PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SORU-Bauknecht Bulasik Makinesi iyi temizlemiyor.

tr-22
31 Ocak 2016, 20:34
slm arkadaslar,bizim Bulasikmakinesi bir haftadir iyi temizlemiyor neden olabilir,kullandigimiz ilac finisch calgon ,makine suyu cok iyi aliyor yikamasi bittikten sonra bir bakiyoruz,tabaklar bardaklar oldugu gibi batik kaliyor birde islak kurutmuyor.

Basindan böyle bir olay gecen oldumu? sizlerin bir bilginiz varmi? yoksa kendime yeni bir Bulasikmakinesi alayimmi?

Saygilar

KaRaNBoL
31 Ocak 2016, 21:03
Makinenin icinde alt tarafta atiklarin biriktigi filtreyi temilediniz mi?
O filtrenin delikleri kireclenmis olabilir, kürdanla delikleri acip iyi bir temizleyip deneyebilirsiniz.

gamberoglu2000
31 Ocak 2016, 21:14
bulasikk makinasinin su puskurttugu delikler tikaniyor temizlik ilacini dene filtreyi temizle bos sekilde defalarca yikat belli yikamadan sonra gene normale doner ici pis senin anliyacan.

tr-22
31 Ocak 2016, 21:28
Makinenin icinde alt tarafta atiklarin biriktigi filtreyi temilediniz mi?
O filtrenin delikleri kireclenmis olabilir, kürdanla delikleri acip iyi bir temizleyip deneyebilirsiniz.

Orasi temiz arkadasim baktim zaten dolu olsa suyu atmaz tertemiz duruyor.

bulasikk makinasinin su puskurttugu delikler tikaniyor temizlik ilacini dene filtreyi temizle bos sekilde defalarca yikat belli yikamadan sonra gene normale doner ici pis senin anliyacan.

Su pürkürten pervaneleride kontrol ettim,hatta cikardim muslukta su doldurdum hepsi temiz.

Arkadaslar benim baska birsey dikkatimi cekti,makine yikarken herhalde suyu yeteri kadar isitmiyor kaynatmiyor gibi geldi bana,bundan dolayi olabilirmi?
Isiticiyi degistirmeye degermi?yoksa kendime yeni Bulasik makinesimi alayim.

ZANDER
31 Ocak 2016, 21:34
Calgonit finisch Quantum la bir bulaşık yıka aynisi benimde başımdaydi Quantum ile süper yıkıyor

Dolunay35
01 Şubat 2016, 00:29
Slm tr-22 kardesim,@Arkadaslar benim baska birsey dikkatimi cekti,makine yikarken herhalde suyu yeteri kadar isitmiyor kaynatmiyor gibi geldi bana,bundan dolayi olabilirmi?
Isiticiyi degistirmeye degermi?yoksa kendime yeni Bulasik makinesimi alayim. diye belirtmissin,Ayni sorun Babamlarin Bulasik makinesinde vardi,her yerini kontrol etmistim gözle görülür bir hata yoktu,dedigin gibi suyu yeterince isitmiyordu,isitma ayarini en yükseye aldigim halde su soguktu ve bulasiklari iyice berbat halde birakiyordu,Bulasik makinesinin ön tarafinda ki elektronik Steuergäret söktüm orada parcalardan birinin lehim yeri tamamen kalkmisti haliyle kontakt olmayinca da suyu isitmiyordu,bahsettiyim lehim herine güzelce dis fircasi ile temizledim tekrardan güzelce lehim yaptim,simdi en düsük derecede yani 40 derecede bile yikarken bittikten sonra kapagi actiginda sicak buhar insanin yüzüne vuruyor bir kac dakika beklemeden elini bulasiklara vuramazdin,yapabilirsen dediyim gibi yap sorun Steuergäret te parcalardan birinin lehim yerinden sorun kaynaklaniyor,iparcalari yi ce kontrol et,bana yakinmisin bilmiyorum,bana yakin oldugunu bilsem kendim bire bir ilgilenirdim,ben Augsburg cevresinde kaliyorum.Yeni fark ettim Köln de katiliyorsun,malesef bana cok uzaksin.

kolay gelsin.

tr-22
01 Şubat 2016, 01:44
Slm tr-22 kardesim,@Arkadaslar benim baska birsey dikkatimi cekti,makine yikarken herhalde suyu yeteri kadar isitmiyor kaynatmiyor gibi geldi bana,bundan dolayi olabilirmi?
Isiticiyi degistirmeye degermi?yoksa kendime yeni Bulasik makinesimi alayim. diye belirtmissin,Ayni sorun Babamlarin Bulasik makinesinde vardi,her yerini kontrol etmistim gözle görülür bir hata yoktu,dedigin gibi suyu yeterince isitmiyordu,isitma ayarini en yükseye aldigim halde su soguktu ve bulasiklari iyice berbat halde birakiyordu,Bulasik makinesinin ön tarafinda ki elektronik Steuergäret söktüm orada parcalardan birinin lehim yeri tamamen kalkmisti haliyle kontakt olmayinca da suyu isitmiyordu,bahsettiyim lehim herine güzelce dis fircasi ile temizledim tekrardan güzelce lehim yaptim,simdi en düsük derecede yani 40 derecede bile yikarken bittikten sonra kapagi actiginda sicak buhar insanin yüzüne vuruyor bir kac dakika beklemeden elini bulasiklara vuramazdin,yapabilirsen dediyim gibi yap sorun Steuergäret te parcalardan birinin lehim yerinden sorun kaynaklaniyor,iparcalari yi ce kontrol et,bana yakinmisin bilmiyorum,bana yakin oldugunu bilsem kendim bire bir ilgilenirdim,ben Augsburg cevresinde kaliyorum.Yeni fark ettim Köln de katiliyorsun,malesef bana cok uzaksin.

kolay gelsin.

Dostum önce tesekkür ederim,dedigini yapcam ön paneli acip bakarim,herhangi bir hata varsa belli olur,internette arastirdim isitici hakkinda pek bilgi yok ama son carem isiticiyi degistirmek olucak.
Biraz önce tekrar bos calistirdim,yeteri kadar sicak yapmiyor hafif bir sicaklik bugar cikti.

Dolunay35
01 Şubat 2016, 14:58
Isıtıcı ile alakalı değil,sorun ön panelde,steuergäret içinde her funkion için ayrı ayrı bauteile ler vardır,yani makineye su alma,pis suyu dışarı verme,suyu ısıtma ve benzeri ama hepsi bir birine enterge dir.boşu boşuna masraf edip ısıtıcıyı değiştirme,keş yakınımda olsaydın ben hallederdim,beyaz eşya olarak,bulaşık makinası,çamaşır makinası,buz dolabı vesayre çok makine tamir ettim,asıl işim pc ve smartphone tamiri.Senin bulaşık makinesinin birde Model no yazabilirsen daha iyi yardımcı olurum,ön paneli söktüğünde resmini iç taraftan çek buraya ekle,resimde bir inceleme yapayım.

Kolay gelsin

tr-22
02 Şubat 2016, 00:27
Dostum yardimin icin tesekkür ediyorum,makinem BAUCKNECHT GSI 6420 K IN, bugün zamanim olmadi insallh yarin bakarim gözüme takilan bir sey olursa dedigini yapamaya caliscam.

Dolunay35
03 Şubat 2016, 01:05
tr-22 kardes,ön paneli söktükten sonra Lupe ile ( Büyütec ) Lehim yerlerini ve üzerindeki parcalari iyice kontrol et,gerekirse ön panelin arka ve ön tarafinin resimlerini cek yakin mesafede cek buraya ekle,sorununa beraber cözüm arariz insallah.

kolay gelsin

tr-22
03 Şubat 2016, 10:51
tr-22 kardes,ön paneli söktükten sonra Lupe ile ( Büyütec ) Lehim yerlerini ve üzerindeki parcalari iyice kontrol et,gerekirse ön panelin arka ve ön tarafinin resimlerini cek yakin mesafede cek buraya ekle,sorununa beraber cözüm arariz insallah.

kolay gelsin

Ben ön paneli cikardim baktim cok temiz yeni gibi duruyor,cevabini yeni gördüm yoksa resim ceker eklerdim.Bana lazim olan parca bu herhalde http://www.mega-ersatzteile-online.de/katalog.php?model=wt74080&act=app&fabr= yalniz iki biraz farkli,hangisini alacagima karar veremiyorum,cünkü ikisinin fiyatlari degisik ve WATT olarak da degisik.
2400 watt'lik alsam o biraz daga ucuz senin düsüncen nedir?Birde düsük watt li neden daga pagali.

Ban ayirdigin zamanin sana cok tesekkür ediyorum .

saygilar

PS:Parcayi götermiyor.yukarida kutucuga GSI 6420 KIN verirsen buluyor.Durchflussheizer adi geciyor.

Dolunay35
03 Şubat 2016, 21:30
Bence bu parçaların hiç birine gerek yok,Problem genelde ön Panelde oluyor,ön paneli tekrar sök, yakınında elektronikten iyi anlayan ve güvendiğin biri varsa kontrol ettir,100% de yüz demiyorum fakat yüzde 99 problem ön panelde yani Steuergäret te.Neden bu kadar eminsin diye soracak oluran,çok defa bu gibi problemler ile karşılaştım,genelde Steuergäret te sorunu çözdüm,bulaşık makinesi,çamaşır makinesi,buz dolabı çok tamir ettim,hepsinde de problem ön paneldeydi.

Kolay gelsin

tr-22
04 Şubat 2016, 12:48
Benim görümümde bir sey yok,sende bakabilirsin,sol tarafta resimde yanik duruyor orada bulunan isiklari.

http://fs5.directupload.net/images/160204/ewivzbdu.jpg
http://fs5.directupload.net/images/160204/8zrb8g4v.jpg
http://fs5.directupload.net/images/160204/jt7gigcn.jpg

Dolunay35
05 Şubat 2016, 00:50
tr-22 Dostum,problemin cevabini bulmussun zaten,ücüncü resimde olan genelde sol tarafta olan bütün yanik yerlerini akohol reiniger ile güzelce temizle ve dha sonra temizledigin yanik yerlerini güzelce tekrar Lehimle yani nach löten yap,göreceksin problem giderilecektir,Lehim isinden iyi anlamiyorsan iyi Lehim yapan birine yaptir,Keske benim yakinimda olsaydin sorunsuz hallederdim,istersen o plattenin yeni fiyatini arastir bakalim yenisi ne kadar,zamanim olunca bende fiyatlarini arastiririm.ama yeni parcaya simdilik gerek yok.

Kolay gelsin

Dolunay35
09 Şubat 2016, 11:58
Slm tr-22 kardeş,sorunu halledebildinmi ?.

Iyi forumlar

tr-22
09 Şubat 2016, 12:58
Slm tr-22 kardeş,sorunu halledebildinmi ?.

Iyi forumlar

Dostum yok sorunu halledemedim öyle duruyor simdilik,steuergeräti internette aradim fakat bulamadim,bir iki tamirciye sordum parcayi yapamayiz diyorlar.
Bende suan öylesine beklemekteyim,dört hafta sonra Türkiyeye gidecem, gelince kararimi vericem tamir yada yenisini almak.

Senin elinden geliyorsa deneyip yapabilirmisin,Parcayi sana gönderirim,posta parasini senin el zahmetini veririm yeterki olsun.
Kabul ediyorsan ban özelden yazabilirsin.

saygilar

V/S
10 Şubat 2016, 07:37
Tabiki uzakdan tehsis koymak zor oluyor.

Makinenin yan tarafini acip su deposunu kontroll etdiniz mi ?

Su deposunun altinda Mekanik var ..suyu alip durmasi icin..

Yeterli su almiyorsa ..isiticakda Su yoksa ...isitmaz.

Birde batik kaldigini yazmissiniz..bence Su alip verme

Deposununu bir bakin. Eger mekanikde kireclenme vards,

hafif antikalk sIkIn birakin.

Eger Steuergerät ise bozuk olan , fazla kurculamaya gerek yok.

Steuergerät rahat birakmaz. yine bozulur. 100 Eu Steuergerät

verene Kadar , 300 -400 Eu arasi Media Marktda Bekolar var.

O yüzden deymez. Burada Türk Makineleri (Beko) ucuz.

Türkiyede bu Fiyata alamazsiniz. Burdaki Bekolar kalite bakimdan

Bosch Marka makinelere yakin. ön taraflari Edelstahl.

Bence gidip Markasini yazip internete Türkiyye fiyatiyla kiyaslayin.

tr-22
10 Şubat 2016, 12:40
Arkadasim dedigini yapicam,senin dediginde mantikli,bakayim belki dedigin gibi yeteri kadar su almiyordur,dedigim gibi tabaklar cok batik kaliyor,isitmaya gelince,disaridanda isindigi hafif sicaklik hissediliyor.

Insallah dedigin gibidir,baktiktan sonra neticeyi buraya yazarim.

S&S

Dolunay35
11 Şubat 2016, 15:18
tr-22 kardeşim,özelden bana yazabilirsin,yeterki makinen çalışsın el emeği istemiyorum,Versand kosten karşlarsan yeterli.yeterki senin işin halolsun,her şey para demek değildir,amacım hiç bir karşılık beklemeden insanlara yardımcı olabilmek,bir tek ALLAH razı olsun kelimesi dünyalara değer.

V/S kardeş sana cevap olarak,her şeyde emek ve şans olmalı,örneğin sıfır araba alırsın tamirinden kurtulamazsın,beş yüz euroluk araba alırsın hiç masraf yapmadan senelerce kullanırsın,ben bizim çamaşı makinesinin steurgerät 6 yıl önce tamir ettim halen daha tıkır tıkır çalışıyor,babamların 3 yıl önce bulaşık makinesi Steuergerät tamir ettim halen yeni almışsın gibi çalışıyor.tr-22 kardeşimin dediği suyu ısıtmıyor,suyu ısıtmayınca haliyle bulaşıklar soğuk su ile temizlenmez,üçüncü resimde görüldüğü gibi steuegerät sol tarafındaki lehim yerleri yanmış bu yüzden platine de tam kontakt olmadığından suyu istenilen gibi ısıtmaz.

Inşallah anlatabildim.

tr-22
11 Şubat 2016, 17:12
Tabiki uzakdan tehsis koymak zor oluyor.

Makinenin yan tarafini acip su deposunu kontroll etdiniz mi ?

Su deposunun altinda Mekanik var ..suyu alip durmasi icin..

Yeterli su almiyorsa ..isiticakda Su yoksa ...isitmaz.

Birde batik kaldigini yazmissiniz..bence Su alip verme

Deposununu bir bakin. Eger mekanikde kireclenme vards,

hafif antikalk sIkIn birakin.

Eger Steuergerät ise bozuk olan , fazla kurculamaya gerek yok.

Steuergerät rahat birakmaz. yine bozulur. 100 Eu Steuergerät

verene Kadar , 300 -400 Eu arasi Media Marktda Bekolar var.

O yüzden deymez. Burada Türk Makineleri (Beko) ucuz.

Türkiyede bu Fiyata alamazsiniz. Burdaki Bekolar kalite bakimdan

Bosch Marka makinelere yakin. ön taraflari Edelstahl.

Bence gidip Markasini yazip internete Türkiyye fiyatiyla kiyaslayin.

Arkadasim dediklerinin aynisi yaptim,maalesef makinenin her yeri tertemiz hic bir sey,makineyi tekrar calistirdim sonuc ayni,makine yikiyor ama tabaklar oldugu gibi batik kaliyor,hic bir sey olmamis gibi.

Benim aklima gelen son care,Bulasikmakinesinin programlarini eski ayarlarina getirmek,böyle bir imkan varmi bilemiyorum,bilen arkadaslarimiz varsa?nasil olucagini yazarlarsa sevinirim.
Hepinize yardimciliginizdan ötürü tekrar tesekkür ediyorum.

Saygilarimla