PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkswagen Golf V Plus Comfortline otomatik sorusu

fuk_18
20 Şubat 2016, 01:55
arkadaslar Volkswagen Golf V Plus Comfortline 1.6 116ps arac buldum 2005 model 124 bin km de ama otomatik vites sanirim triptonik bunun otomatik vites olmasi korkuttu beni biraz malum arzalari cok pahali bu araclarin otomatik vites sorunlari arzalari varmidir arac 5600 veriyor händler fikirlerinizi bekliyorum

rasne
20 Şubat 2016, 11:53
selam,
araci kontrol etmeden ferndiagnose ile otomatik sorunu vardir yoktur diyemeyiz...bu her aracta olabilecek problemler icin gecerli...
otomatik getriebe cogunlukla yag soguk iken problemi aciga verir...sana tavsiyem sabah sogugunda araci test et....isinmadan kalkmayi dene....
teknik olarak uzun hikaye ama...eger sen herhangi bir gariplik sezmezsen cok fazla yapabilecegin bir sey de yok ariza tespiti icin...diagnose okutmak disinda...
eski araclarda 150.000 den sonra genelde otomatik getriebe asinmadan dolayi problem vermeye baslar...yeniler daha uzun ömürlü..
kolay gelsin..

Antakya
20 Şubat 2016, 13:18
otomatik vites veya triptonic ile DSG antriebmi demek istiyorsunuz?
pek bilmedigim veya anlamadigim icin soruyorum, cünkü benimde VW Golf Plus 1.4 TSI 2009 model arabam var. ondada DSG antieb var. simdiye Kadar iyi calisiyor herhangi bir sorun yok.
Ama belirli Zaman sonra sorun cikar diyorsunuz galiba. Bakalim hayirlisi olsun

Laf acilmisken, bu modellerde Steuerkettemi var yoksa Zahnriemenmi var? Steuerkette olursa degistirmeye gerek yok tahmin ediyorum. yoksa yanlisimmi var ?

fuk_18
20 Şubat 2016, 14:20
arac triptonic türk formlarinda arastirdigimda 120 bin km den sonra sorun cikartiyormus illaki otomatik vites den vazgectim bu yuzden, ve sanirim zahnriemen var

buracino
21 Şubat 2016, 11:21
S.a antakya: senin arbanda Steuerkette var , malesef belirli baujahrlarda VW cok sayida Kette Problem yasiyor Ve degistirilmesi gerekiyor. Bunu sabah sogukken calistirdiginda kaltlauf da ne kadar 'Rasseln' ettigini kulaginla tespit edebilirsin.. Nekadar cok ses olarak okadar kötü .. Saygilar

buracino
21 Şubat 2016, 11:23
Ayriyeten dsg de Dikkat edicegin sey yanilmiyorsam her 60.000 de Getriebe Öl Wechsel .. Bunlari dikkat edersen herseyi dogru yapmis olursun. Cünki dsg hassaz Getriebe

.onur
21 Şubat 2016, 12:41
Otamatik vites kapiya koymayacaksin benim sahsi görüsüm

Antakya
21 Şubat 2016, 12:46
@buracino

cevabin icin sagolasin. Simdiye Kadar herhangi bir ses gelmiyor motordan. Motorun kendisi 72.000 km´de. 4 ay önce VW´den kullanilmis olarak aldim. Scheckhefti var ve düzenli olarak bütün servisleri yapilmis ve deftere kaydedilmis. Insallah bozulmaz. Verdigin bilgiler icin tekrar sagolasin.

Antakya
21 Şubat 2016, 12:49
Otamatik vites kapiya koymayacaksin benim sahsi görüsüm

Bende hep öyle senin gibi düsünüyordum. Ama 4 aydan beri DSG sürüyorum ve kendi kendime neden bu zamana Kadar otomatik vitesli araba kullanmadin diye kiziyorum.
Rahat ve cok komforlu. Özellikle sehir icinde.

fuk_18
21 Şubat 2016, 13:31
otomatik vitesin o zaman bakimlisini almak gerekiyor cunku arzasi baya masrafmis arastirdim 2 gundur wv grubunda sikinti yasayanlar cok var manuel en iyisi o zamna :)