PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Automatik Start\Stop motora zararı varmıdır?

matrix64
21 Haziran 2015, 12:04
Selamünaleyküm ustalar, eskiden derlerdi arabayı sık calistirmak (kontagi kapatip acmak)motorun ömrünü azaltir diye. Simdiki arabalarda Start\Stop fonksiyonu var her durdugunda tasarruf icin motor Stop ediyor( istege bağlı). Bu özelligi kullanmak ne kadar doğru? Sizler kullaniyormusunuz? Uzman arkadaşların bu konuda söyleyecekler bişeyler varmı?

aksarayli68
24 Haziran 2015, 18:24
Arkadasim motora zarari yok ama cebine zarari var ayni ilac gibi her ilacin bir yan tesiri vardir bu start/stopp
Bu sakin staularda felan kullanma kapat bu mercedesin Meisterin in tavsiyesi nedenide Batterie sinin cok pahali olmasi benim smart ta 550 Europa mal oldu battarie bozulmus. Onun icin dikkat li ol derim

Saygilar

hope41
25 Haziran 2015, 10:17
Motora zarari var mi yok mu hep tartisiliyor ya da merak edip soruluyor, benim teknik cok bilgim yok ama Audi A4 vardi bende iki seneye yakin, firma arabasi olarak kullandim, onda da vardi, arabayi calistirdiktan sonra hemen kapatiyordum, cok gicik ediyor adami sehir icinde... Bende illa ki bir zarari vardir mantik olarak bile düsünürsek. ha cevre icin düsünülmüs ama bilemiyorum o da ne derece dogru ya da ne kadar etkili.

iloilo
28 Haziran 2015, 17:37
Biz firmamizda bu sistemli araclari kullaniyoruz. 3 yil da 250.000-300.000 km yol yapiyoruz. Ben bir zararina rastlamadim ama yarar olarak cevreyi düsünürsek bile yeterli. Yakittan tasarrufa gelince örnegin su an aklima gelen Mercedes B 180 de ortalama yakit 5 lt./100km. Sürekli trafikte olan birisi icin ayrica lambada beklemelerde sessizlik dinlendiricide oluyor ayrica.Ben kullanilmasindan yanayim.

Jaws57
28 Haziran 2015, 17:55
Adamlar bosuna icat etmemis hem cevreye hemde keseye yarari var.yalniz bateri kuvvetli olcak

matrix64
28 Haziran 2015, 20:37
Bateri derken normal araba aküsünden bahsediyoruz değilmi?

Volkankaan
28 Haziran 2015, 23:48
Arkadaslar bu sistemin amaci dogayi kirletmemek ekzoz dumani ni en aza indirip yesil bir dünya.....

Basbakan
28 Haziran 2015, 23:55
akü fazla sorun olmaz bozulursa kendimizde degisiriz asil büyük sorun mars dinamosu bence mars dinamosu cok Cabuk bozulur diye düsünüyorum

Jaws57
29 Haziran 2015, 02:07
Bateri derken normal araba aküsünden bahsediyoruz değilmi?

tabiki aküsünden bizim türkce nereye cekersen oraya geliyor:D