PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : golf plus abs esp proplemi

golf433
25 Haziran 2015, 03:34
selam arkadaslar

golf plus 2006 model 3 hafta arabayi hic calistirmadim izine gittim geldigimde arabayi calistirdim esp abs lambalari yaniyor aküyü cikartip tekrar takdim bu sefer dreksiyon lambasida yanmaya basladi simdi abs+esp+ servo lambalari yaniyor bunlarin sorununu cözemeden ön camin suyu gelmiyor ama ön camin silgec calisiyor araka silgec calismiyor cok karisik bir proplem isin icinden cikamadim bu hatalarin cözümünü bilen varmi simdiden tesekkurler

hope41
25 Haziran 2015, 10:21
Ben pek anlamam bu tip seylerden ama bir arkadasin gecen BMW X5 de Steuergerät bozulmustu, navi dilini Almanca ya cevirmek icin birisi software ile birseyler yaparken steuergerät bozuldu demisti bana, arabanin tüm elektrik düzeni, sinyaller yanmiyor, abs lambasi yaniyor vs.... hersey iptal oldu filan demisti. Ayni ya da buna benzer sorun olmasin? Anladigim kadari ile lektrik geliyor heryere yani akü de sorun yok demektir.

Ama ilginc olan o arkadasinkinde software ile ugrasirken baska seyi bozmuslar hadi onu anlarim yani yanlis birsey yapmislar kesinde senin ki durduk yere olmus orasi biraz kafa karistiriyor :confused:

clon
25 Haziran 2015, 16:20
Hatalari söndürttür
Bakalim yine verecekmi ayni hatalari

golf433
25 Haziran 2015, 17:04
arkadaslar hatalari sönndürdük ama tekrara geliyor

avni64
26 Haziran 2015, 00:33
Arabayı ilk çalıştırdığında kolay çalıştımı,akunun durumu nasıl.
ABS lambası genelde abs sensörden kaynaklanıyor bu hata araba hareket edincemi geliyor.
Keşke okuttuğun hata bilgisini buraya kopyalasaydın.birazdaha detaylı yazarsan daha fazla yardım alacağın umudundayım.

golf433
01 Temmuz 2015, 02:27
araba kolay calisiyor akuyü yeni degistirdim abs sensör degisti ama lambalar yien yaniyor esas proplem servo lambasi niye yaniyor anlamadin

baha52
07 Temmuz 2015, 23:37
slm kardes birde bu video bak belki yardimci olur sana bende böyle giddi sorun https://youtu.be/eIijllbMVHY

golf433
26 Temmuz 2015, 15:09
arkadaslar proplem arka sol rad lager deki bilezik gibi sensorden kaynaklaniyomus rad lager komle degisti proplem kalmadi ilgilenen tüm arkadaslara tesekkür ederim