PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oglani sunnet yaptircam ama

keno
05 Nisan 2016, 09:58
Slm arkadaşlar oğlanı hastanede sünnet yaptircam kimi narkoz zararlı diyor git privat yaptir diyorlar
Var mi hastane de yaptıran sünnet

memo82a
05 Nisan 2016, 10:03
Aslinda Hastane daha Saglam Privat hayata yaptirmam eger ki yaptirmamis olsaydim.

Nerede kaliyorsun bilmiyorum ama Ben Bottrop'da Knappschaft Hastanesinde yaptirdim
cok da memnunun . Narkoz verildi mi Cocuklara elbette ki.

Narkozun tehlikesi olur mu diye sormustum Doktor Hayir demisti kaldi ki Cocuklarda ciddi bir Hastalik var ise
ALLAH korusun tabiiki riski de fazla.

Benim Oglanlari Sünnetini Ali Isminde Doktor üstelendi ve Sünnet etti.ALLAH kendisinden razi olsun cok güzel sünnet etti

serhat yildiz
05 Nisan 2016, 12:06
kardesim Türkiyeye gittiginde yaptir narkoz falan yok hem isin ustasi doktorlar buradakiler gibi degiller yok kisa kesmisler yok uzun kesmisler böyle sorunlar oluyor burada tavsiyem Türkiyede yaptir basin agrimaz

satobyte
05 Nisan 2016, 12:38
sorun olmaz arkadasim bende burda yaptirdim oglani privat doktor oda bayiltip öyle yapti sende seyrediyorsun sorun yok ,yapman gereken cocuk doktorundan kesebilirler diye kagit alman gerekiyor egerki yasi kücükse cocugun, Allah evliligini de torunlarini kucagina almayida nasip eder insallah hayirli olsun simdiden

keno
05 Nisan 2016, 13:25
Aminn satobyte arkadasim

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için sağolun termin aldık bu ayın 20 sine inşaallah hayırlısı olur

coskun
05 Nisan 2016, 21:39
Ben özel doktorda 2 cocuk sünnet ettirdim.Doktor alt tarafi uyusturdu ve cok güzel sünnet etti, tekbir esliginde, bu hastane ortaminda olurmu bilmem. Aileden de 6 cocuk ayni doktorda sünnet oldu.

sadece
06 Nisan 2016, 16:41
hayirlisi olsun, miniklerin erkeklige ilk adimlari, tebrikler.

acaba Hollanda icin tavsiyede bulunacaklariniz var mi?

gamberoglu2000
06 Nisan 2016, 17:11
kardesim Türkiyeye gittiginde yaptir narkoz falan yok hem isin ustasi doktorlar buradakiler gibi degiller yok kisa kesmisler yok uzun kesmisler böyle sorunlar oluyor burada tavsiyem Türkiyede yaptir basin agrimaz
burdaki doktorlarin sucu degil arkadasim senin dedigin kisa kesti uzun kesti meselesi bende oglumu sunnet ettirdim urolog dr yapti lazerle o kadar temiz is yaptilarki cocuk kalkti oynadi hopladi zipladi bu zamnda cocugunuza aci cektirmek istiyorsaniz korku salmak piskolojisini bozmak istiyorsaniz lokal anasteziyle yaptirin.Simdi uzun kesiyor kisa kesiyor meselesine aciklik getireyim aslinda burdaki suc ailenin ta kendisi banada dediler aman yaptirma iyi degil bunlar anlamiyor bilmiyorlar bilmem
neler isin puf noktasini soyleyim bize uc cesit kesim sekli gosterdi dr uc yarim tam voll schneidung bizim yaptigimiz istedigimiz tip almancada bu soylenince dusunun ne cikiyor ortaya halb schneidungu seciyor bizim turklerin cogu yanlis anlasilmadan kaynaklaniyor bu hata aslinda butun urologlara git hepsi bu isi yapiyor almanyada size dusen burda voll schnedung demek dr bana bunu soylemese bende bilmiyordum turkler voll beschneidung yaptiriyorlar deyince benim jeton dustu dikkat edin bu ince ama cok onemli nokta yoksa bunun almanla turkle hic bir alakasi yok secim sizin iciniz ferah olsun lazerle kesimi tavsiye ediyorum bir damla kanama bile olmadi ve cok cabuk sekilde iyilesti cocuk.

Emo1980
06 Nisan 2016, 19:41
Bu ayin 20 de benim oglaninda termini var. Biraz tedirginim. Senin oglan kac yasinda?

keno
06 Nisan 2016, 20:57
lokal anasteziyle degilde narkoz yapcaklar benim oglan 2 yasinda

ayhan81
09 Nisan 2016, 15:06
oglumu sünnet yaptimak istiyorum krankin kassa karsilamadigi icin privat yaptirmak zorundayim uygun ve güvenilir bir urolog ariyorum bilen arkadaslar varsa
yardimci olursa sevinirim simdiden tesekkürler

hOrOz
09 Nisan 2016, 15:19
Praxis
Privatdozent Dr. med. Enver Özgür
Rodenkirchenerstr. 162
50997 Köln (Rondorf)

http://www.urologische-praxis-koeln.de/de/kinderurologie-koeln.html

efe6
09 Nisan 2016, 15:36
bide köln neumarkt da var

Dr. med. Hikmet Ulus
Neumarkt 36-38
50667 Köln

Telefon 0221-252580
Telefax 0221-252577

Homepage
www.cocukcerrahisi.de
www.kinderchirurgie-koeln.de
[email protected]

tr-22
09 Nisan 2016, 16:29
Ben oglumu 10 yil önce burada sünnet yaptirmistim,cok memnun kaldik tavsiye ederim.

http://www.qimeda.de/arztsuche/allgemeine-chirurgen/koeln/dr-serdar-akkan/sprechzeiten-oeffnungszeiten-bewertung-praxis/fa282kechlct

talo176
09 Nisan 2016, 16:34
fiyatlar ne kadar arkadaslar?

cinnah
09 Nisan 2016, 17:43
Essen de , 200€ http://cerrah-med.de/index.htm

talo176
09 Nisan 2016, 17:50
peki, bayiltiyorlarmi?

tr-22
09 Nisan 2016, 18:33
peki, bayiltiyorlarmi?

Evet,benim oglan öyle oldu.

Emmoglu67
10 Nisan 2016, 20:56
burdaki doktorlarin sucu degil arkadasim senin dedigin kisa kesti uzun kesti meselesi bende oglumu sunnet ettirdim urolog dr yapti lazerle o kadar temiz is yaptilarki cocuk kalkti oynadi hopladi zipladi bu zamnda cocugunuza aci cektirmek istiyorsaniz korku salmak piskolojisini bozmak istiyorsaniz lokal anasteziyle yaptirin.Simdi uzun kesiyor kisa kesiyor meselesine aciklik getireyim aslinda burdaki suc ailenin ta kendisi banada dediler aman yaptirma iyi degil bunlar anlamiyor bilmiyorlar bilmem
neler isin puf noktasini soyleyim bize uc cesit kesim sekli gosterdi dr uc yarim tam voll schneidung bizim yaptigimiz istedigimiz tip almancada bu soylenince dusunun ne cikiyor ortaya halb schneidungu seciyor bizim turklerin cogu yanlis anlasilmadan kaynaklaniyor bu hata aslinda butun urologlara git hepsi bu isi yapiyor almanyada size dusen burda voll schnedung demek dr bana bunu soylemese bende bilmiyordum turkler voll beschneidung yaptiriyorlar deyince benim jeton dustu dikkat edin bu ince ama cok onemli nokta yoksa bunun almanla turkle hic bir alakasi yok secim sizin iciniz ferah olsun lazerle kesimi tavsiye ediyorum bir damla kanama bile olmadi ve cok cabuk sekilde iyilesti cocuk.

gamberoglu gerekli tüm aciklamalari yapmis, suc kesim seklini secmekde. bende essende hastanede yapdirdim 1 bucuk yasindayken, intablanmadan dolayi acilen yapilmadi gerekdi. dr bize secenekleri gösterdi zaten biliyorlar müslümanlarin kesim seklini . voll narkos ve öncesi sonrasi hic aci cekmedi üstelik ben zorla basla fazla hareket etmesin diye durdurdum. bi arkadas türke yapdirdi seklinden hic memnun degil birde intablanma olmusdu

satobyte
02 Mayıs 2016, 13:12
ne parasi ya parami ödenirmis sünnete doktoru bulun bedava ya kestirtin , önemli olan cocukdoktorunuzdan kestirebilir kagidini almaniz cünki saglikli oldugunu onlar bizlerden iyi biliyor kanuncada serbest,kanmayin o para uskagitcilarina yinede siz bilirsiniz

ne cekiyorsak zaten o haci hocalardan degil mi :))

hOrOz
02 Mayıs 2016, 15:46
ne parasi ya parami ödenirmis sünnete doktoru bulun bedava ya kestirtin , önemli olan cocukdoktorunuzdan kestirebilir kagidini almaniz cünki saglikli oldugunu onlar bizlerden iyi biliyor kanuncada serbest,
kanmayin o para uskagitcilarina yinede siz bilirsiniz

Krankkasse ler sadece sağlık yönünden mecbursan ödüyor

hatta bu konuda birde sünnet yasası çıkarttılar
https://dejure.org/gesetze/BGB/1631d.html
BGB § 1631d Beschneidung des männlichen Kinder

iskete
04 Mayıs 2016, 09:43
sünneti kim yaparsa yapsin sorun olmaz sonucta Doktor yapiyor benim cocugu nekozlu yaptirdik cok memnun kaldik cocuk o kesim anini yasamiyor görmüyor sonucta siz karar vereceksiniz kimi nerkoz der kimi baska görüsler farkli sen cocgun durumuna göre karar ver

kardesh
02 Haziran 2016, 23:54
Dr. Morteza Haghighat

Arzt, Urologe

Wupperstr. 36
51371 Leverkusen
Telefon:
0214/24466
Fiyat 50 € Iranli Doktor.

hope41
03 Ağustos 2016, 18:08
Yeni konu acmamak icin burdan sorayim dedim...

Benim oglan 2,5 aylik, Agustos sonunda TR ye gidiyoruz insaallah. Cok gecikmeden sünnetini yaptiralim diyoruz. Gitmeden burda yaptirmak istiyoruz ki gidene kadar iyilessin, Ne kadar erken olursa o kadar iyi diyorlar. Yani cok da bekletmek istemiyoruz.

Aslinda simdiye halledecektik dogumdan sonra baska sorunlar ile ugrastik stresten filan ona zaman ve firsat bulamadik.

Bu yasta cocugunu sünnet etiren oldu mu hic?

Essen deki sünnetci doktor --> http://www.cerrah-med.de/de/Kontakt.htm

Bu doktorda sünnet yaptiran oldu mu hic? Ya da bu civarlarda (Herne de kaliyorum) bildiginiz, bu isi güzel yapan tavsiye edebileceginiz sünnetci var mi baska?

hOrOz
03 Ağustos 2016, 18:37
Yeni konu acmamak icin burdan sorayim dedim...

Benim oglan 2,5 aylik, Agustos sonunda TR ye gidiyoruz insaallah. Cok gecikmeden sünnetini yaptiralim diyoruz. Gitmeden burda yaptirmak istiyoruz ki gidene kadar iyilessin, Ne kadar erken olursa o kadar iyi diyorlar. Yani cok da bekletmek istemiyoruz.

Aslinda simdiye halledecektik dogumdan sonra baska sorunlar ile ugrastik stresten filan ona zaman ve firsat bulamadik.

Bu yasta cocugunu sünnet etiren oldu mu hic?

Essen deki sünnetci doktor --> http://www.cerrah-med.de/de/Kontakt.htm

Bu doktorda sünnet yaptiran oldu mu hic? Ya da bu civarlarda (Herne de kaliyorum) bildiginiz, bu isi güzel yapan tavsiye edebileceginiz sünnetci var mi baska?

bence çocuk için daha çok erken

tolgahamburg
03 Ağustos 2016, 21:06
olur hocam dert etme yap gitsin

hope41
04 Ağustos 2016, 10:37
bence çocuk için daha çok erken

Tabi herkesin fikri farkli, düz mantikla söyle bir düsününce cok ufak gibi geliyor insana ama yaptiran bircok kisi var hatta daha kücükken bile... Eger cok erken yaptirmamissan 5-6 yasini beklemek daha iyiymis aradaki yillarda cocuklarda travma olma ihtimali var diyor uzmanlar. Ilk haftadan sonra bile yaptirilabilirmis.

Türkiye de hala sünnetciler mi yapiyor bu isi acaba yoksa artik hastanede doktorlar mi?

Elshoot
05 Ağustos 2016, 21:09
Benim Oglan bu Pazartesi hastanede Sünnet oldu, Narkoz ile Sünnet yaptilar Allaha Sükür hic bir sorun olmadi.
Sabah 6 da gittik saat 8 de amaliyete aldilar 30 dakika sürdü. Narkozdan uyanmasi 3 saate yakin , uyandikdan sonra biraz aglamis bizi göremeyince.
Bugün 5 ci gün Allaha Sükür bir sorun yok.
Bana sorarsaniz Hastaneyi tavsiye ederim.

resadiyeli
05 Ağustos 2016, 22:29
selam Arkadaslar,Benim Cocugun yumurtaligi asagi düsmüyordu ,Cocuk doktoru ameliyat olmali dedi,bizde klinige götürdük ordaki Bayan Doktor zaten narkoz verecegiz bu arada sünnetinide yapalim dedi bizde Kabul ettik sorunsuz yapildi.Yani Sünnet eden bayan di ,

Gercekler
05 Ağustos 2016, 23:10
Slm arkadaşlar oğlanı hastanede sünnet yaptircam kimi narkoz zararlı diyor git privat yaptir diyorlar
Var mi hastane de yaptıran sünnet

Bunu diyenler zir cahil. Tabiki narkozun kücükte olsa bir riski var. Ama hayatta neyin riski yokki?

Bizi sünnetsiz ettilerde ne oldu? Mezbaya giden kurbanlik koyun gibi melttiler. Sünnetci sirf yalniz olsa odada yine iyiydi. Etrafda hayatimda görmedigim insanlar vardi sünnet olurken. Bizim millete tam öküzmüs, hic kimse, biz odadan cikalim, cocuk bagiriyor, birde biz stres etmeyelim demez. Sanki insadaki kepce calismasi gibi izliyorlardi.

Narkoz zarliymis diyen kisiye deki: "Sen bir daha disine dolgu yaptirirken, igne vurdurma, nasil olsa narkoz zararliymis". Bak inegin trene baktigi gibi nasil bakip kalacak.

ori
07 Ağustos 2016, 17:34
33 sene önce sünnet oldum Ne Narkoz vardi ne Hastahane nede uyusturma.
sünnetci evimize geldi , ucundan tuttu gu gibi kesi verdi,

simdiki zaman da ise Doktor ve Hastahane begen mez olduk ,

hope41
08 Ağustos 2016, 11:50
Essen de , 200€ http://cerrah-med.de/index.htm

Bu doktoru aradim Cuma günü ama maalesef TR de idi, o gelince de biz memlekete gitmis olacaz. Birde Vatan Klinik var ve bu isi yapan, merkezi Hollanda da ama Herne´de de birkac sene önce sube actilar, ben onu unutmustum, gecen komsu dedi de aklima geldi. Birde onlarla görüsecegim bakalim.

Belki lazim olan varsa linkinide vereyim.

http://vatanklinik.de/

Pratez
26 Eylül 2016, 22:15
Stuttgart civari varmi bildiginiz doktor?? bende 3 oglan var. Bide nasil ücretsiz yaptiracaz?

sonic
26 Eylül 2016, 22:28
Tübingen loretto klinik var

hOrOz
26 Eylül 2016, 22:32
Stuttgart civari varmi bildiginiz doktor?? bende 3 oglan var. Bide nasil ücretsiz yaptiracaz?

istersen doktor birer de altın taksın

bu işin şakası

eğer cerrahi gerekçe yoksa ücretsiz yapmıyorlar

sünnet olayı biraz dikkat çekiyor

skorp
03 Kasım 2016, 22:52
ulm münih lindau civarlarinda varmi hastanede yaptiran? varsa nerede yaptirdiniz ve memnunmusunuz?

keno
03 Kasım 2016, 23:08
Böblingende hastanesinde benim oglan sünnet oldu sorunsuz sagklikli bir sekilde

Blade55
08 Kasım 2016, 20:15
Narkozsuz kesinlikle yaptirmayin arkadasigin yazidigi gibi adamlar mezbaha da et dograr gibi kesiyolar cocugun travma gecirmesi mümkün. Lazer ile de mantikli geliyor

oezguer
08 Kasım 2016, 21:20
en güzeli türkiye allahin izniyle seneye türkiyede kestirecem.

Nenu
10 Aralık 2016, 00:44
Böblingen hastanesinde nekadara yapiliyor bilen varmi

Nenu
10 Aralık 2016, 00:46
Nekadar ödediniz acaba böblingen hastanedinde bizde yaptiracaz oglan 3 aylik

keno
11 Aralık 2016, 15:44
Nekadar ödediniz acaba böblingen hastanedinde bizde yaptiracaz oglan 3 aylik

cocuk doktorundan kagit alip hastaneye gidip kontrol icin termin alcaksiniz konrolden sonra bir termin daha ücretsiz

djpascal
13 Aralık 2017, 15:11
Merhaba Arkadaslar,

biz Stuttgart ta bir doktora sorduk 2 Cocuk icin (8 ve 5 yasinda) bizden 400er euro istiyorlar, yani 800 Euro!

Tanidiginiz veya yaptirdigiz baska doktor veya daha ucuz Sünnetci yokmu? Vallah Istanbula gidip orada yaptirmak bekli daha ucuza gelir :-))

garip_38
13 Aralık 2017, 15:35
para vermene gerek yok cocuk dr konus bedava yaptirirsin ben 2 cocugumuda yaptirdim para vermeden.

djpascal
13 Aralık 2017, 15:43
Vallah bizim Cocuk doktorun bu isi yapacagina hic inanmiyorum.... yasli alman kadini

TipiTip
13 Aralık 2017, 15:45
Merhaba Arkadaslar,

biz Stuttgart ta bir doktora sorduk 2 Cocuk icin (8 ve 5 yasinda) bizden 400er euro istiyorlar, yani 800 Euro!

Tanidiginiz veya yaptirdigiz baska doktor veya daha ucuz Sünnetci yokmu? Vallah Istanbula gidip orada yaptirmak bekli daha ucuza gelir :-))

usta bu Cerrahi bir is , Sonucu Bir Hayat Meselesi

tabiki bak fiyatlara etrafinda ,

ama ucuz olsun diye yavrularini köy berberine sünnet ettirecek degilsin

Istanbul niye olmasin ???

hem cocuklara degisiklik olur hem size hem Vatanlarinda Sünnet olurlar

bu isi yapan bir cok amatör sünnetci var piyasada

sen sen ol kendi Praxisi olan piyasada taninmis birisinden baska yere gitme

Cocuklarini ERKEK yapayam derken ucuz pesinde kosarak Erkeklikten yoksun etme

djpascal
13 Aralık 2017, 15:50
@TipiTip
- Tabi Doktor olmasi mecur, zaten berbere, haciya-hocaya bu is icin gitmem zaten :-))
- 800 Euro biraz pahali geldi bana.... o yüzden TR de yaptimayi (Klinik falan) o yüzden düsünüyorum...
- Veya buralarda Türkdoktoru belki vardir yapar diye..

Benim Hanim doktora söylemis. Ama Dr. demiski Sünnete cocuklarinizin geregi yok :-(

TipiTip
13 Aralık 2017, 15:51
para vermene gerek yok cocuk dr konus bedava yaptirirsin ben 2 cocugumuda yaptirdim para vermeden.

cocuklarin erkekliginde bir sorun varsa ve bunu doktor belgelerse para ödemiyorsun

ama cocuklarin erkekliginde bir sorun yoksa cepten ödüyorsun

yada sahtekarlik yapan bir doktor bulup cocugun erkeliginde bir hastalik var diye rapor tutturacaksin

hatta bir cok doktor bu raporu para kazansin diye sessiz sedasiz doldurup göndiriyor sigortaya

ama degermi sahtekarlik yapmaya yaptirmaya herkes kendi karar versin

kimse kimsenin vicdan karekter meselesine karisamaz

TipiTip
13 Aralık 2017, 15:54
mesela bizim buralarda bir Suriyeli Doktor var

30 yila yakin Sünnet yapiyor kendisi Chirurg 180-200 euro arasinda aliyordu

benim oglan 7 yil önce oldu süper gecti full narkoz o zaman 150 euroydu

girmemiz cikmamiz 1 saat sürmedi

not : isin ilginci , yarin tam 7 yil olucak :-)))

hOrOz
13 Aralık 2017, 16:31
benim oğlan da iltihaplanmış ve şişmişti

Urologie doktoru bunu sünnet yapalım ileriki senelerde devamlı tekrarlar dedi

ve Urologie doktorunde narkoz ile yapıldı

bundan iki üç sene önce bu iş mahlkemelerde kadar gitti

ameliyat olan çocuğun ailesi sünneti doktoru yapan mahkemeye vermişti

hatta Alman kamuoyunda uzun süren tartışmalara yol acmıştı ve hatta Almanya da yasaklanması gündeme gelmişti

Yahudi lobisinin karşı çıkmasıyla yasak gündemden kalkmış sadece bu işin doktor kontrölünde olmasına karar verilmişti

O günden beri hastalık kasaları olaya biraz şüpheli bakıyorlar

hatta Medeni kanuna bir madde eklenmişti https://dejure.org/gesetze/BGB/1631d.html

Labarnas
10 Ocak 2018, 21:39
Herkese selamlar,Benim cocugu bilinen yollarla sevk ettirdim.Düsseldorf uni klinik'te sünnet oldu.Nasip buya Bir müslüman doktor sünnetini yapti cok memnun kaldik.Kinderklinik'te Chirug bu doktor,ismi de yanilmiyorsam ve dogru hatirliyorsam;Dr.Musallem idi.Allah kolayliklar versin hepimize....

Bahri
10 Ocak 2018, 22:02
hayirlisi olsun, miniklerin erkeklige ilk adimlari, tebrikler.

acaba Hollanda icin tavsiyede bulunacaklariniz var mi?

Den haag da bir klinik var Türk doktor tahminime göre 300 euro aliyor. Yalnız ziekenfonds felan soruyor.

Labarnas
11 Ocak 2018, 16:50
Herkese selamlar,Benim cocugu bilinen yollarla sevk ettirdim.Düsseldorf uni klinik'te sünnet oldu.Nasip buya Bir müslüman doktor sünnetini yapti cok memnun kaldik.Kinderklinik'te Chirug bu doktor,ismi de yanilmiyorsam ve dogru hatirliyorsam;Dr.Musallem idi.Allah kolayliklar versin hepimize....

Slm,bütün masraflari sigorta AOK karsiladi.Ben herkese tam donanimli bir hastahane ya da Klinik'te yaptirmalarini tavsiye ederim.Eger Vollnarkose ile yapilacaksa,ne olur ne olmaz.

talo176
11 Ocak 2018, 20:33
Ben gecen sene oglani hamburg da, Dr. med. Mustafa Yoldas hoca da sünnet ettirdim..
Full narkos yapmadan ve fiyat 250€ du..
Cok korkuyordum oglan agliyacak diye, ama bosuna korkmusum.. oglan hic fark etmedi bile.. cok iyi bir uzman!!!

Gercekler 2.0
12 Ocak 2018, 00:50
Sünneti ucuza getircem diye doktor doktor gezenlere sasiriyorum. 500 Euro'ya telefon alirken cok degil, eve digitürk alirken cok degil, cocugunu sünnetine gelince cok. Ya af buyurun, 200 Euro kar edecem diye torunundan vazgecemeyi göze alanlar var ya. Fiyata bakacagimiza, isin uzmani mi, kac kare kesmis simdiye kadar, ona bakmak lazim.

Bende oglani gecen yaz kestirdim. Üc yasindaydi. Bizim eve 500 metre uzaklikta kiliseye bagli bir cocuk ve kadin hastanesi var. Bende bebekken orda dogdum. Daha sonrada orda cocukken ameliyat oldum. Bizim oglanda orda dogdu. Adamlar hergün sünnet yapiyor. Cocuk doktoruna gittim sordum, Krankenkasse ödermi diye. Simdi kestirirsen öder dedi. Biraz daha beklersen, kendiliginden sorun düzelebilir ozaman ödemez dedi.

Lafin kisasi arkadaslar, korkacak birsey yok. Yeterki paraya bakmayin, yapan kisi ehli uzmanimi ona bakin. Ben özel muayene sünneti istemezdim. Hastanede yapmak bence daha iyi. Allah korusun bir acil durum olursa uzmanlar hemen yaninda. Özel muayenhanede birsey olsa ambulans ile acil acil hastene götürmeleri gerek. Buda zaman kaybi demek. Ondan sonra üc bes kurus kar edecem diye kendi kendinize vijdan azabi cekeceksiniz.

Hastande doktor kesis usullerini gösterdi. Yarim kesim falan var. Zaten kadin doktor önemli kelimeleri Türkce ögrenmis. Islam usülü istiyorsunuz demi diye sordu. Bizde evet dedik. Ona göre kestiler.

Kendimiz ödeseydik 500 Euro tutuyordu. Hic böyle konuda paraya bakmam. Önemli olan stressiz ve düzgün sünnet olmasi. Ben rezil olacagima, param rezil olsun. Her halta parayi buluyoruzda, sünnete gelince bagzilarin cimriligi tutuyor. Ama eve digiturk alirken herkesin eli bol.

gentlement
18 Ocak 2018, 11:36
Arkadaslar, ucuza getirecegim diye birsey söy konusu olamaz! Her insan ilk önce evladinin sagligini düsünür. Ancak su gercegide göz ardi etmemek gerekiyor. Mesela, Almanya´da sünnet ücretleri genel itibari ile 200-250 EUR arasinda degisir! Ancak bir doktor, kalkip senden 400-500 EUR istiyorsa, kimse kusura bakmasin resmen kazikdir bu!!!

Ben oglumu gecen sene Mannheim´da Filistin´li Urolog Dr. med. A. Barhoum yaptirdim... Ücret olarak 250,- EUR ödedim ve full narkoz yapmadan yapti. Inanin bana cok memnun kaldim. Oglum, 1 haftalikken danismaya gittik ve bana dedigi su sekilde idi:

Bir erkegin en iyi sünnet olma yasi 1 aylikken dir. Islam dünyasinda sünnet sadece Türkler´de 4-5-6 yaslarina kadar bekletilir. Diger milletlerin tamami dogumdan sonra 1-3 aylik zaman sarfinda sünnet yaptirir. Bu kadar erken yaptirmanin avantaji, bebek sadece anne sütü ictigi icin, idrari bir nebi ilac funksiyonu görüyor... Bende oglum 4 haftalik iken yaptirdim. Inanin bana sünnetten 4 gün sonra zannedersinki hicbirsey yapilmamis! O kadar cabuk iyilesti...

hope41
18 Ocak 2018, 13:05
Arkadaslar, ucuza getirecegim diye birsey söy konusu olamaz! Her insan ilk önce evladinin sagligini düsünür. Ancak su gercegide göz ardi etmemek gerekiyor. Mesela, Almanya´da sünnet ücretleri genel itibari ile 200-250 EUR arasinda degisir! Ancak bir doktor, kalkip senden 400-500 EUR istiyorsa, kimse kusura bakmasin resmen kazikdir bu!!!

Ben oglumu gecen sene Mannheim´da Filistin´li Urolog Dr. med. A. Barhoum yaptirdim... Ücret olarak 250,- EUR ödedim ve full narkoz yapmadan yapti. Inanin bana cok memnun kaldim. Oglum, 1 haftalikken danismaya gittik ve bana dedigi su sekilde idi:

Bir erkegin en iyi sünnet olma yasi 1 aylikken dir. Islam dünyasinda sünnet sadece Türkler´de 4-5-6 yaslarina kadar bekletilir. Diger milletlerin tamami dogumdan sonra 1-3 aylik zaman sarfinda sünnet yaptirir. Bu kadar erken yaptirmanin avantaji, bebek sadece anne sütü ictigi icin, idrari bir nebi ilac funksiyonu görüyor... Bende oglum 4 haftalik iken yaptirdim. Inanin bana sünnetten 4 gün sonra zannedersinki hicbirsey yapilmamis! O kadar cabuk iyilesti...

Evet haklisin dogunca yaptirmak en iyiyismis. Bizimde niyetimiz öyleydi ama dogumdan sonra hanimin ameliyat olmasi gerekti, onunla ugrastik ve sünnet ettiremedik bizim oglani. Sonra da izine gittik, Umre´ye gittik vs.. derken yaptiramadik :(

Simdi oglan 20 aylik. Hala bezleniyor aslinda ama hareketli oldugu icin lokal anestezi ile yapmak biraz zor olur gibi geliyor bize. Full narkoz zaten simdi kücük oldugundan olmaz. Senin oglan kac aylikti sünnet oldugunda?

TipiTip
18 Ocak 2018, 13:10
Evet haklisin dogunca yaptirmak en iyiyismis. Bizimde niyetimiz öyleydi ama dogumdan sonra hanimin ameliyat olmasi gerekti, onunla ugrastik ve sünnet ettiremedik bizim oglani. Sonra da izine gittik, Umre´ye gittik vs.. derken yaptiramadik :(

Simdi oglan 20 aylik. Hala bezleniyor aslinda ama hareketli oldugu icin lokal anestezi ile yapmak biraz zor olur gibi geliyor bize. Full narkoz zaten simdi kücük oldugundan olmaz. Senin oglan kac aylikti sünnet oldugunda?

Buraya git benden selam söyle

Yapmadiysa Herne Wanne de 500 üzeri sünnet Rahat vardir

https://m.jameda.de/herne/aerzte/chirurgen-allgemein/dr-bassam-al-odeh/uebersicht/80067946_1/

hope41
18 Ocak 2018, 13:25
Buraya git benden selam söyle

Yapmadiysa Herne Wanne de 500 üzeri sünnet Rahat vardir

https://m.jameda.de/herne/aerzte/chirurgen-allgemein/dr-bassam-al-odeh/uebersicht/80067946_1/

Nereli bu doktor? Ilk Issa Al Khouri sandim, bu da Wanne de Ürolog, birkez gitmistik ona oglan daha kücükken. Lokal anestezi ile mi yapiyor sünneti?

TipiTip
18 Ocak 2018, 13:39
Nereli bu doktor? Ilk Issa Al Khouri sandim, bu da Wanne de Ürolog, birkez gitmistik ona oglan daha kücükken. Lokal anestezi ile mi yapiyor sünneti?

suriyeli

istedigin anasteziyi yapiyor

hope41
18 Ocak 2018, 13:44
suriyeli

istedigin anasteziyi yapiyor

Anladim, sagol.

gentlement
19 Ocak 2018, 11:16
@hope41;

kardes, ben oglani sünnet yaptirdigimda 1 aylik´di. Bence su anda yaptirma sünnet. 3 yasina kadar bekle. Sebebi ise, cocuk anne sütünden dolayi hizli bir sekilde kilo aldigi icin cocugun pipisi geri cekilip oradaki deri asagiya sarkiyor. Bundan dolayi doktor tam olarak nereden kesilecegini kestiremeyebilir. Bu kadar beklemissin, 1 yil daha bekle bence. Sana yakin olsaydi, Mannheim´daki Filistin´li doktoru tavsiye ederdim ancak 250 km az yol degil... Ama vaktin olursa, hem Mannheim Türk sokagini gezmeye hemde doktordan termin yapip bilgi alis verisinde bulunabilirsin...

hope41
19 Ocak 2018, 17:34
@hope41;

kardes, ben oglani sünnet yaptirdigimda 1 aylik´di. Bence su anda yaptirma sünnet. 3 yasina kadar bekle. Sebebi ise, cocuk anne sütünden dolayi hizli bir sekilde kilo aldigi icin cocugun pipisi geri cekilip oradaki deri asagiya sarkiyor. Bundan dolayi doktor tam olarak nereden kesilecegini kestiremeyebilir. Bu kadar beklemissin, 1 yil daha bekle bence. Sana yakin olsaydi, Mannheim´daki Filistin´li doktoru tavsiye ederdim ancak 250 km az yol degil... Ama vaktin olursa, hem Mannheim Türk sokagini gezmeye hemde doktordan termin yapip bilgi alis verisinde bulunabilirsin...

Sagol bilgi icin. Oralar bana yabanci degil, yani cok iyi biliyorum oralari, ilk geldigimde Almanya‘ya o bölgede kalmistim.

enespasa
19 Ocak 2018, 19:01
ben gecen yaz izinde iken 3 yasindaki oglumu Turkiye de acibadem hastanesinde sunnet ettirdim.genel anestezi ile yaptilar.1000 tl odedim.240 euro yapmisti.gayet basarili oldu

Neco57
28 Şubat 2018, 12:44
ulm münih lindau civarlarinda varmi hastanede yaptiran? varsa nerede yaptirdiniz ve memnunmusunuz?

aradiniz civarda buldunuzmu sünnetci?

Birbey 3.0
03 Mart 2018, 20:31
Augsburg'daki çocuk ve kadın hastalıkları hastanesi Josefinum var. Hergün kesiyorlar. Orda yaptırdım bende. 1.5 sürdü sırf eve geri dönmemiz.

Putkiran
14 Mayıs 2018, 00:41
Selamun aleyküm
Geçen hafta çocukları sünnet ettirmek için internette buldugum bir ürologa gittim.
Çocuk doktorundan uberweisung da vardi. Lakin doktor islami sünnet yapamam krankasse sorun cikariyo kabul etmiyor dedi. Alman usul-ü yapiyomus. Islami sunneti Sadece privat yapıyorum dedi.
Sorum şuki:
Aynı uberweisung ile başka bi ürologa gitsem bizim istediğimiz gibi sünnet yaparmı aceba.
Başına gelen oldumu hiç..?

Putkiran
16 Mayıs 2018, 00:14
Kimse cewap yazmadı ama
Aynı uberweisung ile başka doktora gittim önümüzde ki aya termin aldık
istediğimiz gibi kesecek inşaallah.

Birbey 3.0
20 Mayıs 2018, 23:58
Cocuk doktoru karar veriyor. Sonra sen istedigin uzman doktora gidiyorsun. Oda tibben gerekli dedimi olay bitiyor. Sen dini mini karistirma.

Putkiran
21 Mayıs 2018, 00:09
Cocuk doktoru karar veriyor. Sonra sen istedigin uzman doktora gidiyorsun. Oda tibben gerekli dedimi olay bitiyor. Sen dini mini karistirma.

Zaten çocuk doktoru karar vermişti ve tıbben kesilmesi lazım dedi. Uzman doktora gittim arap ti ben hiçbirşey demedim direk kendi söyledi islami usül değil hans in kestirdiği gibi kesebilirim çünkü krankenkasse inanmadığı için ödemiyor dedi. Bende düşündüm bu meselede arap ve türk doktorlara inanmiyolardir en iyisi bi almana gidiyim dedim ve de gittim ordada hiç bisey demedim kendisi söyledi ve kâğıtta da yazıyor vollbeschneidung diye. Yani anlayacağın krankenkasse Alman doktorlara bu meselede sıkıntı çıkarmiyo heralde

Birbey 3.0
21 Mayıs 2018, 10:49
Bence Krankenkassede sorun değil. Sorun bu doktorların kendinde. Uğraşmak istemiyorlar yada ekstra birşeyler cebine koymanı bekliyorlar bence.

Internetde okuyorum, ta Fransa'da Almanya'ya gelem var çocuğunu sünnet ettirmek için. Salak çok. Millet çok uğraşıyor böyle işler ile. Yok kime kestirdiniz falan. En yakın çocuk hastanesi zaten hergün kesiyor. Olay bitmiştir. Yukarda yazdığım gibi 1.5 saat sonra evde gittik.

52hakan52
15 Mart 2023, 10:58
Selam arakdaslar 3 aylik oglumu sünnet ettirmek istiyorum.. ben köln tarafinda oturuyorum tanidiginiz bildiginiz iyi bir doktor yada hastane varmi ? Narkoz cocuk icin zararlimi?

Bilgilerimizia paylasirsaniz sevinirim

Saygilarimla

tr-22
15 Mart 2023, 16:38
Kölde herkez burada yaptiriyor,bende kücük oglumu burada yaptirmistim https://www.akkan-dushaj.de/STARTSEITE

telefon edip bilgi alabilirsin.

hOrOz
15 Mart 2023, 18:00
Selam arakdaslar 3 aylik oglumu sünnet ettirmek istiyorum.. ben köln tarafinda oturuyorum tanidiginiz bildiginiz iyi bir doktor yada hastane varmi ? Narkoz cocuk icin zararlimi?

Bilgilerimizia paylasirsaniz sevinirim

Saygilarimla

Bence 3 ay daha çok küçük çocuk biraz kendine 4-5 yaşına gelsin

TRSnake1992
15 Mart 2023, 18:04
Benim oglan 9ayken oldu, bence erken yas daha iyi, birsey anlamiyor cocuk

Birbey 3.0
15 Mart 2023, 18:09
Biz 1,5 - 2 yaşında yaptırdık. Piskologlar Youtube'da 3- 6 arası tavsiye etmiyorlar. Çocuğun aklı yeni eriyor. İlerde bir piskolojik rahatsızlı tetikler diye.

Narkozsuz asla yapmam. Çocuk manya gibi bağırıyor. Gereksiz yere çocuk geriliyor. Buda çocukda piskolojik tramva edebilir.

Toplumuzda maalesef söyle bir mantık yerleşmiş, aklı ersin. Bence saçma.

Biz çocuğun biriniz bezsizken ettirdik, birini bezliyken. Bezlik daha çabuk iyi olduk. Sidik aksine pislik değil, strezile etki ve tedaviyi hızlandırıcı fonksiyonu var.

Narkoz, cocuğun sünnet olması sonra hastaneden çıkmamız sırf 1,5 saat sürdü.

Ben ekstra bir sünnetci aramadım. Augsburg'daki çocuk hastanesinde yaptırdım. Hastanede yaptırmak daha iyi bence. Bir komplikasyon olduğunda anında müdahele mümkün. Normal muayehanede birşey oldumu ambulans ile hastaneye götürüyorlar. Buda acil bir durumda zaman kaybına neden olabiliyor.

Dinimizce sünnet edenin müslüman olması şart değil. Daha önemli olan uzman olması. Bizde sünetci doktor kadındı.

huhatit
15 Mart 2023, 21:58
Aleyküm selam, benim oğlanı ocak ayında kestirdik 1.5 yaşında. Köln'de doktor ulus da oldu, narkozlu. Ilk bende çok tedirgindim ama herşey Allah'a şükür sorunsuz geçti. Biz çok memnun kaldık

Gesendet von meinem M2102J20SG mit Tapatalk

keno
17 Mart 2023, 00:34
hastanede yaptirdik tam karnozlu degil memnun kaldik sadece doktordan kagit almaniz gerekiyor

52hakan52
19 Mart 2023, 20:06
Aleyküm selam, benim oğlanı ocak ayında kestirdik 1.5 yaşında. Köln'de doktor ulus da oldu, narkozlu. Ilk bende çok tedirgindim ama herşey Allah'a şükür sorunsuz geçti. Biz çok memnun kaldık

Adresi verebilirmisin bi zahmet. Bide termini hemen veriyorlarmi ??

player6767
20 Mart 2023, 11:29
Bizde 2 ayliken yapdirdik cok rahat bir sekilde gecmisti..

Duisburgda madina diye bir doktorda yapdirdik 250€ vermistim

talo176
20 Mart 2023, 11:59
Erken yasla iyi degil deniliyor..
Biz 5 yasla sünnet ettik oglumuzu, narkozsuz..
Hic bir sey anlamadi..
Hamburg da (mustafa yoldas) 150€ ya.. simdi ki fiyati bilmiyorum..

huhatit
20 Mart 2023, 16:56
Adresi verebilirmisin bi zahmet. Bide termini hemen veriyorlarmi ??Adres Neumarkt 36-38, 50667 Köln. Bize hemen termin verdiler fazla beklemedik. Sade çarşamba ve cuma günleri sünnet yapiyor.

52hakan52
24 Mart 2023, 10:59
Kac yeri aradim birisi sadece 3 aylika kadar öburu 1 yastan sonra öburu 3 diyo.. o 3 aylikiga kadar yapana sordum oglum 3.5 aylik yapmazmisiniz hayir cok buyuk diyo ������ nedenini sordum söylemedi bile ����������

Ama baska bir yer buldum bakalim nasil gececek.. herkese cok tskler

hOrOz
24 Mart 2023, 11:18
Kac yeri aradim birisi sadece 3 aylika kadar öburu 1 yastan sonra öburu 3 diyo.. o 3 aylikiga kadar yapana sordum oglum 3.5 aylik yapmazmisiniz hayir cok buyuk diyo ������ nedenini sordum söylemedi bile ����������

Ama baska bir yer buldum bakalim nasil gececek.. herkese cok tskler

Usta bundan 10 sene önce kadar bir sünnet yasağı geldi.

Arab biri oğlunu sünnet ettiriyor, ve yara iltihablanıyor, ciddi bir sağlık problemi oluşturuyor

Bunun üzerine babası sünneti yapan doktoru mahkemeye veriyor

Mahkeme de Almanya da sünneti yasaklıyor

Bunun üzerine Yahudi cemaatı ayaklananıyor zar zor yasayı yumuşatıyorlar..

Çok küçük çocuklarda doktorlar rizikoya girmek istemiyorlar buda normal bir şey..

Alman Medeni Kanunun ilgili maddesi

§ 1631d
Beschneidung des männlichen Kindes

(1) 1Die Personensorge umfasst auch das Recht, in eine medizinisch nicht erforderliche Beschneidung des nicht einsichts-
und urteilsfähigen männlichen Kindes einzuwilligen, wenn diese nach den Regeln der ärztlichen Kunst durchgeführt werden soll. 2Dies gilt nicht,
wenn durch die Beschneidung auch unter Berücksichtigung ihres Zwecks das Kindeswohl gefährdet wird.

(2) In den ersten sechs Monaten nach der Geburt des Kindes dürfen auch
von einer Religionsgesellschaft dazu vorgesehene Personen Beschneidungen
gemäß Absatz 1 durchführen, wenn sie dafür besonders ausgebildet und,
ohne Arzt zu sein, für die Durchführung der Beschneidung vergleichbar befähigt sind.

kaanserhan
24 Mart 2023, 11:32
Selam iki oglumuda lohmar da dr. Götte ye yaptirdim.
https://www.chirurgie-lohmar.de/home/kinderchirurgie/

webci
24 Mart 2023, 12:04
3 aylik erken ..
Sayet 3 aylik sünnet etzirmek istiyorsan bir hastalik bir sebep vorschieben yapman lazim..
Bunun icin ev dokroru ile anladman lazim..
Sidik yollarinda bir problem kesfedilmesi lazim..
Benim oglani böyle yaptirdik hastanede,,
Dr überweisung veriyor ve 4 saat sonra eve gidebiliyor..

player6767
24 Mart 2023, 12:13
7 haftaliken sünnet yapdirdik beschneidungscenterda madina ismi.

Diger centerlarida arastirmistim hic biride demedi yok erken yok yapmiyoruz diye

Ne kadar erkense okadar iyi.

webci
24 Mart 2023, 12:41
Normalde erken yasin, erken sunnet ettirilmesinde degilde gec sunnet ettirilmesinde bir mazeret olabilir diye dusunuyorum..

hOrOz
24 Mart 2023, 14:25
Geç olsa nolur erken olsa nolur.?

Sadece bir deri uzantısı.. hiç bir fontiyonu yok.

Sadece tıbbi müdahale edilmek zorunda olunca hastalık sigortası ödüyor.

Kaç çocuk kimbilir doktorların yazdığı sahte raporlarla sünnet oldu.

benim oğlanda iltihap yapıp balon gibi şişmişti

Urologie doktoru op yapmamız gerekli dedi.

Böylelikle masrafları AOK üstlendi