PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oglum ehliyet aldi, 2.arabayi nasil sigorta yapalim?

akbaba
28 Mart 2016, 15:04
selam arkadaslar,
oglum ehliyet aldi,18 yasinda. 2.araba almak niyetindeyiz,sigortaya karar veremedik.
benim sigortam 40% senelik 470€ ödüyorum, eger benim oglan benim arabayida kullanabilirse,yasi 23'den kücük,senelik 900€ ödeyecegim.
eger 2.arabayi oglumun üstüne actirirsam,yeni ehliyeti oldugu icin daha fazla ödeyecek.
icinizde cocugu yeni ehliyet almis olan mutlaka vardir, araba sigortasini nasil yaptiniz?
S&S

.onur
28 Mart 2016, 15:24
Ben ikinci araba olarak sigortama %50 den benim sigortaya actirdim ama araba oglumun üstüne bunu sigorta yaparken sigortaya söylüyorsun ve kaza yapmasa bir yil sonra sigortayida üstüne alabiliyor dedi sigortaci

elektroniker
28 Mart 2016, 15:49
editledim -- yukarida arkadas nerdeyse aynisini yazmis

gamberoglu2000
28 Mart 2016, 15:51
sevgili onur hangi sigortadasin sen boyle bir sey imkansiz ikinci araba hemde yeni ehliyetli yasi kucuk birinin adina yuzde elliden acip bir sene icinde uzerine vermeleri imkansiz.hangi sigortadaysan hemen bende geceyim o sigortaya yeni ehliyetli yasi kucuk bir sahisa degil sigorta vermek senin uzerindeki arabayi ikinci surucu olarak bildirmek bile 1000€ dan basliyor.ayrica ikinci araba en az acilma prozenti yuzde yuz yirmibesden acilir ve en az bes sene uzerinde tutmak zorundasin onun sonunda verebilirsin senin sigortanin ismi ne hemen gecim oraya.

clon
28 Mart 2016, 15:58
Burda dikkat edilecek konu

Versicherungsnehmer
Fahrzeughalter

Versicherungsnehmer:Baba olacak
Fahrzeughalter:Ogul

sonra arabayi Baba kendi adina als zweitwagen olarak acacak

fuk_18
28 Mart 2016, 22:20
suanda huk ucuz ona sorabilirsin

.onur
31 Mart 2016, 21:42
sevgili onur hangi sigortadasin sen boyle bir sey imkansiz ikinci araba hemde yeni ehliyetli yasi kucuk birinin adina yuzde elliden acip bir sene icinde uzerine vermeleri imkansiz.hangi sigortadaysan hemen bende geceyim o sigortaya yeni ehliyetli yasi kucuk bir sahisa degil sigorta vermek senin uzerindeki arabayi ikinci surucu olarak bildirmek bile 1000€ dan basliyor.ayrica ikinci araba en az acilma prozenti yuzde yuz yirmibesden acilir ve en az bes sene uzerinde tutmak zorundasin onun sonunda verebilirsin senin sigortanin ismi ne hemen gecim oraya.

DA direkteyim kölde direk yerleri var istersen git sor

baltali
01 Nisan 2016, 00:21
ben huk dayim benim oglanda sürüyor 30 prozentte oglan 23 yasin altinda ama sigortaci dedi 17yasinda yaptigi icin ehliyeti yani begleitetes fahren benim sigortada 25 eoro fark yapti 3aylik ödemede yani eskiden 3ayda 70 ödüyordum simdi 90 civari saygilar