PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cifte vatandaslik icin pasaport

devreklim_67
10 Şubat 2016, 15:40
merhaba arkadaslar, benim kizim 1997 dogumlu esimle beraber 97 yilinda alman vatandasligina gecmisti ,simdi 18 yasina girdi ve alman makamlarindan mektup geldi.simdi vatandaslik secmesi gerekiyormus, yani ya türk olacak ya alman,,,,

simdi benim sorum, bu kazanmis oldugumuz cifte vatandasilk hakkimizi devam ettiremeyiz mi?
konsolosluk bizim disimizda bir olay buna alman makamlari karar verecek dedi, alman dairesi kesinlikle böyle bir sey yok sadece alman olacak dediler, simdi biz bekliyoruz, tc, makamlarindan mektup gelecek

sudeys
10 Şubat 2016, 20:37
devreklim67 kardeş benim kızım da 99 doğumlu ve ben Alman Makamlarına bildirdim ben benim kızım için Çifte vatandaşlık yani Tekrar Tc kimliği için başvuracam ve almak istiyorum diye hiç sorun değil dediler. Zaten Yeni Kanun var kardeş Almanyada Orada yani almanyada Doğup ve Büyüyen Çifte Vatandaşlık Hakkına Sahip, hatta Sen 2000 senesinden Önce Alman Vatandaşı olmuşsun yanı Kızın ve Karın Benim Bildiğim Kadarıyla 2000 Senesinden önce ki Alınan Alman Vatandaşlığını hiç sorun yapmamaları lazım, Çünki 2000 Senesinden sonra Alman Vatandaşlığına başvuran Şahıslar Çift te Vatandaşlığını Alma Hakkına Sahip Değil Velevki sen Alman makamlarında başka İmza Atmadıysan tabikin.

https://www.tagesschau.de/inland/doppelpass-109.html

http://www.zeit.de/politik/deutschland/2014-07/doppelpass-doppelte-staatsbuergerschaft-bundestag-beschluss

bak google de bir ara oldu Kardeş bende Sorun Olmadı neden sende oldu Hayret
Hemşerim benim Aramızda fazla Kilometre yok sen deverk ben Çaycuma

Selametle
sudeys

uemit32
17 Kasım 2016, 21:54
Merhaba ,
Kendimden misal vererek yardimci olayim.Ben 1994 yilinda izinli olarak Alman Vatandasi oldum.1998 yilinda türk Vatandasi olan esimle evlendim.2001 yilinda ilk cocugumuz dünyaya geldi ve cocugumu Hastaneden verilen dogum Belgesiyle Belediyeye Kayit yaptirdim.Sahsimdan dolayi Alman Vatandasi oldu. Ve kayit esnasinda Alman Türk diye kayit ettirdim.Konsolosluk icin Dogum Belgesiyle Hastaneden bir Belge daha veriyorlar.Bununla beraber Alman nufusuna kayit belgelerle konsolosluga gidip esimden dolayida Türk Nufusuna kayit yaparak Türk Vatandasliginida aldim.Sonra dogan iki cocougum icinde ayni islemleri yaptim.Yani Esimim uyrugundan dolayi Türk Benden dolayi Alman vatandasidirlar. Bu eslerden birinin cocuklar dünyaya gelmeden önce Alman Vatandasi ise dogan cocuklar cifte Vatandaslik islemi görürler.

Sweet_FormuLa
19 Kasım 2016, 00:34
Merhaba uemit32,
Konsolosloga giderken hangi Evraklari ibraz ettiniz?
Orjinalnimi Fotokopisi gerekli oldu Posta yoluylada oldugu yaziyor internet sayfalarinda o bakimdan sordum Dogum Belgesinin Fotokopisini koyarssam zarfin icine kabul ederlermi?

Egal77
12 Ocak 2017, 20:12
Iyi Akşamlar ,
Benim Kızım ekim 1998 almanya doğumlu
2013 yılında alman Vatandaşlığına geçti .
Tr vatandaşlığından çıkmadı .
Eski opsiyona göre 18-21yaş karar vermesi lazımdı Vatandaşlık seçiminde.
Ben ve eşim TR vatandaşıym .
Benim sorum kızımın çifte vatandaş hakkı varmı ?
Yabancılar Dairesinden gelen mektupta tek Vatandaşlık seçmesi lazım diyor ,yeni yasaya göre.
Benim durumumda olanlar vardır herhalde,
Nasıl bir yol izlemeliyim ...
Saygılarımla
Egal77

hOrOz
12 Ocak 2017, 20:58
bu konu iyice dağıldi artık bende tam bilemiyorum
aşagıdaki resinden bakabilirsiniz

http://i.hizliresim.com/3j58z4.jpg