PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mercedes benz c200 ile alakasi tavsiye?

erhan__79
05 Mart 2016, 23:46
arkadaslar bu arabayla alakali - + görüslerinizi alabilirmiyim
http://ww3.autoscout24.de/classified/285619273?asrc=st|as

Jet1
05 Mart 2016, 23:52
C220 Motor lu olanı tavsiye ederim,c200 Motoru kombi icin biraz güçsüz kalır

SHARVELADZE
05 Mart 2016, 23:58
Bencede PSi biraz az ve kasaya göre yetersiz gibi geldi bana, ayrica dusuk PSli arabalar pek ragbet görmüyor ilerde satmakta zorlanabilirsin...

talo176
06 Mart 2016, 00:16
200 diesel alinmaz be arkadasim.. araba hic cekmiyor.. hele kombisi ..
bir de arabayi yüklersen hic cekmiyor..
tavsiyem 220cdi yada 250cdi..

erhan__79
06 Mart 2016, 00:29
valla arkadaslar yani ilerde satilir satilmaz bilemem tabi ama ben bu arabayi bugun 1 saat kullandim arabada 4 kisiydik,bagajda 4 tane kislik lastik vardi cekisi gayet yeterliydi tabiki 170 ps c220 gibi olmaz ama otomatik olmasi cekisi dahada kuvvetlendiryor sanirim yoksa ben volvo xc60 163 ps de kullandim bu kadar cekmedi araba.cekisinin disinda eksileri neler mesela sansiman sorunlari motor sorunlari vs?motor zincirli sanirim?

Musti
06 Mart 2016, 01:53
koltuklarin rengi beyaz hic tavsiye etmem temiztutmasi ve temizlemesi sor

bunada bi bak direk Mercedesden 2 senede Garantie veriyorlar
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=222879223&zipcodeRadius=200&isSearchRequest=true&climatisation=&zipcode=30179&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&adLimitation=&ambitCountry=DE&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&maxPrice=20000&maxMileage=150000&minFirstRegistrationDate=2012-01-01&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=19&pageNumber=2

.onur
06 Mart 2016, 05:59
Ben 220 sini kulanıyorum süper bir araç yanlız benim tek begenmediğim havalandırma düğmelerini radyonun altına yapmışlar
Buda araç kulanırken bir ayar yapmak gerekirse dikkatı dağıtıyor

f4scistx
06 Mart 2016, 12:41
220 bilene kücük normalde, alismana bagli. Hep kücük motor kullandiysan iyi gelir büyük kullandiysan zorlanirsin
Ama 220 cok tutulan onu al

Otomatik daha rahat vites attigi icin sana öyle geliyor
Viteslide kendin deviri yüksek tutarsan sana daha da fazla cekiyormus gibi gelir
Ama tabi sana yetiyorsa hosuna gidiyorsa al. araba sans isi cokta fazla kulak verme

mxm
06 Mart 2016, 12:50
Herkeste PS hastaligi var nedense.Ben 20 sene 90 PS Audi kullandim, hicte yavas gelmiyordu, simdi C200 var o da iyi ve yeterli.Asiri PS zaten tehlikeyi de artiran bir özellik, hem ehliyeti kaybetme ihtimali artar hem de kaza yapma ihtimalini yükseltir.Sakin süren bir insan icin 163 PS fazlasiyla yeterli.Bazen lazim olmuyor mu?Evet oluyor ama genelde arkadan seni kizdiranlar oldugu zaman veya süratli sollama yapmak icin evet ama kaza ihtimalini artiran nedenler de zaten bunlar, olmayinca mecburen sakin sürer ve kendini kaybetmezsin.

talo176
06 Mart 2016, 12:59
200 ile 220 nin motoru ayni.. vergi parasi ayni.. ben sahsen 220 cdi tercih ederim.. hatta bulabilirsen 250.. kendim yaklasip 2 bucuk senedir 180 olani kullaniyorum (amg paket, model 2013 (limo)) automatik 156 ps.. 2014 de tr ye gittim bir kere.. yük olunca araba biraz zor cekiyor..
ama mxm hocamizin dedigi de dogru.. az ps li arabaya alisti isen, o zaman bir sorun yok..

bu arada, arabayi satmaya düsünüyorum.. :rolleyes:

erhan__79
06 Mart 2016, 13:39
yorumlar icin tskler.simdiki arabam 109 ps o sebeple 136 ps bana gayet yeterli geldi.aslinda artik biktim aylardir araba bakiyorum alayimda kurtulayim diye düsünüyorum birde istedigim tüm özellikler var.aslinda ben bmw bakmaya gelmistim.318 otomatik 2012 model ama arka tarafta 3 kisi oturmasi imkansiz.baktim buda bana siritiyor oradan 1 saat kullandim cokta hoosuma gitti yani bence ps sorun degil Allah baska dert vermesin 109 ps arabayla 4 izin yaptik:)

mxm
06 Mart 2016, 13:40
PS yükseldikce daha fazla yaktigini da göz önüne almak lazim tabiiki.

erhan__79
06 Mart 2016, 13:48
PS yükseldikce daha fazla yaktigini da göz önüne almak lazim tabiiki.
evet oda baska bir mesele tabi ve dedigin gibi ustam ps cok olunca insanin hep basasi geliyor cezami dersin kazami dersin sonra

talo176
06 Mart 2016, 13:57
hocam, 250cdi 204 ps belki yarim litre fazla yakiyor 200cdi den..
220 cdi 200 cdi den daha az yakiyor..
(180 cdi 200 cdi 220 cdi ve 250 cdi motorlari ayni)

https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=w204+250+cdi+technische+daten birinci link (PDF)

düsük ps oldugu icin fazla yakit gerekiyor cekislerde..
mehr ps weniger verbrauch (bei normaler fahrt und gleichem hubraum)!

mxm
06 Mart 2016, 15:08
Valla hocam o bilgilere bildigin gibi pek güvenilmez.Eger ayni senenin modelleriyse, fazla PS ancak daha fazla yakitla mümkün ya da arabanin agirligini düsürmeleri gerekir, enerjinin dogasina aykiri geri kalan detaylar.Üretici firmalarin zaten satislarini artirmak icin nelerle oynadiklari ortada.En saglam sonuca ancak iki arabaya da sahip olan ve ayni sekilde süren bir kisi ulasabilir.

Benim araba benzinli cünkü cok fazla kilometre yapmiyorum ama sürüse bagli olarak yakitta müthis farklar oluyor.Ayni depoyla hem 600km hemde 700 ün cok üstüne ciktim, cok gaza yüklenince cok yakiyor, sakin sürünce cok az yakiyor.100km de 3-4 litre fark oluyor.

Cengiz Bond
07 Mart 2016, 00:02
PS var birde PS var.

136 PS 2,2 litre dizel arabaya 136 PS benzinli ile karsilastirildiginda 136 ps dizel kazanir.

cünkü turbo dizel motorlarin torku yüksektir. mesela benzinli 136 ps motorun 200 Nm ise, ayni ps dizelin 360 veya daha yüksektir.

W204 C200 CDI nin torku 360 Nm, 220 CDI nin 400 Nm. pek fark yok. tek max. km/h da yüksek ps etkisini gösterir.

f4scistx
09 Mart 2016, 00:33
arkadas kendisi karar versin. herkesin görüsü farkli. ben misal talo nun fikrini anliyorum ve ayni görüsdeyim.
Ve bu arada eski düsünce bu : cok ps fazla yakar, tabiki belki 0.5-1 litre atar ama eskisi gibi öyle 4-5 litre atmaz
ama lafim meclisden disari yanlis anlamayin :
bazen birisine bir sey anlatmak istersin , dogrusunu hatta ispatlarsin o yine bildigini yapar.. oraya gidecek. arkadas kendisi karar verecek .

simdiden hayirli olsun güle güle kullan diyorum :)
P.S Talo bende bmw yi satiyorum, sana satiym, 2009 model 520d :P 1.el 115bin km üstüne birde 10 kayma verirsen tam olur hehehe

talo176
09 Mart 2016, 07:48
sagol arkadasim.. genc iken.. yani 20-30 yas iken bmw kullanirdim.. simdi ise mercedes kullaniyorum..
ayrica benim almak istedigim araba SUV..
belki yine mercedes x204 (glk, mopf).. ya da bir infinity (f30)..
eger benim c klasse yi istiyorsan, haber ver.. su an mobile.de de.. linki özelden verebilirim.. ;)

mxm
09 Mart 2016, 19:38
Ve bu arada eski düsünce bu : cok ps fazla yakar, tabiki belki 0.5-1 litre atar ama eskisi gibi öyle 4-5 litre atmaz

4-5 litre fark sanirim artik hayal dünyasinda mümkün, tabiiki mesele gramlarla ölcülür durumda.Zaten arabalarin cogu asagi yukari ayni seviyedeler, iste o 1 litre zaten söz konusu olan.Senede 50.000 km yapan ona bakar, benim gibi 5.000 i gecmeyen ise hic umursamaz, 50.000km de bu miktar senede su anki fiatlarla 500€ ediyor :p, eskiden cok daha fazlaydi, ama fiatlarin böyle kalacaginin garantisi de yok.

Ayrica, tartismak herkesin kendini gelistirmesine yarayan demokratik bir yöntem oldugundan elestirilmesine hic gerek yok, alinganliga da gerek yok.Ben hayatimda yüzlerce kez yanilmisimdir ama her yanilgi bana bir seyler getirmistir, o yönden yanilgilarimi eksigim olarak görmüyorum, tam tersi.

afghan
11 Mart 2016, 00:02
PS var birde PS var.

136 PS 2,2 litre dizel arabaya 136 PS benzinli ile karsilastirildiginda 136 ps dizel kazanir.

cünkü turbo dizel motorlarin torku yüksektir. mesela benzinli 136 ps motorun 200 Nm ise, ayni ps dizelin 360 veya daha yüksektir.

W204 C200 CDI nin torku 360 Nm, 220 CDI nin 400 Nm. pek fark yok. tek max. km/h da yüksek ps etkisini gösterir.

Ben suan bir 525i (E39) kullaniyorum, ve cook memnunum. Gecenlerde bir günlük dizel bir araba kullandim ve mazot alirken bile neden dizel kullanmak istemedigimi yine anladim. :)
Bence dizel mi benzin mi sorusunu sayfalarca tartisabiliriz.
Benim arabada ne turbo var ne kompressor, hic birsey. Bildigin düz motor. :)
Benzinli araba genelde daha sakin ve sessiz, haliyle komfor noktasinda bir adim ileride. Benzinli arabalar genel olarak da teknik acidan daha basit ve tamiri kolay/ucuz.
Dizel araba (almanya'da) bakimi ve vergisi olarak daha pahali, es deger benzinli bir model ile kiyaslandigi vakit daha sesli ve "titrek". Teknik acidan cok daha komplike ve tamiri zor/pahali. Torku yüksek ama maalesef sadece belirli devir araliginda, benzinli gibi devir yükseldikce performans artisi yok. En belirgin özelligi ise, az yakiyor olmasi.
Ayrica mazotlu araba nin rahatsiz edici bir kokusu var, en cok da mazot alirken ve aldikdan sonra. Yillardir dizel kullanan arkadaslar alistiklari icin farketmiyor olabilir :) , ama benzinli kullanan arkadaslar eminim bunu destekliyeceklerdir.

Herneyse, aslinda demek istedigim, @erhan__79 arkadas, beygiri yüksek veya az, benzinli veya dizel, bunlar senin acindan göreceli seyler. Süreceksin, seveceksin. :) 0-100 e 2 saniye gec cikmak kimseyi mezara sokmaz ;)

Umarim istedigini bulur, hayirli km'ler kat edersin.

erhan__79
13 Mart 2016, 23:05
herkese yorumlari icin tsk ederim.arabayi satin aldim ps o kadarda onemli degil benim icn gayet yeterli,sali günü plakayi cikartip teslim aliyorum insallah

erhan__79
16 Mart 2016, 04:04
arkadaslar bu 7g plus da manuelden tekrar otomatige nasil geciyoruz bulamadim bir türlü

talo176
16 Mart 2016, 09:36
vites kolunu sola oynat..

erhan__79
16 Mart 2016, 15:53
vites kolunu sola oynat..

sabah denedim sola degil ama saga uzun tutunca tekrar otomatige geciyor

talo176
16 Mart 2016, 18:11
evet simdi baktim, sag tarafmis.. kusura bakma..

Fuat Gezer
16 Mart 2016, 23:15
Benim de var aynisi 100 bin olunca araba da steuerkette bozuldu ve Mercedes 100%50
Kolanz yapti yani hastalikmis bu.
Hayirli olsun arkadasim

talo176
16 Mart 2016, 23:38
demek ki senin arabanin garantisi yok..
yine %50 sini karsiliyorsa iyi..

erhan__79
23 Mart 2016, 13:17
arkadaslar merhaba baska konu acmadan konuya burdan devam edeyim dedim.biliyorsunuz arabayi aldik hersey yolunda sadece kafama takilan 2 soru var 225 45 r 17 lastige kac bar hava vuracagiz.depo kapaginda yaziyor ama emin olamadim birsuru rakam var.2.si direksiyonda yolun bozuklugunu hissediyorum ve mesela bozuk bir zemin geldigimde direksiyonda ona göre oynuyor ben duz tutmak istesemde yola bozukluga göre hareket ediyor onceki aracimda boyle birsey yoktu.lastiklerin havalari ayni sorun nedir yada bu normalmi.

mxm
23 Mart 2016, 20:21
Lastige ben hep 2.4 bar basinc veriyorum, hem daha az yakar hemde lastikler daha gec asinir.2.0 yapinca sürüsü yumusak oluyor tabiiki.Orada yazan rakamlarin degisikligi, yüke bagli olarak verildikleri icin.Arabada 5 kisi varsa tabiiki basinci da yükseltmek gerekir, yada yük fazla olursa yine ayni sekilde daha yüksek basinc gerekir.

Sürekli 2-3 kisi biniyorsa 2.5 ile 2.8 arasi tavsiye ederim.Arkalara önden 0.1 daha fazla basinc verebilirsin.Benim bir arkadas hep 2.8 yapiyor.

240 kPa= 2.4 bar, benzincide yazan sekliyle.

erhan__79
24 Mart 2016, 01:34
Lastige ben hep 2.4 bar basinc veriyorum, hem daha az yakar hemde lastikler daha gec asinir.2.0 yapinca sürüsü yumusak oluyor tabiiki.Orada yazan rakamlarin degisikligi, yüke bagli olarak verildikleri icin.Arabada 5 kisi varsa tabiiki basinci da yükseltmek gerekir, yada yük fazla olursa yine ayni sekilde daha yüksek basinc gerekir.

Sürekli 2-3 kisi biniyorsa 2.5 ile 2.8 arasi tavsiye ederim.Arkalara önden 0.1 daha fazla basinc verebilirsin.Benim bir arkadas hep 2.8 yapiyor.

240 kPa= 2.4 bar, benzincide yazan sekliyle.
Tskler tamam ona gore basarim.peki ustam bu dedigim soeun neden kaynaklaniyor havanin az olmasindami

mxm
25 Mart 2016, 09:50
Valla ben o tür sey hic farketmedim.Bosluk olabilir dreksiyonun baglantisinda, yenilemen gerekebilir.Hava basinci eger asiri az olsaydi olabilirdi ama sanirim 2.0 in altinda kullanmamisindir.

Bunu anlayabilmek icin araba dururken (motor acik kalacak) direksiyonu cok az oynat ve tekerlekler bu hareketi aninda aliyorlar mi kontrol et derim.Biraz oynattigin halde tekerler hic kimildamiyorlarsa bosluk vardir.

Edit: Eger daha önce kullandigin arabanin lastikleri bu kadar genis degildilerse sana bu fark o sekilde etki de edebilir, yolu hissetme bende de var, özelikle yol arabalarin cok ezdigi yerlerde 'Rillen" olusturduysa.Bunlar her zaman gözle görülemiyorlar ama varlar ve aynen yazdigin sey olusur.17 lik te zaten tam buna uygun, ona dikkat etmemistim.15 lik olsa hic farketmeyebilirdin.

cassano
25 Mart 2016, 14:51
hayirli olsun. Mercedes in konfuru yeter, bende gecen hafta 2015 Model A200 aldim, ufak olmasina ragmen süper araba. Gülle gülle kullan. Resim de koyarsan sevinirim. Bakmis oluruz :)

erhan__79
25 Mart 2016, 21:20
Valla ben o tür sey hic farketmedim.Bosluk olabilir dreksiyonun baglantisinda, yenilemen gerekebilir.Hava basinci eger asiri az olsaydi olabilirdi ama sanirim 2.0 in altinda kullanmamisindir.

Bunu anlayabilmek icin araba dururken (motor acik kalacak) direksiyonu cok az oynat ve tekerlekler bu hareketi aninda aliyorlar mi kontrol et derim.Biraz oynattigin halde tekerler hic kimildamiyorlarsa bosluk vardir.

Edit: Eger daha önce kullandigin arabanin lastikleri bu kadar genis degildilerse sana bu fark o sekilde etki de edebilir, yolu hissetme bende de var, özelikle yol arabalarin cok ezdigi yerlerde 'Rillen" olusturduysa.Bunlar her zaman gözle görülemiyorlar ama varlar ve aynen yazdigin sey olusur.17 lik te zaten tam buna uygun, ona dikkat etmemistim.15 lik olsa hic farketmeyebilirdin.

yarin bunu bir denerim ama sorun var gibi normal olmamasi gerek bunun.onceki aracin lastikleri 205 50 r16 diydi onda oyle birsey yoktu.sanirim rot ayari felan yapilmasi gerekiyor ,almacasi auswuchten oluyor galiba emin degilim.yol boyunca agir araclarin asfaltta biraktigi cukurlar normal ama bozuk yolda direksiyonun donmesi normal degil sanirim