PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vw touran fsi 1.6 problem

"ender31"
23 Şubat 2016, 23:30
vw touran fsi 1.6 2005 model daha 60 binde,bu aralar kendi kendine sönüyor,yolda giderken genelde lambalarda durunca araba sönüyor,birkac tamirciye gösterdim hic kimse hatayi bulamadi.bir bilen varmi acaba ne olabilir,

hOrOz
23 Şubat 2016, 23:55
herşey olabilir Lambdasonde -Leerlaufregler-
En iyisi Vw ye gitmek artık klasik tamirci zamanı geçti

Antakya
24 Şubat 2016, 09:59
......En iyisi Vw ye gitmek artık klasik tamirci zamanı geçti.......

Bende öyle düsünüyorum, fakat VW´de gercekten cok pahali. Klasik tamircinin istedigi paranin en az iki katini istiyor.
Örnegin Steuerkette veya Zahnriemen degismesinde fiyat olarak ikisinin arasinda dünyanin farki var.
Diger yandan insan arabasina önem ve deger veriyorsa ve kafasini rahat tutmak istiyorsa VW´de yaptirmasi daha mantikli.........ama tuzlu.
Cik isin icinden.

hOrOz
24 Şubat 2016, 13:35
Bende öyle düsünüyorum, fakat VW´de gercekten cok pahali. Klasik tamircinin istedigi paranin en az iki katini istiyor.
Örnegin Steuerkette veya Zahnriemen degismesinde fiyat olarak ikisinin arasinda dünyanin farki var.
Diger yandan insan arabasina önem ve deger veriyorsa ve kafasini rahat tutmak istiyorsa VW´de yaptirmasi daha mantikli.........ama tuzlu.
Cik isin icinden.

geçende Golf 5 TDI Zahnriemen komplet değiştirdim

ATU ya sordum kompltee 720 € dedi ...
Tanıdık bir Werkkstatt var adamın BOSCH service var Temmuz da sormuştum 550€ orginal Teil takarım dedi
bir ay önce o fiyata değiştirdi ....adam 100% işini yapıyor
burada bir Türk tamirci var BOSCH tan fazla para istiyor ..taktığı parçalarda hep yan sanayi
şu bozuk olabilir bu bozuk olabilir parça denemekten başka bir şey bilmiyorlar

konuya gelirsek artık Motorlar bilgisayar bağlantılı her hata PC üzerinden okunabiliniyor
VW de hata hafizasini okusunlar veya orada ki aletle motor daki değerleri okusunlar
ona göre hatanın nerden kaynaklandığını görebilirler

"ender31"
24 Şubat 2016, 23:42
cevaplariniz icin tesekkurler arkadaslar,daha öncden yasadigim bazi nedenlerden dolayi vw asla götürmem ve zaten bir daha asla vw almam

hOrOz
24 Şubat 2016, 23:54
cevaplariniz icin tesekkurler arkadaslar,daha öncden yasadigim bazi nedenlerden dolayi vw asla götürmem ve zaten bir daha asla vw almam

arabayi 2,5 sene 113000 km de satin aldım
Golf 5 serisinin en son modelleri
ben çok memnunum aşaği yukari arabayı 50000 km sürdüm
ne bir kere ne bir ariza ne bir tamir gerekti .
tabiki lastik fren gibi aşınan parçalar hariç ..
daha önce 10 sene Audi ve 10 sene de Opel sürdüm

Antakya
25 Şubat 2016, 07:47
Ben daha yeni VW' ci oldum ve simdiye kadar cok memnunum. Umarim hep böyle devam eder. Bundan önce renault sürdüm. Sürmez olaydim. VW ile Renault arasinda kalite olsun konfor veya rahatlik olsun dağ gibi fark var. Gözünü seveyim senin VW.