PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi A4 de ilginc motor sesi

sswiss
23 Mart 2016, 20:54
slm arkadaslar Benim araba beni rahatsiz edici bir sekilde calisiyor hatta bir ara bir arkadasla beraber bir yere gidiyorduk onunda dikkatini cekti ne oluyor dedi.
Araba :Audi A4 2.0 TDI 2009 model Lim.113000 Km de

Sorun: Arabayla 50 veya 60 la gidince hani ayagin gazda ama gaz vermiyorsun sadece hizini koruyorsun iste o zaman motorun sesi normal gelmiyor ama 50 veya 60 in üzerinde gidince mesela otobanda sorun yok .

resadiyeli
23 Mart 2016, 21:42
selam arkadasim ayni model bende vardi.Malesef kupplung bozulmus,otobanda 5 veya 6. vitesden sonra nasil ses geliyor bir baktir Audi ye

Nazarnet
24 Mart 2016, 00:09
Bahsettiginiz sorunu surekli mi yapiyor yoksa belli araliklarla mi? Eger belli araliklar ile yapiyorsa sahsi gorusum Dizel Partikül Filtre'den dolayidir. Araci sehirici agirlikli kullaniyorsaniz filtre cabuk tikanir bu yuzden 50-60 km hizlarda arac deviri yuksek tutup filtreyi bosaltmaya baslamis olabilir. Benim aracta da benzer durumla karsilasiyorum sanki motor homurduyor gibi geliyor. Eger bu durumu surekli yapiyor ise baska nedenler olabilir servise gostermeniz de fayda var.

sswiss
24 Mart 2016, 01:18
aynen dedigin gibi sanki homurduyor arac daha önceleri yoktu yeni yapmaya basladi ama sürekli yapiyor diyebilirim .ancak dedigim gibi autobanda sorun yok sehir ici hiziyla gidince homurduyor tabii gaza hafif dokununca düzeliyor ancak gaza her dokundugumda da sehir ici hizini asmis oluyorum :))

Ha birde ben bu arabayla Türkiyeye gidip geldim ,ancak türkiyeye 7. ayda gittim ve 7. ayin sonunda geldim ve bu sorun yaklasik 1 aydir var yani hemen türkiyeden geldikten sonra olmadi bu sorun yaklasik 1 aydir olan bir sorun

Bahsettiginiz sorunu surekli mi yapiyor yoksa belli araliklarla mi? Eger belli araliklar ile yapiyorsa sahsi gorusum Dizel Partikül Filtre'den dolayidir. Araci sehirici agirlikli kullaniyorsaniz filtre cabuk tikanir bu yuzden 50-60 km hizlarda arac deviri yuksek tutup filtreyi bosaltmaya baslamis olabilir. Benim aracta da benzer durumla karsilasiyorum sanki motor homurduyor gibi geliyor. Eger bu durumu surekli yapiyor ise baska nedenler olabilir servise gostermeniz de fayda var.

Nazarnet
25 Mart 2016, 00:38
aynen dedigin gibi sanki homurduyor arac daha önceleri yoktu yeni yapmaya basladi ama sürekli yapiyor diyebilirim .ancak dedigim gibi autobanda sorun yok sehir ici hiziyla gidince homurduyor tabii gaza hafif dokununca düzeliyor ancak gaza her dokundugumda da sehir ici hizini asmis oluyorum :))

Ha birde ben bu arabayla Türkiyeye gidip geldim ,ancak türkiyeye 7. ayda gittim ve 7. ayin sonunda geldim ve bu sorun yaklasik 1 aydir var yani hemen türkiyeden geldikten sonra olmadi bu sorun yaklasik 1 aydir olan bir sorun

Sahsi dusuncem aracinizin Partikül Filtre'si yavas yavas omrunu tamamliyor zaten maksimum 180 bin km'de degistirilmesi gerekiyor kullanim kilavuzunda da gorebilirsiniz. Ben bu durumu yetkili servise sordugumda partikül filtreyi kontrol ettiler iyi durumda olmadigini uyari isigi yanar da hic sonmezse degistirilmesi gerektigini soylediler. Yalniz bu parcanın biraz pahali oldugunu bilmeniz lazim.
Bu bilgileri kendi aracimda edindigim tecrübelere dayanarak soyluyorum belki sorun baska birseyden olabilir uzman birine kontrol ettirmenizde fayda var.