PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba Sigortam Bana Cikis Göndermis.

Cihan
15 Mart 2016, 02:20
Slm, Benim araba sigortam bana cikis vermis, Ben Hakli olarak bir kaza gecirdim. Mahkemelik olmadan Parami aldim Karsi sigortadan yanliz Aci parasi alamadim daha Cünkü ( Parmagim kirildi.) TA ilesene kadar izinliyim.
ÖNEMLI ; Simdi Sigorta bana cikis verdi ama belki aci parasinda anlasamdik mahkemelik olursak SIgorta karsilarmi
Cünkü Sigorta Cikis vermeden önce Kaza olmusdu
Acaba ilerde Mahkemelik bir durum olura sigorta karsilarmi ... bilmem anlata bildimi.. tskl

traky39
15 Mart 2016, 02:41
Kardes ilk önce Cok gecmis olsun diliyorum Allah Birdaha Göstermez insalAlah..
Yazdigin gibi Eger Kazada gercekten sen hakliysan ve Parani karsi taraftan aldiysan senin Sigortan Sana niye cikis veriyor onu anlamadim?
Eger Verkehrsrechtschutz'un varsa bir Avukata danismani Tavsiye ederim Arkadasim
Hakkini Aramak Tabiki En Dogal Hakkin,Vede Kazada Hakliyim diyorsun..
Kolay gelsin kardes.

Cihan
15 Mart 2016, 03:22
5 sene oldu bir sorun yasamadim. Bende bilmiyorum bir isimiz düstü oda hakli olarak oda cikis verdiler.

fuk_18
15 Mart 2016, 03:39
hangi sigorta bu ve sen hakliysan neden cikis verdiler hala anlamadik

Memoli1976x
15 Mart 2016, 04:16
5 sene oldu bir sorun yasamadim. Bende bilmiyorum bir isimiz düstü oda hakli olarak oda cikis verdiler.

Arkadasim cikis olarak bir sebeb göstermedilermi?

Bu nasil bir sigorta sebebsiz yere cikis veriyor?

aslankral
15 Mart 2016, 04:20
Ciki$ veren Haftpflicht sigortasimi ? Rechtschutzmu ?
Sigortanin ismini yazabilirmisin ?

hOrOz
15 Mart 2016, 10:16
senin sigorta sana acı parası ödemez ödeyecek olan karşı sigortadır

konuları tam anlatmıyorsunuz ondan sonra konu uzadıkça uzuyor

Cihan
15 Mart 2016, 13:00
GELEN YAZI:
indem wir ihnen unsere Leintungspflicht bestätigt und ihnen Kontenschutz gewährt haben, konnten sie bereits mehrfach ihre Rechtsschtzversicherung in Anspruch nehmen.
Da die versicherungsbedingungen ihnen und uns die Möglichkeit geben, den Vertrag zum Ablauf zu kündigen bitten wir sie um versändins, dass wir von diesem Recht Gebrauch machen. Die oben genannte versicherung enden somit zum 03.08.20016

TipiTip
15 Mart 2016, 13:26
Mehrfach yani bir çok sefer sigortani kullanmişin

Doğal hakkın kullanırsın

Ama nasıl senin çıkış verme hakkın varsa, sigortanında sana cikis verme hakki var ve onlarda bu hakkı kullanmış sana çıkış vermiş

Bunda bir tuhaflık yok ....

Bambini
15 Mart 2016, 13:50
Sen diyorsun bes senedir kullanmadim sigortayi, onlar da yaziyorki cok kullanmissin sigortani.

Aranizdaki yazismalari veya konusmalari bilemiyecez.

Ama Kanunen seni sigortadan cikarma haklari var.

Sen onlari arayip burada bizlere yazdigin soruyu onlara sordunmu?

Peki onlar nediyor bu ise.

Neden vermeliren gerek sana, sen cikis yazinca neden bildiriyormusun? Yok hayir!!!

Sen baska sigorta ucuz diye degistiriyorsun, onlarda seni sen cok pahaliya geldigin icin degistiriyor.

Bu kadar kolay aslinda.

sansar74
15 Mart 2016, 14:20
Hic bi sigorta durup dururken cikis vermez.

Sigorta nasil cikis verir,düzenli hesap yatirilmamistir,yada sigorta haklarini fazlasiyla kullanmistir,yani kaza yapmistir haksiz cikmistir.

Fazla kaza yapip haksiz ciktiginda sana sigorta cikis verebiliyor,onda birsey yapamassin ancak sigortani degisterebilirsin.

fuk_18
15 Mart 2016, 14:49
simdi cikis veren hangi sigorta ismi yokmu bunun ikinci defa sordum bilelimde ona göre davranalim ve araba sigortasi dedin de benmi yanlis anladim Rechtsschtz yaziyor cikis veren konu horoz arkadasin dedigi gibi karma karisik kimse birsey anlamiyor ama her sigortanin cikis verme hakki var tabiki,

Antakya
15 Mart 2016, 15:06
Konuyu acan arkadas bunca elestiriden sonra kayiplara karisti.
herhalde manavdan domates almaya gitti.....hele durun biraz daha bekliyelim belki sonra sorulara cevab verir.

clon
15 Mart 2016, 21:09
Konuyu acan arkadas bunca elestiriden sonra kayiplara karisti.
herhalde manavdan domates almaya gitti.....hele durun biraz daha bekliyelim belki sonra sorulara cevab verir.

Maalesef cogu konularda böyle oluyor

Cihan
15 Mart 2016, 21:26
simdi cikis veren hangi sigorta ismi yokmu bunun ikinci defa sordum bilelimde ona göre davranalim ve araba sigortasi dedin de benmi yanlis anladim Rechtsschtz yaziyor cikis veren konu horoz arkadasin dedigi gibi karma karisik kimse birsey anlamiyor ama her sigortanin cikis verme hakki var tabiki,
Allianz Sigiortasi

tamm bir kac kez kaza oldu ama Cok zaman gecti Simdi hatirladim ama Hakli cikmistim. bilmiyorum neden cikis verdiklerini. Bu son kazadanda hakli cikmistim.

Simdi benim asil Sorum su, Parmagim kirildi aci parasi icin beklemeiz gerek dedi avukat. Oda epey sürer. Eger ilerida aci parasi icin anlasaamasak ne olacak
Sigortam bu Tarihte bitiyor. 03.08.20016 Tskl

Bartini 74
15 Mart 2016, 21:54
Arkadasim sen hakliysan zaten avukat masraflarini karsi tarafin sigortasi karsilar. Parmak kirilmasi icin aci parasi 500€- 1000€ arasi olur. Kendim yasadigim icin biliyorum. Saygilar..

Cihan
15 Mart 2016, 22:33
Arkadasim sen hakliysan zaten avukat masraflarini karsi tarafin sigortasi karsilar. Parmak kirilmasi icin aci parasi 500€- 1000€ arasi olur. Kendim yasadigim icin biliyorum. Saygilar..
nasil yani. su an yaklasik 2 ay oldu herhalde 1 ay daha sürer. 500- 1000 euro aci parasimi cok az

fuk_18
15 Mart 2016, 22:52
bu aci parasini almasan olmuyormu, yada hak edilen bir parami ? merak ediyorum sadece

Antakya
16 Mart 2016, 07:23
nasil yani........ 500- 1000 euro aci parasimi cok az.......

Belki senin icin zam yaparlar.

Konuyu senin lehindemis gibi aciyorsun ve sigortayi kötü göstermeye calisiyorsun. ilerleyen sohbette sana yardim etmek amaci ile sorulan sorulara yarim-yamak, kacamák cevap veriyorsun ve sonra aniden, ne hikmetse artik, bircok kaza yaptigini hatirliyorsun. Bartini74 arkadasin kendi tecrübesine dayanarak verdigi cevabi begenmeyerek rakamin cok az oldugunu yaziyorsun.

kardesim, sen ne istiyorsun?

Konu ne icin acilir?

Burda tecrübe sahibi olan üyelerden fikir almak icin.

En iyi yardim nasil alinir?

konuyu en ince detayina Kadar ifade etmek ile, herseyi carpitmadan olay ne ise onu yazmak ile alinir. Konuyu actiktan sonra cevaplari takip ederek ve sorulan sorulara gerekli ve Dogru cevablari yazarak alinir.

Neyse, ne yazsam hepsi bos. sana kolay gelsin. parmaciginada Allah sifa versin. ha sahi, sana bide bol bol "aci parasi" almaya nasip etsin.

Cihan
16 Mart 2016, 10:10
Belki senin icin zam yaparlar.

Konuyu senin lehindemis gibi aciyorsun ve sigortayi kötü göstermeye calisiyorsun. ilerleyen sohbette sana yardim etmek amaci ile sorulan sorulara yarim-yamak, kacamák cevap veriyorsun ve sonra aniden, ne hikmetse artik, bircok kaza yaptigini hatirliyorsun. Bartini74 arkadasin kendi tecrübesine dayanarak verdigi cevabi begenmeyerek rakamin cok az oldugunu yaziyorsun.

kardesim, sen ne istiyorsun?

Konu ne icin acilir?

Burda tecrübe sahibi olan üyelerden fikir almak icin.

En iyi yardim nasil alinir?

konuyu en ince detayina Kadar ifade etmek ile, herseyi carpitmadan olay ne ise onu yazmak ile alinir. Konuyu actiktan sonra cevaplari takip ederek ve sorulan sorulara gerekli ve Dogru cevablari yazarak alinir.

Neyse, ne yazsam hepsi bos. sana kolay gelsin. parmaciginada Allah sifa versin. ha sahi, sana bide bol bol "aci parasi" almaya nasip etsin.
Ne kacmasi ne zami sen kafayi yedin neyin pesindesin
ben Dr. Gitmistim ve zamanim yoktu Senin gibi sabahtan aksama int bsinda deilim. hadini bil ukala olma
ben cala cocuk sahibiyim. Unutma hersey Para degil.
Sadece konu acilmisti bende merek edip sorum. Kimsenin Hakini yemeye ve HARAM yeme gibi bir Niyetimde yok Sadece Demokratk haklarim ne onu icin demistim.
Senin kimseyi burda rencide etmeye hakin yok SAYGILAR:

Sabah, Sabah moralim bozuldu Soru sordum pisman oldum. Anlamdim burasi Bilgi amacli bir sitede degilmi olur insanlarin isi cikar yada Allah göstermesin Ölür. Cevap yazamaz
Bir soru sordum. Bin bir türlü cevap söylendi.

cinemax
16 Mart 2016, 10:23
bu aci parasini almasan olmuyormu, yada hak edilen bir parami ? merak ediyorum sadece

benimde merak ettigim aci parasini alinca acilarin son bulacakmi, neyse fazla söze gerek yok, gecmis olsun.

hOrOz
16 Mart 2016, 12:08
benimde merak ettigim aci parasini alinca acilarin son bulacakmi, neyse fazla söze gerek yok, gecmis olsun.

acı parası senin hakkın şimdi kimse başka yöne çekmesin

sigoratanın seni atmasında sigortayı çok kullanman sigortalar böyle sigorta aidatlarını alırken sesleri çıkmıyor
ama biraz hakkını kullanmaya başladınmı kıvırmaya başlıyorlar .. her sigorta böyle

taksitle bir laptop almıştım işsizlik sigortası yaptılar şimdi işsiz kalınca bin dereden su getirmeye çalışıyorlar..
alırken iyiler istedin mi kötüsün

sansar74
16 Mart 2016, 12:51

Hakliysa niye almasin aci parasini,sen olsan almazmisin hakliysan,bence sende arastirip alirsin.

Aci parasi alinca acisi gecmez ama,en azindan hakkini aldigi icin rahatlar.

Hic kimse kusura bakmasin ama,herkes ilk önce kendine bakmali ondan sonra baskalarini elestirmeli.

cenk1978
16 Mart 2016, 13:12
İlk yazıda araba sigortam diyor....gelen yazıda Rechtsschutz diyor.....araba sigortası durduk yere çıkış vermez....Rechtsschutz sigorta verebilir eğer ki yazıdaki gibi sigorta yı çok kullanırsan...

Cihan
16 Mart 2016, 13:46
tamm ben basta yanlis yazmisim özür dilerim. Rechtschut yazmam gerkliydi. Simdi cikisimi aldim ya baska bir sigorta bula bilirmiyim. bulursam eger diger Rechtschut sIGORTA Sormazmi seni niye atiyorlar . Belki almay bilirlar yada Parayai yuksek tut bilirler degilmi.

hOrOz
16 Mart 2016, 14:17
tamm ben basta yanlis yazmisim özür dilerim. Rechtschut yazmam gerkliydi. Simdi cikisimi aldim ya baska bir sigorta bula bilirmiyim. bulursam eger diger Rechtschut sIGORTA Sormazmi seni niye atiyorlar . Belki almay bilirlar yada Parayai yuksek tut bilirler degilmi.

sormazlar .. git başka bir sigortaya kayıt ol fakat onlarda belli bir beklemeden sonra hak sahibi oluyorsun

İlk yazıda araba sigortam diyor....gelen yazıda Rechtsschutz diyor.....araba sigortası durduk yere çıkış vermez....Rechtsschutz sigorta verebilir eğer ki yazıdaki gibi sigorta yı çok kullanırsan...

kısa süreli çok araba değiştirirsen Haftpflicht ten de atabiliyorlar veya çok kaza yaparsan

aslankral
16 Mart 2016, 21:49
seni kabul edecek Rechtschutz bulmakta zorlanabilirsin, senin atildigini anladiklarinda almayabiliyorlar maalesef

Cihan
16 Mart 2016, 22:15
Arkadslar bu gün gelen kagit ile bir baska sigortaya gittim. kagidi gösterdim ( Zaten dogrusunu söylemem gerk ) Almadilar beni; Bu seferde tekrar Allianz,a gittim sordum. Orda calisan sen zaten cikisini almisin yapilacak bir sey yok dedi ama az zaman gecsin gene gel islem yapacam dedi bende tamm dedim ayrildim. Yazmis oldugunuz bilgiler icin herkese tskl ederim SAYGILAR.

Gercekler
16 Mart 2016, 23:47

Hic bir sigorta seni almaz yada kendiliginden gitmen icin, sana ya asiri fiyat ister, yada öyle bir Selbstbeteiligung verirki, sen kendin vaz gecersin.

Sigortalarin ortak bir kara listesi var. Bu listeyi kimse göremiyor. Bunu sadece her hangi bir sigortanin merkezinden islemin yapilirken, sistem otomatikmen red ediyor.

Kara liste gizli bir liste oldugu icin, ne zaman cikarsin, yada hic mi cikmazsin, kimse sana diyemez.

guengoer52
02 Nisan 2016, 09:09
Herhangi bir hasar söz konusu ise sigortanin eski yeni nekadar uzun süreli olduguna bakilmaksizin hem sigorta sirketi hemde sigortali tarafindan sonderkündigungsrecht ile iptal edilmesi mümkündür. Bunda hernekadar tuhaflik yoksada moral bozucu oluyor, ayrica iyi yönünüde düsünmek gerekir hem haberiniz olmadan sizi 3-5 hatta 10 yilligina sigorta yapan sirketlerden kurtulma imkaniniz oluyor hemde karsilastirma yaparak daha ucuz sigorta secme sansiniz oluyor, hayata birde olumlu taraftan bakmak gerekir.

Cihan
31 Mayıs 2016, 00:58
Slm. Gene konu acma gerksimi duydum, Ben 5 sene icinde tam üc kez araba kazasi yapmisim Ama Hakli olarak. Hepsinde parami aldim ve arabami yapim.
Bu Gün gene Sigortaya gittim Tamm ilgili kisi ile görüstüm. Dedimki ben kaza yaptim ok ama hep hakli ciktim neden cikis verdiniz simdi diger Sigortalar beni almiyor alsalar bile cok pali olacak.. Hesp ver dedim
Oda bana sen 5 sene icinde 3 kez kaza yatim hakli olarak ok Ama sen hakli olsan bile biz senin Avukat masrafini gene biz karsiliyoruz dedi.. SASTIM kaldi.. Dedimki öyle bir sey olmaz Hakli olunca karsi taraf mecbur herseyi karsilar dedim. sen kimi kandiriyorsun dedim. oda yok böyle birsey hakli olsan bile biz senin avukat masrafini biz ödüyruz dedi

guengoer52
31 Mayıs 2016, 01:32
Slm. Gene konu acma gerksimi duydum, Ben 5 sene icinde tam üc kez araba kazasi yapmisim Ama Hakli olarak. Hepsinde parami aldim ve arabami yapim.
Bu Gün gene Sigortaya gittim Tamm ilgili kisi ile görüstüm. Dedimki ben kaza yaptim ok ama hep hakli ciktim neden cikis verdiniz simdi diger Sigortalar beni almiyor alsalar bile cok pali olacak.. Hesp ver dedim
Oda bana sen 5 sene icinde 3 kez kaza yatim hakli olarak ok Ama sen hakli olsan bile biz senin Avukat masrafini gene biz karsiliyoruz dedi.. SASTIM kaldi.. Dedimki öyle bir sey olmaz Hakli olunca karsi taraf mecbur herseyi karsilar dedim. sen kimi kandiriyorsun dedim. oda yok böyle birsey hakli olsan bile biz senin avukat masrafini biz ödüyruz dedi

Arkadaşım sigortan yan yatıp çamura batıyor haklı olduğun kazalarda senin kendi sigortanla ne gibi bir işin olabilirki sana ait bir masraf ödesinler öyle bir durumda tüm masrafı kazada suçlu tarafın sigortası üstlenir, senin işte başka birşey var sigorta normal çıkışmı yoksa sonderkündigung mu verdi?
Bu ara ben önceki konuları okumadan araba sigortası olarak değerlendirmiştim konu Rechtschuzversicherung muş, ozaman konu biraz farklı en iyisi internetten versicherungsvergleich linklerinden sorgula gerçi oradada eski sigorta ve son yıllar içinde hasar varmı diye sorulan kısımlar var olsada bir dene derim.

Cihan
31 Mayıs 2016, 01:41
Arkadaşım sigortan yan yatıp çamura batıyor haklı olduğun kazalarda senin kendi sigortanla ne gibi bir işin olabilirki sana ait bir masraf ödesinler öyle bir durumda tüm masrafı kazada suçlu tarafın sigortası üstlenir, senin işte başka birşey var sigorta normal çıkışmı yoksa sonderkündigung mu verdi?
Bu ara ben önceki konuları okumadan araba sigortası olarak değerlendirmiştim konu Rechtschuzversicherung muş, ozaman konu biraz farklı en iyisi internetten versicherungsvergleich linklerinden sorgula gerçi oradada eski sigorta ve son yıllar içinde hasar varmı diye sorulan kısımlar var olsada bir dene derim.
Baska bir is yok aynen yazdigim gibi, ewt tam cikis vermis

Gercekler
31 Mayıs 2016, 20:37
Hayir sigorta dogruyu söylemis. Hakli cikinca avukat masrafini karsilacak diye bir sey yok.

Mahkemde sen kazanmadin. Urteil (yani türkcesi karar) vermediyse hakim, masrafini herkes kendi karsilar. Hakimler böyle durumlarda karar vermiyor. Cogu zaman iki tarafi anlastiriyor. Bu anlastirmaya Vergleich deniyor. Vergleich yapildigi an herkes kendi avukat masrafini kendi karsiliyor.

Ayni sey mahkemeye cikilmadan sigortalar kendi aralarinda avukatlar üzerinden anlasirlarsada gecerlidir.

Son olarak, hakli ciksan bile, yine sana cikis verirler. 5 senede 3 kaza yapmak anormal bir durum. Hakli cikman birsey degistirmiyor. Sigortalar böyle durumlarda cekirge bir atlar iki atlar misali korkup cikis veriyorlar.

Genel olarak da söyleyim, bagzi sigortalar artik Türklere genel olarak Rechtschutz vermiyorlar. Nedenine gelince, maalesef en fazla avukatlik mahkemelik olan toplum biz Türkleriz. Her kücük haltda avukata kosuyoruz. Cezasini hepimiz cekiyoruz.

Cihan
31 Mayıs 2016, 23:32
aynen öyle Gercekler sana katiliyrum. Yanliz Bu gün Sigortaya yazi yazdim 3 kazada ben hakliydim hic mahkemeye gitmeden masraflarimi aldim diyerek yazi yazdim. Neden cikis verdiniz diye yazi yazdim baklim sonuc ne gelecek, Sonu gelirse buraya yazarim 2 Haftaya kadar beli olur insalllah. Saygilar.

Akbulut
31 Mayıs 2016, 23:50
Senin sigortacin,senin her kazada kendi kafasindandan bi masraf cikarip kendi cebine atmasin,sigortanin merkezi ne bilsin,zannetir sen sigarta dan yararlandin diye

Listeye gecer,buseferde seni cikarir,sigortacinla konus,ben hakliyken,hic bi avkatda gerekmezken,nasil oluyor da sigortaya ben zarar veriyorum,asil senin

sigortacina dava acman lazim,öyle söyle kendisine bakayim,parayi kendi cebine koydun,schaden gibi gösterip.

Cihan
01 Haziran 2016, 19:05
[QUOTE=Akbulut;80535]Senin sigortacin,senin her kazada kendi kafasindandan bi masraf cikarip kendi cebine atmasin,sigortanin merkezi ne bilsin,zannetir sen sigarta dan yararlandin diye

Listeye gecer,buseferde seni cikarir,sigortacinla konus,ben hakliyken,hic bi avkatda gerekmezken,nasil oluyor da sigortaya ben zarar veriyorum,asil senin

sigortacina dava acman lazim,öyle söyle kendisine bakayim,parayi kendi cebine koydun,schaden gibi gösterip.[/QUOT
Avukat tutmustum. Sanirim avukatim parayi cepe atmis. Bakalim Sigortaya yazdim sonu ne olacak. Bnede marak ediyrum

Gercekler
01 Haziran 2016, 20:40
aynen öyle Gercekler sana katiliyrum. Yanliz Bu gün Sigortaya yazi yazdim 3 kazada ben hakliydim hic mahkemeye gitmeden masraflarimi aldim diyerek yazi yazdim. Neden cikis verdiniz diye yazi yazdim baklim sonuc ne gelecek, Sonu gelirse buraya yazarim 2 Haftaya kadar beli olur insalllah. Saygilar.

Sigorta sirketi sana acik bir cevap vermeyecek. Sana sadece kibarca ic tüzügümüz kurallari geregi vermerk zorundayiz diyecekler. Ic tüzügümüzü gizlik politikamizdan dolayi aciklayamayiz gibi bir cevap yazacak.

mxm
01 Haziran 2016, 21:46
Tahminimi yaziyorum:
.Sigortanin kündigung vermesinin sebebi, hakli oldugun halde ve avukata gerek olmadigi halde illaki avukat tutmus olman olabilir.Zaten kazanacagin bir mahkeme ya da karar icin rechtschtutzunu devreye sokmana bozulmuslardir.

DiloCan
01 Haziran 2016, 23:59
Bu sigortalarin yaptigi normal bir prsedür. Hele Rechtschutz cikmak istiyorsan 1-2 dava ac hemen atarlar.
Internette yeterince yazilmistir.