PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öğrenciye pasaport bedava

hOrOz
29 Ocak 2016, 20:12
Türkiye, aileleri sevindirecek yeni bir yasal düzenlemeyi kabul etti.
Bu kapsamda öğrencilerden pasaport harcı alınmayacak

Pasaport harçlarının düşürülmesinin ardından öğrencileri desteklemek amacıyla pasaport harcı alınmamasını öngören kanun tasarısı kabul edildi.
Gelir Vergisi Kanunu kapsamında yapılan değişikliğe göre 25 yaşını doldurmamış öğrencilerden pasaport harcı alınmayacak. Bu yasal değişikliğe,
öğrencilerin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla gidildi.

SABAH

talo176
29 Ocak 2016, 21:21
Iyi haber.. ama yurt disi icin de gecerli mi?

smeilet
30 Ocak 2016, 08:42
25 yaş üzerindekiler mi?Yani sadece üniversite ögrencilerine.

hOrOz
10 Şubat 2016, 21:34
AÇIKLAMA: 25 yaşını doldurmamış öğrenim gören gençlerimiz için pasaport harcı kaldırıldı.

25 yaşını doldurmamış öğrenim gören gençler için pasaport harçlarının kaldırılması hususunu da içeren kanun
Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan tarafından onaylanmıştır. Gençlerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmelerine
katkı sağlayacak bu uygulamadan yurt dışında yaşayacak olan gençlerimizin de yararlanacak olması, ülkemiz için ayrı bir kazançtır.
Böylelikle yurt dışındaki gençlerimize destek olma hedefimize yeni bir hizmet daha eklenmiştir.
Yeni uygulamanın tüm gençlerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

M.Yeneroglu

hOrOz
09 Mayıs 2016, 18:27
T.C. Düsseldorf BaşkonsolosluğuDUYURU

492 sayılı Harçlar Kanununa eklenen 85/h maddesi uyarınca, bulunulan ülkenin okul öncesi/ilköğretim/ortaöğretim/dengi eğitim sistemine
kayıtlı öğrenciler ile herhangi bir yüksek öğretim kurumunda öğrenci olduğunu belgeleyenlerden 25 yaşını doldurmamış olan vatandaşlarımıza reşit olmayalar için beş (5) yıl;
reşit olanlar için ise 25 yaşını dolduracağı tarihe kadar geçerlilik süreli harçsız pasaport düzenlenebilecektir.

Öte yandan, 25 yaşını doldurmamış olmakla birlikte, bulundukları ülkede herhangi bir kurs, seminer,
sertifika tamamlama, bağımsız staj vb çalışma yapanlar (okul öncesi / ilköğretim / ortaöğretim / dengi statüde öğrenim görmeyenler)
492 sayılı Harçlar Kanununun 85/h maddesi çerçevesinde değerlendirilmeyeceklerdir.

Gercekler
12 Mayıs 2016, 22:53
Dagitsinlar bakalim paralari...Yok hibe kredisi is yeri acana, askerlik parasi düsüyor, SGK destek primi kalkti, pasaport harclari düsür, ögrenciye kaldir...

Hersey güzel hosda, kimse bu degirmenin suyu nerden geliyor demiyor...

mustafa200222
12 Mayıs 2016, 23:50
Dagitsinlar bakalim paralari...Yok hibe kredisi is yeri acana, askerlik parasi düsüyor, SGK destek primi kalkti, pasaport harclari düsür, ögrenciye kaldir...

Hersey güzel hosda, kimse bu degirmenin suyu nerden geliyor demiyor...

Eskiden degirmene.su dahi gelmiyordu. Şimdi geliyor bari vatandaslarimiz icin birseyler.yapiliyor.guezel degilmi. Gercekler

Gercekler
13 Mayıs 2016, 00:08
Güzel olmasina güzelde, bu degirmenin suyu bunlara yetmez.