PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TR`de emeklilik icin ticari faaliyet vs.istenen belgeler

cabbar abi
14 Şubat 2016, 16:29
Dostlar esim icin TR`de emeklilik basvurusu yapip gerekli parayi ödedim simdi son olarak bazi evraklar istiyorlar,
1-Ticari faaliyetinizin olup olmadigina dair belge

2-Kendiniz ve esiniz adina yurtdisindan issizlik,hastalik,ikametgaha dayali sosyal yardim alip almadiginiza dair belge

Bu evraklari nereden alacam yardimci olursaniz sevinirim.Tesekkürler

karadeniz
14 Şubat 2016, 17:54
Dostlar esim icin TR`de emeklilik basvurusu yapip gerekli parayi ödedim simdi son olarak bazi evraklar istiyorlar,
1-Ticari faaliyetinizin olup olmadigina dair belge

2-Kendiniz ve esiniz adina yurtdisindan issizlik,hastalik,ikametgaha dayali sosyal yardim alip almadiginiza dair belge

Bu evraklari nereden alacam yardimci olursaniz sevinirim.Tesekkürler

Yurtdisi borclanmanizi ödediginize göre,emekliliginizi istiyor olmalisiniz,borclanmadan dolayi evraginiz eksik olmasi halinde size borclanma talimati göndermezlerdi,eger yurtdisi borclanmasi yapmis olup borclanmayi (selbständige) kendi hesabiniza calismis oldugunuz dönemlerdeki tarihleri borclanma yapmissaniz emekliliginizi talep halinde kendi hesabiniza calismaniz olup olmadigi hakkinda belge isteyebilirler bunun haricinda emeklilik talebinde aktuel rentenversicherungsverlauf yeterli.

cabbar abi
16 Şubat 2016, 16:58
Ustam normal isci olarak calisti,bilmek istedigim bu belgeleri Almanya`da hangi kurumlardan alacagim.

karadeniz
16 Şubat 2016, 20:22
Ustam normal isci olarak calisti,bilmek istedigim bu belgeleri Almanya`da hangi kurumlardan alacagim.

Renten kasadan gelen rentenversicherungsverlauf'u gönderin yeterli,siz is güzar memura raslamissiniz,ne istedigini bilmeyen.

cabbar abi
17 Şubat 2016, 17:32
Sasirdik kaldik usta ya,finanzamt`i aradim adamlar böyle bir belge veremeyiz diyor,rathaus vermiyor,yarin Türkiye SGK`yi arayip söylicem,bakalim ne dicekler.

cabbar abi
18 Şubat 2016, 18:34
Dostlar Ticari faaliyetin olup olmadigina dair belgeyi Ordnungsamt`tan aldim,bilgi acisindan paylasiyorum.Tabii 10 euro gebühr ödeyerek:-))

Sweet_FormuLa
18 Şubat 2016, 19:00
Gözünüz aydin, öbürünüde Sozialamttan alabilirsiniz.

haveri68
18 Şubat 2016, 19:28
gecenlerde bende birisi icin gittim leistung abteilung dsn isteyeceksin o belgeyi