PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigarayı Bırakanlar Kulübü

TipiTip
13 Şubat 2016, 15:23
http://fs5.directupload.net/images/160213/tcp5u2mx.jpg

Merhabayin Arkadaslar ,

Site Yönetimi Uygun görürse ,

Bu Konu Altinda Sigarayi Birakanlar olarak fikir alisverisine ne dersiniz ?

Nasil ve Neden Biraktiniz ? Birakmanizda size neler ve nasil yardimci oldu ?

Birakmak isteyen arkadaslara Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Kendime Gelince : 48 Yasindayim ve 32 Yildir Sigara iciyordum , günlük 50 - 60 Sigara icerdim

beni taniyanlar Sigara ile beni Bagdastirdiklarinda SEN YENGEYI BIRAKIRSIN SIGARAYI BIRAKMAZSIN derlerdiler :D

ve Hakliydilar !!!! Sigara herseyimdi , Sigara icmeyen ve Evinde Ictirmeyen Arkadaslarimi Silmistim !!! Evlerine Ayak Basmiyordum !!!

Sigara icilmeyen nekadar Mekan varsa uzak duruyordum , Takildigim bir Kahve vardi , Sigara Icmek Yasaklaninca Avukat Tuttuk

Kahvede Sigara icilmesini Yasal Olarak Avukat Araciliyla Tekrardan Ayarladik !!!!

Sigara icmek icin yaptiklarimi inanin yazmaya kalksam 2 Sezonluk Dizi olur ;) ( tabi bu biraz Abartma ) :cool:

Birakmak icin neler yaptin Derseniz ???

Ilk olarak Nikotin Sakisi Denedim , Damaklarima Krampf girene kadar sakiz cignedim ama nafile ise yaramadi aynen Sigara Devam

Sonra Nikotin Bandi denedim , Vücudumda Band yapismayan yer kalmadi !!! ama sonuc fossss icmeye Devam

Seneler gecti , birde Akapunktur deneyem dedim , gittim kulaklarimin icine ufak ufak igneler sokturdum

Doktordan ciktiktan sonra yaptigim ilk is Sigara yakmak oldu !!!

Uzun Yillar birsey Yapmadim , Sonra Bu Elektrikli Sigara olayi cikti aldim denedim , faydasini görmedim zararini gördüm

Kalb Teklemesi Yapmaya basladi !!!! Tekrardan Normale Döndüm , yine üzerinden yillar gecti ...

Ve Gecen yil 10 Ay , Arabada gidiyorum , Sigara yaktim ... ve agzim dilim dudaklarimda öyle bir yanma sanki aci biber isirmisim gibi

hemen camdan disari attim , tükürdüm falan , neyse yarim saat bir saat sonra tekrar sigara yaktim , ayni olay ...

Agzim öyle yaniyorki dudaklarim tarifi zor .... yine attim sigarayi , Sabah Oldu isteyim ...Taze Kahveyi doldurdum iciyorum

Arkadasim Abi hayirdi Kavenin yaninda Sigaran Yok demezmi .... ve o an farkina vardim , Sabah Kahvesi ve ben Sigara yakmamisim

imkansiz bir olay .... kendim dahil herkez sasirdi !! yakmacam birakcam dedim , orda olan arkadaslar kahkaha atarak güldü

ve tarih 2016 2 Ayi , halen icmiyorum , isin ilginci sanki hic icmemisim gibi geliyor bana , bir kere iki kere canim cekti

Yalan yok , ama o kadar , sanki hic icmemisim gibi geliyor bana , yanimda pofur pofur iciliyor icesim gelmiyor ,

Sigarayi biraktigim hafta tesadüf Doktor Terminim vardi , Doktora biraktigimi söyledim , Güldü inanmadi ,

kendiside hasta icicilerden iyi olmus sen birak bende birakirim dedi güldü , ama madem biraktin sana sunu söyleyem dedi

ilk haftalar soguk ter yapar sikinti yapar dedi , aynen oldu 2-3 hafta aksamlari buz gibi terliyordum

3-4 hafat Nefes darligi yapar dedi , aynisi oldu nefes darligi yapti sanki birisi bogazimi sikiyor gibi geldi

ama hepsi gecti , su an gayet Rahatim ... Sabahlari Kalktigimda hafiften Öksürük yapiyor ve Siyah Kahverengi karisimi Balgam cikiyor Bogazimdan

ama günden güne rahatliyorum , Doktor Pis Balgam cikmasi Normal dedi , rahat atmam icin bir Balgam sökücü verdi

Sona Dogru Gelirken : EN MÜHIMI KAFADA BITMESI

.... InsALLAH bir daha icmem bir daha elime almam !!!!!!

biraz uzun oldu , Tenezzül edip okudugunuz icin Tesekkür ederim

Sizlerde Sigarayi Birakma Serüvenlerinizi paylasirsaniz belkide birakmak isteyen arkadaslara yardimci olmus oluruz

ve cok rica ediyorum , Konuyu gereksiz Mesajlar ile Cöplüge cevirmeyelim , Spor Din Siyaset sokmayalim !!!

gercekten Sadece ve Sadece BIRAKMIS olanlar BIRAKMAK isteyenler konuya yazsin

alex36
13 Şubat 2016, 15:52
Tebrik ederim ,
Insallah bi daha ellemezsiniz o illeti, ama cok zor oldgunu biliyorum full brakan arkadaslardan,ruyalarina bile girdigini anlatirlardi.
Kilo durumu nasil hocam,
yavas yavas kilolar gelmeye basladimi yoksa degisiklik yok mu ?
Ben sahsen ecig kullandigim halde ilk 9 ayda 12 kilo almistim ,
Istahim oyle acilmistiki evde yemekleri 2 porsiyon olarak yiyordum :)
Tavsiyem cigerler de yavas yavas acilmistir zaten , spora baslayin ya da uzun yuruyusler yapin.
Cunku kilolari aldiktan sonra ondan kurtulmakta baya zor oliyor.

dalga
13 Şubat 2016, 17:49
Sevgili Kardesim

Aramiza Hosgeldin diyelim.

Benimde agzimdan kanlar geliyordu. Hastaneye yattim verem süphesiyle ararsitma yaptilar. Burundan cigerlere bakmak istediklerinde cok kanama oldugu icin girememisler. sonradan dosyadan o Bilgi bir türlü kayip oldu.
Hastane cikisinda Dosyayi istedim. Bana dedilerki nasil olsa bir ay sonra geleceksin. Hastaneden ciktik. Sigaraya devam . Sonra evede Yanliz oturuyordum . Sigarayi Televizyonun Üzerine koyuverdim Basladim beklemeye .Yarim saat sonra Canim sigara cekti. Saata baktim kac dakika bu arzlama sürecek diye, Bes dakika sonra istek gecti. ve o an Kendime söyle dedim ben seni yenecegim Sigara.
Bir dahada Hastaneye gitmedim. cok Sükür.
Doktorda demisti Sigarayi birakmak icin Yapistirici, E Zigara , Damla bunlar fasafiso. Beyinde bitireceksin. ben Bunlari Sana söylüyorum ama icinden Bu doktorda ne diyorsun diye icinden söyleniyorsundur . Dogrudur ben sana Tasfiye etmem bunlari kullanmani , Beyinde birtir bütün isleri.
24-05-2005 Ogün bügündür icmiyorum.
Ilk zamanlar yemekten sonra bir istek vardi. Acili birsey yiyincede vardi. Cok sükür ogün bugündür yok. Hanim Kahvecden gelince ,Su üstündekileri cikart at cok pis kokuyor derdi. Bende Koklar hani nerde kokuyor. kokmuyor iste derdim. Sigarayi birakinca bir kac hafta sonra kahveden eve geldim üstüm kokuyor. Elbiseleri cikartim attim balkona , Hala kokuyor. Sacima elimi bir caldim, Kokladim lesgibi kokuyor. Banyoda yikadiktan sonra. Hanima hemen hakkini helal et dedim , dediklerinde hakliymisin. Cocuklarima sana yillarca en büyük kötülügü etmisim . Helallestik. Simdi sigaara ortamina girsem birsey olmuyor , Ama kokusu üzerimize siniyor. Evde Elbiselerden gelen pis kokulardan dolayi uyuyamiyoruz. Gelen Arkadaslarda Balkonda iciyorlar. Hizli icip geldiklerinde, Tabir yanlis olacak ama lesgibi kokuyorlar.
Bir iki Arkadasimi, Kardeslerimi , Babami bu meretten ikna ederek uzaklastirdik. Bir Arkadasim daha var oda senin gibi inat. Ailesini birakir misali , Sigaradan vaz geciremiyoruz.

Saglikgima nekadar zarar verdigimim yillar gectikce anliyorum. Allahima sükürler olsun bana dirayet verdi kurtardi . Kurtulmak isteyenlerinde yardimcisi olsun. Insallalah.
Saygilarimla

hknbln
13 Şubat 2016, 23:54
Bende birakali 13 Sene oldu, 16 yasinda basladim ve nerdeyse 19 sene araliksiz ictim.
Sigara icmek cok zevk veriyordu ve tam bagimliydim, yani sigarayla benim arama giren olunca agresiv oluyordum.
Esim kac kere sigarami sakladi icmeyim diye, birak benden dile ne dilersen dedi, kalsin dedim.

Yapmadigim tek bir sey vardi, evde hic sigara icmedim, iki cocuk oldugundan onlara bu kötülügü yapmadim, hep balkonda ictim
gece -20 derecede olsa ceketimi giyip balkona ciktim.

Hic bir zaman birakabilecegimi zannetmezdim.
Bir gün, tam yilbasiydi Televizyonda n.tv de su sigarayi biraktirmak icin bir Therapeut gelmis program yapiyordu, bende tesadüfen izlemeye basladim, program araliklarla 3-4 Saat sürdü ve sonunda adam taman simdi paketimizi atiyoruz ve bir daha icmiyoruz dedi, bende taman dedim ve o gün bu gün agzima sigara almadim.
O Bagimlilikla benim aramda resmen bir inatlik olustu, hep vücudumun sigara istemesini bekliyordum (yarim saatte bir) ve sana inat yok diyordum, o istek ortalama 5 dakika sürüyordu.
Ilk 6 ay zor gecti, sonra senede bir iki kere genelde yemekten sonra istek oluyordu, simdi ise ortagimin yanimda durmadan icmesine ragmen hic istek olmuyor.

Kilolara gelince,
ilk 3 ayda 12 Kilo aldim !!, istahim o kadar acildiki, hayalledigim yemekleri yiyebilmek icin yemek pisirmeye basladim, pastirma felan kendim yapiyorum, bahce aldim sebzemi yetistirmeyi seviyorum

Selamlar

TOPRAK
14 Şubat 2016, 00:53
Birakali 5 yila yaklasiyor.Hergün iki paket uzun sigara,yillarca cek babam cek.Anjiyo masasinda kalp icindeki damarlari acilirken icimde bir koku hissettim.Sanki bir bez parcasini yakmislarda dumani geliyor gibi.Burda sigarayla baglari tamamen kopardim.Sigarayi beni öldürmekle görevlendirilmis bir tetikci olarak gördüm,üstelik ücretinide ben ödüyordum.Efor olarak yüzde 35 oranina düsen kalbim 5 yil sonra normal seviyesine döndü.Nefes almak ne kadar güzelmis.Yemek kokularini net alabilmek,damak tadi hep uzun yillar sonra tanistigim gercekler.Bunlar saglikla ilgili olan yönü.Maddi olarak en az 100 bin euro sigaranin dumaniyla ucup gitti.Sigara olmadan cay ve kahve ne kadar iyi iciliyormus.Sigarayi birakmak isteyen arkadaslar;SABAH UYANDIGINIZDA ELINIZI AGZINIZA KAPATARAK O GELEN KORKUNC KÖTÜ KOKUYU ALABILIRSENIZ SIGARAYA BAYBAY DERSINIZ.Yasaminizi sigaradan dolayi kaybetmemek veya hastane köselerinde sürünmemek icin BEYIN HAKIMIYETINI ELINIZDE TUTUN.Sevgilerimle

karam82
14 Şubat 2016, 01:48
@uzunköprü arkadasim birakmak icin yaptigin uygulamalarin aynisini yaptim desem yeridir.
bunun üstüne yok bugün 10 tane ictim yok 5 e indirdim filan diye de sigara birakmak birakmak degildir ancak kendimizi kandiriyoruz diyebilirim..

Peki Ben nasil biraktigimi anlatim cok ilginc oldugu gibi inandirici da gelmiyor ama benim birakma yöntemim cok farkli oldu..

Tv Reklamlari araciligiyla birakmistim. Türkiyeden Ablam filan bize gelmisti 2 üc saat gibi müzik kanali acikti ve bu müzik kanalinda sürekli sigaranin yaratmis oldugu hastaliklari anlatiyordu.
bir izledim iki izledim sonra dedim sigarayi birakiyorum. cevremdeki herkes güldü ve inanmadi okadar ugrastan sonra birakamadigimi bildiklerinden ötürü öyle bir biraktim ki yanimda sigara icilmesi bile beni rahatsiz ediyor.

Kisacasi bu is iradeden daha ötürü beyinde önce biraktim diyebilmek beyinde birakirsanki zaten vücudun bu nikotine ihtiyaci kalmiycaktir.

türko28
14 Şubat 2016, 12:51
ben de 1998 de biraktim.zaten tiryaki degildim.1 paket iki günde ancak biterdi.ama yine de icmis oluyorduk.hele baustelle de calistigim zamanlar günde 1 paket giderdi,nedeni ise; nerdeyse her saat basi sigara icenler icin sigara molasi diye birsey vardi sigara icenler yakar sigarayi 5-10 dakika isten kaytarirlardi.eee sigara icmeyenler devam calismaya,baktim olmuyor enayimiyim ben derdim icesim olmasa bile icerdim.sonra birgün cok kötü grip oldum bir sigara yakayim dedim,bir öksürük tuttu ve kendimi daha kötü hissettim ve o an dedim sigara icmeyecegim artik diye o günden beri hic icmedim,aramadim bile.
bana sadece dezavantaji kilo almak oldu 2 yilda yaklasik 12 kilo aldim.ama kendimi iyi hissediyorum.öbür türlü olsa kimbilir ne hastaliklar cikacakti.
herkese sigarasiz ve diger zararli seylerden uzak saglikli günler dilerim.

antika
14 Şubat 2016, 20:57
mrh araniza bende katiliyim sigarayi birakan olarak 2015 in 1, ayin 19 son sigara icicim oldu aninda ayni anda hic bir tedavi almadan sigara orucu tutum diye basladim hala sigara orucu tutuyom benim nasil sigara icitimi cevrem bilim icmiyor yiyordum sanki sigarayi hesaplarima göre 35 yil bir fiill icmisim benim en zorlandigim zaman ilk 4 haftadan sonra dislerime vurdu nasil derler kasindi uyustu sizladi her an dislerimi fircaliyordum agzima sakiz atiyordum bu 4 hafta sürdü asagi yukari bu arada kendimede bir ugras bulmaya calistimki sigarayi düsünmeyim diye birde hani dedim ya sigara orucu diye sanki orucum bozulacakmis gibide davrandim derken bir yili gecti hala sigarasiz devam dememkki oluyormus canimda istiyor o an aklima birsey getiriyom veya nebilim sigarayi düsünmemeye calisiyom veya ben biraktim ya diyom kendimi idare ediyom insallah bir daha almam agzima ben sigara icerken söyle derdim dünyada benim icin tek yanan sey sigara derdim hanimada sordum benim icin yanarmisin diye yanmam dedi dogal olarak ve söyle de diyordum benim icin yanan seyi nasil birakirim birakmam birakamam diyordum ama öyle degil kendimi kandiriyormusum oldu biraktim sükür herkese tavsiye ederim bir hafta sigara orucu tutun deneyin hircin olabilirsiniz belki saginiza solunuza sert davrana bilirsiniz ama yapmayin acikcasi kendinizide aldatmayin her insan basarir inatlasin derim bu arada aynen sunu sorabilirsiniz yemek olayi veya kilo yemek cok yeniliyor agzimiz bos durmamaya calisiyor suyu bol iciyom ben mesela siskinlik yapiyor kiloya gelince aldim biraz yalan yok aliniyor birazda hareketsizlikden diye düsünüyom ben sigara icmeyince oturdugumuz yerden kalkmiyoz malum bende paylasmak istedim birakmak isteyen herkese sabir dilerim

murtazza
12 Mart 2016, 13:03
18 yaşımda başladım 30 yaşında bıraktım. 2003 te diş agrisi başladı doktor iltihap var dedi disimi iyce oydular iltihabı çeksin diye pamuk gibi tampon yerlestirdiler. Bir hafta sigara ve alkol kullanma dedi. Bir hafta doktorun dedigin yaptıktan sonra kontrol a gittim, doktar yerlestirdigi tamponun üç gün daha kalsin dedi bu vesileyle on gündür icmedigim sigarayı onüç yildir bırakmış oldum. Sigarayi birden bırakın caniniz sigara cektiginde kendinize bir uğraş bulun, mesela cep telefonuna rekor üstüne rekor kirabileceginiz bir oyun indirin.

MALATYALI_
12 Mart 2016, 15:06
44 yasindayim 23 yil günlük 1 paket ictim malesef . cok sükür bundan 3 yil önce biraktim.
Birakmak icin ne yaptin derseniz inanin hic birsey yapmadim son sigarayi ictim biraktim .
3 yilda bir tek nefeslik dahi cekmedim.
Darisi icenlerin basina..

ALLAH yardimciniz olsun..

S&S

brian_usta
12 Mart 2016, 18:22
16 yasinda basladim ,35yasima kadarda ictim.

O güne kadarda hic birakma gibi bir sey aklima gelmiyordu hatta cok severek iciyordum.Tabi birakmak icin bir cok nedenim vardi.

Oglum o siralar 9 yaslarindaydi ve ben icerde sigara icerken,her icmek istedigimde mazlum yüzüyle "baba lütfen sigara icme zararli" derdi.

Bu beni cok etkiliyordu ,neticede insanin kendi cocugu babasini örnek alir ve bende iyi bir örnek olmak istiyordum.

Baska bir neden ise, o siralar sigara yasagi baslamisti.Lokanta kafeterya ucagin icinde daha cok iceride sigara icmek yasaklanmisti.Kendimi cok dislanmis hissediyordum

Diger bir neden ise hastalanmistim ve agzimin tadi hic yoktu.Kendi kendime " ya Pazartesiden cumaya kadar sigarayi birak " dedim ve söz cuma günü yine ic dedim.

Aynende öyle yaptim, sonra kendime dedimki "hadi bakalim kac gün dayanacaksin" ve 9 yil olacak bir ay sonra.

En basta kafanizda bitirin sonrasi kolay,ama biraktinizmi tam birakin öyle günde 5-10 taneye indirmekle olmaz.

saglikli vede cocuklariniza iyi örnek olma arzusu ile kalin saglicakla.

Yasinslr
24 Nisan 2016, 20:40
Merhaba hepinizi tebrik ederim öncelikle böyle güzel yorumları bu site de gördüm sadece inşallah aranıza bende katılacam.
Ben 4 yıl sigara içtim bundan önce 4 5 defa sigarayı burkamayı denedim ama olmadı bundan 2 ay önce sigarayı bırakacam dedim ve bıraktım bi gece bıraktım ve 2 aydır agzıma sürmedim bıraktıktan bi hafta sonra Allen carr diye bi kitap varmış gittim onu aldım baya bi faydası oldu bana ilk 15 gün biraz zorlandım sonra işte 1 ay oldu bi ara çok canım istedi ama içmedim canım sigara istediğin sigarayı bırakanların yorumlarını okudum bırakmak isteyenlere tavsiyem sigara bırakanların yorumlarını okuyun. Şimdi asıl önemli olan sigarayı canım istemiyor pek fazla yani sadece biri yanımda içerse canım istiyor ailem de içen yok evde falan o yüzden rahatım biraz ancak devamlı aklıma geliyor bu meret 5 yıl bırakıp ta geri başlayanlar varmış ilerde başlarım diye korkuyorum yani bunu aklımdan nasıl atarım veya da kaç ay sonra bida hiç aklıma gelmez bırakan abilerim lütfen yorumlarınızı yazın bırakmak isteyenlere yardımcı olun çok şükür bıraktım ben sigarayı başladığımdan beri her gün bırakmak istedim bu arada yaşım 20 dediğim gibi canım pek çekmiyor ama işte aklıma geliyor bu lanet ne yapmam lazım ne zaman tamamen unuturum lütfen yardımcı olun şimdiden Allah razı olsun buraya bir güzel yorumları yazanlardan (bir ara sigaraya geri başlamayı düşünmüştüm ama bura da hknbln isim li kullanıcı ya çok teşekkür ederim beni çok motive etti ona çok dua ettim herkese teşekkür ederim lütfen bırakma aşamalarınızı bizimle paylaşın )

Mesut64
25 Nisan 2016, 11:04
Bu konuda Türkiye de caydirici islemler var ve hakikaten sigara icmeyi neredeyse azaltiyorsunuz.
Devlet sizlere Birakmak istediginizde ALO 171 den yardimci oluyor ve ilgili hastanede ön kontrollerden
sonra sizlere piyasa fiyati 219TL olan ilaci bedavaya veriyor ve isin ilginc tarafi bu ilaci almaya basladiginizda
sigara icimleriniz fazlalasiyor ve Doktor istediginiz kadar icin diyor. Sonrasi 21 gün sonra sigara ile hic bir
alakaniz kalmiyor. Sanki hic icmemiscesine bu ilac size tesir yapiyor.
Bu ilaci kullanan yakin tanidiklarimdan bir cogu sigarayi birakti. Bende bu ilac icin girisimde bulundum ama
hastaneden randevu almak gerekiyor du iznimin kisitli olmasi nedeniyle olmadi, bir sekilde buradan temin
etmek icin ugrasacagim.
http://www.hitman.gen.tr/wp-content/uploads/2012/12/champix-sigara-birakma-yontemi1.jpg

hknbln
25 Nisan 2016, 13:50
Yasin Kardesim, sen tepeyi daha tam asmadin ama tepenin zirvesindesin, yoluna böyle devam et.
Tabiki aradan bes sene gecip yine baslayanlar var, ama sen onlari düsünme bende o asamada oldugumda ayda bir iki kere canim cekiyordu, o kisa süren dönemleri de atlatirsan zirveyi asarsin.
Ben birakali mesela 14 sene oldu, hergün is yerinde Raucherkantine de arkadaslarla duman arasinda oturuyorum, ve hic canim cekmiyor. Bu esasten kafada olan bir olay, Sigarayi kendine Rakip birisi göreceksin, Schmacht denilen yani sigara istegini bir Oyun göreceksin, ve her seferinde gel bu oyunu oynayalim ve ben kazanayim diyeceksin, ve kazanacaksin.

Sana kolay gelsin, ve hakikatten cok kolay bir sey.

Selamlar

Yasinslr
25 Nisan 2016, 21:47
-hknbln Abi çok sağol sana her zaman dua edeceğim inşallah ailen ile Mutlu bi hayat yaşarsın senin o ilk yorumun beni çok motive etti sigara sandıgınızdan da beter bi illet abi bu benim için ne zamana kadar böyle gider yani kaç ayda bida umrumda olmaz sen her hangi bişey kullandın mı ilaç felan bırakma aşamasında ben bırakmayı çok istiyorum bırakmak isteyen herkese başarılar dilerim

hknbln
25 Nisan 2016, 22:03
Yasin Kardesim,
ilac felan hic bir seye ihtiyac yok, sirf iraden yeter, ben 19 sene durmadan ictigim halde bugün den yarina biraktim.

gamberoglu2000
27 Nisan 2016, 17:34
birakan yada birakmak isteyen arkadaslarimi yurekten tebrik ederim benim arkadasimda birakiyorum dedi son sigaram bak atiyorum bos paketi dedi cok guldum hadi len dedim gorursun dedi 15 sene sigara icmedi bu gun gene basladi icmeye ya arkadaslar bu is gercekten saglam irade meselesi azaltarak birakmak yada yarin haftaya diyerek birakmak yanlis birakilacaksa hemen simdi deyip iradeyi konusturmak gerek kolay gelsin herkeze .

Yasinslr
27 Nisan 2016, 18:28
Abicim sen böyle yorum yazarak bırakmak isteyenlerin şevkini kiriyon 15 yıl sonra geri başladı diyerek

gamberoglu2000
27 Nisan 2016, 22:44
hayir hayir yasinsir kardes asla oyle niyetim yok bilakis birakanlardan yanayim ben cevremde bile mucadele veriyorum icmeyenleri baslatmamak icin yanlis anlasilmasin sigaranin faydasini savunanin alnini karislarim benim kotu niyetim yok basimdan gecen olayi yazdim sadece eger bu bolume rahatsizlik verdiysede silerim kotu maksatla asla yazmadim yazmam.

Yasinslr
28 Nisan 2016, 09:04
Yok bende size kotu niyetilisiniz demek istemedim de hani bırakmak isteyenler icin hayal kırıklığına sebeb oluyor mesela ben 15 yıl sonra gene başlayacaksam bu kadar bırakmaya uğraşıyorum diye düşündüm

bozkurt37
28 Nisan 2016, 12:38
29 sene ictim ve biraktim . 4 sever denedim ve 5 de biraktim . hic bir sey kulanmadim yardim olarak . ilk deneyesim 2 hatfa dayanabildim sonra 1 ay sonra 3ay sonra 6 ay . tabi basladim Zaman gine 1 sene devam eti ve sonunda biraktim uzmanlarin demesine gore dördüncü yada besincide biraki biliyorsun . en az 8 ay dayanman lazim cogu 6 ay diyor bence 8 ay ancak beyinden o Zaman siliersin . 6 ay biraktimda türkiye giderkene 1 tane yakayim dedim arkasi geldi ve 1 sene da ictim ve besincide biraktim ve ayni hatayi yapmadim . 3 sene olcak simdi . kafada bitircen geresi hepsi yalan ve para tuzaklari . istedin Zaman herseyi basarirsin yeterki iste .

Yasinslr
06 Mayıs 2016, 22:23
Merhaba bugün 75 gün felan oldu bazen çok kotu oluyorum sanki Can'ım istiyor gibi çok korkuyorum tekrar basamaktan bırakanların yorumlarını okuyorum fakat bırakıp ta 5 yıl sonra tekrar başlayanları bırakmasa bile hala cani isteyenleri görüyorum acaba benim de öyle olabilir mi yardımcı olursanız çok iyi olacak birakanlar şimdiden teşekkürler

jardel
06 Mayıs 2016, 22:27
slm ben 2000 de birakip 2010 etkrar baslamis biri olarak yaklasik 06.02.2016 dan beri tekrar biraktim hicte aklima gelmiyor hersey insanin kafasi ile alakali eger ictiginizde neler olabilecegini düsünün o kokuyu düsünün ilerde ne tür bir rahatsizliklar geceribileceginizi düsünürseniz o icme istegi geri plana atmis olursunuz böyle böyle birgün tamamen hayatinizdan cikacaktir

niobe45
06 Mayıs 2016, 22:32
Ben birakali 30 seneden sonra ve bir kac denemeden sonra 4 yil oldu.Bogazlarim agriyordu ve öksürük sonra bir daha kullanmadim ve hic aramadim.Iyiki birakmisim yeniden dogmus gibiyim.Darisi birakmak isteyenlerin basina.

Yasinslr
07 Mayıs 2016, 17:57
Abi bırakalı 30 yıl mı oldu ? Bırakma sürecinde neler yaşadınız kaç ayda aklınızdan çıkardınız detayları paylaşırmısiniz şimdiden teşekkürler

Mister
09 Ocak 2017, 19:00
Slm arkadaslar bende bugünden itibaren sigarayi birakanlardanim, sizlere sorum kilo almadan nasil birakabilirim sagiz cignemekde bi yere kadar cenem agirdi varmi bi fikrinizok78rcp

Şirin
26 Şubat 2017, 12:05
Merhaba en son bır yıl once Yazılmış buraya hala kullanan var mi bu sıteyı

antika
05 Ekim 2017, 19:27
mrh arkadaslar aranizda sigara icmeyi özleyeniniz varmi tabiki birakanlara soruyom gecenlerde sigara icmeyi özledim diyom kendi kendime sigarayi degil sigara icmeyi yanin nasil cekip nasil üfürdügümü falan filan tabiki bu bir anlik olan sey biran gelip gitti sizede oluyormu?

TipiTip
05 Ekim 2017, 19:32
mrh arkadaslar aranizda sigara icmeyi özleyeniniz varmi tabiki birakanlara soruyom gecenlerde sigara icmeyi özledim diyom kendi kendime sigarayi degil sigara icmeyi yanin nasil cekip nasil üfürdügümü falan filan tabiki bu bir anlik olan sey biran gelip gitti sizede oluyormu?

ilk 6 ay oluyordu bende

ama simdi inan yanimda icildiginde birisinin üzeri sigara koktugunda kusasim geliyor
tiksiniyorum

iyiki birakmisim

hic aramiyorum

araba ile Türkiyeye gittim geldim
aklimdan gecermi diye süpheleniyordum
hic ama hic aklimdan gecmedi yollarda canim cekmedi

zirdeli79
06 Ekim 2017, 01:33
Selam bende 17 ay Oldu sükür canim hic istemiyor
icenler bir an önce biraksinlar tavsiye ederim

bigboss79
06 Ekim 2017, 16:40
Arkadaslar, benimde sigara ile degisik bir anim var.
baya icerdim sigera yaklasik 10-13 yil ictim.esimle tanistim oda iciyordu birlikte gözüne gözüne vuruyorduk.
sora bi kac yil sora esim hamile oldu bunu duydumuzda birlikte biraktik.esimle birlikte bende son sigarayi söndürdüm
ve bidaha yakadim.
arada bi tabi kafa cektimizde yakiyoruz birtane ama orda kaliyor tabi.
yani kimle anlasam helal olsun süper herkes yapamaz gibi mesajlar aliyorum.

Selamlar

Osmanbey34
13 Ekim 2017, 08:44
sigarayi birakanlari tebrikler. bu devirde zaten " uncool" sigara icmek :) reklam filan da yapmiyorlar gelecek nesil icin yani cocuk larimiz icin iyi bir sey. benim zamaninda sigara icenler hava atiyordu ( cool ) oluyorlardi ama o eski zaman .....

ben hayatimdi belki 6 ay yada 1 sene sigara kullandim .... kulanmak istesemde bana yakismiyor........

akhisar
25 Ekim 2017, 18:27
selam

ben 13 sene sigara ictim günde 1 paket iciyordum suan 5 sene oldu brakali ne yaptim diye sorarsaniz hicbirsey de yapmadim brakioyrum dedim sigarayi elimdeki paketi cöpe atmamla sigarayi brakmam da bir oldu umarim sigarayi brakmak isteyenlerde benim gibi brakabilirok78rcp

Bartini 74
25 Ekim 2017, 20:08
Selam. Ben 15 sene boyunca günde iki Paket ictim. 2009 da biraktim. Hicbir yardim almadim.Bu is ancak istemekle ve kararli olmakla basariliyor. Bende son 3 paketi kamine atip yaktim. O günden beri de hic aramadim. Bugün düsünüyorumda okadar sene sigaraya verdigim parayla neler yapilirdi. Sadece para degil tabiiki en önemlisi saglik. Sabahlari öksürükle kalkmak yok.pis sigara kokusu yok.

44Malatya
25 Ekim 2017, 20:13
Sigarayı bırakalı 1 yıl olması için 3 hafta kaldı,

artık aramıyorum ������

kadehte
26 Ekim 2017, 13:46
Darisi bizim ( icenlerin ) basina @44Malatya Ustam..

44Malatya
26 Ekim 2017, 14:09
Aslında herşey kafada bitiyor, ilk zamanlar zorluk çekiyorsun, bir tanede ne olacak diyorsun, gizli içersem kimse anlamaz, vs...

Eğer bunların hepsini atlatırsan, arama isteği olmazsa o zaman kurtuldum diyebilirsin. İlk zamanlar içen arkadaşlardan uzak duruyordum, dumanı, kokusu gelirse istek olur diye, o düşünceler bile yok.
Umarım başarırsın24edq50ok78rcp

Selam
26 Ekim 2017, 15:42
Sizin yorumlarinizi okuduktan sonra demin son sigarami söndürüp birakmaya niyetlendim. Allah yardimcim olsun insallah bu zor zamani atlatirim ve bende su lanetten kurtulurum.

44Malatya
26 Ekim 2017, 15:56
@Selam
Sen de başarırsın, senin ufak bir problemin var, "dünya düzmü yuvarlakmı" konusundan kalma cips sorunu, onu fazla kaçırmayasın :D
Şaka bir yana, inşallah problemsiz atlatırsın

dr.metin
30 Ekim 2017, 23:46
02,02,2017 biraktim ilk 3 hafta baya bocaladim bosluk hissettim ama su an rahatim arasira cekiyor canim ama 5 .10 saniye sonra unutuyorum
nasil biraktim hic niyetim yoktu.birgun fenalastim yanlizdim zor nefes aldim sigara kokusu igrencti sonra sigara yakmak istedim nasilsa bunu iceyim seni birakicam dedim birkac adim attim paketi yeni almistim firlattim attim ilk gun dayantim 2 gun vazgecmek uzereydim ama dedim dun icmedin bugunde dayan boyle devam etti. birakmaya niyetli olanlar niyetlenmesinler hemen biraksinlar.insallah sizde birakirsiniz inanin cok rahat oluyor yeni yeni anliyorum yemegin tadi bile degisik
haydi sende buirak hic düsünme

Yigido
31 Ekim 2017, 00:53
Konuyu bastan asagi eksiksiz okudum ve en son sabah yakmistim. Allahin izni ile ve sayenizde insallah bende üstesinden gelecegim.

kamanli
31 Ekim 2017, 23:05
bende birakali 3 hafta oldu

Cankan14
03 Aralık 2017, 17:26
sigara birakmak isteyen arkadaslar bu videoyu seyretsin faydasin görürsünüz insallah. iceriginde sanildigi gibi igrenc görüntü ve resim yoktur.

Bende 6 aydir icmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=58lIJAhKG-Q

azrail23
19 Aralık 2017, 14:54
25 ay oldu birakali. Denemekten vazgecmeyin, denemeyen hic birakamaz. birakmak isteyen arkadaslar cokca sigaranin yol actigi sari parmaklarini koklasinlar. Allah kolaylik versin.

ekpl
25 Aralık 2017, 15:20
Bende tam bir aydir icmiyorum, insallah da birdaha baslamam. Eskisi gibi tekrar yemeklerden daha cok tad alabiliyorum, geceleri daha iyi uyuyorum, igrenc öksürükler kesildi, agiz kokusu yok. Yeniden dogmus gibiyim. Bu arada sigarayi birakmak isteyen arkadaslar icin bir tavsiyem. AppStore' da Rauchfrei diye bir App var onu indirin, ortalama ictiginiz sigara miktarini verin ve zamanla görün, sayet sigara icseydiniz nekadar sigara icicektiniz, harcicaginiz para, saglik hakkinda bilgiler.. Beni baya motive etti bu app. Nezaan canim sigara istediginde agzima bi sakiz attim ve app'e girdim ve beni baya motive etti ve halen daha ediyor. :)

Metinb
25 Aralık 2017, 15:57
Merhaba,
Ben 41 yaşındayım. 14 yaşımdan beri, 27 yıldır bilfiil sigara kullanıyorum. Son 10 yıldır sigarayı bırakmak için birçok yöntem denedim. Sakız, nikotin bandı, biorezonans, allen car, champix ilaç, zyban ilaç ama bırakamadım. Sadece zyban içtiğim zaman bir ay bıraktım. Ama tekrar başladım. Sigarayı azatarak bırakmayı denedim. Hasılı ne yaptımsa bırakamadım. Sigarayı bırakmayı denediğim zamanlarda ilk günler birer defa çok büyük kriz geliyor ve kendimi sigara yakmaktan alıkoyamıyorum. Zyban ilaç kullandığım dönemde yine üç gün bu krizler geldi onları zor da olsa atlattım. Ama şimdi yapamıyorum. Bazen sigarayı içmeyi unuttuğumda, sigara içmeyi unuttuğumu hatırladığımda o kadar seviniyorumki neredeyse ağlamaklı oluyorum. Bu meret aklımdan çıkmıyor. Deselerki şuandan itibaren sigara birdaha aklına gelmeyecek bütün varımı yoğumu verirdim.
Birde sigara bıraktırma merkezlerinin uyuz olduğum bir şartı var. Diyorlarki, gerçekten sigarayı bırakmak istemeniz kafanızda bitirmeniz gerek. Ya zaten kafamda bitirsem size niye geleyim.
Formda yazan arkadaşları okudum, çok güzel şeyler yazmışlar, azim ve kararlılıklarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
Allah ‘a dua ediyorum inşaallah bende bırakırım.

Metinb
25 Aralık 2017, 16:12
Arkadaşlar yukarıda yazdığım yazıyı okuduğumda, burada sigarayı bırakmış ve deneyimlerini paylaşan veya bırakmak için tecrübelerden faydalanan arkadaşlara kötü örnek olabilir diye düşünüp üzüldüm. Benim gibi olanların sayısı azdır herhalde. Aman diyorum bırakmak için beklemeyin. Herkesten bana dua etmesini istirham ediyorum.

sadece
25 Aralık 2017, 19:27
Merhaba,
Ben 41 yaşındayım. 14 yaşımdan beri, 27 yıldır bilfiil sigara kullanıyorum. Son 10 yıldır sigarayı bırakmak için birçok yöntem denedim. Sakız, nikotin bandı, biorezonans, allen car, champix ilaç, zyban ilaç ama bırakamadım. Sadece zyban içtiğim zaman bir ay bıraktım. Ama tekrar başladım. Sigarayı azatarak bırakmayı denedim. Hasılı ne yaptımsa bırakamadım. Sigarayı bırakmayı denediğim zamanlarda ilk günler birer defa çok büyük kriz geliyor ve kendimi sigara yakmaktan alıkoyamıyorum. Zyban ilaç kullandığım dönemde yine üç gün bu krizler geldi onları zor da olsa atlattım. Ama şimdi yapamıyorum. Bazen sigarayı içmeyi unuttuğumda, sigara içmeyi unuttuğumu hatırladığımda o kadar seviniyorumki neredeyse ağlamaklı oluyorum. Bu meret aklımdan çıkmıyor. Deselerki şuandan itibaren sigara birdaha aklına gelmeyecek bütün varımı yoğumu verirdim.
Birde sigara bıraktırma merkezlerinin uyuz olduğum bir şartı var. Diyorlarki, gerçekten sigarayı bırakmak istemeniz kafanızda bitirmeniz gerek. Ya zaten kafamda bitirsem size niye geleyim.
Formda yazan arkadaşları okudum, çok güzel şeyler yazmışlar, azim ve kararlılıklarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
Allah ‘a dua ediyorum inşaallah bende bırakırım.

kardesim az kalmis sizde birakacaksiniz, eminim!
madem ki 10 senedir birakmak aklinizda, uzun suredir hazirlik icersindesiniz demektir, yakinda basaracaksiniz, vazgecmeyin sakin, birakmaniza motivasyon olacak en onemli insanlari goz onunde bulundurun, cocuklariniz, esiniz, anne/baba kardesleriniz gibi, onlar icin her bir sene daha uzun yasamaniz kardir.

ben sigaraya sizden de erkan basladim, yasim 48 ve yaptigim su:
uzun bir mental hazirlik suresinden sonra grip oldugum zamanlar (ki 40-41derece atesle sigara ictigim gunler de coktu) sigarayi daha az veya hic icmedigim gunler ile birakmaya basladim, aslinda mesele "sigarayi biraktim" demek degil, icmeseniz dahi "sigarayi birakmaya calisiyorum" diyerek inat etmekti benim icin mesele, her icmedigim gun bir gun daha ekliyordum, kisa hedefler koymustum, 2 gun kadar kisa surede sigara icmeyince vucutta nikotin kalmiyor, fiziksel muptelalik bitmis oluyordu, gerisi beynimin oynadigi oyunlara direnmekti, tek motivasyonum cocuklarimdi, onlari dusunerek direttim, icmedim.

aslinda sadece ilk 2 gun cok zor, sonra her icmediginiz gun eklendikce hafifliyor, icme durtusu azaliyor ama bu hemen ilk deneme ile olmayabiliyor, keza bende de oyle oldu, bir ve iki sene birakip tekrar basladigim oldu, su an ucuncu direnisimdeyin, Mart ayinda 2 sene olacak, hala "birakmaya calisiyorum" diyorum, biraktim demiyorum, son okudugum arastirmaya gore, sigara beyinden 7 sene icmedikten sonra siliniyormus, kismetse o zaman "biraktim" diyecegim.

haftada en sert tutunlerden 200gram (4 paket) tuketirdim, zamanla gunde 15 sigaraya kadar azalttim ve grip haricinde baska birsey kullanmadim, bazen birkac yudum suyun faydasini gordum.

Allah yardimciniz olsun, caymayin, birakacaksiniz, dua ile,
sadece

Metinb
25 Aralık 2017, 23:15
SADECE çok teşekkür ederim. İlgilenip vakit ayırıp, kıymetli düşünceleriniz için, inşaallah yılbaşını kendime milad yaparak bırakmaya çalışacağım. Güzel düşünce ve motive eden duygularınızı dile getirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.