PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dövizle Askerlik İşlemleri Başvurularına İlişkin Duyuru

Sayfa : 1 [2]

hOrOz
22 Mayıs 2016, 15:17
Benim birader'ede essen konsoloslugu ödemen gerek demis. 1979 dogumlu askerligini yapti geldi. Yeni kanun cikinca sordu geri kalan miktari ödemen gerek yeni kanun sana gecerli demisler..

Lütfen yanlis bilgi vermeyelim

askerlik 1000€ ya düstü .. daha önce ödeme yapanlar ödemis sayilir

kalan taksitleri ödemesine gerek yok

yukaridaki yazi resmidir benim uydurdugum bir yazi degil

player6767
22 Mayıs 2016, 16:18
ben askerliyi yatirali yaklasik 2-3ay daha halen teskere gelmedi nereye danisa bilirim

hOrOz
22 Mayıs 2016, 16:21
ben askerliyi yatirali yaklasik 2-3ay daha halen teskere gelmedi nereye danisa bilirim

bagli oldugun askerlik subesi veya e-devlet te görülyosa bakabilirsin

zayimoglu37
22 Mayıs 2016, 17:07
Arkadaş teskereyi postayla göndermiyorlar artık .baglı olduğun askerlik şubesinden Alman lazım ,e devlet şifren varsa IrDA'nda görebiliyorsun askerlikten muaf olduğunu ,

ali14
22 Mayıs 2016, 22:03
merhaba arkadaslar

bagli bulundugunuz askerlik subesine telefon acin kimlik numarasini istiyorlar sonra islemin ne durumda oldugunu söylüyorlar

bende aynisini yaptim islemin bittigini söylediler ve sonra söyledim teskere yi bana gönderebilirmisiniz diye tamam gönderebiliriz dedi ve 3 hafta icinde teskere bana geldi

saygilar

doenuesch
23 Mayıs 2016, 09:51
Arkadaslar ben size bir seyler sormak istiyorum, ben su an konsolosluktan randeu aldim.Su siralamayi bana anlatirmisiniz,önce parayimi yatirmaliyim yoksa önce evraklari yapip sonra verip ondan sonra parayimi yatirmaliyim.Bana biri bunu anlatirmi acaba.

edem1978
28 Mayıs 2016, 14:50
bende78 doygumlyum ilk taksidi ödedim daha öncede yazmisdim bana tam tersi türkiyeden askerlik subesinden geri kalan paranin hepsini bu sene sonuna kadar ödemem gerketigi icin mektub geldi simdi arabayla türkuye gidecem teskere felan elimizde yok gümrükte iceri almasinlar

hOrOz
28 Mayıs 2016, 15:16
bende78 doygumlyum ilk taksidi ödedim daha öncede yazmisdim bana tam tersi türkiyeden askerlik subesinden geri kalan paranin hepsini bu sene sonuna kadar ödemem gerketigi icin mektub geldi simdi arabayla türkuye gidecem teskere felan elimizde yok gümrükte iceri almasinlar

1978 liler otomatik tezkere alıyor ..izine gittiyinde Askerlik şubesine uğra veya online E-Devlet üzernden bakabilirsin

edem1978
28 Mayıs 2016, 16:04
nasil üye olunuyor online E-Devlet askerligimide sorgulayabiliyormuyum

hOrOz
28 Mayıs 2016, 16:43
nasil üye olunuyor online E-Devlet askerligimide sorgulayabiliyormuyum

Konsolosluktan E Devlet girişi alman gerek

e devlette vergi borcundan, emeklilik işlemleri, sağlık sigortası, telefon hattına kadar devletle ilgili bir sürü işlem yapabilirsin

gök36
31 Mayıs 2016, 03:32
selam
benim sizlere sormak istedigim benim oglum su an meslek yapiyor
bunda 1 ay önce futbolda capraz baglarini kopardi ve ameliyat oldu.
simdi krankkasseye düsecek öyrenmek istedigim simdi bu calismadigi süreler is günü olarak sayiliyormu
su an askerlik icin 1095 is gününün kolmasina 120 gün kaldi. simdi krank olmasi ve ya krankkasseye düsmesi etkilermi acaba.
tesekkürler

guengoer52
31 Mayıs 2016, 13:29
Krankengeld aldıysa Krankenkasse o günler için Rentenkasse ye az miktarda olsa Beitrag öder ve bu Askerlik işlemleri için Rentenversicherung dan alacağınız Versicherungsverlauf ta primi ödenmiş günler olarak görünür, bu konuda önemli olan primi ödenmiş gün sayısının 3 yıl olmasıdır.

cahil
21 Haziran 2016, 01:07
Selamün aleyküm arkadaslar,

Allahin izniyle gelecek ay Dövizili askerlik icin Frankfurt Konsoloslugunda randevum var. Benim sadece bilmek istedigim su...1000€ ödemeyi önceden yapabiliyormuyuz yoksa onlarin verdigi belge ile mi oluyor ancak. Bütün sayfalari okudumda bazi arkadaslar önceden ödedim diyo.Ama Konsoloslugun sayfasinda sadece Belge ile ödeme yapin diye yazmislar. Frankfurt ile tecrübesi olan arkadaslar aydinlatirsa sevinirim.

Saygilar

Vedat06
22 Haziran 2016, 14:31
DÖVİZLE ASKERLİK BAŞVURUSUNDA GETİRİLECEK BELGELER
İŞÇİ OLARAK ÇALIŞANLAR
• YENİ TARİHLİ BİR ÇALIŞMA BELGESİ (ARBEITSBESCHEINIGUNG VE LOHNABRECHNUNG)
• (İŞSİZSENİZ SOSYAL YARDIM YA DA İŞSİZLİK PARASI ALIYORSANIZ BUNUNLA İLGİLİ BELGE)
• DEUTSCHE RENTENVERSICHERUNG KURUMUNDAN ALACAKLARI, PRİMLERİ ÖDENMİŞ TOPLAM İŞGÜNÜ SAYISINI GÖSTEREN HİZMET DÖKÜM BELGESİNİ (RENTENVERSICHERUNGSVERLAUF) BERABERLERİNDE GETİRECEKLERDİR.
İŞVEREN OLARAK ÇALIŞANLAR
• İŞYERİ RUHSATI (GEWERBE ANMELDUNG)
• MUHASEBECİSİNDEN (STEUERBERATER) VE VERGİ DAİRESİNDEN (FİNANZAMT) BU İŞYERİNİN NE ZAMANDAN BERİ FAALİYETTE OLDUĞUNU GÖSTEREN BELGE GETİRECEKLERDİR
• NÜFUS CÜZDANI, ALMAN OTURMA VE ÇALIŞMA İZNİ İLE BİRER ADET FOTOKOPİSİ
• 3 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF
• PASAPORT VE PASAPORTUN İŞLEM GÖRMÜŞ HER SAYFASININ BİRER ADET FOTOKOPİSİ (3 YILDAN YENİ PASAPORT SAHİPLERİ ESKİ PASAPORT VE FOTOKOPİLERİNİ DE GETİRMELİDİRLER) FOTOKOPİLERİN OKUNAKLI OLMASINA DİKKAT EDELİM. (ESKİ VE YENİ PASAPORT)
YUKARIDA İSTENİLEN BELGELERLE ŞAHSEN BAŞVURANLARIN, DÖVİZLE ASKERLİKTEN YARARLANACAĞI TESPİT EDİLDİKTEN SONRA ADLARINA DÖVİZ ÖDEME BELGESİ DÜZENLENMEKTEDİR. DÜZENLENEN BU BELGE İLE BANKADAN ÖDEME YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

Arkadasim bu cikinti Frankfurt Baskonsolosluk resmi sitesinden aldim.. bilgine

cahil
23 Haziran 2016, 00:28
@Vedat06
Bilgilerin icin tesekkürler ama bu ödeme belgesini konsoloslugun sayfasindan da indirip doldurabiliyorsun. Bir arkadas baska konsoloslukda önceden ödemeyi yaptigini yazmisti burda. Iki kere kosturmak istemiyorum sadece. Aceba diyorum bu belgeyi doldurup ödemiyi önceden yapsammi. Sorun cikarirlar mi aceba. Bunlarin isi belli olmaz.

talo176
23 Haziran 2016, 15:12
Cahil arkadasim,

"önceden ödemesini kabul etmiyoruz" (calisma prensipleri varmis)..

Hannover de calisan memurun dedikleri!

guengoer52
24 Haziran 2016, 01:14
Cahil arkadasim,

"önceden ödemesini kabul etmiyoruz" (calisma prensipleri varmis)..

Hannover de calisan memurun dedikleri!

vizyon sahibi adamlar, bizde haddimizi bileceğiz artık :D

cassano
26 Haziran 2016, 09:55
Merhaba arkadaslar,

ben 24.06.2016 tarihinde Münihde ki konsolusdaki islemleri yaptim. Gitmeden önce parayi yatirdim. Yatirdigima dahil makbuzu aldim. Memur bana IBAN i sordu, hangi banka ya yatirdim diye. Gereklimis.

- Makbuz ve IBAN
- 2 Adet resim verdim, normal olmasi yeterli.
- Calisdigima dahil belge
- Önemli Versicherungsverlauf, sadece calisdigina dahil yazi yetmiyor yani Verlauf. 3 Yil gerekli en azindan.
- Pasaport dan ve kimlik den kopiler ve orjinallari
- Aufenthaltstitelbescheinigung
- 5 Euro islem parasi.

Not ben kendim isciyim.
Hepsi bu kadar di benim icin. Randevusuz gitmek cok kötü bence.

talo176
26 Haziran 2016, 10:10
zaten bazi konsoluklarda randevu sart.. randevusuz sira gelmez,direkmen eve yolluyorlar..
benden 3 resim istediler..
versicherungsverlauf..
son para/maas kagit veya calistigima dahil belge..
pasaport / aufenthaltstitel / nüfus..
konsolos islem parasi almadi..
25€ islem parasi zirat banka aldi..

cahil
28 Haziran 2016, 01:38
Horoz ustamizin sundugu belgedeki bilgilerle önceden yatirmayi kafaya koydum....Sonuc da dogru bilgileri verdikden sonra ne yapacaklar sanki. Paramizi mi öldürecekler??
@cassano
bilgilerin icin tesekkürler. Münih de oluyorsa Frankfurt da neden olmasin ya.
Hayirlisi diyelim...

kanaldayim
06 Temmuz 2016, 22:28
Evet arkadaşlar. Cuma günü konsolosluk dan Termin alıp gittim.askerlik için.
İki fotoraf, verscherungverlauf, İS VERENDEN Arbeitsbescheinigung yalnız is başladığınız tarih yazması lazım önemli. Bir burasi çok önemli mutlaka 1000 euro yatırıp makbuzu 2 kere fotokopi çekip gidin.
Ödemeniz ISBANK Sİ veya Ziraat Bankası dan yatırin.
Askerlik için dediğiniz zaman banka da biliyor lar.
Yalnız konsolosluk dan Termin almak da sorun yaşayan arkadaşlar.
Google Chrome yükleyin pc ve bu şekilde deneyin sorunsuz termin daha kolay alabiliyorsunuz.
Kolay gelsin .

cahil
06 Temmuz 2016, 23:35
Evet arkadaşlar. Cuma günü konsolosluk dan Termin alıp gittim.askerlik için.
İki fotoraf, verscherungverlauf, İS VERENDEN Arbeitsbescheinigung yalnız is başladığınız tarih yazması lazım önemli. Bir burasi çok önemli mutlaka 1000 euro yatırıp makbuzu 2 kere fotokopi çekip gidin.
Ödemeniz ISBANK Sİ veya Ziraat Bankası dan yatırin.
Askerlik için dediğiniz zaman banka da biliyor lar.
Yalnız konsolosluk dan Termin almak da sorun yaşayan arkadaşlar.
Google Chrome yükleyin pc ve bu şekilde deneyin sorunsuz termin daha kolay alabiliyorsunuz.
Kolay gelsin .

Selam arkadaşlar ve hayırlı bayramlar

Hangi konsoloslukda yaptırdın işlemlerini ?
Vallaha bende dayanamadım, ve yatırdım bugün kendi bankamdan. Ziraat Bankasına gönderdim.
Bakalım Salı günü benim randevum. Hayırlısı bakalım.

kanaldayim
06 Temmuz 2016, 23:54
Selam arkadaşlar ve hayırlı bayramlar

Hangi konsoloslukda yaptırdın işlemlerini ?
Vallaha bende dayanamadım, ve yatırdım bugün kendi bankamdan. Ziraat Bankasına gönderdim.
Bakalım Salı günü benim randevum. Hayırlısı bakalım.
Kardesim hayırlı bayramlar .
Dusseldorf konsolosluk.

kanaldayim
06 Temmuz 2016, 23:58
Selamün aleyküm arkadaslar sizlerden bir bilgi lazim.
benim komsum 2007 senesinde askerlik yapmis ödedi para 1280 euro civari.
4000 euro daha ödemesi lazim yasi 34 suan sormak istededigim yeni kanundan yaralanbiliyormu,
yoksa 4000 euro ödemesimi lazim?
simdiden tskler cevablariniz icin.
Allaha emanet olun
Arkadaş e şifresi varsa e-devlet sorgulayan bilir.
Bir de geri kalan ödemesini yapmasına gerek yok.
Türkiyede kayıtlı olduğu şehir de tezkeresi alabilir veya aldir bilir.
Hayırlı bayramlar

kanaldayim
07 Temmuz 2016, 00:00
E- devlet şifren varsa oradan bakabilir sin.
Veya kayıtlı olduğu şehir den türkiyede.
Kendisi de alabilir veya aldir bilirsiniz.
Slm

*KARANLIK*
31 Temmuz 2016, 17:22
Arkadaslar banka olarak almanyadan deutsche Bank hesabida var orayada parayi yatirabilirmiyiz yoksa illaki türk bankalarinimi Gondermeliyiz 1000 euroyu

hOrOz
31 Temmuz 2016, 17:38
Sadece ilk sayfadaki banka hesapları

Konsolosluktan ödeme belgesi veriyorlar

*KARANLIK*
31 Temmuz 2016, 21:50
Sadece ilk sayfadaki banka hesapları

Konsolosluktan ödeme belgesi veriyorlar

Cevabin icin tessekkürler önccelikle kardes kardes ben bu Ödeme isini konsolosuga Gitmeden önce yapip orada islemlerimi halletmek istiyordum iilla konsoloslukdan o Ödeme kagidini alipdami yapmam gerekiyor ödemeyi acaba önceden yapamammi
Birde ben Termin aldikdan sonra o sayfada iki türk bankasinin yaninda deutsche Bank hesabida vardi burayada yatirabilirsiniz para icin

hOrOz
31 Temmuz 2016, 22:14
valla kimileri önceden ödeyip gitmiş kimileri böyle tersini anlatıyor

kesin bir şey diyemeğeceğim

*KARANLIK*
21 Ağustos 2016, 09:40
Arkadaslar islemlerimi hallettim ben ödemeyi yaptim gittim 10 dakikada Adam islemlerimi halletti bilgi verenlere burdan ayrica tesekkür ederim parayi zirrat banka yatirdim

katze_11
22 Ağustos 2016, 17:07
Arkadaslar benim oglumda bugün askerlik islemlerini bitirdi.
Düsseldorf Baskonsoloslugu
istenenler.
para önceden yatirilacak ( kendi kontonuzdan online überweisung yapabilirsiniz sadece kontoauszug yeterli) diger Bankalardan yaparsaniz 25 Euro para ödersiniz.
2 Fotagraf, verscherungverlauf, İsverenden Arbeitsbescheinigung,ve hepsinden birer tane fotokopie,Dikkat etmeniz gereken 1095 is gününü Tamamlamaniz,Türkiyede izin yapmis oldugunuz günleri cikarin,cünki benim oglandan 25 gün cikartmislar
ve randevu almaniz gerekiyor.

cahil
25 Ağustos 2016, 23:35
Selamlar arkadaslar,

bende bi bilgi vereyim...
Benimde randevum Frankfurt Konsoloslugundan Haziran ayindaydi.Parayi önceden yatirdim gittim. Bütün kagitlara bakdikdan sonra bayan hangi bankadan yatiracagimi sordu, bende kendi bankamdan ziirat bankasina yatirdigimi söyledim. Bayan sasirarak bana bakdi "Hayir beyfendi yatiramazsiniz olmaz" dedi. Bazi Akrabalarim Münih de ve Karlsruhede de önce ödediklerini söyledim ama kabul etmedi. Allah´tan burda bir arkadasin Düsseldorf bilgisini yanima almisdim. Kücük bi yalan uydurduk...Berlindeki Danisma hattini aradigimi ve bana bunu mail olarak attiklarini söyledim. Kim gönderdi diye sordu, bende ismini almadim dedim.:D Ne yapacagini sasirdi, sonra arkadan baska memur ona Konolos danismanina sorsun dedi ve bayan 5 dakka kayboldu, bende ter akittim vallah.
Kagidi aldi benden arkasina dansima hatti tarafindan böyle yönlendirildigimi yazmami istedi ve imzalatti.
2 Resimi vermek istedigimde benden birden üc tane istedi, bende o anda biraz sucu onlara yükledim ve miletti yanlis bilgilendirdiklerin söyledim. "Internet sayfanizda ama iki tane yaziyo, sorun degil yeni cektiririm ama iste böyle yanlis bilgilendirmelerden dolayi oluyo bu olaylar." Biraz mahcup duruma düstü ve özur diledi. Neymis, maalesef internet sayfasini güncellememisler. Neyse, Resimleri yaptikdan sonra haletti. Iki hafta sonra e-devlet den baktigimda bi belge cikmisti onu yanima alip Allahin izniyle izine de gidip geldim.

Kusura bakmayin, biraz uzun oldu ama bazi arkadaslari insallah bilgilendirmis olmusumdur.

Haaa...bu arada benim enistede bir hafta benden sonra gitti ve benim tavsiyem üzeri parayi önceden yatirmadi. Eline ödeme belgesini vermisler ve ödedikden sonra yeni randevu aldirdilar yani ayni günde haletmediler. Neymis....burda böyle yapiyorlarmis ve yeni randevu alip ödeme belgesi ile gelmesi lazimmis... Aman Dikkatli olun....

Saygilar

Diesel1907
21 Ekim 2016, 13:13
Herkese öncelikle hayırlı cumalar diliyorum.
Nihayetinde bende askerlik işlemlerimi tamamlayıp, artık gönül rahatlığıyla Türkiye'ye giriş çıkış yapabilirim. Burda emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Münster konsolosluğu askerlik işlemlerinde randevusuz çalışıyor. Sabah 8.30'da sıra numaramı aldım. Önümde 23 kişi vardı ve yaklaşık 20 dk sonra sıram geldi. Ödemeyi önceden yapmadım, ödeme tebligatını alıp, çarşıdaki Postbank'a gittim. Yaya olarak gidiş-geliş yaptım ve işlemle birlikte 40-45 dakikamı aldı. 1000€ ödeme yaptım ve daha önce yazıldığı gibi 15€ ücret alındı.
Sıra almadan direk işlem yapan bayan memura gittim. Önümde maalesef işlem için yeni çağırılan bir aile vardı. Yarım saat onları bekledikten sonra, ödeme belgelerin birer fotokopisiyle askerlik işlemleri bitirdim. Kasa'ya 5€ ödeme yaptım, belgeri konsolos'a imzalattırıp saat 11'de işim bitti.
Aksine memurlar gayet sakin ve istekli çalışıyorlardı. Bunu da belirtmek istedim özellikle.

hOrOz
21 Ekim 2016, 14:02
ÖDEMELERİNİZİ KESİNLİKLE ÖNCEDEN YAPMAYIN

EĞER BAŞVURUNUZ KABUL EDİLMEZSE
(hangi sebebten olursa olsun )

GERİ ÖDEMELER PROBLEMLİ OLUYOR

O YÜZDEN ÖNCEDEN ÖDEME YAPMAYIN

EYOZGAT
21 Ekim 2016, 22:31
Bende aynen Frankfurttan dövizli askerligimi temin edecegim... ve 2 kere gitmek istemiyorum... 200km mesafeden gelecegim... online überweisungla daha kimler denedi??? Sorun cikartiyolarmi gercekten?

talo176
25 Ekim 2016, 09:36
slm,
bir bilgi paylasmak istedim arkadaslar..
cezali durumda olanlara (benim gibi) yakinda bir tebligat gelecek(mis)..
malesef tebligin konusu ise; para cezasi karari!!!

nasil hesaplaniyor bilmiyorum arkadaslar, lakin ben ibraz etmedigim icin ve 4ay 22 gün süreyle yoklama kacagi gözüküyorum diye benden 715 tl ceza parasi isteniyor..
lakin hemen ödeme yapinca 4 de 3ü tahsil edilecek..

asker subesine telefon actim ve memur ile konustum (o da tanidik cikti).. dedigine göre 40 bin e (TL) kadari ceza bile varmis!

hOrOz
28 Ekim 2016, 13:14
slm,
bir bilgi paylasmak istedim arkadaslar..
cezali durumda olanlara (benim gibi) yakinda bir tebligat gelecek(mis)..
malesef tebligin konusu ise; para cezasi karari!!!

nasil hesaplaniyor bilmiyorum arkadaslar, lakin ben ibraz etmedigim icin ve 4ay 22 gün süreyle yoklama kacagi gözüküyorum diye benden 715 tl ceza parasi isteniyor..
lakin hemen ödeme yapinca 4 de 3ü tahsil edilecek..

asker subesine telefon actim ve memur ile konustum (o da tanidik cikti).. dedigine göre 40 bin e (TL) kadari ceza bile varmis!

konuyu daha önce başlık olarak açmıştım

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?29522-Yoklama-Ka%E7a%F0%FD-Cezas%FD

ben de oğlan için 120TL ödedim .. Askerlik Şubesinden ödeyin problem çıkarmasınlar dediler

EYOZGAT
03 Kasım 2016, 06:50
Bende aynen Frankfurttan dövizli askerligimi temin edecegim... ve 2 kere gitmek istemiyorum... 200km mesafeden gelecegim... online überweisungla daha kimler denedi??? Sorun cikartiyolarmi gercekten?

Evet termine gittim ve maalesef tekrarmi gelmemi dilediler... Is yerinden izin almam zor mesafeyi buyuk rezil rusva oluyoruz dememe Rahmen Burda uygulama Boyle dedi beyfendi... Hannover de oysaki ayni gün isi halledebilIosin ve diger sehirlerdede okudum oluyomus... Belki dyarli biri okurda ya uygulamayi degisitriri yada Hessen eyaletinin kuzeyinde bi konsolosta daha acarda bu rezilligi ortadan kaldirir.

hekimoglu
03 Kasım 2016, 23:22
@eyozgat dostum sen daha bir kez gitmissin ben ücüncüye hazirlaniyorum, birincide gittik ödeme makbuzunu verdiler ikincide gittik hersey hazir oldugu halde isiniz olmaz dediler, basbakanliga sikayet dilekcesi yazdim özür dileyip gelin isinizi yapalim dediler, bizde isler böyle mehter marsi gibi 3 ileri iki geri yürüyor nekadar ilerleme kaydedilsede bazi zihniyetler degismedikce isgüzarlar kendilerine birtakim vazifeler bictikce bu islerin düzelmesi daha zaman alacaktir. Yinede umutluyum düzelecek insallah.

altingenc
13 Aralık 2016, 16:58
Arkadaslar Randevuyu Istedigimiz her Konsoloslukdan alabiliyormuyuz..Yoksa Sadece bagli oldugumuz Konsoloslukmu olmali..Tsk

brian_usta
13 Aralık 2016, 17:47
Arkadaslar Randevuyu Istedigimiz her Konsoloslukdan alabiliyormuyuz..Yoksa Sadece bagli oldugumuz Konsoloslukmu olmali..Tsk

sadece bagli oldugun konsoloslukta

hOrOz
13 Aralık 2016, 19:04
siz yine iysiniz ben 3 kere Türkiye ye gitmek zorunda kaldım

ilk teslim oldum sonra hava değişimine gönderdiler askerlik yapamaz dediler ..

ikinci gidişimde sonra askerliğe elverişlidir raporu verdiler ..gelmişken tamamlayayım dedim olmaz sonraki celpte ancak dediler

3. cü gidişimde 1 gün sonra eve gidebilirsin dediler ve askerlimk macerası bitti

ardaberke
22 Aralık 2016, 17:13
Dövizli askerlik islemlerimi 10 cu ayda halletim tezkerem halen gelmedi. Ne yapmam lazim

memo82a
22 Aralık 2016, 17:14
Gelmez kendin TR'ye gidip alman lazim gardas

talo176
22 Aralık 2016, 17:18
Aynen benim tezgere de gelmemisti.. benim amcam (soy adi ayni olmali, yoksa baska biriye vermiyorlar) benim icin asker subesinden aldi ve almanyaya getirdi..

memo82a
22 Aralık 2016, 17:47
Eskiden Eve geliyordu simdi ise yenilik olarak Eve gelmiyor kendin Türkiye'd ehangi Askeriye Subesine kayitliysan oradan alman gerekiyor

hOrOz
22 Aralık 2016, 17:52
E -Devletten indirebilirsiniz

ardaberke
22 Aralık 2016, 21:21
Ustalar cevaplariniz icin Teşekkürler

thaflowkilla
02 Ocak 2017, 18:52
E -Devletten indirebilirsiniz

Bu e devlettej indirdigimiz teskere belgesi yerine mi geciyor?

EnesD58
02 Ocak 2017, 20:17
Slm Arkadaslar ,
bu islem halen gecerli degilmi ? 1988 doglumluyum , calsiiyorum .

hOrOz
02 Ocak 2017, 20:26
Slm Arkadaslar ,
bu islem halen gecerli degilmi ? 1988 doglumluyum , calsiiyorum .

1988 doğumlular geçerli sadece 1978 doğumlular şansını yitiridi

simsek010101
13 Ocak 2017, 14:34
Herkese selam arkadaslar,askerlik islemlerini yaparken herhangi bir belgenin turkce tercumesini istiyorlar mi? yardimci olursaniz cok sevinirim

Memoli1976x
13 Ocak 2017, 16:07
Herkese selam arkadaslar,askerlik islemlerini yaparken herhangi bir belgenin turkce tercumesini istiyorlar mi? yardimci olursaniz cok sevinirim

Hayir, istemiyorlar

simsek010101
16 Ocak 2017, 20:07
Cevap icin tesekkur ederim, bir sorum daha olacakti asker kacaklari(yoklama kacaklari) da bu duzenlemeden yararlana biliyorlar mi?

hOrOz
16 Ocak 2017, 20:12
Cevap icin tesekkur ederim, bir sorum daha olacakti asker kacaklari(yoklama kacaklari) da bu duzenlemeden yararlana biliyorlar mi?

yoklama kaçağı derken ?? yaş kaç ??

simsek010101
16 Ocak 2017, 20:33
26, 5 yildir yurtdisindayim, askerilik ertelemesi falan hic yapmadim daha once o yuzden yoklama kacagi oluyor kardesim

hOrOz
16 Ocak 2017, 20:42
26, 5 yildir yurtdisindayim, askerilik ertelemesi falan hic yapmadim daha once o yuzden yoklama kacagi oluyor kardesim

hocam sen askerliği bir kenara bırakta yoklama kaçağından çok büyük ceza alırsın

yoklama kaçağı olanların ödeyeceği cezaları daha önce yazmıştım

istersen bir de sen bak ..bunu kesinlikle alıyorlar

bu zamana kadar pasaportunu nasıl uzatabildin ???

Süre

Kendiliğinden Gelenler
Yakalanarak Getirilenler

1 Yıla Kadar
118 TL
118 TL

1 yıldan sonra

0-4 ay
296
1187

4 ay - 1 yıl
593
2376

1 yıl- 2 yıl
890
3564

2 yıl - 3 yıl
2079
5943

3 yıl - 4 yıl
3268
8320

4 yıl - 5 yıl
4456
10696

5 yıl- 6 yıl
5645
13073

6 yıl - 7 yıl
6833
15450

7 yıl - 8 yıl
8022
17829

8 yıl - 9 yıl
9211
20206

9 yıl - 10 yıl
10399
22583

10 yıl - 11 yıl
11588
24960

11 yıl - 12 yıl
12776
27337

12 yıl - 13 yıl
13965
29715

13 yıl - 14 yıl
15154
32092

14 yıl - 15 yıl
16342
34469

15 yıl - 16 yıl
17531
36846

16 yıl - 17 yıl
18719
39223

17 yıl - 18 yıl
19908
41601

18 yıl - 19 yıl
21097
43978

19 yıl - 20 yıl
22285 46355

simsek010101
16 Ocak 2017, 21:30
evet cezalardan haberim var ,vala bu zamana kadar tirkiyeye tatile gitigimde giris cikislarda herhangi bir sorun cikmadi :)

hOrOz
16 Ocak 2017, 22:32
evet cezalardan haberim var ,vala bu zamana kadar tirkiyeye tatile gitigimde giris cikislarda herhangi bir sorun cikmadi :)

askerliği uzatmadan pasaportu uzatmıyorlar nasıl uzatabildin ?

bana biraz ilginç geldi

iyide bir gün ortaya çıkacak o zaman ne yapacaksın?

kaç doğumlusun ?

simsek010101
16 Ocak 2017, 22:38
valla horoz kardes aynen oyle banada ilginc geliyor,turkiyeye tatile gitigimde ara sira polis kontrolunde kimlik kontrolu bile yaptilar ama kimse askerlikten bahs etmedi,ceza falan varsa bana niye iletilmiyor mektupla falan tuhaf valla 91 dogumluyum

hOrOz
16 Ocak 2017, 23:04
valla horoz kardes aynen oyle banada ilginc geliyor,turkiyeye tatile gitigimde ara sira polis kontrolunde kimlik kontrolu bile yaptilar ama kimse askerlikten bahs etmedi,ceza falan varsa bana niye iletilmiyor mektupla falan tuhaf valla 91 dogumluyum

çok ilginç normalinde 19 yaşında ilk yoklama yapılıyor

20 yaşında nüfusa kayıtlı olduğun askerlik şubesi aramaya başlıyor

bence sen kendin bildirirsen daha iyi yoksa ileride başına iş açarsın

sınır kapılarında artık askerlik sorulmuyor o yüzden problem olmuyor

benim oğlan 95 doğumlu 6 ay geçtiği icin 120 TL ceza geldi

yoklama kaçağı cezası askerlik ile bağlantılı değil yani daha 26 yaşındasın

ileride yapacak olursan cezayı ödemek zorunda kalırsın

valla Türkiye de askerlik pek şaka yapmıyorlar ona göre

simsek010101
16 Ocak 2017, 23:05
hala soruma cevap alamadim yanliz, bu durumda dovizle askerlik ten yararlana bilirmiyim abi ? yararlananlar var mi?

hOrOz
16 Ocak 2017, 23:12
hala soruma cevap alamadim yanliz, bu durumda dovizle askerlik ten yararlana bilirmiyim abi ? yararlananlar var mi?

yazdım ya yoklama kaçağı olamak askerliğe engel değıl tabiki önce cezanı ödetirler ..

simsek010101
16 Ocak 2017, 23:25
anladim abi,sanirim burdakilerin coguda cezayi odedikten sonra dovizli askerlik islemini hal etmis,yardimin icin tesekkuer ederim

mavi marmaris
19 Ocak 2017, 14:59
Pekii iyi güzel hoşta,burada doğup büyüyen ve hala üniversiteye devam eden (öğrenci) birisinin işlemleri nasıl oluyor? bu hususta bilgisi olanlar da yardımcı olsunlar paylaşsın lütfen.Teşekkürler.

hOrOz
19 Ocak 2017, 15:08
Pekii iyi güzel hoşta,burada doğup büyüyen ve hala üniversiteye devam eden (öğrenci) birisinin işlemleri nasıl oluyor? bu hususta bilgisi olanlar da yardımcı olsunlar paylaşsın lütfen.Teşekkürler.

Bedelli Askerlik sadece işcilere zaten herkes 38 yaşına kadar uzatabiliyor

herhalde 38 yasına kadar okumayacak

okulu bitirip 3 sene çalışıp askerlik başvurusu yapabilir

mavi marmaris
19 Ocak 2017, 17:30
Bedelli Askerlik sadece işcilere zaten herkes 38 yaşına kadar uzatabiliyor

herhalde 38 yasına kadar okumayacak

okulu bitirip 3 sene çalışıp askerlik başvurusu yapabilir Pekii... kısa süreli veya geçici işlerde (part-time çalışma) çalışanların hakkı varmı?

hOrOz
19 Ocak 2017, 18:04
hocam mühim olan LVA sigorta hiizmet dökümü cetvelinde 1095 gün çalışmış olması gerek

çoğu teilzeit çalışanlar emeklilik primi ödemek istemedikleri için bu çalışma süreleride görülmemektedir

kanaldayim
26 Ocak 2017, 02:50
Slm .
Kardeşim.
Ben de 1975 doğum luyum.
Bundan iki sene önce yoklama kaçağı olarak izin de askerler tarafından kaldığım Otel de bana tebligat geldi.
Yani bir daki sefer e tekrar yoklama kaçağı olarak yakalanirsam ceza kesecek lerine dair . Diye bana on bildiri imzalattilar.
Tabii izin sonu olduğu için hiç bir işlem yapmadan almanya geri döndün.
Ve geçen sene 2016 askerlik işlemlerimi hal ettim .
Dusseldorf konsolosluk dan.
Bana ceza veya herhangi bir şey söylenmeden.
Ve e-devlet den de teskerem geldi.
Ben sorun yaşamadım.
İnşallah yardım ci olabildim ise ne mutlu bana.
Kolay gelsin.

guengoer52
02 Şubat 2017, 17:21
Bedelli askerlik islemlerini bitirenlere bagli bulunduklari askerlik subesinden gönderilen dövizle askerlik muafiyet belgesini benden baska zarfsiz acik bir mektup zimbalanmis sekilde postayla alan baska kimse varmi?
Resmi bir belgenin bu sekilde heryeri burusmus delik desik gönderilmesine cok sasirdim.

hOrOz
02 Şubat 2017, 17:31
Bedelli askerlik islemlerini bitirenlere bagli bulunduklari askerlik subesinden gönderilen dövizle askerlik muafiyet belgesini benden baska zarfsiz acik bir mektup zimbalanmis sekilde postayla alan baska kimse varmi?
Resmi bir belgenin bu sekilde heryeri burusmus delik desik gönderilmesine cok sasirdim.

askeri belgeler böyle benimde çok adi bir kağıda basılmış adi bir zarfın içinde tezkerem gelmişti

e devletten indirip kendinde basabilirsin

mavi marmaris
23 Şubat 2017, 11:35
Selamlar arkadaslar,

Haaa...bu arada benim enistede bir hafta benden sonra gitti ve benim tavsiyem üzeri parayi önceden yatirmadi. Eline ödeme belgesini vermisler ve ödedikden sonra yeni randevu aldirdilar yani ayni günde haletmediler. Neymis....burda böyle yapiyorlarmis ve yeni randevu alip ödeme belgesi ile gelmesi lazimmis... Aman Dikkatli olun....

Saygilar

Arkadaşlar dün askerlik terminimiz vardı,FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU nda (benim değil çocuklarımın) götürdükleri evraklara bakmışlar,ellerine ödeme belgesi vermişler,''tekrar RANDEVU ALIN gelin'' demişler.Randevu ne zamana biliyormusunuz haziran sonu (tam dört ay sonraya).benim anlamadığım bu ödemeyi aynı gün bankadan yapsak tekrar Konsolosluğa gelsek, ödediğimize dair makbuzu versek,aynı gün tüm işlemler bitirilse olmuyormu? Neden ikinci randevu..Yada önceden ödeyin gelin deseler olmazmı? ikinci randevuda ''bu belgelerin yenisini getirin zaman aşımına uğramış '' demeyecekleri ne malum.

Ercan20
01 Mart 2017, 17:46
Selam Arkadaslar .

Benim sizlere veya bilgisi olan arkadaslara bir sorum olacak konuyu söyle izah edeyim:

Benim Oglan Agustos 1999 Dogumlu ve sizlerde biliyorsunuzki Türkiyede yas hesaplamasi Avrupadan bir yas farkli oluyor bir yas daha büyük gösteriliyor ve zaman nasil geciyor dahada cabuk anliyor insan.
Kindergarten Okul falan filan derken bir baktim Askerlik cagi gelmis .
Sorum Söyle:
Agustos 1999 Dogumlu Oglumun Askerlik uzatmasini nezamana kadar yaptirmamiz veya söyle sorayim nezamandan itibaren yaptirabilirim 1999 Dogumlu cocugu olan arkadaslarim var ise bir bilgisi olan var ise bilgi verebilirlerse cok memnun olurum cünkü tedirginlik yasamak istemiyorum Agustos tada izine gidecegimiz icin fazla sorun olsun da istemiyorum.

Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaslar bu konuda bilgilendirebilirlerse minnettar olurum

Sonsuz Saygilarimla

okan1998
01 Mart 2017, 22:05
ercan 20 kardes benim oglanda 11 ayda 1998 dogumlu.
benim sorumda arkadaslara aynisi nezaman askerligi uzatmak mecburiyeti var?

hekimoglu
01 Mart 2017, 23:05
Askerlik cagi 19 yasini bitirip 20 yasindan gün alindigi andan itibaren baslar.

Askerlik çağı her erkeğin nüfus kütüğünde yazılı olan yaşına göredir ve 20 yaşına girdiği senenin Ocak ayının birinci gününde başlar. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın askerlik işlemlerinin yürütülmesinde yaşları hesaplanırken gün/ay/yıl olarak “doğum tarihi” değil “doğum yılı” esas alınır.

Ercan20
01 Mart 2017, 23:24
Hekimoglu Kardesim vermis oldugun bilgi icin cok tesekkür ederim.

Impostor
26 Mart 2017, 14:15
yarin 12:00 - 13:00 arasi randevum vardi essen'de, suan kontrol ettim 13:42 olarak görünüyor randevu. en son hatirladigim 12:00 den sonra iceri almiyorlardi ama bu tamamen randevu sistemine gecmeden önceydi sanirsam, konsolosluga son ziyaretim 2012 yiliydi galiba unutmusum :)

saat 13:00 gibi orda olsam bi aksilik olmaz umarim

fuk_18
06 Nisan 2017, 16:15
simdi bu dövizli askerlikde konsoloslukdan konsolosluga belgeler degisirmi ya baya bir fark ediyor hemide asagida münih ve köln konsolosluklarinin gerekli bilgileri verdigi sayfalari paylasiyorum cok net fark var köln daha basit münihe göre. Köln incelendikden sonra eger sartlar uygun ise para yatirma makbuzu gönderiyor munih parayi yatir gel diyor ne sacma bir sistem anlamis degilim. adami zorla alman vatandasi yapacaklar en sonunda

http://munih.bk.mfa.gov.tr/ShowAnnouncement.aspx?ID=249820

http://koln.bk.mfa.gov.tr/ShowAnnouncement.aspx?ID=249510

tworul
20 Nisan 2018, 14:23
Selam Arkadaslar,

ben 3 hafta önce Köln konsolosluguna gittim, ödemek icin bana kagit verdiler. Ödedikten sonra gine Randevu alip islemleri bitirdim. Konsoloslukta evraklarim kabul edildi,baska makamlardada kontrol edilcekmi,yoksa islem süresimi cok? Cünkü bugün e-devlete girdigimde sadece Uzatilmis akserligimi görebildim.