tür mesaj yazmana gerek kalmazdi..
almanlarin bir güzel sözü vardir..: "wer lesen kann, ist klar im vorteil"

emir71
09 Nisan 2016, 17:52
@emir71 iyi okumus olsaydin, bu tür mesaj yazmana gerek kalmazdi.. almanlarin bir güzel sözü vardir..: "wer lesen kann, ist klar im vorteil"

Ben tüm yazılanları okudum kafana takma her ne olursa olsun hep cevaplar aynı "bir bardak soğuk su iç" herkes Hakkı'nı arasın isterim burda su içme ile ilgili yazılan yazılar insanların kendi haklarını aramasından soğutur sen onu bir dikkate al önce @talo176

talo176
09 Nisan 2016, 17:55
biz de hakki ni arasin diye yazdik zaten.. polise gidip anzeige yapsin..
ama arkadasimiz senin gibi paypal (käuferschtz) ile havale etmedi.. überweisung üzeri edildi.. ve orda parasini alamaz bankadan.. ancak anzeige yapmali.. ve polis o kisiyi bulursa, anzeige yigecek.. ama o kiside para yoksa ve devlet den geciniyorsa, o zaman parasini zor geri alir..
(ondan yazdim, onun üstüne bir bardak soguk su icsin)

emir71
09 Nisan 2016, 18:05
"wer lesen kann, ist klar im vorteil" bak kendi sözünü kendin cürüttün @Talo ben nasil yolladigimi yazdim parayi "Freund & Bekannte gebührenfrei versendet" eger iyi biliyorsan bunda Käuferschutz yoktur!! demek ki sende iyi okuyamiyorsun.Burda laf kalbiligina gerek yok insanlara yardimci olmak en iyisi Su icmek yararlidir ama böyle kunularda degil :-)

talo176
09 Nisan 2016, 18:13
kivirmaya gerek yok arkadasim.. 24edq50
burda kimse ona hakkini arama demedi.. bir ima verdik hepimiz burda..!

hOrOz
09 Nisan 2016, 18:35
soğuk suyu bende yazdım çünkü böyle satış yapanlar çoğu çete veya dolandırıcı
Polis bir türlü yaklayamıyor yada kişilere ulaşamıyor ..hatta ulaştıklarıda başka kişiler çıkıyor

bu olaylar o kadar çok artı ki uğraşmıyorlar bile
2-3 hafta sonra Staatsanwalt tan Anzeige eingestellt geliyor

Zaten Kleinanzeige Ebay kendisi uyarıyor kesinlikle para göndermeyin yazıyor elden alın verin diyor

Antakya
09 Nisan 2016, 18:53
konuyu acan sahis bana kalirsa bir bardak degil, bir tank soguk su icsin. Kleinanzeige sayfasi her alisveristen önce büyük ve kalin yazilar ile herkesi banka üzeri ödememesi icin uyariyor. gidin kendiniz alin-verin diyor ve bu uyariyi senelerden beri yapiyor.
yok ama konuyu acan arkadas bu uyarilari görmüyor, bilmiyor veya dikkate almiyor ise, isterse kusuruma baksin gitsin bir bidon soguk su kana kana icsin.

fuk_18
09 Nisan 2016, 21:06
:) burda bile tartismaya gidiyor konu, sikayet etse bile hic birsey alamaz ya almanyada borcun olcak sen alacakli olmucaksin cunku alacakli parasini alamaz zaten borcluda vermez yer parani bu ülke böyle simdi daha cok sey yazcam sözde kurallar ülkesi almanya icin ama tartisma uzucak, kisaca söyle söyleyim bambaska bir konu bir kisiyi bana borcu var diye mahkemeye veriyorsun mahkeme o kisinin sana parayi ödemesine karar veriyor ama sahis ödememek icin ya iflas yapiyor yada p.kostenhilfe alip gelirim az diyor yani herhalukarda senin paranin ustune yatiyor sen mahkeme masrafi avukat derken daha cok zarara giriyorsun o yuzden almanyada borclu olcaksin alacakli olmucan

bu arkadasda istedigi yere sikayet etsin amerikaya etsin polis 5 dk sonra dosyayi kapatiyor zaten cunku daha önemli isleri var oturup cay kahve icmek gibi...

sansli67
09 Nisan 2016, 22:17
Konuyu ben actim bilgim olsaydi zaten size sormazdim görüyorum ki konu hakkinda bir sürü farkli bilgi var hem ben aydinlandim hemde baskalari soguk sumu icerim yoksa manavami giderim Allah bilir hakkimi elbette ariyacam yarin 1 hafta bekledim ilk polis sonrada avukata gidecegim geri alirim yada alamam zaman gösterecek bilgi veren arkadaslara tesekkürler

sansli67
11 Nisan 2016, 20:04
polise gittim anzeige yaptim ama sorusturmanin 6 ay sürebilecegini söyledi avukata gideyimmi dedim gerek yok dediler simdilik bekliyoruz

Kara57
17 Nisan 2016, 22:14
Ayni olay 11. ayda benimde basima geldi.Ben polisden yardim istedim.Önce Anzeige gegen Unbekannt erstatten yaptilar,ödemis oldugum hesap numarasi kime ait onuda ortaya cikarip o kisiyi kolaylikla buldular.3 ay sonra bana polisden mektup geldi.Adi Soyadi yaziyordu ve dava artik Staatsanwaltschaft da oldugunu bildirdiler.Yani sonunda parani mutlaka geri alabilirsin ama biraz sabirli olman gerekiyor.Bence Überweisungsbeleglerle polise gidip anzeige erstatten yap.

sansli67
19 Nisan 2016, 21:47
aynen dedigin gibi yaptim polise herseyi bildirdim 6 ay sürebilir dediler avukata gitmem gerek varmi ona karar veremedim rechtschutzum var ama 150 euro selbstbetailigung var 250 euroyu kaptirdim bide 150 yi daha kaptirmiyayim diyorum kararsizim

mavibulut
20 Temmuz 2016, 03:31
umarim arkadas parasini geri almistir-
konu harici bir sey paylasmak istiyorum:
bir zamanlar almanyada calisirken, bizim türk Vorarbeiter'a "ac ayi oynamaz' demistim. o gün bizi pause siz calistirmisti. Arkadas benim bu lafima cok bozuldu, tavir koydu, konusmadi. ben de aradan zaman gecince sordum, ne oldu niye konusmuyorsun dedim, baklayi cikardi agzindan: "sen bana nasil ayi dersin" dedi. Benim ne böyle bir maksadim vardi, ne de baska bir sey. Neyse adam bana tavir koydu, sonra isten cikis verdik-Burda büyüyen gencler bazen atasözlerini tam kavrayamiyor. :)

akdenizli33
20 Temmuz 2016, 04:22
arkadsaim kusura bakma ama ya sen cok safsin yada hic ebayla alakan yok..Kleinanzeige dedigin ortam güvenliksiz sanki pazarda mal satanlar varya onalr gibi kimin ne oldigi belli degildir..sen tutuyorsun para yolluyorsun.hadi.30 .40€ yu anlarimda..bu parayi ssen nasil guvenipte yollluyorsun. Telefon alacaksan sana yakin yerden alki paran giderse en azindan bulm aimknin olur..böyle seyleri yapmayin arkadaslar bu Kadar saf olmayin gecmis olsun insallah kurtarrisin parani..