PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman vatandasligi ile evlilik

raicoon
24 Ocak 2016, 17:19
Merhaba arkadaslar, 2 yil önce Türkiyede yaz tatilinde bir kiz ile tanistim. Kendisi simdi Lübnanda yasiyor ve Suriye vatandasi. Benim ögrenmek istedim konu evlilik hakkinda! Ben alman vatandasiyim ve evlilik durumunda kendisini Almanyaya sorunsuz kisa sürede getirebilmem icin ne tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Kendisi güzel ingilizce konusuyor ama almanca bilmiyor. Bildigim kadariyla evlilik istenilen bir ülke yapilabilir mesela Türkiye,Lübnan. Alman hükümeti bize ne gibi zorluklar cikartabilir ve almanyaya gelme süreci kac ay yada yil sürebilir? Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkür ederim!

fuk_18
24 Ocak 2016, 18:35
aile birlesimi yapcaksin kiz a1 belgesini alasak türkiyede yasiyor ise türkiyede bulunan alman konsolosluguna basvurup aile birlesimi yapmak istiyorum diyecek, bunun icin tabi gerekli evraklar var bunuda idata diye bir firma var ordan randevu alip yapacak senin birsey yapmana gerek yok ama önce evlilik yapmaniz lazim bunun icin yasadigin yerde standesamta gidip durumu anlatip türkiyedemi evlenmek isticen yoksa almanyadami ona göre ayri ayri belge hazirlaman gerek

redbull911
24 Ocak 2016, 20:55
burayi biraz okumani tavsiye ederim arkadasim

http://www.nds-fluerat.org/infomaterial/syrische-fluechtlinge/syrien-familiennachzug/

Romeo29
08 Nisan 2016, 22:33
FUK_18 rumuzlu arkadasin dedikleri kismen dogru ama ben de kendi tecrübemi yazmak istiyorum..
Ben alman vatandasi olarak esimle türkiyede evlendik..Daha sonra oradan verilen evlendirme cüzdani ilen buradaki makamlara (kreisverwaltungsamt ) basvurdum.
Esimin A1 bilmesi gerekiyordu o yüzden istanbulda goethe insitütte kursa gönderdim.A1 sertifikasini aldiktan sonra cok kolay sekilde almanya ya getire bilirsin.

Diger bir yöntem ise su ;
evlenmek istedigin kadini turist olarak Almanya ya getirdi, daha sonra burada evlenin. Burada ki sorun yanliz su ; bazi eyaletlerdeki makamlar turist olarak gelipte burada evlenenlere oturma vermiyorlar..Onlarin bakis acisina göre sen alman devletini kandirip sirf evlenmek icin buraya gelmis oluyorsun ve o yüzden esini tekrar geri göndere biliyorlar ve sende tekrardan " familien zuzug " basvurursundan bulunmak zorunda kaliyorsun..Ama dedigim gibi bu olay her eyalette baska sekilde uygulaniyor.
Bizim Bayern eyaletti genelde bu konularda cok daha sert davraniyor , belki senin yasadigin eyalette daha esnek davrana bilirler..

hOrOz
08 Nisan 2016, 22:43
FUK_18 rumuzlu arkadasin dedikleri kismen dogru ama ben de kendi tecrübemi yazmak istiyorum..
Ben alman vatandasi olarak esimle türkiyede evlendik..Daha sonra oradan verilen evlendirme cüzdani ilen buradaki makamlara (kreisverwaltungsamt ) basvurdum.
Esimin A1 bilmesi gerekiyordu o yüzden istanbulda goethe insitütte kursa gönderdim.A1 sertifikasini aldiktan sonra cok kolay sekilde almanya ya getire bilirsin.

Diger bir yöntem ise su ;
evlenmek istedigin kadini turist olarak Almanya ya getirdi, daha sonra burada evlenin. Burada ki sorun yanliz su ; bazi eyaletlerdeki makamlar turist olarak gelipte burada evlenenlere oturma vermiyorlar..Onlarin bakis acisina göre sen alman devletini kandirip sirf evlenmek icin buraya gelmis oluyorsun ve o yüzden esini tekrar geri göndere biliyorlar ve sende tekrardan " familien zuzug " basvurursundan bulunmak zorunda kaliyorsun..Ama dedigim gibi bu olay her eyalette baska sekilde uygulaniyor.
Bizim Bayern eyaletti genelde bu konularda cok daha sert davraniyor , belki senin yasadigin eyalette daha esnek davrana bilirler..

turist olarak gelenlere kesinlikle oturma izni verilmiyor
geri gidip aile birleşimi vizesiyle tekrar gelmesi gerek

tolgahamburg
08 Nisan 2016, 23:02
horoz haklı