PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ingiltere Londra turu yapmak istiyoruz! Tavsiyeleriniz?

makkk
07 Mart 2016, 18:51
Selam arkadaslar,
Ostern Tatilinde NRW , oglum´la Londra turu yapmak istiyorum.
Tavsiyeleriniz?
Ucak mi ,Otobüs mü,
Düsseldorf veya Köln den, fark etmez.
Turlar nasil ,
Hangi oteller.
Hangi Anbieter ,
felan filan.
Yardilariniz icin simdiden bolca tesekkürler.

makkk :D:cool:;)

melih1998
07 Mart 2016, 21:38
Slm Londra genelde cok pahali sehirdir.Oraya gitmek icin sanirim en ucuzunu secmelisin...Lonrada Hip on Hop off sehir ici otobüsleri var istedigin durakda iner saati gelince biner bütün londrayi gezebilirsin.Madam tussauds gezmeyi tavsiye ederim....iyi gezmeler.

gizemm
08 Mart 2016, 07:59
Ben orayi hic merak etmiyorum cok cok pahali oldugunu duydum,, isvicre daglik yerler daha enteresant birde alman vatandasi deyilsen vize alman lazim ..

hope41
08 Mart 2016, 11:26
Gezip görmeni tavsiye ederim, üc kez gittim bende, oteller cok pahali, daha dogrusu hersey cok pahali ama güzel yer gezip görmek icin. Mademe tussauds tercih meselesi ama ben hic girmedim esim daha önce gitmisti ama bana hitab eden bir olay degil.

London Eye, British Museum, Hyde Park, Nothing Hill, Tower Bridge, ilk akla gelen yerler. Ditib in güzel bir camisi var, alt katinda güzel restaurani var.

https://www.facebook.com/aziziyemosque/timeline

Biraz sehir disi ama metro arti otobüs ile gidebilirsin. Metro agi süper London da, zaten gidersen onu kullanirsin ulasim icin ama iki katli o meshur kirmizi otoüslere de binmeden gelme :)

Ucak tavsiye ederim, otobüs ya da tren hem uzun sürer hemde cok yorar... Gerci havaalanlarininda cogu sehir disinda oldugundan, alandan sonra sehire gitmek icinde en az 1 saat otobüs yolculugu var. Stansted e gittim ben hep, Heatrow a gidersen ama daha hizli sekilde metro ile de sehrire gidebilirsin.

Ryanair ile uygun ucak bileti var Dortmund, Köln, ya da Weeze den. Havaalanindan sehir merkezine otobüsler var, onun icin önceden online bilet alabilirsin, tren ile cok daha pahali alandan sehire gitmek. Easy jet´e de bakabilirsin ucak icin. Erkenden alirsan Ryanair de 9, 19 EUR ya biletler bulabilirsin. Otobüs ya da tren daha pahali bile olabilir ucaga göre.

http://www.terravision.eu/tedesco/airport_transfer/bus-flughafen-stansted-london-zentrum/

Simit Sarayi var 3 tane ama ben gitmedim orda iken.

http://www.simitsarayi.com/en_US/her-yerdeyiz/yurt-disi

Kahve Dünyasina gitmistik, resmen kuyrukta sira bekliyorsun masa bosalsin diye :)

Tam merkezi yerde, o civarlari görmeye gidersin zaten. Piccadilly Circus diye geciyor, aksamlari canli olur civil civil renkli reklam panolarinin oldugu meshur yer. Oraya yürüme 2-3 dak zaten kahve dünyasi.

http://www.kahvedunyasi.co.uk/

Oxford cadesinde alis veris yerleri var cok. Aksam cadde de süper ötesi lüx arabalar tur atar :)

Camden diye bir semt var, cadde boyu daha cok yabancilarin oldugu kücük sirin dükkanlar var, degisik yerler yani, görülebilir.

China Town var vaktin olursa gezebilecegin baska bir yer.

Bir tavsiyemde, ki bu sadece London icin degil gittigim heryerde önceden tele indiriyorumm app varsa, London Tube Map diye bulabilirsin, offline metro haritasi, nerden nere nasil hangi metro ile gidecegini gösterir sana cok yardimci oluyor.

Bir de, Harrods diye bir alis veris merkezi var, daha önce Paris´te meshur Lafayette alis veris merkezini görmüstüm lüks diyorlar ama bu oraya bile on basar :) Yani alis veris yapmadik ama öylesine gezerken girdik, fiyatlar dükkanlar, sattiklari ürünler... ucuk yani :) Zaten icerde bir ton arap müsreti cirit atiyor (: Kapida lüks arabalar ile özel soförler bekler genelde ...

Birde Londra´da Ingilizden cok yabanci , zenci filan görürsen sasirma, London bildigim kadari ile Ingiltere de en cok cesit milletin yasadigi sehir. Ama yabanci olarak yasamanin cok rahat oldugu bir yer oldugu kesin Londra´nin, siyah peceli kadindan tut, hintli otobüs soförüne, basi kapali kadin polisten sakalli ilginc tiplere ne model ararsan var ama kimse bu Almanlarin baktigi gibi tip tip uzaydan gelmis gibi de bakmiyor insanlara. O acidan cok iyi hosuma gitti.

makkk
10 Mart 2016, 18:29
Bütün tavsiyeleriniz ve yardimlariniz icin bol bol tesekkürler ,
18.3. Oglum la günübirlik gidib gelecegem ,hadi hayirlisi.
Insallah hosuna gider.

hope41
11 Mart 2016, 10:50
Bütün tavsiyeleriniz ve yardimlariniz icin bol bol tesekkürler ,
18.3. Oglum la günübirlik gidib gelecegem ,hadi hayirlisi.
Insallah hosuna gider.

Simdiden iyi yolculuklar... tabi günü birlik yorucu olur cok da yer gezemezsin ama artik görebildigin kadar bilinen yerleri gezmeye calisacaksin

makkk
12 Mart 2016, 21:46
Arkadaslar ,son birsey daha sorabilirmiyim,
Para bozdurmayi nasil ,yaptiniz.
Englische Pfund almayadan mi aldiniz giderken,
Londra damI bozdurdunuz,
herseyi kredi kardlami yaptiniz.

Bir bu konuda yorumlarinizi aliyim.

hope41
13 Mart 2016, 16:16
Arkadaslar ,son birsey daha sorabilirmiyim,
Para bozdurmayi nasil ,yaptiniz.
Englische Pfund almayadan mi aldiniz giderken,
Londra damI bozdurdunuz,
herseyi kredi kardlami yaptiniz.

Bir bu konuda yorumlarinizi aliyim.

Bazi havaalanlarinda Change bürolari var, istersen giderken burda bozdur yanina al. Ben genelde kredi kartim ile Londra da cekmistim Pound olarak, sana kalmis yani nasil istersen nasil kolayina gelirse öyle yap ama burdan alirsan yanina fazla al ki hem London pahali hem de ne olur ne olmaz yaninda bulunsun, kalirsa sonra yine EUR ya cevirirsin gelince.