PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gesamtschule cocugu okula almadi.....

justblazey
01 Mart 2016, 14:13
Selam arkadaslar, cocugum bu sene 4.sinifta ve bu sene son senesi, Gesamtschuleye anmelden ettik ama bugun abgelehnt ettiklerine dair mektup göndermisler. Hem su andaki okulu ile konusup ona gore anmelden ettik. Buyuk kizim da o okulda okuyor cunku. Ayrica cocugum da epilepsi var. Cok sikinti iyi gelmiyor. Bunu anlatmamiza ragmen abgelent ettiler. Bununla ilgili wiederspruch yapabilecegimizi söylediler. Bu konuda bilgilerinizi almak istiyorum veya yakinlarinizda böyle bir olay yasayan varsa bilgi verirseniz sevinirim.

brian_usta
01 Mart 2016, 14:43
sana bu konuda en iyi ve en cok yardim edecek kurum "schulpsychologischer dienst" dir.

ora ile hemen irtibata gec, konuyu anlat sana cok yardimci olurlar ve okullarinda en cok cekindigi kurum orasidir sana söyleyeyim.

giresun28
02 Mart 2016, 15:51
benim basimdan degiik bir sey gecti.
ana okulundan cocugu ilk okula kayit ettim,testlerden gecemedi gerekcesi ile okul kayitini red ettiler.
ana okuluda yer yok diye geri almadi.
ben verdikleri karara itiraz ettim.red cevabi geldi.

sonra schulamta sikayet dilekcesi verdim.
bana gelen yanitta yasi gelen her cocugun okula gitme hakki var ve cocugunuzu gidip okula kayit yaptirin,okul yönetiminede tarafimizdan bilgi verldi yaniti geldi.
okula gittim,müdür dut yemis bülbül gibiydi.sonucta oglum o yil 1 ci sinifa gitti

justblazey
05 Mart 2016, 18:44
Gesamtschule icin wiederspruch yazmam gerekiyor, nasil ve nereden bulabilirim bu wiederspruchu bilen biri var mi acaba ?

dalga
05 Mart 2016, 19:27
Gesamtschule icin wiederspruch yazmam gerekiyor, nasil ve nereden bulabilirim bu wiederspruchu bilen biri var mi acaba ?

Buyur kardesim burda Bir PDF Olarak Widerspruch örnegi var.

Ilgili alanlari kendi adina ve Sorununa göre düzenleyebilirsin.

Saygilarimla-

Link:http://www.wir-wollen-lernen.de/wp-content/uploads/2012/03/Widerspruch_Zuteilung_Klasse_1_5_Muster.pdf

Osmanbey34
26 Ekim 2016, 02:16
cevap beklerken bence baska okulada kaydet sonra tam ortada kalmayin .