PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mısır a Vize Hakkinda

bellali
19 Mart 2016, 00:26
Merhabalar Kisa süreli Tatil icin (2 Haftaligina)T.C. Vatandaslarindan Vize gerekiyormu? Gerekiyorsa Nasil Bir yol izlemeliyim? Türk Vatandasiyim.Oturumumda Almanyada süresiz...

hOrOz
19 Mart 2016, 00:33
Türkische Staatsangehörige mit türkischem Reisepass und einem gültigen Aufenthaltstitel in der Bundesrepublik Deutschland (Minimum 6 Monate) können das Einreisevisum für einen touristischen Aufenthalt bei einem ägyptischen Konsulat in Deutschland (Berlin, Frankfurt/M. oder Hamburg) beantragen.

Bei der Beantragung von Einreisevisa bei einem ägyptischen Konsulat sind folgende Unterlagen beizubringen:
- ein gültiges Reisedokument
- ein ausgefüllter Visaantrag mit zwei (2) biometrischen Fotos.
- die Visagebühren in bar 38,00 Euro
- ein ausreichend frankierter Rückumschlag (bei Antragstellung per Post)

http://www.egyptian-embassy.de/images/visaform.pdf

avni64
08 Ağustos 2016, 13:55
Konu biraz eskimiş ama bir eklemede ben yapayım.
Almanya'dan Mısır'a turist olarak gideceklerin,konsoloslukta uğraşmasına gerek yok,geçerli pasaport ve Alman oturması ile bileti alıp mısıra uçuyoruz.ucakta visaantrag kağıtı veriyorlar onu dolduruyoruz ve havalanında visaschalter var ordan 25 dolar karşılığında vizayı hemen veriyorlar.

Gercekler
15 Ağustos 2016, 22:15
Misira ben olsam gitmem. Askeri bir hükümet var orada. Ve su aralar Misir ile diplomatik hic bir iliskimiz yok, cünkü biz oradaki hükümet darbe ile geldigi icin saymiyoruz.

Herkes kendi bilir, ama keyfiyetten Türk vatandasi olarak misira gitmek cok mantiksiz. Basiniza bir is gelse, Türkiye hic bir sey yapamaz.

avni64
15 Ağustos 2016, 23:53
Mısır halkı,nın büyük çoğunluğu müslüman ve şu iki ayda edindiğim tecrübe,ye göre halk türkleri seviyor.
Güvenlik açısından okadar güvenli bir ülke değil şehir giriş çıkışları dahil asker kontrolünde,trafik desen başlıbaşına ayrı problem.
Malesef ben keyfimden değil ayda bir çalışmaya gidiyorum.