PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : okul sorunu

sahimerdan
24 Ocak 2016, 14:46
slm arkadaslar okul konusunda bilgisi olan arkadaslara ihtiyacim var.kizim Bonn da bir realschuleye gidiyor, 15 yasinda okula gitmek istemiyor.psikologa götürüyorum uyku problemi var okuldanda cok korkuyor.ne yapmamiz lazim ögretmenine durumu anlattim uzun süreli kranksa psikologta rapor getir dedi psikolog okula gitsin diyor,eve gelince gitmem diyor bazen haftada bir bazen hic gitmiyor 8 sinifta ne yapabiliriz?bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa seviniriz.simdiden sagolun arkadaslar.

KaRaNBoL
24 Ocak 2016, 15:03
Belki okul degistirmek ise yarayabilir. O yaslardaki cocuklarda arkadaslari arasinda farkli problemler yasanabiliyor. Ve bunu size söyleyemiyor olabilir.

1903besiktas
24 Ocak 2016, 15:04
Üstadım,

nacizane 12 yıllık kadrolu öğretmen olarak - ilk olarak sınıf öğretmenine gitmen en mantıklısı olmuş, fakat sınıf öğretmenleri ne yazık ki birçok alanda çok ihmalkar ve tembeller, yapması gereken şeyleri istekleri doğrultusunda bilseler de yapmadıkları çok oluyor ne yazık ki... okul müdüriyetiyle de uğraşıp vakit kaybetmemeni öneriyorum...

!!! yarından tezi yok ilk iş olarak bağlı bulunduğunuz Schulamt'la irtibata geçip kadrolarında bulunan Schulpsychologe'yi bulup onunla doğrudan bağlantıya geçin !!!

konuyu onunla paylaşın - gereken detayları (kendisi çocuğun doktoruyla da irtibata geçer) size bildirir ve yardımcı olup yol gösterir... çocuğun okuluyla da izlenecek yol haritasını çıkartıp tarafları birbirinden o haberdar eder... en temiz yol bu olur... hayırlısı olur inşallah

hOrOz
24 Ocak 2016, 16:14
bir tanidigin kizi da okula gitmek istemiyordu epey okuldan uzak kaldi
psikolog schulamt ve okul yönetimi kizin okul degistirmesine karar verdiler
kiz okuldan veya siniftan ve bazi ögrencilerden rahatsiz oluyormus
okul degisti simdi durum düzeldi