PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : skoda octavia 2,0 tdi ambiente 140 ps souk havalarda fan calisiyor neden acaba ?

skoda
28 Mart 2016, 15:12
hayirli günler sayin özbeceriksizler ailesi bende yeni aldigim 2012 model dsg 140 ps tdi skoda octavia var bazen ama herzaman degil kisin hava olmasina göre fanlar calisiyo hep yapmiyo bazen kisa mesafelerde ayda bir yapiyo fanlar calisiyo neden kaynaklana bilir acaba bu sorun 2011 audi lerdede varmis bir türlü anlam veremedim sizdede ayni olan arabalardada oluyomu diye merak ettim cevaplariniz icin simdiden saolun hayirli tatiller

kara
28 Mart 2016, 16:54
fan nedir gardes ?

skoda
28 Mart 2016, 18:19
Kara kardes fan yani pervaneler suyu soutuyo onlar

Sah
28 Mart 2016, 20:57
hayirli günler sayin özbeceriksizler ailesi bende yeni aldigim 2012 model dsg 140 ps tdi skoda octavia var bazen ama herzaman degil kisin hava olmasina göre fanlar calisiyo hep yapmiyo bazen kisa mesafelerde ayda bir yapiyo fanlar calisiyo neden kaynaklana bilir acaba bu sorun 2011 audi lerdede varmis bir türlü anlam veremedim sizdede ayni olan arabalardada oluyomu diye merak ettim cevaplariniz icin simdiden saolun hayirli tatiller

benim firma arabasi 2015 model polo bendede calisiyor yani normal sanirim.

kara
28 Mart 2016, 21:19
benim eski arabada da hep calisiyordu son zamanlarda , hemde tam gaz dönüyorlardü , baktirdim megersem birtanesi bozulmus , bide ismi aklimda degil bi parca degistirdiler , o parca gazin altinda . sonra yine normal haline geldi .

TOPRAK
28 Mart 2016, 22:20
Sattigim 2006 model Touran 2.0 TDI de ayni sorunla karsilastim.BOSCH servisine bayagi para vermistim.Fanlari degistirdiler olmadi.Su ilave edilen plastik kutuyu dahi degistirdiler olmadi.En son beyin dediler.2000 euro talep edince rest cektim.Daha sonra bir arkadasin leptopunda yüklü programla baglanti kurduk.Motorun üstünde iki sensör var,bunlardan biri bozulmus.15 euroya bir sensor aldim ve degistirdik .Bu sensör motoru 130 derecenin üzerinde gösterdigi icin fanlar devamli calisiyormus.BOSCH servisi bildigi halde fazla para koparmak icin üc kagitcilik yapmis.Avukat araciligi ile paranin bir kismini geri aldim.Ilk sensörleri kontrol ettirin.

Cologne
28 Mart 2016, 22:25
Ne kadar dogrudur bilmiyorum ama, Ford Smax araclar da DPF (diesel Partikel Flter) yi temizlemek icin araba fan lari calistiriyormus.. Benim arabada böyle oluyordu.Sordugum da Smax i olan birkac arkadas durumu böyle aciklamislardi. Sen yine de iyice bir arastir.

skoda
29 Mart 2016, 15:17
Ne kadar dogrudur bilmiyorum ama, Ford Smax araclar da DPF (diesel Partikel Flter) yi temizlemek icin araba fan lari calistiriyormus.. Benim arabada böyle oluyordu.Sordugum da Smax i olan birkac arkadas durumu böyle aciklamislardi. Sen yine de iyice bir arastir.

Bende aynisini okudum motor talk diye form var orda partikel filteri temizledigi icin calisiyormus audilerdede 2011 den sonra öyleymis benim skoda da 2012 den sonrasi öyleymis bugün hatta servise sordum aynisini dediler