PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boşanma ve Almanya da ki haklar

hamse
11 Mart 2016, 18:37
Arkadaşlar, Allah kimsenin başına vermesin.Erkek kardeşim,eşi taraflndan evden atıldı. O da avukata başvurdu boşanmak için. Kendisi şu an bizde kalıyor. Hastalıkarı yüzünden 4 senedir erken emekli, ancak az bir emklilik alıyor. Bizim gelin (!) jobcentere kayıtlı ve kardeşime de onun adı altında 400€ kadar lebensunterhaltung alıyor. Ayrıca wohnungamta da kaç senedir kayıtlılardı,yeni eve biraz büyük ve rahatsızlığından dolayı aşağı katlardan olsun diye bekliyorlardı. Hatta aciliyet durumu da 1. Sizlere sorum, kardeşim önce nereye başvurmalı. 250€ sadece emekliliği var, kendi bir eve çıkmak istiyor. Ayrıca alman vatandaşı. Önce nereye gitmeli.sozialamt mı,jobcenter mi( çünkü eşi, hali hazırda kardeşimin adına gelen parayı alıyor.) wohnungsamt mı? 18 yaşın altında bir çocukları var. Bilgilerinizi acilen rica ediyorum.selamlar

aslan gang
11 Mart 2016, 19:18
Öncelikle gecmis olsun,
Bosanma islemleri basldi ise, önce jobcenter e gidip durum anlatin ve para sizin hasba gelmesini isteyin.
Sonra Sozialamta da durumu anlatmak gerek.
Bana kalirsa önce saglam bir Avkat bulmak ve ona durumu anlatmak, onun sizi yönlendirmesi daha kolay ve faydali olur.

hamse
11 Mart 2016, 21:10
Cok tesekkürler kardeşim, avukata başvurdu. Ancak o, direk bir yere yönlendirmedi. Dediğn gibi yapsın. Önce jobcenrer, sonra sozialamt, arkasındanda wohnungsamt

tolgahamburg
11 Mart 2016, 21:59
bence evliliği kurtarın karşeşinize yazık eşine yazık özellikle çocuğa yazık olucak

hOrOz
11 Mart 2016, 22:51
Hemşo bazen inceldiği yerden kopması daha iyi .. bazen bir evin içine gölge düştümü Hayır etmiyor
Evden çıkarmış ve avukata vermiş
yani daha ne bekleniyor ...

kaptannnn
11 Mart 2016, 23:02
Arkadas tabiki evlilik kurtulsa iyi olur her bosanmada bunlerce melek isyan edermis ama bu demek de olmuyor ki ayeiliklar olmaz kurtara biliyorsaniz kurtarin ama konu ne inceligini de bilmwdigimiz icin tam olarak konusamayiz selamlar

hamse
12 Mart 2016, 00:00
Allah razı olsun,arkadaşlar. Gerçekten çok acı verici.27 lik bir evlililk. Muhakkak iki taraftada hata var.ancak, kardeşim çok uğraştı kurtarmak için. Ancak, öyle bir zamanda yaşıyoruzki,inanın kimin ne olacağı bellisiz. bir alim hoca demişki, fitneninde fitnesini yaşıyoruz. Ben şunu anladım, maalesef avrupada yaşayan bazı eşler şunu düşünüyor, devlet yardım ediyor,çocuklarımda yanımda,bu saatten sonra ne gerek var sıkıntı çekmeye,at gitsin adamı evden kurtul.birde etraftaki fitneleri unutmamak lazım. Sizlere acizane bir kardeş tavsiyesi, duğrudur yanlıştır, eşlerinize asla bir dul kadınla arkadaşlık ettirmeyin. Hepineze teker teker ilgi ve bilgileriniz için teşekkür ederim.Allahu Teala hakkımızda herşeyin hayırlısını versin.ömür kısa.vesselam.

rakip
12 Mart 2016, 01:10
valla arkadasim hic yüzüne bakmasin ver avukata evden atan kadin bence hic düsünme hic birsey yapamazlatr kardesine hicde kafayi takmasin zaten almanyadaya yasayanlar hayir etmiyor cünkü almanlarin politakasi bu ee bizim kadinlarda uyuyor bunlara uysunlar bakalim simdi hersey güzel ileride bakbakalim neler oluyor kardesine söyle hakkini sapina kadar arasin evden atan düsünsün senin kardesin degil

not:gencler evlenmesýin hele ital damat olarak hic evlenmeyin benden demesi almanyada 10 kizdan 1 tanesini bulursun

Dolunay35
12 Mart 2016, 14:03
Ilk önce kardeşine rahatsızlığından dolayı ALLAH tan acil şifalar ve büyük sabırlar diliyorum,Bu ve buna benzer konularda çevre çok önemli,Bir Ata sözümüz vardır,arkadaşını söyle,senin kim olduğunu söyleyeyim.Malesef bu zamanlarda hiç kimseye güven olmuyor.ALLAH hiç kimsenin ağzının tadını bozmasın.
Tekrar geçmiş olsun.

Efsane-RTE
25 Mart 2016, 15:19
Allah razı olsun,arkadaşlar. Gerçekten çok acı verici.27 lik bir evlililk. Muhakkak iki taraftada hata var.ancak, kardeşim çok uğraştı kurtarmak için. Ancak, öyle bir zamanda yaşıyoruzki,inanın kimin ne olacağı bellisiz. bir alim hoca demişki, fitneninde fitnesini yaşıyoruz. Ben şunu anladım, maalesef avrupada yaşayan bazı eşler şunu düşünüyor, devlet yardım ediyor,çocuklarımda yanımda,bu saatten sonra ne gerek var sıkıntı çekmeye,at gitsin adamı evden kurtul.birde etraftaki fitneleri unutmamak lazım. Sizlere acizane bir kardeş tavsiyesi, duğrudur yanlıştır, eşlerinize asla bir dul kadınla arkadaşlık ettirmeyin. Hepineze teker teker ilgi ve bilgileriniz için teşekkür ederim.Allahu Teala hakkımızda herşeyin hayırlısını versin.ömür kısa.vesselam.

dediklerine sonuna kadar katiliyorum...mahallede dul kadinlar cogaldi maglesef bendede ayni durum söz konusu...
benden burdan bakarak ne oluyor ne bitiyor ögrenmek istiyorum..
hamse kardesim aslinda fitne falan degil
almanya nin vermis oldugu haklar kadina muthis ego yukseltiyor ve burnundan kil aldirmaz hale getiriyor..sonrasinda evlerin babalarina adeta kuyrugunu dikerek rest cekebiliyorlar..

cocuk parasi nafaka arge yardim,kocasiz bir hayat kafana gore ozgur bir hayat altimda araba elimde iphone derken........yuva yikilmis ama kimin umrunda
devir cocuklari dusunen bir devir degil bencillerin egoistlerin devri....artik kadin dedigimiz varliklar anne dedigimiz varliklar kendilerini dusunuyorlar...

adamin biri bir sürü kredi cekmis ev araba almis .kari kiz icki kumar yok ,adamin beklentisi kadin kendi vazifesini bilip evine barkina sahip olmasidir,ama yok kadin ben boyle cekemem diyor 2 cocuk var
ve bosanmak istedigini soyluyor,soyleyince ortada ne guven kaliyor nede sadakat..

simdi ben size soruyorum bu adam kredi borcu var evden ayrilsa ayri ev tutacak nafaka odicek sizce bu mahkeme bu kredileri göz önüne alirmi??

dadaloglu38
25 Mart 2016, 20:56
islamda peygamberimizin hic sevmedigi mübahlardan birisi Allah yar ve yardimcilari olsun cok zor bir alemde yasiyoruz

haveri68
25 Mart 2016, 21:34
Kardesim öncelikle gecmis olsun Allah yardimcisi olsun ,benim kardesimde hanimindan ayrildi ,ben onu hemen terapiye götürdüm terapi gördü ,cok aci cekti cünkü kabullenemiyordu ayriligi uzatmayim kardesim yeniden evlendi bir de cocugu oldu 2. esinden cok mutlu bana sunu söylüyor abi yasadigimi anliyorum yasamaktan zevk aliyorum ,hayat varmis iyiki ayrilmisim diyor ,özele girmek asla istemiyorum ama perisan olan yine o kadin
olacak o biraz özgüven patlamasi yasayor ,simdi özgürlügünü ysayacak bir süre sonra cok ama cok pisman olacak cevrenize bir bakin bu tip ayrilik yasayanlar simdi perme perisan yasiyorlar .

Kardesin Grundsicherung amt a gider oradan yardim alir emekli olanlara orasi yardim ediyor gecinecegi kadar maddi yardimda bulunuyorlar ,bir nevi sozial amt gibi cünkü emekli maasi yeterli degil
tekrar gecmis olsun

hamse
14 Nisan 2016, 11:58
Çok haklısınız,yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.başta özgürlüğün tadını çıkarıyorlar ancak, bir zaman sonra kafayı tırlatıyorlarmış.çok hikayeler duyuyor insan. Arkadaşlar,ben şunu öğrendim, kimse ne oldum değil ne olacağımı düşünsün. Bugün doğal yaşantımızla çoluk çocuk devam ederken insanın başına felaketler gelebiliyor.Rabbim hiçbirimize getirmesin. Eş tarafından olmasa, çocuktan çıkıyor bir yanlış. Geziyor tozuyor,çalışıyoruz,hatta böyle güzel bir forumda bilgi aiış verişi yapıyoruz.inanın hani derler ya, eşekten düşenin yada dam dan düşenin halinden düşen anlar. O zamana kadar hayat günlük güneşlik.demem odurki, inanın çok kötü zamanda yaşıyoruz.eşlerimize ve çocuklarımıza olduğundan ne eksiğini ne de fazlasını hep dengede bir ilgi alaka gösterelim. Onlar için herşeyini verirsin, sıktın derler. Az oldumuda sen bizimle ilgilenmiyorsun derler.

Bana kalırsa,acizene Bord Yöneticilerimizden bir ricam, Aile veya Aile yaşantısı adı altında bir bölüm açsınlar. Aramızda muhakkak psikolog,petagok veya aile danışmanlığı yapan veya bilgisi olan arkadaşlarımız vardır veya olur. Sorunlarımızı bilgilerimizi hatta yardım hattı olarak çok faydalı bir bölüm bizlere çok yardımcı olur kanaatindeyim. İnanın insanın ailesi yıkıldımı, değil bu forumdaki güzel şeylerden faydalanmak insan yediği yemekten bile keyif almaz hale geliyor. Bu durum kangren haline gelmiş,ve çoğumuzun haberi yok.herkez günlük telaşında.ve maalesef bu türlü olaylar çoğalacak.Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.vesselam

Not; kardeşim sozialamt ta başvurdu. Henüz kendisine ev çıkmadığından emeklilik maaşı 255€ ,bunun üstünü tamamlayarak oradan aldığı yardım sadece 69,90€ aylık. Yani toplamda aylık kontosuna giren para 325€ kadar. Ev çıktığında, kirayı sozialamt ödeyecek( tek kişi icin 50m2, ve kaltmiete 460€ +umlage ) yanlız yaşayacağı için toplamda emeklilik maaşı ile birlikte 430€ kadar (sozialamtın ödeyeceği yaklaşık 150€). Duyunca çok şaşırdım. Aklıma şu espri geldi. Evvelden paran olmadımı, git sozialamt a derdik arkadaşlar arası.... Ayrıca izine gitmekmiş, aile ziyaretiymiş unutun bunları. Eğer sozialamtan yardım alıyorsanız.

Meak
14 Nisan 2016, 22:36
altina imzama atarim.

tolgahamburg
14 Nisan 2016, 23:42
Kardeşinize Allah sabır versin...Türkiyedeki emekliler daha kıyak yaşıyor.