PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dügün salonu acmak

saskin74
22 Mart 2016, 01:29
Selamlar arkadaslar,
basliktada okumus oldugunuz gibi bir dügün salonu acmak istiyorum. bulundugum bölge nrw (ruhrgebiet) dir.
kenarimda biktirmis param var. üzerinede kredi ile daha fazla ilave etmek istiyorum. büyük bir lagerhalle bulursam icine umbau yapmak istiyorum. rigips ile icerisini güzel bir hale getirip düzenlemek vs. vs.

bilgisi ve selbsständig le tecrübesi olan arkadaslara birkac sorum olacakti.
nereden, nasil baslamaliyim? nelere dikkat etmeliyim? ilk kredi mi alinir yada ilk lagerhalle mi bulunur yada ilk umbau yapacak olan firmalarla mi konusulur?

emegi ve yardimi gecen tüm arkadaslara simdiden cok tesekkür ediyorum

solmaz
21 Eylül 2016, 20:47
Bende düsseldorf civarinda yer ariyorum dügün salonu acmak icin

Safak
22 Eylül 2016, 06:55
Selam Arkadaş,

Bu işte ilk önce başlayacağın yer Düğün Salonunu almadan önce müsadesini alman, bu Genemigung alamazsan sakın Salonu ucuz buldum diye bu işe girme..

Bu işleri rayına otutturup köşeyi dönenler'de var
Bu işlere giripte iflas edenler'de var.
Senin anlayacağın Belediyelerle işi cok sıkı tutman

ZSworld
22 Eylül 2016, 17:31
arkadaslar bu dügün solonu bu fiyatlar gercekten ucup basini tuttu gitti... evlenenlere kolay gelsin,

solmaz
22 Eylül 2016, 21:28
Yer bulabilsem buldugum yerdeki belediyeyle ilk görüscem ama uygun birtane bile yer bulamiyorum

akdenizli33
23 Eylül 2016, 00:26
Madem Konu acilmis ben su Dugun salonu sahiplerine birkac sey yazmak istiyorum.Ben olsam burdaki dugun salouna verecegim parayla türkiyede kral gibi dugun yapar ustune bir haftada tatil yaprdim.bu Dugun Salonu sahiplerine burdan acizane cagri yapiyorum.ELi nsaf ya resmen Kazziklamaktan baska bisey apmiyorsunuz.insanlar mecbur dugun yapacak matigiyla bir dugun salonu maliyeti o kisiye en az .8000€ dan basliyor.bu sadece dugun salonu masrafi.Ben yakin arkadaslardan bilyiorum.toplam masraf 20000€yu buluyor.yazzik bu kadarda insanlari sömürmeyin ASizde biliyorsunuz Almanyada para oyle kolay kazanilmiyor.Bir Salon 8000€ olamaz ya.ben aciyorum dugunu yapanda biryxandanda kiziyorum.Bu Salon Sahiplerinin bu derecede fazla kira almasi bizim yuzumuzden olyuor.gidin ucuz bir Salon kiralayin davet edeceginiz kisileri ona göre ayyarlayin yada oluoyrsa Türkiede yaptirin..Benim bir önerim daha var bu benim görüsüm Her Sehirde Buyuk Camilerimiz var illa Salonda olmasimi lazim.Neden Camide yaptirmiyorsunuz.Kinayi muzikli bir kucuk salonda yaptirirsiniz Dügünude Camide Ilahili yada Dini Müzik esliginde yaptirirsiniz.Hatirlayin Cumhurbaskanimzin kizinin dugun formatinda.bunlar yapilmayacak seyler degil hem paraniz Camiye gider hem de masrafiniz azalir bu benim görüsüm yok ben salonda yaptiracagim ne kadara malolursa olsun duyorsaniz oda sizin görüsünuz. Herkese Allah koyaylik versin ..iyi gecelers Sabah is var sabahin 4,30unda kalkacagim

Mr.Robot
22 Ekim 2016, 09:05
@saskin74

Arkads öncelikle bir is yeri acmak istedigin icin tebrik ederim. Ama dogrusu sana fazla gercekten yardim eden cikmaz gibime geliyor, kimse ilerideki rakibine tüyo vermez. Senin bu isin püf noktalarini bilmen gerek, onlarida kimse söylemez.
Kolay gelsin.

@akdenizli33

Cok haklisin, ama malesef yazdiklarin nekadar mantiklida olsa cok zor. Nedeni: camide hava atamassin.
Olay dönüp dolasip oraya dönüyor. Bizim milletimizin kaninda var kovalakli, her firsatta dügün gibi organizasyonlar gittikce artiyor. Adetler öyle gelenkler söyle vs. vs. almis basini gidiyor.

Kinalar bile artik salonlarda sanki dügün gibi oluyor. O yüzden eglence salonu acamak bence mantikli, gencler cogaldi ve dahada cok cogaliyor, hepsi evlenecek mecbur. Bu islerin gelecegi oldugu kesin.

hOrOz
22 Ekim 2016, 11:37
şimdi lagerhalle buldun ama öyle kolay açılmıyor

bir sürü prosedürü var .. yangın tertibatı .. falan filan bunlar detaylı işler

kapıların açılma yönünden tut tavanların yangına karşı dayanıklı olması

zamanında eski bir tamirhaneyi Kahveye dönüştürdük

açacak kişinin IHK da kurs görmesi gerek

Gewerbe için gittiğimizde alkol satarsanın alkol Konzessionu almanız gerek 1100€

tabiki Türk aklı Baugenehmigung gelmeden önce inşaata başla sonra izin için sorumlu daire gelip kontrol edince

açamazsınız kapılar ters açılıyor

neyse onu yaptık sonra itfaiye izin için geliyor

açamazsınız tavanlar F90 değil

ne yapacağız tavanlar F90 olacak hesapladık dünyanın masrafı

başka çıkar yolu yokmu ..var .. bütün tavana Funkrauchmelder takacaksınız 5-6 tane ondan taktık tanesi 40-50€ di o zamanlar

ancak bütün değişikler yapıldıktan sonra açma izni verdiler

eğer yanınizda başka kişiler çalışacaksa onaları Unfall sigortasına bildirmen gerekiyor en yakının olsa bile ...

bu işin gerçekten hakkını verenler de var .. yani adam hizmet için çalışıyor

çeşitli dekorasyonlar değişik menüler filan .. ama sadce parayı alıp bir şey sunmayanlar da çok var

geçenlerde bir salona gittik adam resmen bahçe masalarının üzerine kağıt atmış

sandalyelerde o biçim di plastik ayağı oraya buraya kayıyor ...

Stolberg Zehra Eventorganisation

http://i.hizliresim.com/Y4GnJa.jpg

Weisweiler Gül Organisation

http://i.hizliresim.com/88yqQr.jpg

Romeo29
22 Ekim 2016, 12:04
@saskin arkadaslarim elimden geldigince sana yardimci olmaya calisayim..
Yakin tanidigim burada dügün salonu isletiyor ve onundan ögrendiklerimi aktarayim sana.
Arkadaslarin da dedikleri gibi ilk önce yerini bul, kirasi nedir?, park yeri var mi? Ses sorunu var mi?
Bulundugun Belediyeden " veranstaltung event raum müsadesi " alman lazim.. Ben bayern icin konusuyorum diger eyaletlerde baska prosedurler gerekebilir.

Yukari da ki sorunlari hal ettikten sonra eger nezih bir mekan yaptirmak istiyorsan mimardan o halle icin özel bir cizim yaptir yada kendi zevkine göre birseyler ayarla ama benim sana tavsiyem Mimara birseyler cizdir.

Mimarin yada kendi zevkine göre yaptigin cizimle mobilyacilarla görüsmen lazim onlar sana hesap cikarir.!! Bu konu da sana yardimci olabilirim , devamli is yaptigim kaliteli is yapan bir alman firmasi var..Alternatif olarak tr de yaptira bilirsin.. Daha ucuz olur ama riski var.

Daha sonra ses ve isik ci lazim onlarda sana mekanin durumuna göre bir teklif ayarlarlar.

Mutfak olayi icin önce nasil bir mekan yapmak istedigine karar vermen lazim , eger orta profilli ( tavuk, salata, patates salatasi satan ) mekanlardan olmak istiyorsan ona göre bir mutfak ayarlat yoksa tam teskilli bir mutfak lazim sana. Bu konuda da sana yardimci olabilirim.

Yukarida yazdigim islemleri büyük ihtimalle eger adam akilli firmalarla calisirsan 2-3 hafta icinde hal etmis olursun. Önüne sana ne kadar para lazim onun hesabi cikar o zamanda krediye ihtiyacin olup olmadi ortaya cikar.

ama sana tahmini hesap cikarayim ;

Münih icin tahmini hesaplar.

Mimar icin 5000 € - 10000 € kimi mimar pauschal calisir kimisi ise yüzde ile 15% yada 20%

Mutfak aletleri icin ve mutfagin büyüklügüne göre 30000 - 40000. Havalandirma ve su giderlerini hesap etmedim.

Ses ve isik icinde en az 10000€

Dekorasyon , Mobilya , sandelye , masa icin gene mekanin büyüklügüne göre degisiri ama sahsi kanaatim en az 100000 € hesaplarsan iyi olur.
Bizim 80 kisilik restaurant icin sirf mobilya ( dekorasyon + masa sandelye ) icin 90000 € ödedik. Bu fiyat mali kalitesine göre degirir.

Gema olayini unutmayalim mekanin büyüklügüne göre Gema gebühr ödemem lazim.. Bizim türk discosu icin ayli 15000 € gema gebühr ödüyorduk.

Son sözüm dügün salonlari pahali diyen arkadaslara , Pahali dediginiz dügün salonun masraflari kabaca yukarida. Halen dügün salonu pahali diyorsaniz oda sizin insafiniza kalmis.

Osmanbey34
04 Kasım 2016, 03:17
Ben Romeo29 katiliyorum / evet dügün masrafli bize pahali geliyor ama tabiki herkez kendisi bilecek.....dügününü nerede yapacak (türkiyede mi vs...)

Dügün fiyatina gelince örnek bi dügün 10000 Euro ve o dügünü 1000 kisi geldi kisi basi 10 Euroya geliyor. MC Donnalds da bir Menü 8 Euro ortalama.
Arkadaslar akil var mantik var dügün sahibi 10000 Euro aliyor bu adamin Masraflari var Umsatzsteuer, Gewerbesteuer su steuer bu steuer .... Personal, Lagerhaltung vs....

Biz disaridan baktica bize hersey kolay görünüyor .... Bu ne konu olsursa olsun .... Ama Romeo29 arkadasimiz yazmis .... örnek vermis en az bi 500000 Euro yatirim yapman lazim iyi güzel bi salon icin .Bu 500000 Euro faizi var ! Ondan sonra bide aylik masraflar geliyor . Düsünün eve bir mutfak aliyorsunut 5000 ile 10000 Euro arasi ve Dügün salonu icin iyi bir Mutfak en az 60000 euro !

Ben kendim bu BRANCHE da calisiyorum. GEMA var SIgorta o var bu var ...... herseyin burada detailina girmek gerek degil. Ben Kendim Alman sirketinde organisatiyon yapiyorum. bizim orada fiyatlari bide görseniz :)alman sirketleri herseyi ayri ayri hesapliyor burada bi örnek yapsam siz ciddi almassiniz yeri geliyor bir tek Müsik DJ ve Technik yaklasik 10000 Euro hesapliyoruz !

Evet haklisiniz bizim icin pahali geliyor ben kendim türk salonunda oglumun sünnet dügünü yaptim yaklasik 5000 Euro tutdu haklisiniz cok / bizim icin cok ama yukarida yazdigim gibi dügün sahibi bütün vergi gema o nu bunu ödedikten sonra siz hesaplayin ne kadar kaliyor !

Biz müsteri olarak sigorta vergi, laufende Kosten bunlari görmüyoruz yada hesapla miyoruz onun icin bize dügün salonlari cok para kazaniyoruz görünüyor. Bide MC Donalds örnegi verdim MC Donalds da bi Menü 8 Euro digelim. Dügün de ama Bilasik yikaniyor , Bardak kiriliyor .....Mc donalds öyle birsey yok.

Uzun lafin kisasi Herkezin bütcesine göre salonlar var / türkiyede ki dügünler de almanyada ki dügünlerle kiyaslanamaz bence . Evet tr de dügün daha uygun ama Dügünler 4 Saat sürüyor yemek yok hersey hizli hizli dügün den hic bir sey anlamiyorsun.

Osmanbey34
04 Kasım 2016, 03:34
merhaba Saskin74 senin sorlarini bence burada yazarak cok zor cevaplana bilinir. Kredi mi alinir su mu dur bu mu dur ..... Yazmak la biraz zor bence. Cünkü herkezin durumu baska ve herkeze genel anlamda bir cevap yazmak dogru degil bence. sana kesin bi cevap yazmak icin bütün özel durumunu burada aciklaman lazim yoksa nasil bi cevap yazalim ? uzun lafin kisasi Businessplan yada Konzept. Örnek kac paran var ? tabiki bunlari burada aciklamak istemessin herhalde.....

Ben kendim alman sirketinde calisiyorum ve organisatiyon yapiyorum bence Dügün salonu cok iyi bir fikir ve tavsiye ederim . Cünkü dügün salonu da hersey yapa bilirsin örnek konser, tagungen, Meetings, Sünnet , Kina vs.... Hem Haftasonu hem de Hafta ici dolu olur.

Yüklü paran varsa yap derim . Ama benim 50000 ile 100000 Eurom var diyorsan bu is olmaz . Mobilya Mutfak vs bunar cok para tutuyor ondan sonra aylik Masraflar var Sigorta Personal Wartung Pacht vs...

TipiTip
21 Ekim 2017, 23:04
cebinde en az salon icin 200.000 Euro olucak arti bir 100.000 Euroda ilk yili atlatmak icin

hadi toplam 250.000 cepte para olamsi gerek giyelim bu yoksa niyetine girme

en basit sandalye 25 Euro desen 1000 Sandalye eder 25.000 Euro buyur burdan yok üzerine kiliflarini almaya kalk tanesi 5 Euro desen 5000 eder

yani 30.000 euro sandalyeler disardan kolay geliyor bu isler

ama dügün salonu acmak her babayigidin harci degil

tr-22
22 Ekim 2017, 11:13
Ben bu islerden pek anlamam,yazilanlari hepsini okudum, gercekten yeni sifirdan bir Salon acmak istiyorsan cok büyük bir miktar Para olmasi gerekiyor.

Bence bu yazilanlari dikkate alarak kendin hazir bir dügünsalonu arasan nasil olur?belki de devretmek isteyen birini bulurusun,sonra icersini kendi zevkine düzenlersin olur biter.

Osmanbey34
22 Ekim 2017, 12:37
iyi güzel yazmisin ama güzel yürüyen dükkan biraz zor bulur. ister dönerci olsun ister dügün salonu ! bulsa bile ayne hesaba gelir " hava parasi " vs vs

Ben bu islerden pek anlamam,yazilanlari hepsini okudum, gercekten yeni sifirdan bir Salon acmak istiyorsan cok büyük bir miktar Para olmasi gerekiyor.

Bence bu yazilanlari dikkate alarak kendin hazir bir dügünsalonu arasan nasil olur?belki de devretmek isteyen birini bulurusun,sonra icersini kendi zevkine düzenlersin olur biter.

clon
22 Ekim 2017, 14:10
Madem Konu acilmis ben su Dugun salonu sahiplerine birkac sey yazmak istiyorum.Ben olsam burdaki dugun salouna verecegim parayla türkiyede kral gibi dugun yapar ustune bir haftada tatil yaprdim.bu Dugun Salonu sahiplerine burdan acizane cagri yapiyorum.ELi nsaf ya resmen Kazziklamaktan baska bisey apmiyorsunuz.insanlar mecbur dugun yapacak matigiyla bir dugun salonu maliyeti o kisiye en az .8000€ dan basliyor.bu sadece dugun salonu masrafi.Ben yakin arkadaslardan bilyiorum.toplam masraf 20000€yu buluyor.yazzik bu kadarda insanlari sömürmeyin ASizde biliyorsunuz Almanyada para oyle kolay kazanilmiyor.Bir Salon 8000€ olamaz ya.ben aciyorum dugunu yapanda biryxandanda kiziyorum.Bu Salon Sahiplerinin bu derecede fazla kira almasi bizim yuzumuzden olyuor.gidin ucuz bir Salon kiralayin davet edeceginiz kisileri ona göre ayyarlayin yada oluoyrsa Türkiede yaptirin..Benim bir önerim daha var bu benim görüsüm Her Sehirde Buyuk Camilerimiz var illa Salonda olmasimi lazim.Neden Camide yaptirmiyorsunuz.Kinayi muzikli bir kucuk salonda yaptirirsiniz Dügünude Camide Ilahili yada Dini Müzik esliginde yaptirirsiniz.Hatirlayin Cumhurbaskanimzin kizinin dugun formatinda.bunlar yapilmayacak seyler degil hem paraniz Camiye gider hem de masrafiniz azalir bu benim görüsüm yok ben salonda yaptiracagim ne kadara malolursa olsun duyorsaniz oda sizin görüsünuz. Herkese Allah koyaylik versin ..iyi gecelers Sabah is var sabahin 4,30unda kalkacagim

Bizim Millet hava atmayi sever
Kaziklanmayi hakediyorlar

TipiTip
22 Ekim 2017, 15:02
bakin olayda hepiniz gözardi ettiginiz bir olay var

simdi cok pahali deniliyor 10.000 - 20.000 Euro arasi dügünmü olur deniliyor

arkadaslar olur hemde bal gibi olur

yukarida bir arkadas olaya deginmis bende biraz birseyler yazayam

eskiden dügünlerimiz az katilimli olurdu bundan 30 yil önce ufak tefek salonlarda kendi aramizda yapilirdi olur biterdi

ama son yillarda yani son 30 yilda bizlerin nufusu burada kalabalasti öyle ufk tefek dügün salonlarinda yapilamaz ahle geldi

büyük yerler gerekli olmaya basladi , onun haricinde insanimiz bu güzel günün kalici ani olarak güzel gecmesini istemesinde ne istesin

güzelliklerde malesef bedava olmuyor , bugün 4 kisilik bir aile gider karnini dönercide 4 ekmek arasi döner birde kola 20 euroya doyurur

ama bu 4 kisilik aile kalkip Mc Doofa giderse bu aile 40 Euro harcar ama arada sirada Mc Doofta gerekli insanin cani cekiyor

simdi dügüne gelince eskiden 250-300 kisi ile dügün olurdu simdi dügünler 1000-1200 kisi

eee normal 4 yil önceki Bir HANE 30 yil iicinde oldu 4-5 HANE yani 5-6 kisiden oldu 20-25 kisi

bizler kalabalastik buralarda dügünlerede katilim artti , haliylen eskiden davet etigin o bir hanenin simdi hepsini yani 5 hanesini davet etmen gerekmeye basladi

bugün adam basi 10 Euro desen 1000 kiside 10.000 euro yapar , tabi bunun extralari falan gelince bu rakam 12.00-15.000 olabiliyor

adam basida 10 euro cok dogal Yemegini yiyorsun cerezini yiyorsun mevsim meyvelerini yiyorsun altina iseyene kadar icecek

daha en olsun ustalar , siz hic böyle bir Salonun Elektrik faturasi nedir Su faturasi endir düsündünüzmü ????

burada bazi arkadaslar konu aciyor gecen yila nazaren bu yil 500 Kwat fazla geldi diye kicini tavana vuruyor

ama o Salonlarda o 500 Kwatt gülünc bir rakam , yaw Tuvaletlerinde akan su ile Baraj Dolar be hepsinde kuyruk o bicim

Milletide anlamiyorum altinda son model araba sorun yok Geline kilolara varan altin sorun yok yeni cifte 20.000 euroluk Mutfak sorun yok

Bilmem nerelerde yeni cifte BAlayi sorun yok , sonra Dügün Salonlari pahali .....

yapmayin kardim 1000 kisi ile dügün kim zorluyor sizi gitmeyin 8 metrelik limuzin ile salona komsunun Opel Astrasinin neyi var ???

Toplayin iki Aileninde cekirdek kismini 50-60 kisi , ayarlayin bir Lokanta o aksam kapatin orasini

icerde orgcu bir arkadas muzik ile ugrassin yapin ekndi aranizda dügünü yiyin icin verin 3000 euro gidin eve

bence Dügün Salonlari Pahali degil !!!!! Mileltimiz Nankör , herseyin en iyisini isteyeceksin ama ödemeye geldimi yok

o zaman istemeyin ZEVK PARA ILE OLUR PARASI OLMAYAN ADAMIN ZEVKIDE OLMAZ olursada osuruktan zevk olur !!!

sunuda belirteyem , ne dügün salonum var nede bir baglantim

sonra hayirdir niye salonculari korur gibi yazdin demesin kimse , dünyada hersey karsilikli

yukaridada yazdim parasiz zevk olmuyor , herkes ayagini yorganina göre uzatirsa sorun kalmaz

gönül hep en iyisini ister , ama olmadimida olmuyor , oldugu kadar yapmasinda her zaman fayda vardir

Osmanbey34
22 Ekim 2017, 21:13
aynen katiliyorum.

talo176
22 Ekim 2017, 21:25
cebinde en az salon icin 200.000 Euro olucak arti bir 100.000 Euroda ilk yili atlatmak icin

hadi toplam 250.000 cepte para olamsi gerek giyelim bu yoksa niyetine girme

en basit sandalye 25 Euro desen 1000 Sandalye eder 25.000 Euro buyur burdan yok üzerine kiliflarini almaya kalk tanesi 5 Euro desen 5000 eder

yani 30.000 euro sandalyeler disardan kolay geliyor bu isler

ama dügün salonu acmak her babayigidin harci degil

Usta, benim is arkadas dügün salonu acmak istiyor, o da buldu bos bir lagerhalle.. arkadaslar anlattigi gibi cok uzun bir prosedür, senator dan izin, sigortalar vs.. simdi her sey tamam, lakin bankayla anlasamiyor.. istedigi rakam 750 bin €.. sirf mutvagi yaklasip 80 bin € mus.. yani 250 + 100 bin olsa keske..

Ufakdan basla dedim arkadas a.. yok, tam kurusun a hesap etmis ve en az o kadari lazim mis..

TipiTip
22 Ekim 2017, 21:31
Usta, benim is arkadas dügün salonu acmak istiyor, o da buldu bos bir lagerhale.. arkadaslar anlattigi gibi cok uzun bir prosedür, senator dan izin, sigortalar vs.. simdi her sey tamam, lakin bankayla anlasamiyor.. istedigi rakam 750 bin €.. sirf mutvagi yaklasip 80 bin € mus.. yani 250 + 100 bin olsa keske..

Ufakdan basla dedim arkadas a.. yok, tam kurusun a hesap etmis ve en az o kadari lazim mis..

ya tabiki acicagin yere göre fiyatlar degisir usta

yeterki para olsun olduktan sonra 3-5 milyonada yer acilir

ama benimkisi en en en düsük rakam

gercekten ise yarayacak yerler 500.000 üzeri masraf ister

yani bos bir fabrika falan alayam yapayam dersen

benim dedigim 250.000-300.000 bunlar cüzi rakamlar

yani siradan basit bir yer icin

yukari dogru rakamlar ucuyor böyle bir ticari yer icin

ama buda dogal

Osmanbey34
22 Ekim 2017, 21:33
dügün salonlari kaldiginiz yerden yere degisir. genel anlagda uzunköprü abimiz yazdigi gibi yada bende daha önceden yazdigim gibi bu isin önemli noktalari acikladik.

1. önemli olan kaldigin yer. örnek büyük sehirlerdi ufak salon olmaz. örnek köln, oberhausen vs

2. ufak yerlde az sermaye ile de is yapilir. örnek ben mönchengladbach da kaliyorum burada cok rekabet yok. en yakinda kaya plaza var krefeld diger salonlar ufak.

demek istedigim ufak yerlerde 350000 euro yete bilir ama büyük yerlere gidince örnek ratingen tarafinda ahi festsaal var o taraflarda en az bi 750000 euro kurtarir.

ben kendim son olarak event catering firmasinda calisdim ( alman sirketi) ve bu konu da tecrübem var. uzun lafin kisasi ... hersey disardan göründügü gibi degil. sigortalar saglam olmasi lazim. bide bu islerde cevre olacak.

ama bu isi kesinikle herkeze tavsiye ederim. benim imkanim olsan hemen bu isi yapardim....

TipiTip
22 Ekim 2017, 21:44
ama bu isi kesinikle herkeze tavsiye ederim. benim imkanim olsan hemen bu isi yapardim....

usta haklisinda

ama bu isi yapanlarinda 90% Haram Kacak Kayitdisi Paralarini yikama amacli yapiyor

öyle 700.000 - 1.000.000 Euro gibi parayi Helal kazanan yada kazanmis birisi

kolay kolay o ise yatiramaz , yatirmak icinde Mangal gibi yürekten haric Popo gerek

bir bakin bu islerle ugrasan kisiler hangi Branjlardan geliyor önceden neler yaptilar

iclerinde cok cok Nadir Helal Para ile bu ise baslayan var , bakin yok demiyorum cok az diyorum

bugün kolay kolay hic bir Banka bu Rakamlari Kredi olarak vermez ve yastik altindada kac kisinin Helal kazanilmis 1 Milyona yakin parasi vardir ?

Osmanbey34
22 Ekim 2017, 21:47
Tamam dogru bu konuda da haklisin :) uzunköprü abimiz ben detail lere girmiyorum. bu araba alis satisi olsun dügün salonu olsun.... pesin para olan yerde sende biliyorsun neler dönüyor.

cok büyk paralar dönüyor. onun icin yukarida kibar kibar bak ne yazdim ""cevren olacak"" bu demek bu isin icinde harac alanlarda var... ve burada da detail lere girmekde istemiyorum. bu sirketlerin bir tane salonu yok. hem salonlari var hemde cogunun spielhalle sincirleri var !

salon sahibi örnek ayda 100.000 Euro salondan umsatz yapiyor ama bu salon sahibi icin trinkgeld gibi birsey asil parayi baska yerden yapiyor.

usta haklisinda

ama bu isi yapanlarinda 90% Haram Kacak Kayitdisi Paralarini yikama amacli yapiyor

kolay kolay o ise yatiramaz , yatirmak icinde Mangal gibi yürekten haric Popo gerek

bir bakin bu islerle ugrasan kisiler hangi Branjlardan geliyor önceden neler yaptilar

iclerinde cok cok Nadir Helal Para ile bu ise baslayan var , bakin yok demiyorum cok az diyorum

bugün kolay kolay hic bir Banka bu Rakamlari Kredi olarak vermez ve yastik altindada kac kisinin Helal kazanilmis 1 Milyona yakin parasi vardir ?

TipiTip
22 Ekim 2017, 21:53
Tamam dogru bu konuda da haklisin :) uzunköprü abimiz ben detail lere girmiyorum. bu araba alis satisi olsun dügün salonu olsun.... pesin para olan yerde sende biliyorsun neler dönüyor.

cok büyk paralar dönüyor. onun icin yukarida kibar kibar bak ne yazdim ""cevren olacak"" bu demek bu isin icinde harac alanlarda var... ve burada da detail lere girmekde istemiyorum. bu sirketlerin bir tane salonu yok. hem salonlari var hemde cogunun spielhalle sincirleri var !

ama sunu söyleyem

kenarda bir kac milyon kayit disi param olucak bende bu isi yapardim

3-5 sene icinde 10 milyon euro yikar temize cikarir insan istedikten sonra

vallah ben sunu söyleyem bu branj zor bri branj

helalinden parasini kimse kolay kolay yatirmasin

tarla arsa ev daire satip bu ise yatirmasin

tepe takla gitme cok kisa bir sürede cok basit bu islerde

akbaba
24 Ekim 2017, 00:13
azcikda ben yazayim dügün salonu icin...
bencede dügün salonlarinin fiyatlari normal,1000 kisi yemekli-müzikli egleniyor.20bin Euro salon tutsa, adam basi 20€ cok normal.
ben frankfurt yakinindayim, eschborn'da güzel bir dügün salonu vardi kapandi, 700-800 kisilik bir dügün 20bin euro. sahipleri baska salonun insaatina basladi,insaat bitmeden 1 senelik dügün rezervasyonu aldilar,dügün fiyati zamlanmasina ragmen.
hattersheim'e yeni dügün salonu yapildi,yeri güzel,salon sahane,lüks, otel-salon-restoran komple beraber. sahibini taniyorum,milyonlarca euro harcadim dedi,müsaade almak icin cok calismis ve masraf etmis.sadece feurwehr'in istedigi yangin alarm sistemi icin 100bin euro harcamis. 1000 kisilik dügün icin 30bin Euro istiyor.
20-30bin euro verip salon tutan insanlari taniyorum,kesinlikle maddi durumlar uygun degil,ama insan evlenirken iyi bir salon istiyor,bu salonlara ihtiyac bitmez.
20-30bin euro para istenecek bir dügün salonu acmak istiyorsaniz 1 milyon euro paraniz olacak.
dügün salonu isi disardan bakildigi gibi basit degil,bir dügüne 20-30bin euro isterseniz, belli bir kalitede sunmaniz gerekir, haftanin iki günü calisacak mutfak-garson gibi dügün salonu elemanlarini bulmak sorun, zaten bu isi yapanlar aile olarak calisiyor.
benim 1 milyon param olsa, ben dügün salonu acmam mesala insaat isiyle ugrasirim, almanyada arsa alirim,ev yapar satarim.
dügün salonuna yatirdigin para kac senede geri gelir? 1 milyon harcasan, en az 5 tane rheinhaus yaparsin-satarsin, 1 senede 1 milyonun,1,5 milyon olur.

fantomas99
03 Kasım 2017, 00:22
usta haklisinda

Büyüklerimiz bosuna dememisler, "Cok para olunca ya zinaya, ya binaya " gidermis.

Kadersiz
23 Aralık 2017, 23:53
Senin kaldığin yerde Düğün Salonu eksikliği varsa, birazda iş tecrüben varsa Bu işlere gir.

Benim kaldığım yerde 4 Düğün Salonu var, 1 sene öncesi dolu. Adamlar Caylar Kahveler ile köşelik...