PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kfz steuer hakkinda (soru )

erhan__79
30 Mart 2016, 14:14
arkadaslar gecen aldigim arabanin hauptzollamt tan yillik vergisi icin kagit göndermisler,anlamadigim bunlar direk bankadan cekiyorlar zaten orda konto numarasini felan aldilar niye odeyin diye kagit gönderdiler ve normalde mercedes 2143 cm3 vergisi 223 euro bunlar 269 euro yazmislar.bir yanlislikmi var yoksa fiyat ve mektup göndermeleri dogrumu?

dalga
30 Mart 2016, 14:38
Sevgili Kardesim.
Bende hersene Ödeme bildirisi aldiktan sonara ödeme yapiyordum. Gecen sene bildiri gelmedi. Bende Telefonla aradim neden gelmiyor diye.Artik vergi Dairesi bu konulari Zollamta devretti dediler. Orayi aradim. orasida egerki ödemede bir degisiklik olursa yani artma olursa size bildiriyoruz dediler.

Mektub gelmedigi sürece siz kendiniz ödeyeceksiniz. Yani benim bankadan cekebilirsiniz diye bir talimat vermedigim icin. yöntem dogru.

Vergisinde artis olmus olabilir. Bankadan belittiginiz meblayi cektiler ise, Size sadece bildiri gelmis olabilir.
Ikinciside Zollamttan dogrudan sorabilirsiniz.Gerekli izahati yapacaklarindan eminim. Mutlaka bir aciklamasi vardir.
Saygilarimla.

fuk_18
30 Mart 2016, 15:38
arac kac model oda önemli ay yil

erhan__79
30 Mart 2016, 15:43
Sevgili Kardesim.
Bende hersene Ödeme bildirisi aldiktan sonara ödeme yapiyordum. Gecen sene bildiri gelmedi. Bende Telefonla aradim neden gelmiyor diye.Artik vergi Dairesi bu konulari Zollamta devretti dediler. Orayi aradim. orasida egerki ödemede bir degisiklik olursa yani artma olursa size bildiriyoruz dediler.

Mektub gelmedigi sürece siz kendiniz ödeyeceksiniz. Yani benim bankadan cekebilirsiniz diye bir talimat vermedigim icin. yöntem dogru.

Vergisinde artis olmus olabilir. Bankadan belittiginiz meblayi cektiler ise, Size sadece bildiri gelmis olabilir.
Ikinciside Zollamttan dogrudan sorabilirsiniz.Gerekli izahati yapacaklarindan eminim. Mutlaka bir aciklamasi vardir.
Saygilarimla.

hizli cevap icin tskler arac 2012 ekim .anlamadigim konto numarasini niye aldilar.para cekmediler daha.bak bu dediginden haberim yoktu zollamttan.

sanirim zam gelmis 269 cikti internettede :mad:

hope41
30 Mart 2016, 17:12
Bende 4 ay önce arabayi degistikten sonra postadan ayni mektubu alinca sasirmis, ya bunlar otomatik cekiyordu bu sefer niye havala yapmami istiyorlar diye sormustum :)

Sen merak etme arkadasim yine bankadan otomatik cekerler, bende öyle oldu yani.

erhan__79
31 Mart 2016, 03:24
Bende 4 ay önce arabayi degistikten sonra postadan ayni mektubu alinca sasirmis, ya bunlar otomatik cekiyordu bu sefer niye havala yapmami istiyorlar diye sormustum :)

Sen merak etme arkadasim yine bankadan otomatik cekerler, bende öyle oldu yani.

ama 29.04. e kadar ödeyin diyor.oderiz sorun degilde,biz oderiz bide onlar cekmesin :)

hope41
31 Mart 2016, 12:26
ama 29.04. e kadar ödeyin diyor.oderiz sorun degilde,biz oderiz bide onlar cekmesin :)

Dogrudur bana gelen kagitta da su tarihe kadar ödeyin filan diyordu, zaten benim de kafami o karistirmisti... sonra bekledim biraz parayi cektiler kendileri havaleye gerek kalmadi ama istersen gelen kagitta bir numara var arayip sorabilirsinde...

fuk_18
31 Mart 2016, 15:07
emisyon oranina görede hesaplaniyor ya onuda biliyorsan tam hesap cikartabiliriz aslinda