PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Roller tamiri

Antakya
28 Mart 2016, 18:41
Benim 45´lik roller bugün yolda giderken birden bozuldu.
Yolun kenarina cektim ve motoru kapattim. Geri actiktan ve hafif gaz verdikten sonra motorun cekmidigini anladim.
Yani Motor eskisi gibi güzel ve kusursuz dönüyor, fakat ne zaman gaz versem bogulmaya basliyor ve ilerlemiyor. Elimi gazdan cekince motor tekrar normal sekilde dönüyor.

Aranizda motordan anliyan kisilere sorum:

Durup duruken Rollerde ne bozulmus olabilir? Tamiri nasil yapilir? Berlinde benim rolleri tamir edecek isin ustasi varmi?

Motor bozulmadan iki kilometre önce bos depoyu full yapmistim. Ayriyetten 1 hafta öncede motorun yagini (10w 40) degistirmistim.

Umarim anlayan, bilen ustalar yardim eder. Simdiden sagolun.

Aksa68
29 Mart 2016, 19:22
Roller icin 2 Taktöl kullanman gerekir kutunun üzerinde yazar. zündkerze benzin filtresi hava filtresin den de olabilir.

antika
29 Mart 2016, 19:57
Vergaser daha önce söküp takdinsa ordan bir yerden hava alabilir bir kontrol et kolay gelsin birde mofanin markasini yaz googleden arastir bakarsin cikar

Antakya
29 Mart 2016, 20:31
Cin mali roller. 4-takt-motor. Bir sene oldu alali, 1.el, km daha 4700 de.
Motoru önce hic kurcalamadim. Yani aldigim gibi duruyor motoru.

evimden uzak 10 km ötede park ettim. Ne yapcagimi bilmiyorum. Tamircinin oraya gitmesi lazimki motor calissin. Interneti arastirdim, koskoca berlinde bir roller tamircisi bulamadim. Şirketler dunyanin parasini istiyor, sanki araba tamir ediyorlar, privat birisinide hala bulamadim.

06ibo06
21 Nisan 2016, 23:23
s.a usta senin roller nin eger vergaser yada zündkerzen iyi ise kayisi kesin azalmistir roller kayislar deyisik disli kayis eger onlar asinmissa ondanda yapar cünkü roller larda genellikle 5000 km de bir kayisi deyisir tabiki kaliteside önemli yok oda deyil ise vergaser temizlemen lazim. yardim etmek isterdim ama berlinde kaliyorsun galiba, usta sen bide genclere sor roller süren onlar kesin sana söyler tam hata ne diye.
saygilar

antika
24 Nisan 2016, 19:56
s.a usta senin roller nin eger vergaser yada zündkerzen iyi ise kayisi kesin azalmistir roller kayislar deyisik disli kayis eger onlar asinmissa ondanda yapar cünkü roller larda genellikle 5000 km de bir kayisi deyisir tabiki kaliteside önemli yok oda deyil ise vergaser temizlemen lazim. yardim etmek isterdim ama berlinde kaliyorsun galiba, usta sen bide genclere sor roller süren onlar kesin sana söyler tam hata ne diye.
saygilar usta kayis diyonda ne kayisi bu ya --- Keilriemen----- olmayisn senin dedigin kayis ?

Antakya
24 Nisan 2016, 20:08
Haber vereyim,

rolleri 3 gün sonra ACE üzerinden tamirhaneye cektirdim. Tamirci 2 gün sonra aradi ve motordaki problemin bir kisi tarafindan hususi yapildigini söyledi, daha dogrusu motordaki bu arizanin öyle kendiiginden olmasi pek mümkün degil dedi. Yani anliyacagimiz herhangi bir vatandas benim rolleri manipulieren etmis, parmagini sokmus.

Tamir olmusken hem vergaser temizlndi hemde yeni zündkerze konuldu. Toplam tamir fiyati 90 oyro tuttu.

Su an roller iyi gidiyor ama ilerde yapan kisiyi bulursam...........neyse.

antika
26 Mart 2017, 20:32
bende rex scotter marka roller var motor sogukker calismiyor bayagi ugrasiyom calistirmak icin yani bugün calistirdim diyelim yarin sabah calismiyor kisacasi böyle ayaklada akuden calismiyor ayaklada cok ugrastiriyor calismiyor yani ilacla falan calistiriyom ama sizce neden olabilir ne yapmam lazim anlayan arkadaslar ltf yardimci olursaniz bu arada yeni konu acmak istemedim burdan yazim dedim tskl

TipiTip
26 Mart 2017, 21:22
bende rex scotter marka roller var motor sogukker calismiyor bayagi ugrasiyom calistirmak icin yani bugün calistirdim diyelim yarin sabah calismiyor kisacasi böyle ayaklada akuden calismiyor ayaklada cok ugrastiriyor calismiyor yani ilacla falan calistiriyom ama sizce neden olabilir ne yapmam lazim anlayan arkadaslar ltf yardimci olursaniz bu arada yeni konu acmak istemedim burdan yazim dedim tskl

benim bir Alman komsu var
cok süper bir Roller ustasi

hangi sehirde kaliyorsun ??? Herne sana yakinmi ??

antika
27 Mart 2017, 19:29
malesef uzak bayern deyim ben ama komsuna sorabilirsin bir fikir almak icin neden olabilir diye tskl