PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gurbetçilerin araçlari trende soyuldu

corumlu_fatih
24 Haziran 2015, 12:11
Yaz tatillerini geçirmek için Türkiye'ye akın edmeye başlayan gurbetçilerimizin başı dertten kurtulmuyor. Güvenli olarak bilinen Optima Expres'e ait trende 9 araç, Bulgaristan'da camları kırılarak soyuldu.
Bulgaristandaki rüşvet ve gasp nedeniyle karayolunu kullanmayan gurbetçilerimizin başı bir türlü dertten kurtulmuyor. Son derece güvenli olduğu için tercih edilen tamamen kapalı tren seferlerini tercih eden gurbetçiler, burada da araçları soyulunca çılgına döndüler. Avusturya , slowenia , hirvatistan , sirbistan ve Bulgaristan'da sebebsiz yere durduklarını ve 42 saat yolculuktan sonra Türkiye'ye geldiklerini ifade eden gurbetçiler den 'Yavuz Kılıç ve Kasap Kılıç, " 42 saatte Türkiyeye gelebildik, Bulgaristan'a girdikten sonra 7 saat durduk, daha sonra tren hareket etti. Bir gariblik olduğunu hissediyorduk ama neler olduğunu pek kestiremiyorduk.diyen Yavuz Kılıç ' Sözlerine şöyle devam etti.

Türkiye'ye geldiğimizde araçlarımızı vagondan indirmeye gittiğimizde arka vagonlardaki araçların soyulduğunu öğrendik .dedi

Camları ve silecekleri kırılan otoların içerisindeki değerli eşyaları çalınan gurbetçiler, gözyaşlarına boğuldular. Gurbetçiler biz bunları haketmedik" dediler. Bir an önce sucluların bulunmasını ve cezalandırılmasını isteyen gurbetciler 'Biz zararlarımızın karşılanmasını istiyoruz. Binlerce euro para verdik, ne hallere düştük. Türkiye bize sahip çıksın hakkımızı arasınlar, dediler.

Karşılarında bir yetkili bulamayan gurbetçileri olay yerine gelen polis sakinleştirdi.

Polis tarafından hasar tespit raporu düzenlenen gurbetçilerin araçları bir süre daha garda bekletildi. Gurbetçiler daha sonra memleketlerine doğru yola koyuldular.

Optimatours 'tan bir yetkili ise SılaYolu Türk Otomobil Kulübü' ne 'Soygunla ilgili şunları söyledi. Malesef böyle bir olay yaşandı, Bulgaristan'da Gurbetçilerimizin araçlarının bulunduğu vagonda gurbetcilerimizin araçlarının camları kırılarak kimlikleri bilinmeyen kişiler tarafından soyulmuş, olay tamamen düpedüz bir soygun, bizlerde çok üzüldük. Araç sahiblerinin zararları araç sigortaları (teilkasko) tarafından karşılanabilir.Düzenlenecek raporlarla zararlar sürücülerin kendi sigortaları tarafından temin edilebilir" diye söyledi. Yetkili ' Olay tamamen bizim dışımızda gercekleştiği için mahmeye intikal etmiştir.Mahkemenin vereceği karardan sonra, verilecek karara göre araç sahiblerinin zararlarının karşılanıp karşılanmayacağına dair karar verilecektir. dedi.

Haber. SilaYolu.com

fuk_18
24 Haziran 2015, 15:59
habere bak insan kafayi yer adamlarin treninde arac soyuluyor adamlarin umrunda degil biz karismayiz diyorlar sonra gidis donus 2 bin euro alinca bizden iyisi yok ya bunlarla gitmiceksin karayolu ile gitsen daha az tehlikelidir,hic bunlar gibi ückaigtcilara para kaptirmicaksin bizim insalarda baslarine nerde olursa olsun birsey gelse türk devleti sahip ciksin turk devleti isin icine girsin ama yasamaya gelince turkiye disinda ben bunada karsiyim basin sikisinca turk devleti diyenleri sevmiyorum

aksarayli68
24 Haziran 2015, 17:40
Arabalara soyanlar belli sirketin calisanlari hepsi anlasmali arabalari vagonlara alanindan tutun insanlarin kaldigi vagondaki görevlilerden tutun tren kullananindan tutun hepsi sirket aksilik ya hepte sirplarda oluyor ya bulgarlarda yada türkiyeye fark ediliyor nedense hep türkiyeye giderken oluyor hic geri gelirken olmuyon neden acaba.

oguz58
25 Haziran 2015, 12:03
Arkadaslar ben bundan 5 yil önce bir trenle yolculuk yaptim yani optima express ile.
ALLAHA sükür herhangi bir soygun ile karsilasmadik ama tamamen rezalet idi.
Heryer pislik icinde.
Benim tuhafima giden bir türk sirketi gibi reklam yapiliyor ama elemanlarin hepsi ya sirp, hirvat ve bulgarlar.
o yüzden bunlarin ne yapacagi belli olmaz.
Adilik bunlarin kaninda var

skoda
25 Haziran 2015, 12:32
Genemi bu bulgaristan genemi bu ac köpekler ya neden hersene ayni devlette cesitli seylerle karsilasiyo gurbetcilerimiz neden baska yer degilde herzaman bulgar köpekleri gene saldiriya gecti sezon geldi seviniyorlardir karnimiz doyacak diye ama kardesim ben birkere bulgardan gittim tövbe ettim hep yunundan gidip geliyorum bile bile kendinizi atese atiyorsunuz neyse cok gecmis olsun allah beterinden saklasin iyi günler