PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimler ne is yapar, kimler ne okudu...

Boss91
12 Şubat 2016, 16:56
Selam Arkadaslar,
merak ettim bu Boardaki Arkadaslar ne is yapar veya ne okudular...
Ben baslayim...yasim 25 , Wirtschaftsinformatik okudum...okul daha yeni bitti ve simdi is ariyorum...hadi hayirlisi bakalim...:o:o:o:o:o

Vesselam:cool:

hunter786
12 Şubat 2016, 19:01
ben tirciyim container tasiyorum hamburg bremerhaven bremen wilhelmshaven aklina ne gelirse tasiyoruz igneden iblige kadar

cassano
12 Şubat 2016, 19:37
31 yasindayim, almanya da dogdum. Fakultät Informatik de Studiengang Netzwerktechnik ve informatik okudum. Ilk isim de Java Software Entwickler üzerine calistim.

Su an da SAP ABAP Anwendungsentwickler & Java Softwareentwickler olarak calisiyorum. Agirlik su na ABAP.

clon
12 Şubat 2016, 19:52
Bende meslek filan yok ,Ameleyim,
yaşşşşşşşş ise Aldi basini gidiyor durdurmak mümkün degil

38bekir66
12 Şubat 2016, 21:17
Meslek olarak verkäufer yaptim Yas 37 bende kamoyanla icecek dagitiyorum

Sürgün Sevdam
12 Şubat 2016, 22:57
Yas 45

Elektrotechnik okudum.Teamleiterlik yapiyorum.

Almanya ya 92 de geldim.

kara70
13 Şubat 2016, 00:02
Bende 44 yasindayim Stellvertrender Lagerleiter olarak calismaktayim SAP/R3 kullaniyorum.

Saygilar

*05300
13 Şubat 2016, 00:12
TR den 1995 te geldim, yas 45. Maschinenbau Techniker okudum

idiye
13 Şubat 2016, 12:55
Emekli 69 yasinda ,bu güne kadar evde bozulan tüm elektrikli aletlerin tamirini yapan buna camasir ve bulasik makinasi dahil hertürlüsünü kendik onaran bir teknik ressM DIPLOMASI OLAN ;Fakat mutlu akülerinde sadece bir defa resim cizip merkez atelyesinde imalati yapilan,simkoda elektrik montajda bir sene calisan 73 sonu almanyaya gelan dokumada calisan 25 senede fabrikadaki tüm dokuma makinalarini ve diken makinalarin tamirini kendi kendine ögrenen.Kabiliyetli biri olmama ragmen su an evde oturan bu yaptigim islerin tarih olmasindan dolayi T.v bagimlisi ve seker ile tansiyonla bogusan birisiyim.

Darda olana yardimi seven biri olarak ,buraya yazan evinde problemi olup isin icinden cikamayana elimden geldigi kadar yardimci olmaya hazir biriyim.

Bu arada yardim ettigim kisilere bugüne kadar hic bir ücret talep etmeyen.Yardim maksadiyla kim olursa olsun hala yardim eden bir bireyim.

TipiTip
13 Şubat 2016, 13:21
48 yasina giriyorum Emekliyim ,

emekli olduktan sonra bir kac sene paso yattim , eski sitede bol bol film sundum
ama gecen sene 10 ayda tekrar calismaya basladim
evde yatmak insani acmiyor , belirli bir zaman iyide sonrasi zevk vermiyor

tahsil olayina gelince , 10 sinifi bitirdim , meslek egitimi esnasinda 3 sene meslek okulunu okudum

matrix64
13 Şubat 2016, 17:17
TR de işletmecilik okudum, DE de cips fabrikasinda maschinenführer olarak çalışıyorum.

avcilar kirali
13 Şubat 2016, 17:33
44 Yasindayim(1980 yilinda almanyaya geldim)Realschule yi bitirdim,Industriemechaniker melegini yaptim,Fren Firmasisinda 21 yildir calisiyorun,görevim Lineleader .Almanlara calisacak yeri gösteriyorum(Hoslarina gitmiyor gerci,ama ne yapsin zavallilar:)))))))Arada sirada laf sokusturuyorum:"Ahmet komm,Ahmet geh devri bitti diye,simdi Ahmet Thomas komm Thomas geh yapiyor diyorum.Türke 2.0 devri geldi diyorum,ve gülüyorum..........

ZSworld
13 Şubat 2016, 18:13
http://www.fruchtportal.de/media/images/logo's%20en%20banners%20diverse%20maten%202014/iglo-deutschland%20logo%20gif%20220.gif

hunter786
13 Şubat 2016, 18:32
44 Yasindayim(1980 yilinda almanyaya geldim)Realschule yi bitirdim,Industriemechaniker melegini yaptim,Fren Firmasisinda 21 yildir calisiyorun,görevim Lineleader .Almanlara calisacak yeri gösteriyorum(Hoslarina gitmiyor gerci,ama ne yapsin zavallilar:)))))))Arada sirada laf sokusturuyorum:"Ahmet komm,Ahmet geh devri bitti diye,simdi Ahmet Thomas komm Thomas geh yapiyor diyorum.Türke 2.0 devri geldi diyorum,ve gülüyorum..........
bu iyimis güldüm buna bayagi

ZABAZINGO
13 Şubat 2016, 19:26
Ben de 57 yasindayim 1974 de almanyaya geldim ortakuldan sonra meslek ögrendim (Tornaci) birkac sene calistim fabrika hayati sikici geldi ayrildim insaata basladim hosumas gitti30 yildir insaatcilik yapiyorum kendi bilgisayarimi kendim yaparim
bilgisayarda mimar arkadaslara cizim yaparim.eski board dan gelmeyim buranin yeniten aktiv olmasina sevindim.bugün tesadüf acildigini ögrendim ve kayit oldum.herkese kolay gelsin.

Egal77
13 Şubat 2016, 19:27
Yaş 38
Mesleğim
Gas & Wasser installateur
Şu anki işim Deutsche Post
Posta dağıtımı (paket değil )yaklaşık 14 yıl dan beri bisiklet üstünde
Saygılarımla
Egal77

yasin7575
13 Şubat 2016, 20:14
Yas 40 Tornaciyim 14 sene oldu almanya ya geleli malesef fabrikada 10 seneden beri tornaci olarak calisiyorum kendi isimi kuramadim :(

Prens-66
13 Şubat 2016, 21:04
Yaşım, bana kalsın :D

2 Meslek okudum

1.Tornacı (Industriemechaniker/Systemtechnik)
2. Kommunikations-Elektroniker

arkadas
13 Şubat 2016, 22:03
Slm,
Türkiyede Ortaokulu bitirdim. Almanyaya 14 yasinda geldim. Elektrikci ve Elektrik mühendisiyim. Su anda devlet isiinde Land Niedersachsen icin Tünnel-Plan-Proje bölümünde calisiyorum.

Wasser1907
14 Şubat 2016, 13:59
slm
40 yasindayim
ortaokulu Türkiyede bitirdim,almanyaya geldikten sonra 9.sinifa gittim ve daha sonras Kfz-Mechaniker ausbildungumu basari ile tamamladiktan sonra 3ay issiz kaldim.18/06/1995de Pirellide ise basladim o gun bugündür memnun sekilde calismaktayim su an Deney bölümündeyim!

Yüksek pozisyonlara gelen arkadaslarida ayrica tebrik ederim,yaban ellerde hertürlü engele zorlugu asmak kolay olmasa gerek,ama Allah azmin kapisini aciyor güzel olanda bu olsa gerek

hOrOz
14 Şubat 2016, 14:13
yas 50 ye iki hafta kaldi

Türkiyede ortaokulu bitirdim
burada Berufsschule Ausbildung (Gas und Wasserinstallatuer) derken
Philips firmasina 5 aylik girdim
giris o giris tam 18 sene calistim
normal işçiden meistervertreter Linienführer Gruppenführer yükseldim
2004 senesinde firma kapanma karari aldi
bir süre işiz kaldim
sonra kücük bir Amerikan firmasinda yine işe başladim
yine merdiveni yavaş yavas tırmandım Schichtführer - Produktiontechniker derken
8 sene sonra bu firma da senenin başında Almanya da kapatıp Amerika ve Çin e taşınma kararı aldı.

yani yılbaşından beri işşizim

bazen çok yazıyorum gibime geliyor

atilla79
14 Şubat 2016, 14:17
dogma büyüme almanyaliyim...Abitur yapdikdan sonra Wirtschaftswissenschaften okudum ama acmadi beni sonra Groß-und Außenhandelskaufmann olarak meslek yapdim ve bu meslekde devam calisiyorum...yas oldu simdi 36 :(

sadece
14 Şubat 2016, 14:36
Emekli 69 yasinda ,bu güne kadar evde bozulan tüm elektrikli aletlerin tamirini yapan buna camasir ve bulasik makinasi dahil hertürlüsünü kendik onaran bir teknik ressM DIPLOMASI OLAN ;Fakat mutlu akülerinde sadece bir defa resim cizip merkez atelyesinde imalati yapilan,simkoda elektrik montajda bir sene calisan 73 sonu almanyaya gelan dokumada calisan 25 senede fabrikadaki tüm dokuma makinalarini ve diken makinalarin tamirini kendi kendine ögrenen.Kabiliyetli biri olmama ragmen su an evde oturan bu yaptigim islerin tarih olmasindan dolayi T.v bagimlisi ve seker ile tansiyonla bogusan birisiyim.

Darda olana yardimi seven biri olarak ,buraya yazan evinde problemi olup isin icinden cikamayana elimden geldigi kadar yardimci olmaya hazir biriyim.

Bu arada yardim ettigim kisilere bugüne kadar hic bir ücret talep etmeyen.Yardim maksadiyla kim olursa olsun hala yardim eden bir bireyim.

ustadim, sevgilyle kucakliyorum sizi, helal olsun bu zihniyete!

TATLIMELEK
14 Şubat 2016, 15:05
severek okudum, süpersiniz :)

Burclu
14 Şubat 2016, 18:54
38 Yaşındayım burda doğdum ve Büyüdüm, Industriemechaniker Mesleğini yaptım, 12 Senedir ayni işyerindeyim, Schichtführer/Einrichter olarak çalışıyorum, Almanlara birşey dediğimde hiiiç hoşlarına gitmiyor ama bu durum benim çok hoşuma gidiyor, Isi gösterilen deyil Isi gösterenler olduk artık.

TR*Kayserli*38
14 Şubat 2016, 19:02
Slm arkadaslar,

Yas 41, almanyada dogdum büyüdüm.
Hauptschule den sonra 3 1/2 yil Zerspanungsmechaniker üzerine meslek yaptim.
1/2 senen meslek üzerine calisktiktan sonra 2. Bildungsweg üzerinden 1'er yil Mittlere Reife ve Fachhochschule okuyorar Fachhochschulreife yi yaptim.
Ardindan 4 sene Fachhochschule de okuyarak Maschinenbau-Ingenieur, yani Dipl. Ing.(FH) oldum, ve VDI-Preis ödülünü aldim.
2000 den beri büyük bir Firmada Arge bölümünde görevliyim.
Allaha Sükür, cok memenunum.

Burdan genclerimiz sesleniyorum, aman okuyun Adam olun. Mümkünse Master ve Doktoranizi bile yapin!

Allah herkese okuma gücü, sabir ve dirayet nasip etsin.

S&S
Kayserli

KaanRamo
14 Şubat 2016, 21:54
Fliesenleger

corumlu_fatih
14 Şubat 2016, 23:05
Yaş 30. Mediznische Informatik okudum ( Bachelor) ve 6 senedir yazılım mühendisi (Software Entwickler/Engineer) olarak çalışıyorum (VoIP, Cloud)....

44Malatya
06 Mart 2016, 11:34
Yaş 44. 1975 in sonunda almanyaya getirildim, kreş, okul derken meslek hayatına başladım, önce torna tesfiye, sonra energieelektroniker, 2 yıl çalıştıktan sonra Elektrotechniker liği okudum, çok işyerleri değiştirdim, ya işyeri beni, yada ben onları bıraktım, şimdi 6 yıldan beri almanyanın büyük bankalarından birisinde teknikerim, projeler yapıyorum, firmalara iş gösteriyorum.

talo176
06 Mart 2016, 14:50
yas 40..
meslegimi C. Pollmann da (leichenwagenbau/cenaze arabasi) yaptim kaportaci olarak..
iflas edince mercedes´e bewerben yaptim..
simdi 19 senedir mercedes benz werk bremen de calisiyorum..

cello52
10 Mart 2016, 03:00
Yas 26
Kaufmann olarak real'de Elektro bölümunde calisioyrum insAllah Abteilungsleiter yapmayi dusunuyirum saygilar

Sdt
14 Mart 2016, 17:23
yas 34 :)
meslek: ögretmenlik

biraz gec olduk ama, gencligin getirdigi deliligi öyle ya da böyle atlatabildik sükür

sahan09
29 Haziran 2016, 13:31
ABAP ci arkadasim bir sorum olacakti ABAP ile ilgili!
OLE WORD hakkinda

tabi eger [email protected] email atabilirsen.

zirdeli79
29 Haziran 2016, 23:57
Yas 37, Teker lastik firmasinda calisiyorum 17 senedir,Meslek yok hobby cok zaman yetmiyor

bambumbam
30 Haziran 2016, 02:17
Yas 37, Teker lastik firmasinda calisiyorum 17 senedir,Meslek yok hobby cok zaman yetmiyor

Hangi Tekeri üretiyorsunuz

theBeyazAndBeyaz
01 Temmuz 2016, 01:44
erkek hemsire.. bu arada bos zamanlarimda cinli hasta tedavi..

aliharbiye
01 Temmuz 2016, 17:19
Elektronikçiyim. uydu satışı montajı ve bakımı ile ilgiliyim.

neco54
01 Temmuz 2016, 17:50
16 yasinda Almanyaya geldim Yasim 52.
5 sene AMIGO okul cantasi fabrikasinda calistim lager ve versand bölümünde.
30 seneden beri ZF,te Versand ve Wandler kisiminda Lagerabt. calisiyorum.
Sükürler olsun bir gün dahi issiz kalmadim.

S&S

avni64
01 Temmuz 2016, 18:37
-Yas 42,Almanya,ya 1996 sonlarinda geldim,Türkiyeden Endüstri meslek Elektrik mezunuyum,
-Tunnelbau firmasinda calisiyorum,Suan misir,da süvec kanali(Suezkanal)altindan delip gececek makinalarin
-kurumunu yapiyoruz,yaklasik 1,5 sene Araplara Elektrigi ögretecegiz.

dreamceng
01 Temmuz 2016, 18:50
mezarciyim,yani mezar aciyorum,ayrica olu sahibinin istegi uzerine oluden basda altin disi gibi degerli seyleri cikariyoruz,suresi bitmis mezari kapatip,yeniden aciyoruz,kemikleri sahiplerine veriyoruz

Safak
13 Temmuz 2016, 18:58
30 Senedir Almanyadayım... Bir Baltaya Sap olamadım..

Dost acı söyler... derlerdi doğru cıktı

Kafamı duvara vuruyorum ama giden günler geri gelmiyor

Mr.Robot
13 Temmuz 2016, 22:33
Bir baltaya sap olsaydin her gün senle biri odun kirardi, bosver hayatini yasa. :D :D
Eger dostunda gercek dostasa aci söyleyecegine tatli yardim etsin. Her aci konusan dost degildir.

azhit
13 Temmuz 2016, 23:32
meslek yok is yok yas 46 su an ki durum emeklilik

ha bu arada harz 4 yok allahtan emekli olana kadar calistim yardim almaya ihtiyac olmadan geciniyorum

zirdeli79
14 Temmuz 2016, 01:50
Hangi Tekeri üretiyorsunuz
reklama girmesin
Pirelli

Gercekler
06 Ağustos 2016, 20:38
Yas35. Bankkaufman ögrendim ve sonra Diplom-Sozialfachwirt okudum.

UltraAslan
26 Eylül 2016, 23:02
Almanya doğumluyum, Yaş 38

1994 Hauptschule (Quali)
1994-1998 Elektroinstallateur Mesleğini bitirdim
Gördüm baktım İnşaat emekliliğe kadar çalışılması zor bir alan, dedim okula devam;
2001-2005 Staatlich geprüfter Elektrotechniker (Akşam okulu )
2005 Fachhochschulreife
2009-2011 technischer Betriebswirt (Akşam okulu)

Okumanın yaşı olmadığının kanaatindeyim. Okuldan uzaklaşalı 5 sene olmasından sanırım, tekrar akşam okuluna gitmeyi düşünmekteyim.
Araştırdım Haftada 3 Gün ve 4,5 sene sürüyormuş.
Benim kız (13 yaşında) benimle şakalaşıyor, 'Baba sen böyle devam edersen, sonunda bir diplomayıda beraber alacağız galiba' diyor.:)

Ama bir gerçek var, Almanyada okumadan ve diplomasız belli bir konuma gelmek zor. Meslek bir altın bilezik.
Gençlerimiz inşallah gelecekte bizden daha iyi konumlarda ve işyerlerinde çalışacak.

Çalışan ve Tüm öğrenim yapan herkese Allah kolaylık ve zihin açıklığı versin.

durak78
29 Eylül 2016, 06:18
13 senedir almanyadayim Industriemechaniker meslegini ögrendim , bir otomobil firmasinda calisiyorum yas 38

hulleci
06 Aralık 2016, 17:40
1988 de geldim almanyaya kfz mechatroniker hala devam ediyorum

ibrahimcan
09 Aralık 2016, 22:14
Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünü bitirdim. Telekomünikasyon şirketinden emekli oldum. Yaşım 52 boş oturmak zannedildiği kadar iyi değilmiş. Hanımın dırdırı da cabası :) eğer bulursam yeniden çalışmayı düşünüyorum.

denizlili88
10 Aralık 2016, 00:17
Textil Mühendisi (Meslek Yüksek Okulu yani FH)
Orta büyüklükde bir Textil (dokusuz kumas yani Vliesstoffe) sirketinde Satis Müdürüyüm (Sales Manager)

Maas lari da yazalim mi? Herkes ortalama görsün ki o na göre pazarlik yapsin, yoksa duyduguma göre cok düsük maas ile baslatmak istiyorlarmis üniversiteden yeni mezun olanlari.

denisali
10 Aralık 2016, 03:00
Yaş 37

3 Yıl Bergmechaniker Meslek ögrendim 1 yıl çalıştım ,
Sonra çıktım Havalanina Bavul bölümüne girdim.
15 Yıl çalıştıktan sonra Havalani Güvenliğine geçtim . Hayat devam ediyor :-) Selamlar

Oztansel
10 Aralık 2016, 09:14
Selam arkadaşlar ben tansel. Ankarada yaşıyorum kısa metinler yazıyorum.

cakildak
10 Aralık 2016, 23:24
Turkiye de bir universite (SIVAS) de ortopedi sekreteri idim.1987 de aile birlesimi Almanya ya geldim.1997 yilina kadar Almanyada bir insaat firmasinda usta olarak calistim.Ustalik baba meslegi.Bu süreye kadar hic ama hicbir makbuz ne gördüm nede ödedim.Nasil yasadim sorusuna cevap Firmanin evinde kaldim ne elekrik ne su ne kanal nede cöp parasi verdim.
Firma dagildi hepsi emekli oldu.Ve buranin zorlugu ile tanistim.Megerse burasi kolay olmayan bir yurt oldugunu gördüm.1997 den beri bir Metal Firmasindayim
NOT:Daha önce de burada calistim insaattan cikip aksamlari burada calistim.Iki ise yaklasik üc yil dayanabildim.Insaat 7.00_16.20 Metal 17.00_21.45

Efe1977
25 Aralık 2016, 17:31
Türkiyede ilkokula gittim 3 sene.sonra almanyaya geldim normal okul hauptschule ondan sonra industriemechaniker meslegini yaptim 3.5sene .simdide calisiyom 1997 den beri isimden cok memnunum.

Ejderabi
26 Aralık 2016, 12:57
- Yas 35
- 100% özürlülük belgesi her harf var ve engelliligime ragmen

Abitur yapip Üniversitede Isletme okudum -Diplom Kaufmann

10 senedir Controlling bölümünde calisiyorum,

" okumanın yaşı sınırı ve engeli yoktur"

selamlar

1093
26 Aralık 2016, 14:54
yas 48.düsseldorf ta oturuyorum.taxiciligi biraktim,kendi isimi kurdum.limousinen service yapiyorum.islerim cok sükür iyi.selamlar

gentlement
27 Aralık 2016, 16:56
29.11.1995 tarihinde babamin annemi Almanya´ya getirmesi ile birlikte (hic istememe ragmen) Almanya´ya geldim.

1999 yilinda Berufsfachschule´den "Elektroinstallateur" olarak dogru dürüst Almanca bilmememe ragmen 3. en basarili ögrenci olarak bitirdim.

Karnemde,

Metalltechnik 6-Ungenügend,
Almanca 2-Gut
Sport 2-Gut

haricinde bütün dersler Sehr Gut´dur :cool:

Az bir zaman abimin cep telefonu dükkanlarinda calistiktan sonra ticarete atildim ve ilk Amazon Shop ve eBay Shop´umu actim...

O gün bugündür Amazon Shop ve eBay Shop´da devam ediyorum... Dile kolay, 16 yil olmus...

Cetomm
28 Aralık 2016, 19:02
Hayirlisi Olsun Basarilar dilerim

ALLAH Yolunu ve Bahtini acik etsin kardesim,,

Cetomm
28 Aralık 2016, 19:03
ALLAH Belasiz Kazasiz hayirli isler Nasip etsin insäALLAH ,,,

Cetomm
28 Aralık 2016, 19:08
Yani Ilk gelenleri vede Almancasi olmayanlari az ezmemisler Helal kardesim,.

Torck
08 Ocak 2017, 18:21
Textil Mühendisi (Meslek Yüksek Okulu yani FH)
Orta büyüklükde bir Textil (dokusuz kumas yani Vliesstoffe) sirketinde Satis Müdürüyüm (Sales Manager)

Maas lari da yazalim mi? Herkes ortalama görsün ki o na göre pazarlik yapsin, yoksa duyduguma göre cok düsük maas ile baslatmak istiyorlarmis üniversiteden yeni mezun olanlari.

Senin icin sakıncası yok ise yaz kardeş. Arkadaşlar teraziye alabilirler böylelikle.

misterno
12 Mart 2017, 18:59
erkek hemsire.. bu arada bos zamanlarimda cinli hasta tedavi..
Almanyada cinli hasta ne arar anlamadim

OrLoW
15 Nisan 2017, 20:10
10 Sene oldu Almanyaya geleli Yaşım 40 ( Bir baltaya sap olamadık ) Meslek yok

Bende bir umschulung düşünüyorum bakalım...

sehzade10
16 Nisan 2017, 23:27
Yaşım 24, geçen semester Elektrotechnik (Bechelor of İngenieur) mu aldım. Şuan Master okuyorum yine aynı bölüm

Vedat06
17 Nisan 2017, 13:21
Yaşım 24, geçen semester Elektrotechnik (Bechelor of İngenieur) mu aldım. Şuan Master okuyorum yine aynı bölüm

Bachelor of Engineering! :-)

Torck
23 Nisan 2017, 14:44

"Bachelor of Engineering" okuduğuna eminmisin? Ne hale gelmişiz ki, uzmanı olduğumuz mesleğimizi bile yazamıyoruz! :-(

enes1987
04 Mayıs 2017, 21:54
Kisa ve öz:
Yas 30
Gymnasium Ögretmenligi
Cografya Kimya

Selcuk8
08 Mayıs 2017, 15:40
Herkese Merhaba
Yaş 25
11 yıldır almanya'dayim
Hauptschulabschluss aldıktan sonra Kaufmann im Einzelhandel mesleğini yaptım hiç yapmak istemesemde ne yazıkki ama Abschussumu aldım :)
Ardından 3-5 sene farklı farklı firmalarda çalıştım ne fest oldum nede memnun kaldım. Bir ara issizdim Arbeitsamt tan Industriemechaniker için umschlung istedim bana senin mesleğin var sana umschlung vermeyiz dediler. Ne yaptıysam ikna edemedim. Kafamızin kara olmasındandir herhalde. Size kimlere Umschulung verildiğini anlatsam inanmazsınız ama ne yazıkki biz türklere kapılar zor açılıyor.
Şuan için bir karar veremiyorum bir yandan istediğim mesleği yapmak istiyorum bir yandan yaş ilerliyor.
Anlayacağınız gibi tam bir kararsızlık içindeyim.

astropilot
21 Mayıs 2017, 21:01
- 87 doğumluyum
- Bachelor 'Elektro-und Informationstechnik' okudum
- Master 'Software-Engineering und Informationstechnik' ekledim
- Mühendis olarak Entiwcklung bölümünde calisiyorum
- su anda Firma icinde Projektmanager olarak calismak icin Schulung vs. görüyorum

gamberoglu2000
22 Mayıs 2017, 19:57
Herkese Merhaba
Yaş 25
11 yıldır almanya'dayim (geldiğim güne lanet olsun)
Hauptschulabschluss aldıktan sonra Kaufmann im Einzelhandel mesleğini yaptım hiç yapmak istemesemde ne yazıkki ama Abschussumu aldım :)
Ardından 3-5 sene farklı farklı firmalarda çalıştım ne fest oldum nede memnun kaldım. Bir ara issizdim Arbeitsamt tan Industriemechaniker için umschlung istedim bana senin mesleğin var sana umschlung vermeyiz dediler. Ne yaptıysam ikna edemedim. Kafamızin kara olmasındandir herhalde. Size kimlere Umschulung verildiğini anlatsam inanmazsınız ama ne yazıkki biz türkler kapılar zor açılıyor. Herneyse şimdiye dönelim son 3 aydır bir firmada Aluschweisser olarak çalışıyorum. Yaptığım işi hiç sevmiyorum. Zaten kiralık işçiyim.

Şuan için bir karar veremiyorum bir yandan istediğim mesleği yapmak istiyorum bir yandan yaş ilerliyor.
Anlayacağınız gibi tam bir kararsızlık içindeyim.
yazdigin misranin alt ve ustunde yazan arkadaslar almanmi?yada sarisinmi?geldigin gune namert ederekmi yasiyorsun almanyada?assagi yukari senlen yasitlarin biriyi gymi ogretmeni hemen altta yazan arkadas ingeniur olmus bunlar turk degillermi cok merak ettim?arkadaslar birakin artik kendinizi assagilamalari olmuyorsa ben boyle yaptim iyi olmadi deyin yada olur tarafina bakin neden hemen suclamaya kalkiyorsunuz hemen duygu somurusu moduna geciyorsunuz?

Mustafa 1954
23 Mayıs 2017, 11:40

Berlinde Hangi Dokuma Firmalarında çalıştın Usta bende Almanyada Tekstil okudum 1976-1980 yılları arası ve İntertex Firması beni Bayernden Berline getirdi sene 1986 da,
Kısa bir süre Lindau Dornier Firmasında Makina Montaj işinde Eğitim gördüm ,aynı senin yaptıklarının aynısını ben yapıyorum şimdi..

Boss91
16 Ağustos 2017, 00:07
Evet arkadaslar devam edelim...
Konuyu ben acmistim gecen sene.
Suan ben yazilim mühendisi olarak calismakdayim ( Software-Entwickler).
Acaba aramizda Hobby Programmierer varmi ki ? Belki Startup yapariz smilie_happy_051:cool:

hOrOz
16 Ağustos 2017, 00:42
Evet arkadaslar devam edelim...
Konuyu ben acmistim gecen sene.
Suan ben yazilim mühendisi olarak calismakdayim ( Software-Entwickler).
Acaba aramizda Hobby Programmierer varmi ki ? Belki Startup yapariz smilie_happy_051:cool:
Benim bir bacanak var . kendisi hobby olarak Xbox lara filan proğram yazardı.. senin anlayacağın hobby proğramlayıcıydı ..KODI proğramının önceki versiyonu olan XBMC proğramlayorlardı ... hatta boarda bir ara boarda MOD yapmıştı..kendisi elektro-technik okuyordu ..bu arada evlendi .. neyse bu hobbysini ilerletti ...sonra Router yapan bir büyük firmada Programmierer olarak başladı .. işi iyi anlıyordu .. şimdi Entwicklungchef oldu ..

Bu arada bende meslek değiştirdim ..
Geçen sene çalıştığımız firma Çin ve Amerikan ya gitme kararı aldı..

Bizde işsiz tabi.. Arbeitsamt taki Berufsberater
yaşınız 50 iş bulmamız zor olacak size Umschulung yapalım diye önerdi .. Sekurity çok aranıyor.. Umschulung 6 ay sürüyor.. silah kullanma falan hepsi içinde.. 12.aydan beri Security yapıyorum 1700- 1900 elime net geçiyor.
Ben memnunum işten ...yorulma yok fazla vücutla ağır iş yok

murri01
24 Ağustos 2017, 14:10
31 yasindayim, almanya da dogdum. Fakultät Informatik de Studiengang Netzwerktechnik ve informatik okudum. Ilk isim de Java Software Entwickler üzerine calistim.

Su an da SAP ABAP Anwendungsentwickler & Java Softwareentwickler olarak calisiyorum. Agirlik su na ABAP.

Okulu bitirdiginde hemen is bulabildinmi yada leih firma üzerindenmi oldu

oguzhan38
30 Ağustos 2017, 15:03
Yasim 27 iki cocuk babasiyim 3. Ise yolda baya erken davranmisim degilmi?😁 esim polan hamd olsun müslüman oldu cokuklarimin isimleri esma 6 abdurrahman 1.
2 meslek yaptim 1. Edv(it) techniker 2. Dipl krankenpfleger suanda kolpinghaus 10.viyanada calisiyorum. Viyanaya 1998de babam aldi geldi buraya 8 yasimda 3.siniftan devam ettim.

cassano
31 Ağustos 2017, 12:30
Okulu bitirdiginde hemen is bulabildinmi yada leih firma üzerindenmi oldu

3 ay sürdü bulmam. Direk kendim sag sola basvurdum. Xing i de tavsiye edebilirim. Oraya da bakabilirsin.

BiBakipCikicam
02 Temmuz 2018, 12:49
Ben Wirtschaftsinformatik studieren yaptim. Iki seneden beri c# entwickler olarak ise baslamistim. Elime yeni Arbeitsvertrag geldi. Firma Almanyanin en büyük Firmalarindan biri suan. Eski firmaya bakarsam bu Firma daha iyi. 35 Gün Urlaub var, 13.Monatsgehalt. + Urlaubsgeld. Cok Sozialleistunglar. Eski firmada bana 30 Urlaub verdiler. Ne Urlaubsgeld veya Weihnachtsgeld verdilar bana. Suanda ben yalniz yasiyorum. Baya bir Steuerden giderim var. Yaklasik 1700 kesiliyor

Serkinho
02 Temmuz 2018, 18:32
Dogma + büyme: almanya
Yas: 38
Okul: Fachoberschulreife
Ausbildung: Speditionskaufmann
Weiterbildung 1: Verkehrsfachwirt
Weiterbildung 2: Betriebswirt (Logistik)
Suanki meslegim: Abteilungleiter Landverkehre, üc tane Niederlassung benden sorulur.

Ben her 3-5 yil is yerimi degisirim. Suanda bakiyorum.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Hakki27
06 Temmuz 2018, 15:56
2013 geldim almanyaya 2 yil firmada calisdim simdide kendi isimde calisiyorum Imbiss Returant. Allah herkezin gönlüne göre versin