PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çamaşır makinesi önerisi

Cahit
31 Ocak 2016, 14:31
Selam arkadaşlar,
Çamaşır makinesi alacağım önerdiğiniz marka yada modeller var mı?
Miele markası eskisi gibi sağlam mı?
Tecrübelerinizi ve Tavsiyelerinizi bekliyorum

hknbln
31 Ocak 2016, 14:38
Miele halen en iyisi, ama Miele ninde artik bir Ucuz Model Serisi var onu bilmen lazim.
"Eski" Kalite bir Miele icin 1700 € gözden cikarman lazim, ama deger.

hOrOz
31 Ocak 2016, 14:43
Samsunglar da fena degil ....cok camasir aliyorlar ..bazen aktionlarda hediyeli oluyor gecenlerde mesela S6 veriyorlardi

önceden Bloomberg vardi simdi Arcelik in oldu ...

Bosch larin cogu Türkiye yapimi

Bazi yerlerde elektrik sirketleri onlarin önerdigi marka veya elektrik tüketimi az olan makinayi aldin mi
biraz para hediye ediyorlar

Dolunay35
31 Ocak 2016, 14:55
Beyaz eşya olarak Siemens markasından şaşmam,benim çamaşır makinesine Siemens IQ model sekiz sene önce 1650 euro ya almıştım şimdiye kadar tık demedi.evde ki bütün beyaz eşyalar siemens marka.

kuckam
31 Ocak 2016, 15:04
samsung cok memunuz bosh 3 sende cope attim

fuk_18
31 Ocak 2016, 18:14
beko almada ne alirsan :)

TipiTip
31 Ocak 2016, 18:40
2 ay önce altta linkteki makinayi aldim ,
ben anlamam fazla ... evdeki bozulmustu , hanima süpriz olsun diye gittim
bunu aldim , niye aldim derseniz tipini begendim aldim geldim ,
hanim baya memnun , cok sessiz calisiyor ve hic sallanti yapmiyor diyordu
sadece cok büyük 9 kg gerek yoktu dedi

http://www.amazon.de/Electronics-14U2-VDN1H-Waschmaschine-vorprogrammierte/dp/B015EG0HUM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1454258185&sr=8-1&keywords=lg+waschmaschine+9+kg

Sürgün Sevdam
31 Ocak 2016, 19:21
Ben 4 sene önce markasi taninmayan bitane aldim.

200 euro vermistim.Tikir tikir calisiyor.

Ha simdi derseniz tasarruflu mu diye.onada evet hersene stadwerkeden geri para aliyorum.

Yok a+++ falan bunlar hep hikaye.

Yeni makinalrda yikama süresi bilincli bir sekilde azaltildigi icin,aletler tasarruflu sayiliyor.

Yani demek istedigim aletlerin ici hep ayni.

Parasi bol olan önündeki isme para veriyor.

tr-22
31 Ocak 2016, 20:23

Nedenki,ben bir senedir kullaniyorum cok memnunuz,aslina ben arkadasimiza tavsiye ederim bir Beko almasini.

resadiyeli
31 Ocak 2016, 20:29
Selam biz MIELE aldik cokda memnunuz

hunter786
31 Ocak 2016, 20:31
beko alin iyiidr beko

03hakan2008
31 Ocak 2016, 20:36
Bende bundan 1 sene önce Siemens Marka aldim cok memnunun cok sessiz

Dincer
31 Ocak 2016, 20:54
miele den sasma derim 1999 dan beri kullaniyoruz .En azindan hafta da 2-3 defa camsir yikaniyor

KaRaNBoL
31 Ocak 2016, 20:58
7 senedir Bosch Logix7 kullaniyoruz. iki cocuk var günde en az iki makine camasir yikaniyor. Daha problem yapmadi sükür.

vatan1
31 Ocak 2016, 21:23
1991 den belli kullaniyoruz. Miele

fuk_18
01 Şubat 2016, 04:36
Beko aldim 3 sene once tamam hala kullanıyorum ama cok sesli ve sarsintili calisiyo 450 euro media marktan almıştım 2 kere tamirci geldi cunku makine yürüyordu üstündeki esyalari dusuruyor sarsintili cok ama tamirci birsey yok dedi bunlar boyle aidi deyip gitti o yuzden soyledim makinede beko memnun olmadım abi

Nedenki,ben bir senedir kullaniyorum cok memnunuz,aslina ben arkadasimiza tavsiye ederim bir Beko almasini.

cassano
01 Şubat 2016, 10:05
Kalite para sorun degilse, Miele. Normal icin Bosch bile cok iyi.

tr-22
01 Şubat 2016, 12:59
Beko aldim 3 sene once tamam hala kullanıyorum ama cok sesli ve sarsintili calisiyo 450 euro media marktan almıştım 2 kere tamirci geldi cunku makine yürüyordu üstündeki esyalari dusuruyor sarsintili cok ama tamirci birsey yok dedi bunlar boyle aidi deyip gitti o yuzden soyledim makinede beko memnun olmadım abi

Senin dedigin bu olay benimde basimdan gecti,Türkiye AGE marka camasir makinesi SIKARKEN makine geziyordu,taki iki yil öncesine kadar dayamadik attik kurtulduk.

Beko öyle degil bende burda Saturndan aldim cok menunuz.7 kilo yikama 1600 devirli A+++,herkezede tavsiye ederim.

Cologne
01 Şubat 2016, 14:42

Aynen katiliyorum, BEKO ve Arcelik bes para etmez.

Siemens in IQ modelleri gercekten cok iyi sessiz ve cok kaliteli makineler..

Yurtta Sulh
01 Şubat 2016, 22:29
yorumlari okumadim ama yaridan fazlasi Miele demistir diye düsünüyorum.
ben fazla anlamam fakat bende Miele diyecegim

elektroniker
01 Şubat 2016, 23:02
evet bende miele derim

SHARVELADZE
09 Şubat 2016, 19:52
Bende 2 senedir Siemens IQ Serisini kullaniyorum, ve pekte memnun sayilmayiz...
Tasarruflu ve sessiz yanliz camasirlari pekte iyi yikiyor denilmez. Makineyi degistirip Miele veya Samsung almayi düsünüyorum.

Mehmet70
09 Şubat 2016, 21:12
Kesinlikle Miele . Ben 17 yil olmusum alali iki gün önce bozuldu simdi yine miele aldim WKS 131 WPS PWash 2.0 TDos.. tavsiye ederim

moralist
09 Şubat 2016, 22:46
slm,peki wäschetrockner tavsiyesi olan varmi?Tercihim wärmepumpe

dadaloglu38
09 Şubat 2016, 22:50
Bosch 24 yildir kullaniyor hanim yavas yavas gidiyor diyor tam gitsin o zaman alirsin dedi halen bekliyor bozulmasini

aab38
10 Şubat 2016, 01:00

Slm arkadas bende beko almayi düsünüyordum. Neden alma dedin ,cok iyi oldugunu duydum. Fazla pahalida degil.
Tamam arkadas sonraki yazini görmeden yazmisim.

fuk_18
10 Şubat 2016, 01:45
sana tavsiyem bulasma bekoya cok pisman olursun. ayni paralara bosch al daha mantikli
bana gelen teknik servis makinenin ustunui acti bir baktim bombos karsilastirma yapti bosch yada baska bir marka ile cok fark var tavsiyem alma türk mali falan deyip sokaga atma parani

Slm arkadas bende beko almayi düsünüyordum. Neden alma dedin ,cok iyi oldugunu duydum. Fazla pahalida degil.
Tamam arkadas sonraki yazini görmeden yazmisim.

konyali 42
10 Şubat 2016, 02:15
Miele alırsan rahat edersin ben 18 senedir kullanıyorum, bir defa şimdiye kadar pistonlarını değiştirdim tıkır, tıkır çalışıyor maşallah.1000 euro olanlarıda var onlarda yeter.

Babacko
14 Şubat 2016, 14:15
Benim de tavsiyem Miele. Bizim evde 3 cocuk ile neredeyse hic durmuyor masallah.
Hic tavsiye edemicegim AEG ve Bauknecht.

Musti
14 Şubat 2016, 15:13
@moralist

1 senden berli Kullaniyoruz memnunuz.
Suan en az Ceyran harciyan Wärempumpentrockner
http://www.amazon.de/dp/B00J01KDOS

eskiyaaslan
15 Mart 2016, 15:55
tek kelimeyle
MIELE
26 senedir kullaniyorum 1 defa pumpe 1 defa hortum degisildi

Efsane-RTE
15 Mart 2016, 18:31
Beyler pahalli bir makina alirsiniz ödersiniz 1000 ila 2000 euro arasi gider 10 yil

piyasaya tutunmaya calisan A+++ makinalardan alirsiniz 300 ila 600 euro arasi gider 10 yil

ucuz makina bozuldu cebinizden gidecek para ahhhhh nede olsa 400 euroya almistim!! gider yeni teknoloji gene ayni paraya alirim dersin

peki pahalli makina icinde ayni seyleri yapsak ne olur??

tamamen bütce meselesi .....normal bir isci ailesi olarak pahalli olana bidaha para vermek insanin zoruna gider!!!

benden size aci tecrube..

gidin ucuza optimal bisey alin .500 euro yu da gecmesin

10 yil sonra bozulursa at cöpe yenisini alirsin

ama 1500 2000 euroluklar adama dokanir

moralist
16 Mart 2016, 20:37
En sonunda samsung marka wäschetrockner aldik,bayagi güzel bir alet

star-1
18 Mart 2016, 14:20
Ben kızıma angebot olduğu için tahminim 225 Euroya bir Beko çamaşır makinesi almıştım. 9 uncu seneye girdi, daha tık etmedi. Türkiyede de aynı makinayı Beko bayiine sordum; o makina yalnız yurtdışına satılıyor, Türkiyede satılmıyor dediler. Çok güzel makinaydı. Sessiz çalıştığı için gece de çamaşır yıkıyordu kızım, komşuları rahatsız olmuyordu.

alex36
18 Mart 2016, 15:58
Bende Beko cuyum,
Firin,Camasir makinesi,kurutma makinesi, hepsi Beko,
ilk Beko Camasir makine 8 yil kullandim, 369€ almistim.(bozulmadi , ama ben yenilemek istedim buyugunu aldim)
Beko da fiyatlar uygun,kalite de baya iyi diyebilirim,
Kendilerine guvenmeseler 5 yil garanti vermezler, Hala kurutma makinesinin motoruna 10 yil garanti var.(warmte pompf)

LocDog
23 Mart 2016, 15:44
Benim tavsiyem miele. Benm senelerce miele var ve simdiye kadar bisey olmadi. Tabiki herkez kendi bütcesine göre bakmali.

Saygilar

Xray007
26 Mart 2016, 00:53
21 senedir Miele kullanıyoruz, bozulmadı gitti, bozulmadan yenisine bakıyorum, yinede Miele olacak.
Bu yıllar içinde bazı tanıdıkların bozulmuş makinalarına baktım: Bosch, Siemens, AEG ....

Saygılar

Gercekler
26 Mart 2016, 01:24
Vallahi ben makinaya fazla para vermem. Gittim Beko aldim 300 Euro'ya Marktkauf'dan.

Iyi yikamiyor diyen kadin varsa, bence sorun kadinda, makinada degil. Kadini degistirmek lazim. ;)

Kimse artik, Miele'de dahil makinayi kimse üretmiyor. Elin cinlisine yap diyorsun, o da ...tamam abi...deyip Markayi üzerine basiyor. Elin cinliside hep ayni davlumbazi kullaniyor. Sadece öndeki panel degisik. Camasi makinalari artik zaten teknoloji olarak gelisimde göstermiyor. Cünkü firmalar artik yeterince kar payi edemiyor.

Ha ben pahali alinca daha iyi uyuyorum diyorsaniz, tabiki pahali alsin. Uyku önemli cünkü. :D

korayce
04 Temmuz 2016, 00:26
esim media markt ta calisiyor du satici arkadasi yirmi senelik isi bilen birisi kesinlikle mieleyi tavsiye etti.masallah iki senedir hafta en az üc kere calisiyor tik yok .bende tavsiye ederim evlerde en cok kullanilan gereclerden birisi camasir makinesi gerci ucuzlarda isini görür ama uzun zaman kafam rahat olsun dersen miele derim.icindeki kazanina elektrik tüketimine ve meteryaline bakmani da tavsiye ederim.selamlar

smarty55
04 Temmuz 2016, 02:15
1ay önce aldim Miele wkh 121 saturndan 1419€ 11%Gutschein verdiler 154€değerinde ve mieleye registrieren ettim bikac packet twindos icin yani mielenin kendi tursilinden diyeyim yaklaşik 1sene yetecek kadar gönderdiler.bende cok araştirdim hem twindos ve powerwash var. Menunuz inşallah cok hizmet eder!
Tavsiyem,forumdan ziyade ben mieleye tel actim ve direk onlardan beraten ettim kendimi. Makine herzaman alinmiyor piyasada cok ceşit var insanin kafasi karişiyor.

coskun
04 Temmuz 2016, 04:17
Benim Beko çamaşır makinası 10 sene sonra bozuldu. Perşembe günü Saturnda angebotta Siemens İQ 700 9kg A+++ çamaşır makinası varmış 444€ ya 30 ay taksitle aldım. Makina harika cok sessiz çamaşırın ağırlığını otomatik tanıyor veya tartiyor herhalde hemde ucuz. Herhalde bir 10 senede bu gider. Arasira bozulacakki yeni teknolji makina alinsin.

Mahmut40
03 Temmuz 2017, 17:12
Benim Beko çamaşır makinası 10 sene sonra bozuldu. Perşembe günü Saturnda angebotta Siemens İQ 700 9kg A+++ çamaşır makinası varmış 444€ ya 30 ay taksitle aldım. Makina harika cok sessiz çamaşırın ağırlığını otomatik tanıyor veya tartiyor herhalde hemde ucuz. Herhalde bir 10 senede bu gider. Arasira bozulacakki yeni teknolji makina alinsin.

katiliyorum. bence de öyle en pahlaisina gitmeye gerek yok. günden güne teknoloji cikiyor. uzun süreli daha tasarruflu calisan, yada ses cikarmayan, hizli yikayan vs. vs. simdi biz 20 sene önceki TV'yi oturma odamiza koymayi istermiyiz? misal simdi 4k, 70 zoll, VR gibi tenkoljiler varken. Ben Waschmachine'lerden zerre kadar anlamam. ama bana kalirsa git bi ucuzdan al bi tane coskun arkadasimizin dedigi gibi. zaten 10 yil seni götürür, hanig markadan alirsan al. ha belki 1500€ luk miele 5-10 sene daha fazla götürsün hadi. ama bu o kadar fazla para vermeye degermi ayri soru. bide bu elektrik isi, bugün bir mercedes marka araba bile 15 bin km'de bozuldugunu görebilirsin. Sans isi.
internete gir bence Preis Leistung Waschmaschine 2017 diye arattir. iki üc siteye gir. gözüne takilani amazon'dan arattir. oda Kundenberwertunglar oluyor, onlari bi oku göze carpan sorun filan varmi diye, yoksa memnunlarmi degilmi diye. öylelikle en ucuzlarindan bi tane kap. zaten HEPSI YIKAYACAKTIR. adamlar sonucta Waschmachine satiyorlar :) energieeffizienzklasse bence öyle pek dikkat edilmesi konu degil, ha bir + fazla olmus veya az olmus. sadece calistigi süre icerisinde belki 5 kWh fazla veya az yaksa ne olur yakmasa ne olur. zaten haftada bir calistiracaksin. 29 kurusdan bu 145 kurus yapar. yilda 7€ yapar. bu waschmaschine 10 yil dayansa. 70€ fazladan gider gösterecek. 10 yila kim öle kim kala.
zaten bu hesabada icerisindeki kapasiteyi full kullanirsan tam olarak varirsin. atiyorum bi keresinde 5 kiloluk waschmachine'nin tek 1 kilosunu doldurursan, tüketecegi elektrik 5 kat düsüyor. yani o bi calistirma 145 degil o zaman 29 kurus harciyor.

hayirli günler

Arda7474
03 Temmuz 2017, 18:04
Arkadaşlar Mieleden Şaşmayın biraz Pahallı ama Süper Kalite ben 35 senedir kullanıyorum tık demedi...Sahiden Miele Almanızı Tavsiye Ederim kalın Saglıcakla

ASLAN1905
07 Temmuz 2017, 00:38
Miele derim 15 sene oldu alali tik yok gecenlerde birtek motor kömürünü degistirdim.

Jimm
09 Temmuz 2017, 21:35
Miele almani tavsiye ederim, üstün kaltileli, pahali olabilir diyebiliyorsan.
Alternativ marka Bosch, Siemens, Neff ve Constructa. 4 de ortak markalar, ayni kalite, sadece ufak design farkliligi var.

.onur
09 Temmuz 2017, 22:28
Beko,Gurundig derim baska bir sey demen en azindan verdigim paranin 1€ dahi güzel ülkeme giderse kafami yastiga rahat koyar uyurum.yoksa uyuyamam

Tank34
10 Temmuz 2017, 16:39
1997 yılından bu yana çalışıyor.Haftada en az3 kez çamaşır yıkanıyor.Miele W serisi

Osmanbey34
10 Temmuz 2017, 21:37
bende miele tavsiye ederim / ama en pahalisindan alma :) miele olsun fiyati uygun olsun :) fachmarkt dan al. onlar seni iyi beratin yaparlar.

TipiTip
22 Eylül 2017, 10:26
Bilenler veya kullanicilari bu iki makine hakkinda yorum yapabilirmi. Aralarinda ne fark var?

SIEMENS WM14W5FCB

SIEMENS WM16W540

Birisi 1400 devir 9 kg, birisi 1600 devir 8, ve gürültü seviyeleri yakin, biri 152 digeri 137 kwh/jahr bunlar görünenleri. Benim ögrenmek istedigim neden hangisini tercih etmeliyim.

Abi KG olayi.

En basta ona BAK ihtiyacin varmi büyük makinaya

Yada Karar ver sana Kac KG yeterli ondan sonra aramaya bak

Bend gecen yil 9 KG olanindan aldim LG Marka

4 büyük olan bir aileyiz ve Daha Rahat oluyor kullanmasi

Icinde büyük esyalari Daha rahat yikayabiliyorsun

Büyük olanin devri AZ olmasi ve cok yakmasi normal

Sen Karar ver size KAC KG yeterli olur sonra IC özelliklerine BAK

Bu arada LG yabana atma hem fiyati uygun hem özellikleri süper

Osmanbey34
22 Eylül 2017, 10:28
benim sana tavsiyem fachmarkta git daha iyi olur. makinayi canli gör. fachberater ler seni bilgilendirir farki ne , artisi , eksisi vs...

sorunu cevaplamak istiyorum: bu makina daha cok tutuluyor SIEMENS iQ700 WM16W540

farki su:

- Höhere Schleuderwirkungsklasse
Im Vergleich mit der iQ700 WM14W5FCB, verbleibt aufgrund der besseren Schleuderwirkung der iQ700 WM16W540, weniger Restfeuchte in der Wäsche.

- Höhere Schleuderdrehzahl
Die iQ700 WM16W540 arbeitet im Schleudergang mit bis zu 200 U/min Umdrehungen mehr als das Vergleichsprodukt.

- Schnellerer Waschgang
Mit 210 Minuten benötigt die iQ700 WM16W540 65 Minuten weniger für einen durchschnittlichen Waschgang bei voller Beladung als die iQ700 WM14W5FCB

- Geringerer jährlicher Wasserverbrauch
Der durchschnittliche jährliche Wasserverbrauch der iQ700 WM16W540 fällt mit 9900 Liter um 1320 Liter geringer aus als der Jahresverbrauch der iQ700 WM14W5FCB.

iki makinanin + ve - var ama W540 özelikleri daha iyi

Fiyati 517 - 650 Euro arasi degisiyor. örnek MEdia Markt 605,00 Euro ve KKG Technik Theodor-Heuss-Allee 112
60486 Frankfurt am Main 517 Euro VErsand Kostenlos

Bilenler veya kullanicilari bu iki makine hakkinda yorum yapabilirmi. Aralarinda ne fark var?

SIEMENS WM14W5FCB

SIEMENS WM16W540

Birisi 1400 devir 9 kg, birisi 1600 devir 8, ve gürültü seviyeleri yakin, biri 152 digeri 137 kwh/jahr bunlar görünenleri. Benim ögrenmek istedigim neden hangisini tercih etmeliyim.

Osmanbey34
22 Eylül 2017, 11:05
bizim makina da LG 9 KG gercten daha iyi . tavsiye ederim

TipiTip
22 Eylül 2017, 11:34
LG kore mali, test sonuclari Siemense göre az daha düsük. Bu testler dogruyu ne kadar gösterir bilemem. Almanlarin yaptigi daha iyidir düsüncesindeyim.

Abi bu cevab nekadar mantikli
Yillardan 2017

Elinde Cin mali IPhone yada Kore mali Samsung

Evdeki televizyon , receiver , vs vs vs vs

Hangisi Alman mali ?

O senin dedigin 1980 yillarinin basinda tarihe gömüldü

Osmanbey34
22 Eylül 2017, 11:34
1. Arkadas sen test leri birak // iPhone da hep ikinci ve ücüncü sirada geliyor :)
2. Media Markt dan alma sana tavsiyem fachmarkt dan al // tabiki ayni makina media markt da daha uygun ise o zaman MM al :)
MM ve Saturn daki Berater lerin cok bilgisi yok ve cok makina da elerinde olmuyor ve bazilari beliri sirketler ile calisiyor. benim sana tavsiyem direkt fachmarkt dan bak cünkü onlar da her marka modell oluyor yada siparis verebiliyorlar.
3. Kore mali ? o tam anlamadim ......

TipiTip
22 Eylül 2017, 15:12
Neye kizdiniz anlayamadim :)

Testler hakkindaki görüsümüde yazdim.

Bugün Cin mali diye yazdigimiz Cin degil Alman mali. Almanin dedigi gibi üretim yapilmassa o ürün Almanyaya gelebilirmi?

Ya da söyle diyebiliriz. Hemen bir cok ürün Cin de üretiliyor. O zaman ne gerek Siemens, Bosch, LG, Miele, almaya. 100€ luk bir makine aliriz tamamdir.

Benim bu tür ürünler hakkinda teknik bilgim yoktur. Buradaki yazilarda bilgi alma amacli. Herkes fikrini söylemeli ki, ilgilenenler daha cok bilgi sahibi olsun.

Kizma yok abi

Sadece düsünce sekli yanlis oldugunu söyledim ben

BAK bu Smartphonlar SIEMENS Alman Mali !!!
Alip kullanmayi düsündünmü HIC ??

https://www.google.de/search?q=siemens+gigaset+smartphone&client=tablet-android-alcatel&prmd=sinv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiAjIuh97jWAhUJaRQKHariD3YQ_AUICigC

O zaman Almanlar herseyi iyi yapar diyelim diger ürünlere bakmayalim ??

OrLoW
22 Eylül 2017, 18:38
Beko,Gurundig derim baska bir sey demen en azindan verdigim paranin 1€ dahi güzel ülkeme giderse kafami yastiga rahat koyar uyurum.yoksa uyuyamam

Tebrik ederim seni dostum ( Ülkemin örnek vatandaşı senin gibi düşünse herkez ülkenin sırtı yere gelmez ) Ülkeme bir nebze olsun yardım edebilmekde ayrı bir mutluluk tabibiki Bu arada makinalarım BEKO 250 Euroya almıştım takır takır çalışıyor 3 senedir birkaç sene daha gitsin yeter sonra bozulsun dert olmaz içim yanmaz ..Sürekli teknoloji değişiyor benimle beraber yaşamaya kalkarsa olmaz ama :)

hOrOz
22 Eylül 2017, 19:07
Orasına bakarsanız Bosch marka buzdolapların dada Made in Turkey yazıyor

Osmanbey34
22 Eylül 2017, 21:30
konu nerden nereye gitti !

arkadas ben sana güzel bi tavsiyede bulundum. git fachhandel a ürünlere bak ve al. o yazdigin iki modellin farkini da yazdim. fiyatina da yazdim. yani yazdim da yazdim.

2 tip insane vardir

1. Büro da calisanlar. ürün testlerini didik didik incelerler.....
2. Handwerker testlere bakmazlar . ürüne bakarlar . ürünün ellerler , dügmelere basarlar vs

bende sana testler bakma yazdim. cünkü iphone da senelerden beri ikinci ücüncü sirada oluyor yazdim. bu devirde tavsiye üzeri hareket edeceksin...
Örnek biz Liebherr buzdolabi aldik yaklasik 900 euro . 3 senin icinde cöpe attim. simdi samsung kulaniyorum ve cok memnunum. samsung da kore mali ....

kore yada alman markasina bakma. geneldi cogu ürünler 5 sene kullan cöpe at, ayni ceptelefon gibi. alman markasi istiyorsan ordada bi tavsiyede bulundum. Miele. 500 yerine 1000 ödemek istorsan neden olmazin 5 sene degil 10 sene dayanir. ama bana göre sonucta ayni kapiya cikar. bu benim görüsüm.

TipiTip
22 Eylül 2017, 21:39
konu nerden nereye gitti !

arkadas ben sana güzel bi tavsiyede bulundum. git fachhandel a ürünlere bak ve al. o yazdigin iki modellin farkini da yazdim. fiyatina da yazdim. yani yazdim da yazdim.

2 tip insane vardir

1. Büro da calisanlar. ürün testlerini didik didik incelerler.....
2. Handwerker testlere bakmazlar . ürüne bakarlar . ürünün ellerler , dügmelere basarlar vs

bende sana testler bakma yazdim. cünkü iphone da senelerden beri ikinci ücüncü sirada oluyor yazdim. bu devirde tavsiye üzeri hareket edeceksin...
Örnek biz Liebherr buzdolabi aldik yaklasik 900 euro . 3 senin icinde cöpe attim. simdi samsung kulaniyorum ve cok memnunum. samsung da kore mali ....

ustam bundan 7 yil önce

Mutfagimizi yeniliyoruz , o zamanlar kaldigimiz sehirde Türk bir arkadsimiz Mutfak yeri var

tanidik diye gittik birisi geldi ölctü bicti neyse begendik

is geldi elektronik aletlere , ben ayni düsünüyorum o yillarda kaliteli isimler aklimda BOSCH SIEMENS vs vs

Mutfak sirketi sahibi arkadas abi sen akrisma bana birak dedi sana hepsini NEFF sirketinden vericem demezmi

o güne kadar kattiyen ismini duymus degilim NEFF sirketinin iyi kötü nedir bilmem

ben yok illa BOSCH SIEMENS falan diyorum arkadas yok NEFF diyor

yaw dedim kendi kendime bukadar israr ediyor olsun dedim

7 yil oldu aletlerde TIK YOK iyiki almisim o arkadasa güvenmisim

onun sayesinde cok cok kar ettim baya para cebimde kaldi

ve 7 yildir süper memnunum !!!

demek istedigim artik o Alman mali yok bilmem ne mali yo o marka bu marka

bunlar bence artik önemli degil , o takintiyi üzerimden attim

ama atamyanlara karismakta haddimize degil herkezin zevki kendien parasi kendine

ben sadece sahsi düsüncelerimi yazdim

bu arada o Mutfagi satan arkadsimiz vefat etti bu vesile ile anmis oldum

ALLAH RAHMET EYLESIN MEKANI CENNET OLSUN

Osmanbey34
22 Eylül 2017, 22:03
ayni bende katiliyorum sonucta ayni kapiya cikiyoruz.... bizim ilk mutfak yaklasik 12 senelik . markalar indesit, neff . bu güne kadar hic bir problem yasamadim. tasindik onun icin esyalari sattik.

yeni marka ne alirsaniz alin 5 sene ! miele vs 10 garantie veriyor ama ayni kapiya cikiyor 500 Euro luk aletin satis fiyati 1000 Euro.
bu secimi herkez kendisi bilecek. ben yazdigim gibi liebherr buzdolabini 3 sene sonra cöppe attim.

samsung, lg, miele, Bosch, siemens bu markalar iyi.

benim suan LG var ve cok memnunum.

manisali
08 Ekim 2017, 00:50
Bence Hic düsünme ve Miele derim

Osmanbey34
08 Ekim 2017, 14:09
arkadas genel anlamda miele yazmak da dogru degil. herkez bütce sine göre alis veris yapsin.

simdi araba sorsan, cevap mercedes olacak .......

demek istedigim siemens de güzel . miele zaten güzel ama 500 euro makina var bide 1000 euro luk. arkadasin bütcesi yetmiyorsa siemens güzel ve kafasini daha cok karistirmiyalim. yoksa makinasiz kalir ;)

Bence Hic düsünme ve Miele derim

atilla79
08 Ekim 2017, 14:25
7 yil önce BAUKNECHT Camasir makinesi aldim 350 Euro. Halen calisiyor. Orta kalite camasir makinesi ve fiyati her bütceye uygun.

Daha iyisini isteyen MIELE, SAMSUNG , LG ye yönelmeli

Osmanbey34
08 Ekim 2017, 16:17
aynen bende senin gibi düsünüyorum

7 yil önce BAUKNECHT Camasir makinesi aldim 350 Euro. Halen calisiyor. Orta kalite camasir makinesi ve fiyati her bütceye uygun.

Daha iyisini isteyen MIELE, SAMSUNG , LG ye yönelmeli

fantomas99
25 Ekim 2017, 23:16
yillar önce ögrenci iken 5 yasinda bir Bauknecht camasir makinesi almistim yaklasik bu zamanin parasi ile 80-90 euro ya. Onu da hemen hemen 5 sene kullandim. Tasindigimda onu kayinpederlere birakmistim. Onlar emekli olduklari icin yilin 6 ayini türkiyede geciriyorlar, yeni camasir makinesi almaya gerek yok dediler. simdi o makine 13 senedir onlarda, hala calisiyor ve bozulmadi hic. Güzelde yikiyor.... yani anlayacaginiz o makine nerden baksan 25 senelik ....

marka falan filan iyi güzel de, bazende sansina iste....... makine iyi ciktimi iyi, kötü ciktimi cikiyor

Ben iki senedir Beko camasir makinesi kullaniyorum, gecen haftada Beko kurutucu aldim...... özellikle gidip Beko aldim. simdiye dek sorun yasamadik.

mustimercan
28 Ekim 2017, 01:30
3 sene önce beko camasir makinasi aldim kapi kolu kirildi 2.5 sene once beko bulaşık makinası aldım teller paslandı..bida beko mu aslaaaa

dr.metin
31 Ekim 2017, 00:02
miele biraz tuzluama super ilk makinami 17 sene kulladim birkere bile bozulmadi yeni model icin degistirdim

enespasa
31 Ekim 2017, 00:31
4 gun once bizim emektarda bozuldu.tam 13 sene dayandi.markasi faure idi. simdi samsung aldim bakalim ne kadar gidecek

SHARVELADZE
31 Ekim 2017, 12:09
ustam bundan 7 yil önce

Mutfagimizi yeniliyoruz , o zamanlar kaldigimiz sehirde Türk bir arkadsimiz Mutfak yeri var

tanidik diye gittik birisi geldi ölctü bicti neyse begendik

is geldi elektronik aletlere , ben ayni düsünüyorum o yillarda kaliteli isimler aklimda BOSCH SIEMENS vs vs

Mutfak sirketi sahibi arkadas abi sen akrisma bana birak dedi sana hepsini NEFF sirketinden vericem demezmi

o güne kadar kattiyen ismini duymus degilim NEFF sirketinin iyi kötü nedir bilmem

ben yok illa BOSCH SIEMENS falan diyorum arkadas yok NEFF diyor

yaw dedim kendi kendime bukadar israr ediyor olsun dedim

7 yil oldu aletlerde TIK YOK iyiki almisim o arkadasa güvenmisim

onun sayesinde cok cok kar ettim baya para cebimde kaldi

ve 7 yildir süper memnunum !!!

demek istedigim artik o Alman mali yok bilmem ne mali yo o marka bu marka

bunlar bence artik önemli degil , o takintiyi üzerimden attim

ama atamyanlara karismakta haddimize degil herkezin zevki kendien parasi kendine

ben sadece sahsi düsüncelerimi yazdim

bu arada o Mutfagi satan arkadsimiz vefat etti bu vesile ile anmis oldum

ALLAH RAHMET EYLESIN MEKANI CENNET OLSUN

ilginc olani NEFF de Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH ya ait ve ürünlerinin, özelliklede Firinlarinin cogu Karlsruhe-Bretten de üretiliyor halen...
Allah Rahmet eylesin, mekani cennet olsun arkadasin...