PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagdemcik ameliyati hakkinda tavsiyeleriniz lazim

123@dit
13 Mart 2016, 18:28
Ö.B ailesi merhaba,

sizlerin bir konu hakkinda düsüncelerinizi almak istiyorum, umarim yardim ve bilgilendirirsiniz.
Oglumuz 4 yasinda...

Gecen günlerde cocugu burun kanamasi yüzünden Doktor'a götürdük, cocugu kontrol ederken baska seylerde ortaya cikti ve Doktor bunlari saydi

Bagdemcik
Geniz Eti
Kulagindan Su

ameliyat olmasi gerekiyormus hepsi 1 günde, fakat daha henüz onay vermedik!!! Versek mi vermesek mi bilmiyoruz? Kafamiz allak bullak? Taraftari da degiliz bu yasda cocugu ameliyat masasina vermeye biraz tuhafimizi gitti.

Diger yani, gitdigimiz Doktor tam bi Kasap... yani önemli birsey olsa da olmasa da hemen ameliyat diyor.

Bizde etrafimizda arkadaslara, tanidiklara, akrabalara diger doktorlara danistik ve sonuc... Ne diyelim her kafadan bi baska ses!!! Biri yaptir diyor uyku ve istahi acilir, digeri hayir kesinlikle yaptir ma, istahi kesilir ve uyku sorunu yasayabilir hatta imunsistemi cökebilir cevaplari aliyoruz.

Yani arkadaslar anliyacaginiz, hic birinden olumlu bir cevap alamadik!!! (Doktorlar) da dahil ve bu bermuda ücgeninden nasil kurtuluruz bide sizlerden fikirlerinizi almak istiyoruz.

Simdiden gelecek cevaplariniz icin tesekkür etmekteyiz

sevgiler
123@dit

Memoli1976x
13 Mart 2016, 18:31
Baska bir Doktorada göstermenizi tavsiye ederim.

memo82a
13 Mart 2016, 18:37
Kardes bizim sana burada verecegimiz karar Yavrumuzun kararini degistirmez fakat
Hastanede Narkoz Doktoru ve Ameliyati yapacak olan Doktorlarla konustun mu Cocugumun Yasi Kücük
Kücük olmasina ragmen ne gibi Komplikationlar Ameliyat sonrasi olabilir veya Ameliyat esnasinda ve buna benzer
Cocugun illeriye dönük saglik acisindan.

Genelde Bademcik Ameliyati olanlardan sIkca sunlari da duymustum keske Bademcik Ameliyati olmasaydim
söyle Sorunlarim var böyle sorunlarim var diyenlerde Zaman Zaman olmustu bana veya Kulak Misafiri olurken.

Karar senin kardes Hastanede iyice herseyi arastir illeriye dönük yavrumuza bir zarari olmayacak ise tabiiki Ameliyati biraz
zamana erterlersin Cocugun Yasi büyümesini beklersin INSAALLAH.

Rabbim Acil Sifalar versin Evladinizi her daim sizlere bagislasin.
Ameliyat Masasinda olan tüm Müslüman Kardeslerimize kolaylik Ihsan eylesin yüce rabbim.

mercanadasi
13 Mart 2016, 19:39
ustam gecmis olsun öncelikle
sorune gelince evet benim de 4 yasinda oglumun bademcikleri büyüktü
kulak burun doktoruna gittik onlar amaliyat olmasi hic tavsiye etmediler. ama cocuk grip falan oldugunda cok atesli geciriyordu. böyle devam etti sonra yine hastalaninca götürdüm dr. ben dedim bademcikelrinin alinmasini istiyorum. dr. dedi ozaman bademcikleri hepsini almiyalim onlari kücültelim dediler.bende tamam dedim amaliyat oldu bademciklerin yarisi almislar önceden neredeyse bogazini tam kapatiyordu simdi baya acilmis vede cocuk artik öyle cok kolay hasta olmuyor vede hic bir yan etkisini sükür görmedik sana tavsiyem hepsini aldirmayin sadece kücültürün, buda en iyi cözüm.. ikinci sorunun cevabini da vereyim 6 aysinda bir oglumda var onunda kulaklarinda su vede gegiz eti sorunu cikti onunda ayni dr götürdük gegizden vede kulaktan amaliyet oldu cokta horluyordu cocuk birde nefes alma sorunu oluyordu amaliyattan sonra nefes alma vede horlama sorunu gitti ama kulaktan amialiyat olsu suyu aldilar olay yine arada bir tekrar ediyor en önemlisi kulakta suyun olmasi duymasini engelliyor.. defalarca amaliyattan sonra dr. söyledim bu yine ayni sekilde devam ediyor su olayi dedigimde bana söyledikleri bunu vücut kendi üretiyor dediler. ne zaman kurur yada ne zaman tam gecer hic bir kimse söyleyemedi.. sen cocugunu amaliyat ettir her cocuk bir degil bende tam olmadi ama belki senin cocugunda sifa olur,rabbim kimseye dert verip derman aratmasin..saygilar

akcaabatliusak
13 Mart 2016, 20:26
sakin yaptirmayin bekleyin benim oglumun 10 yasina kadar o kadar büyüktükü nerdeyse birbirlerine degiyordu baktigimda simdi 13 yasinda her sey normale döndü

gecmis olsun kasaplardan uzak duralim.

ALSANCAK-35
13 Mart 2016, 21:49
Sayin arkadasim.Cocugunuz´da ki var olan bademcik ve bilhassa geniz eti rahatsizliklarinin cocugun fiziki gelisiminde cok büyük zararlari vardir ve ameliyattan baska kesin cözümü yoktur.Eger doktorunuz böyle bir tedavi seklini uygun gördüyse muhakkak yaptirin tedavisini.Benim cocugum bes yasina kadar gelisme asamasi cok yavaslamisti,her yedigini cikarirdi.Doktorumuz geniz eti ve bademcik buldu ve akabinde ameliyat ettirdik.Simdi cok sükür saglikli bir birey oldu daha önceki rahatsizliklari tümden ortadan kalkti.Acil sifalar dilerim.

*05300
14 Mart 2016, 10:08
Kardes önce gecmis olsun.

Biz 4 kisilik bir aileyiz, dördümüzde geniz etinden ameliyat olduk. Hepimizde memnun kaldik. Cocuklarim bu ameliyati olurken ayrica kulak zarina birer tanede Röhrchen takildi, orta-kulak icerisindeki sari madde tahliye olmuyor diye.

Bütün bunlar olmadan önce (Geniz eti ile ilgili olarak) cocuklar gece uyurken agzindan nefes aliyorlardi. Bu sebeple disleri siyahlasmaya baslamisti. (Kulak ile ilgili olarak) kindergarten daki kadin bize dediki, sizin cocuk dis dünyayi algilayamiyor, belkide ruhsal bozukluklari var. Bu cocugu vakitlice zekasi tam gelismemis cocuklarin kindergarten larina yazdirin dedi. (Cocuklarin ikiside su anda Gymnasium a gidiyor) Meger problem cocuklarin geniz eti ve orta kulakta biriken o sari maddenin duymayi ve dengeyi saglamada sikintilar cikarmasiyla alakaliymis.

Tavsiyem==>> Vakitlice iyi bir doktor bul, ameliyatsa ameliyat, ne gerkiyorsa yaptir. Sonucunu kendin de göreceksin, gece ile gündüz kadar hersey fark edecek.

Tez zamanda Allah saglik versin

Selamlar

05300 - Merzifon

sadece
14 Mart 2016, 11:00
05300 - Merzifon'un tarifine benzer sekilde yegenimde de geniz eti sorunu vardi, 3,5sene bulamadilar, sonra ameliyat oldu, kulaklara tup takildi, iyilesti cok sukur.

gecmis olsun, acil sifalar diliyorum.

Bartini 74
14 Mart 2016, 11:21
Merhaba arkadasim. Bademcik ve geniz eti ameliyati su an laser ile yapiliyor. Benim yegen gecen yil ikisini ayni anda oldu ve bir günde taburcu oldu. Kanama veya baska komplikasyonlar olmadi. Simdi hicbir sorunu kalmadi. Vakit gecirmeden yaptirmanizi tavsiye ederim. Nerden katiliyorsun bilmiyorum ama almanya ise sankt Augustin kinder Krankenhaus u tavsiye ederim. Saygilar...

123@dit
14 Mart 2016, 12:00
arkadaslar yorum ve tavsiyeleriniz icin herkeze ayri ayri tesekkür ediyorum, tüm yazdiklarinizi okuyup kulagima not aldim.
Yazilanlara bakilirsa cogunuz bu ise olumlu bakiyorsunuz ve bu beni ve esimi biraz rahatlatti.

Dün ayri bir Doktora gittik, ondan da bir kac bilgiler aldik ve endise ve korkmaya gerek yok dedi Geniz Eti mutlaka yaptirin Bagdemcikleri de tümünü degil de yarisini, yani kücültme olayi.

sevgiler
123@dit