PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selbständig Izin Hakki varmi?

ozhilal
20 Haziran 2015, 20:35
Selam dostlarim ben selbständig olarak ise basladim yani hartz 4 almaya da devam ediyorum,2 ay oldu ise baslayali,malum zin sezonuda geldi catti cocuklarda izne gitmek istiyorlar,kisin bu yilgitmeyi düsünmedigimiz icin ucak bileti de almadik,Allah kismet ederse bizde arabayla silaya yolculuk yapmak istiyoruz,arbeisamta sorduk onlar 2 yil iznimin olmadigini cocuklarin oldugunu söyledi,halbuki gecen yildan normal hartz 4 olarak 21 gün iznimde var dedim ama nafile.tabii selbständig olarak cok calisman lazim para kazanmak lazim vs söylendi durdu ancak ben hangi sekilde nasil 3 yada 4 hafta izne gidebilirim cocuklarla birlikte,bende siz ustalarima sormak istedim,lütfen bilgisi olan varsa yardimci olabilirmi?
tesekkür ederim hayirli ramazanlar

fuk_18
20 Haziran 2015, 20:52
normalde izin vermeleri gerekli bir cok arkadasim hem kendi isini yapip hemde hartz 4 almaya devam ediyorlar ve izinlerinide 21 gun söyleyip 4 hafta yapip geliyorlar sanmiyorum cunku izin hakkin senin

ozhilal
20 Haziran 2015, 23:33
tesekkür ederim ilgilendiginiz icin,peki bunun herhangi bir dayanagi varmi ben onlara söyliyim,adam killik yapiyor olabilirmi ben nasil hareket edersem yada bi yolizlersem sorunsuz bu sikintiyi sorunsuz asariz

ozhilal
21 Haziran 2015, 17:41
varmi dostlarim böyle bi sorunla karsilasan bir insan nasil bir yol izlerse ceza sorunsuz izin hakkini kullanabilir

ozhilal
21 Haziran 2015, 20:34
ufuk bey peki ordaki memur iznin yok dedikten sonra nereden böyle bir hakkimizin oldugunu ,hangi yasal dayanaga göre bunu ifade edip bir önceki yila ait 21 günlük yasal iznimizi isteyebiliriz,öyle tahmin ediyorum ki yetkili sahis kendini haddinden fazla yetkili görmüs olacakki kestirip atti,bende verbrauhzentralleye de sorulsa nasil olur diye sordumsizlere,tesekkür ederim