PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Köln Radyosu Yayindan Kalkmasin

TipiTip
02 Mart 2016, 13:42
Köln Radyosu ortak kültürümüzdür!

Kesintilere ve kaliteden ödüne hayýr!

Köln Radyosu 50 yýldan uzun bir süredir Almanya’daki hayatý, siyaseti ve tartýþmalarý burada yaþayan Türklerin bakýþ açýsýndan yansýtmaktadýr.

Köln Radyosu Almanya, Avrupa ve Türkiye’den haberleri baðýmsýz ve eleþtirel sunmaktadýr.

Köln Radyosu, dinleyicilerinin anadilini konuþan bir Alman kamu yayýn kuruluþu olmasý nedeniyle güven vermektedir.

Köln Radyosu dinleyicileri de diðer radyo dinleyicileri gibi radyo ve televizyon vergisi ödemektedir. Dolayýsýyla diðer dinleyici kitleleri için yapýlan özel yayýnlar gibi kendisi için de bir saat bile olsa bir yayýn yapýlmasý hakkýna sahiptir.

WDR anadildeki yayýnlarý ciddi bir biçimde budayarak Almanya’da kültürel çoðulculuk ilkesine karþý gelmektedir. Böylece anadilin kimlik belirleyici bir kültür olduðu reddedilmektedir.

Çoðulculuk tam da bugün tasarruf edilmesi düþünülemez bir kalem olmalýdýr!

Köln Radyosunun yayýnlarýnýn bugüne dek olduðu kapsamda ve ayný kaliteyle sürmesini istiyoruz!

Yayindan Kalkmamasi icin Destek Olmak Isteyen Petitiona Katilabilir (https://www.change.org/p/sevgi-demirkaya-kenan-z%C3%B6ng%C3%B6r-k%C3%B6ln-radyosu-ist-auch-deutsches-kulturgut-nein-zu-streichungen-und-qualit%C3%A4tsverlust)

Antakya
02 Mart 2016, 13:49
Cocuklugumun radyosu. "Burasi westdeutscher rundfunk Köln" .....din didin didididin.... türk radyosu bitince yunanlilarin yayini baslardi ve onlarinda yayin basinda hala kulagimda olan hizli melodisi cinliyor...... zaman iste böyle geçti...

konuya gelince... ben petitiona katilmiyorum. Ülkesini, vatanini ve milletini hor gören ve her konuda her zaman küçük duruma düþüren hicbir petitiona katilmam. Isterse bu Köln radyosu olsun.

haveri68
02 Mart 2016, 15:20
sene 1980 almanya ilk gelisim duydugum ilk türkce ses yarim saat ti hep onu beklerdik Heim arkadaslari sekiz on kisi 2 göz oda ranzali sistem bazen merdivenle ücüncü kat ranzaya cikmak gerekti ,kimse kimseyi tanimaz
ama hepimiz ,bir aile gibiydik( Ispartali mustafa amca alanyali duran amca afyonlu osman ve mehmet amca aksaryli harmandalili cici dayi yer dortmund Münster str 251 ne günlerdi köln radyosu deyince bunlar aklima geldi, iclerinde en kücük olani bendim yas 13 bu büyük insanlarin icinde bir cocuk ve ayni zamanda bir büyük ne günlerde cogumuz kopup gittik ,bir daha kimseyle karsilasmadik ,yasayanlara allah saglikli ömür versin göcenlere de allah rahmet eylesin .

Köln radyosuna gelince o gün bir ihtiyacti ,cünkü tek haber aldigimiz yer tek müzik dinledigimiz yerdi orasi bu gün ihtiyac var mi gercekten dinleyen varmi bilmiyorum ben artik sadece türk telezvinyonlarina bakiyorum
eger burda bu konu acilmasayadi ,köln radyosunun devam ettigini bile bilmiyordum .benim icin sadece bir ani olarak kaldi

hope41
02 Mart 2016, 15:47
Köln radyosunun eskisini bilemem tabi ki o zamanki sartlarda cok kisi severek takib etmistir ama su an tamamen terör örgütü yanlisi yayin yapiyor onu biliyorum. Araba da ara sira bakalim bugün yine ne sacmalayacaklar diye is cikisi yolda iken dinliyorum eve giderken... bu kadar devlet düsmani bir zihniyetle yayin yapilmaz yani.

Konuyu burda siyasi bir zemine cekmek istemem kesinlikle ama sahsi fikrimi beyan ettim sadece.

Bu arada Berlin ve Mannheim de 24 saat Türkce yayin yapan metropol fm var, bir ara sanki NRW de yayin baslayacak diye duymustum ama bilemiyorum nedir durum. Yine de insanin yabanci memlekette kendi dilinde radyo dinlemesi güzel tabi ki.

türko28
02 Mart 2016, 20:50
Köln radyosunun eskisini bilemem tabi ki o zamanki sartlarda cok kisi severek takib etmistir ama su an tamamen terör örgütü yanlisi yayin yapiyor onu biliyorum. Araba da ara sira bakalim bugün yine ne sacmalayacaklar diye is cikisi yolda iken dinliyorum eve giderken... bu kadar devlet düsmani bir zihniyetle yayin yapilmaz yani.

Konuyu burda siyasi bir zemine cekmek istemem kesinlikle ama sahsi fikrimi beyan ettim sadece.

Bu arada Berlin ve Mannheim de 24 saat Türkce yayin yapan metropol fm var, bir ara sanki NRW de yayin baslayacak diye duymustum ama bilemiyorum nedir durum. Yine de insanin yabanci memlekette kendi dilinde radyo dinlemesi güzel tabi ki.
aynen bu yazdiklarina tamamen katiliyorum arkadasim.

Cahit
02 Mart 2016, 21:48
Metropol FM iki gün önce Bremen'de hizmet vermeye baþladý.

Metropol FM yayýn yaptýðý bölgeler Berlin, Stuttgart, Koblenz, Mainz, Wiesbaden, Mannheim ve Ludwigshafen'dir.

engiz
02 Mart 2016, 21:56
Arkadasin yorumuna kesinlikle katiliyorum.

engiz
02 Mart 2016, 21:57
Cocuklugumun radyosu. "Burasi westdeutscher rundfunk Köln" .....din didin didididin.... türk radyosu bitince yunanlilarin yayini baslardi ve onlarinda yayin basinda hala kulagimda olan hizli melodisi cinliyor...... zaman iste böyle geçti...

konuya gelince... ben petitiona katilmiyorum. Ülkesini, vatanini ve milletini hor gören ve her konuda her zaman küçük duruma düþüren hicbir petitiona katilmam. Isterse bu Köln radyosu olsun.

Arkasin yorumuna kesinlikle katiliyorum.

hOrOz
02 Mart 2016, 22:09
Metropol FM iki gün önce Bremen'de hizmet vermeye baþladý.

Metropol FM yayýn yaptýðý bölgeler Berlin, Stuttgart, Koblenz, Mainz, Wiesbaden, Mannheim ve Ludwigshafen'dir.

Yakýnda da Köln de baþlayacaktý

brian_usta
02 Mart 2016, 23:23
burda (http://www.radioszene.de/76241/neue-ukw-frequenz-kette-nrw-metropolfm.html) freguenz´in Kölnde Metropol FM verildigi yaziliyor.

ama daha cok alttaki yorumlar ilgimi cekti.

talo176
02 Mart 2016, 23:31
artik araba da radyo ( 97.2 metropol ) acinca, kendimi türkiyede oldugumu hissediyorum.. ruhumuz acildi..!

konuya gelince, asla ve asla petitiona katilmiyorum..

Memoli1976x
03 Mart 2016, 16:27
Yakýnda da Köln de baþlayacaktý

Sadece Kölnde degil cok yerde baslayacakti ama halen bekliyoruz.

Gecen Sene Eylülde diye okumusdum ama nedense baslamadi. Kendi sayfalarindada birsey yazmiyor.

zipkin1
04 Mart 2016, 01:50

kesinlikle öyle tamamen devlet dusmanligi yapiyor enson ermeni tasarisinin alman parlementosundan geri cekildigi zaman(maalesef cekilmek zorunda kaldi)diyor böyle anadil hic bir ise yaramaz

ozhilal
04 Mart 2016, 21:56
Sadece Kölnde degil cok yerde baslayacakti ama halen bekliyoruz.

Gecen Sene Eylülde diye okumusdum ama nedense baslamadi. Kendi sayfalarindada birsey yazmiyor.
koskocaman radyo olsa gerek sonucta,ya birileri sormali yada onlar bu sorumlulugu üzerine almali,olmadi 2-3 ortak isveren müzikci yada albüm satisi yapan kisiler bir araya gelse pek ala nrw de 7/24 yayin yapan radyo kurabilirler,iyide yaparlar ilk bu düsünceyi gerceklestiren insaAllah mali götürür,bak sen sonra mantar gibi özel radyolar türerler,saygilarimla

Prens-66
04 Mart 2016, 22:04
Biz burada Genel olarak, Perdenin arkasýnda olanlarý bitenler, ve Onlara karþý yapýlan kural ve zorunluðu bilmiyoruz.

Radyo açýlmasýndan yanayým, her anlamda ve Kültürümüzü,Dilimizi ve Devletimize sahip çýkan yorumlarla ve haberleriyle gelenlere Hoþgeldin diyoruz.

Köln Radyosu için ayný söylemde bulunamýyorum, Arkadaþlarýmýz sebebini ve cevabý vermiþ oldu.

Petition 1500 imza sayýsýna yaklaþtý diye görüyorum..

cingoz67
25 Mart 2016, 03:47
Sana tamamen katiliyorum böylr bir yayincilik olmaz resmrn Türkiyeyi kötülüyor gidiyor ben arabada dinliyom bazen telefon acip küfür edesim geliyor

Prens-66
25 Mart 2016, 14:14
O zaman dinlemeyeceksin Arkadaþým, gaza gelmek için açma, onlarýn seviyesinede düþme..

Petition sýnýrý 2500 olmuþ, 950 imza daha lazým...

Bu gidiþle, sýnýrý yükseltirler ve kapanýr gider tahminimce.

Kapatmaya karar vermiþler, benden tam Oy!

talo176
25 Mart 2016, 14:28
1550 kisi petitiona katilmis.. juhu (2500 ü bulmaz ins.)

Prens-66
25 Mart 2016, 14:30
2500 olsun Hocam, karar verdikden sonra sýnýr 5000 olur ve merak etmiyorum bu böyle gider artýk.

ALSANCAK-35
25 Mart 2016, 16:42
Köln radyosunu ilk dinledigimde Biz yabancilar icin icinde bulunan her icerik ile bulunmaz bir Türkce haber kaynagi eglence ve nese kaynagimizdi aile icerisinde.Vakit gelsede aksam yemeklerimizi atistirirken günlük 40 dakikalik yayinini ve Yüksel Pazarkaya'nin haberlerini onun bariton sesinden dinlemeye baslasak diye merakla ve heyecanla beklerdik... Su anki Türkiye emekliligimi bile Köln radyosuna borcluyum.Radyonun bilgileri dogrultusunda kac arkadasimada iletip onlarinda emekliliklerini sagladik.Hele daha baska öylesine hatiralari varki bende hayali cihan deger.Mesela istek sarkilarimiza cevap verirdi sevgililerimiz arasinda.Köln radyosu yillarca böyle bir radyo olarak kalabilmisti,iscilerimize yardimci,bol sohbetli,hergün evimizin nese kaynagi.Amaaaaa yöneticileri degistikceeeee. Nokta.

Sah
25 Mart 2016, 17:09
Köln radyosu cem özdemirin radyosu kesinlikle türkiye düsmanligi yapan pkk yi destekliyen ülkemizi bölmeye calisanlar ile ortak isler yapan bir radyo.

nerde oylama bende kapansin kesinlikle diyorum, bu kadar yanli ülke düsmanligi yapan bir kurum olamaz.

Köln Radyosu ortak kültürümüzdür!

Kesintilere ve kaliteden ödüne hayýr!

Köln Radyosu 50 yýldan uzun bir süredir Almanya’daki hayatý, siyaseti ve tartýþmalarý burada yaþayan Türklerin bakýþ açýsýndan yansýtmaktadýr.

Köln Radyosu Almanya, Avrupa ve Türkiye’den haberleri baðýmsýz ve eleþtirel sunmaktadýr.

Köln Radyosu, dinleyicilerinin anadilini konuþan bir Alman kamu yayýn kuruluþu olmasý nedeniyle güven vermektedir.

Köln Radyosu dinleyicileri de diðer radyo dinleyicileri gibi radyo ve televizyon vergisi ödemektedir. Dolayýsýyla diðer dinleyici kitleleri için yapýlan özel yayýnlar gibi kendisi için de bir saat bile olsa bir yayýn yapýlmasý hakkýna sahiptir.

WDR anadildeki yayýnlarý ciddi bir biçimde budayarak Almanya’da kültürel çoðulculuk ilkesine karþý gelmektedir. Böylece anadilin kimlik belirleyici bir kültür olduðu reddedilmektedir.

Çoðulculuk tam da bugün tasarruf edilmesi düþünülemez bir kalem olmalýdýr!

Köln Radyosunun yayýnlarýnýn bugüne dek olduðu kapsamda ve ayný kaliteyle sürmesini istiyoruz!

Yayindan Kalkmamasi icin Destek Olmak Isteyen Petitiona Katilabilir (https://www.change.org/p/sevgi-demirkaya-kenan-z%C3%B6ng%C3%B6r-k%C3%B6ln-radyosu-ist-auch-deutsches-kulturgut-nein-zu-streichungen-und-qualit%C3%A4tsverlust)

yalan köln radyosu bizim devletimize karsi olan ve onlarin gibi düsünen kisi ve kuruluslarin düsüncelerini yansitiyor yani benim düsüncemi asla ve asla degil, benim gibi düsünen binlerce insan vardir, insallah kapanir.

.onur
25 Mart 2016, 17:16
Arkadaslar sakin ankete katilmayin katilirsaniz kapanmasin anlamina geliyir
Bilginize

Bazen dinledikçe çildirasim geliyor bu kadar yalan ve yanli yayin olmaz tam bir türkiye düsmani bir radyo

Dolunay35
07 Nisan 2016, 01:08
Bu köln radyosunu özel türk tv ler çýktýðýndan beri dinlemiyorum,yani unuttum gitti,þimdiye kadar çoktan kapanmýþtýr diye düþünüyordum demek halen devam eduyormuþ,80 li yýllarda güzel yayýn yapýyordu,þimdi demek ki radyo yu vatan hainleri ele almýþ,hangi freguenz de ve saat kaç sýralarýnda yayýn yapýyorlar acaba,bir de ben dinleyeyim acaba ne saçmalýyorlar.

gürbüz40
12 Nisan 2016, 18:57
köln radyosunu 80 li yillarin basindan dinlerdim son 10 sene izlemiyorum is yerinde arkadas bazen aciyor 80 yillardaki yayinla simdiki
yayin arasinda cok fark var adamlar türk ve türkiye düsmanligi yapiyor kimlerin eline gecmis zaten almanya wdr ne diyorsa onu yayinliyorlar
bence kapansin bu kadar türkiye düsmanligi yapilmaz benden güle güle demek düser