PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : board da biraz aktif olalim

hOrOz
21 Ocak 2016, 01:13
Arkadaslar board da biraz aktif olalim sadece okuyup gecmeyelim

dikkat ediyorum bir kac ksisinin disinda yazan cizen yok

hepte ayni kisiler cevap veriyor ..

bir kac konu disinda cok aktif olan bölümler yok

haydin eller tuslara

Dj Kale 58
21 Ocak 2016, 01:18
haklisin, konullar linkler bence acik oldugu icin
arkadaslar konuya giriyorlar indirip isini görüp
cikiyorlar-yani BOARDA - konuyu acan emek veren e hic 1 faydasi yok
>>> linkleri gizlesekmi ?

brian_usta
21 Ocak 2016, 01:19
zaten gözüm hic mesaj yazmayanlarda..takibe almisim onlari...yakinda yaptirim geliyor ;)

mesaj yazmayanlara 2ay katiksiz hapis :cool:

Dj Kale 58
21 Ocak 2016, 01:29
zaten gözüm hic mesaj yazmayanlarda..takibe almisim onlari...yakinda yaptirim geliyor ;)

konulari gizleyelim
üyeler ozaman klavyeyi kulanmak zorunda kalir
... en az yakisir halde yorum yapsin
... download linki acilsin

Bambini
21 Ocak 2016, 02:20
Ozaman bir sunuma, 40x " tesekkür ederim " " ellerine saglik " gibi mesaj okuyacaksak, hic tesekkür etmesinler daha iyi.

Zorla güzellik olmaz, terbiyesi olan, sunum yapan arkadasa Tesekkür Buttonuna tiklayip, saygisini dile getirmis olur.

Bunuda beceremeyen arkadaslara birde " Copy & Past " kolayligi saglamayalim.

cenk1978
21 Ocak 2016, 02:40
Ben hergün günde 5-10 kere boardi açıp bakıyorum.
Teşekkür butonunu unutmuş çoğu arkadaşlar, okuyup çıkıyorlar malesef.

Sürgün Sevdam
21 Ocak 2016, 08:19
Ekmek elden su gölden

Komsuda piser banada düser

Bu fikirle bordu gezenler,

Hadi yazmak zor,peki bi tesekkür etmek okadar mi zor.

Prens-66
21 Ocak 2016, 15:08
O bahsettiğimiz Teşekkür o kadar önemli ki, burada aktif olanlar ve Paylaşım yapanlara bir övgüdür.

Paylaşım yapanların Emeği hiç görünmüyor, sankı zorla yapacaksınız anlamına geliyor oysa hiç kimse zorla birşey yapamaz.

Bir Teşekkür, Paylaşımcıyı öyle bir sevindirir ki, devamlı hoşnut kalır ve daha Kaliteli Paylaşım yapmaya ikna eder.

Bunun harcadığı Zaman ve Emeği, kimse karşılayamaz ama bir Teşekkür herşeyi değiştirebilir.

@karam Hocama Saygıdan birşeyler yazacağım, kimsenin zoruna gitmesin.

Bizler burayı tekrar ayakta tuttuk, öyle veya böyle tekrar sizlere bir araya gelmeye ve bulunmaya imkan verildi.

Burası sizlere ait dedik, ve halen öyle

Lakin.. buranın değerini ve kıymetini bilirseniz, ayakta kalır çünki burası Paylaşımlar ve Dostluk üzerine kurulmuştur, bunu göz ardı ederseniz, Kalitesi düşer ve yok olur ise, kimse telafi edemez..

Burayı çeviren ve düzenleyen sizlersiniz ve değiştirmek yine sizlerin elindedir.

Bizler Kadro olarak, kimseyi zorlayamayız ama bir Teşekkürü çok görenler malesef olmuştur.

Eğer buranın Kaderini değiştirmek istiyorsanız, lütfen bir teşekkürü ve nezaket anlyayışını buradaki katılımcı Arkadaşlarımıza çok görmeyiniz.

Saygılarla

giresun28
21 Ocak 2016, 16:16
konuyu gizlemek cözüm degil,baska boardlarda bu uygulama var ve konuyu resmen kalitesizlestiriyor.

adam tesekkür ederim,cok sagol gibi 2 kelime yaziyor.konuya ne faydasi olacak bunun?

Prens-66
21 Ocak 2016, 16:22
Bizlerle alakası yok bunun, ve karşıyız

Teşekkür Buttonu yeterli, Gizlemek gibi bir düşüncemiz olmadı, Konuları bir belirli Kişi Kitlesine özel giriş dahil, Milleti ikiye ayırma gibi düşüncemiz dahi olmadı.

Her Boardun ve kadrosu ile düşünceler ayrıdır ve bunu bir çoğumuz biliyor.

Eskisi gibi devam ediyoruz.

karam82
21 Ocak 2016, 16:28
Prens-66 hocam agzina saglik

Bu Konuda bende kisa düsüncemi sizlerle paylasayim.

Fazla derine girmeden konu icinde kalacak sekilde yaziyorum Eski beceriksizler kapanmasi duyulunca bir cok dost maddi destek olmak istedi, bazi arkadaslar kendi serverlerinden devam etmemizi teklif etti, bunlari kabul etmedik ve Final oldu..

Bizler bunlari hic bir sekilde kabul etmezken bizim sunumlarimiza zorla tesekkürü dahi istemedigimizden linkleri dahi gizleme systemini getirmedik ve getirmeyide kesinlikle düsünmüyoruz.
Bize Faydali olan arkadaslar sunumlarini paylasanlar buna ben dahi Tesekkür etmek icten gelmesi gerekli gercekten aldigina mutlu olup gönülden etmeli, zorla degil..

Burayi actik yine bir cok arkadas bana Özel mesajla maddi destek olayim diye yardim elini uzatti, konular acildi, Bizler bu isi cikar amacli Vip systemi vs gibi düsünceyle cebimizi dolduralim diye hic bir zaman düsünmedik..

Simdi Konuya gelince arkadasimiz güzel deginmis...

bir arkadasimiz yardim aramis, bilgimizi paylasmak zor degil bir iki dk yi harcayip bizlerde yardim edebiliriz diyerekten düsünün, sen yardim arayan a yardim etmezsen, sende yardim aradiginda yardimini bulamazsin. ( Tabiki Bilgimiz yoksa illahim birsey yazcagim diye birsey yok, konu hakkinda bilgimiz varsa yazmamiz en dogrusu.)

Bizler icin önemli Olan Avrupada olan Türk Vatandaslarimiza faydali olabilmek sorunlarina yön gösterip elimizden geldigi kadar destek sunabilmek..

Bunun icinde bu carkin rahat dönmesi icin girdiginizde bir sefer de olsa reklam a tiklamaniz, Paylasimci arkadaslarin emeklerine bir tesekkür etmeniz, yardim elinizi de uzatmaniz kafidir.

Saygilar

karam82

Prens-66
21 Ocak 2016, 16:44
Son olarak, bir başka Noktaya ilginizi çekmek isterim.

Bu yazıları es geçenleredir Sözüm...

Yardım aradığınızda, sorulara cevap aradığınızda dahil, ilk önce Mesajlarınıza bakılır ve Teşekkür sayınıza...

Dostlarımız ve Arkadaşlarımız, sorularınız cevapsız kalır veya konularınız silinir ise, hiç kızmayınız veya öfke ile, "yardım edecek Kimse yok mu?" diye sormayınız...bunları herkes görüyor ve biliyor.

Vakit olmaz, bilgili Arkadaşımız bulunmaz orası ayrı bir konudur.

Lakin, bunun karşılığı, herzaman Dönme Dolap gibi, gelir hedefi bulur..

xztas
21 Ocak 2016, 17:08
Ben yeni olmama ragmen elimden geldigi kadari ile yardimci olmaya calisiyorum. Cünkü buradaki sorunlari (özellikle bilgisayar üzerine olan) okudukca bende birseyler ögrenmeye calisiyorum. Eger olurda üyeler icerisinden herhangi bir istegi olan falan varsa (bilgisayar ve teknikleri üzerine olmasi tercihimdir) gerektigi sürece özelden de yazabilirler. ben yeni bir konu olarak acar ve linkleri oraya birakirim.

hOrOz
21 Ocak 2016, 17:21
Son olarak, bir başka Noktaya ilginizi çekmek isterim.

Bu yazıları es geçenleredir Sözüm...

Yardım aradığınızda, sorulara cevap aradığınızda dahil, ilk önce Mesajlarınıza bakılır ve Teşekkür sayınıza...

Dostlarımız ve Arkadaşlarımız, sorularınız cevapsız kalır veya konularınız silinir ise, hiç kızmayınız veya öfke ile, "yardım edecek Kimse yok mu?" diye sormayınız...bunları herkes görüyor ve biliyor.

Vakit olmaz, bilgili Arkadaşımız bulunmaz orası ayrı bir konudur.

Lakin, bunun karşılığı, herzaman Dönme Dolap gibi, gelir hedefi bulur..

bir baska sorunda son mesaji okuyup yine ayni soruyu soranlar

mesela IPTV de Fire Stick konusu

son mesajin kuyrugundan yakaliyorlar yine ayni soru soruluyor halbuki o soru belki 20 kere cevaplanmistir ,,

birde actigimiz konunun takipcisi olalim

ya oturup arastiriyorsun dakikalarca yaziyorsun

arkadas yazdigi gibi kaliyor kisa bir mesaj atsan tamam oldu yok problemi cözemedim diye

giresun28
21 Ocak 2016, 17:29
freestick konusundan 10 tane destan cikar.okumaklada bitmez,konu cok uzun.
aslinda ilk mesajlarda önemli sorunlari

soru cevap olarak yanitlamis olsa konu süper olur.

ben eski boardda kathrein bölümünde konulari böyle sunuyordum.bastan cokgu soruna otomatik yanit vermis oluyordum

bir baska sorunda son mesaji okuyup yine ayni soruyu soranlar

mesela IPTV de Fire Stick konusu

son mesajin kuyrugundan yakaliyorlar yine ayni soru soruluyor halbuki o soru belki 20 kere cevaplanmistir ,,

birde actigimiz konunun takipcisi olalim

ya oturup arastiriyorsun dakikalarca yaziyorsun

arkadas yazdigi gibi kaliyor kisa bir mesaj atsan tamam oldu yok problemi cözemedim diye

brian_usta
21 Ocak 2016, 18:54

kendimden alinti yaparak bir seyler yazma geregi duydum.

benim sorumlu oldugum bölüm diger bölümler gibi degil.mesela: film ,müzik,program yada SAT - Receiver vs. gibi bölümler ..o bölümlerde arkadslarimizin cok büyük emekleri var.

bu degerli arkadaslarimiz zaman harciyorlar ,uykusuz kaliyorlar,yoruluyorlar ve yaptiklari emekten dolayi en azindan bir tessekür bekliyorlar..buda dogal haklari.

her verilen tessekkür onlari motive ediyor ve daha cok paylasim yapmaya tesvik ediyor.ben sahsen bir seyi begendigimde yada emek harcandagini gördügümde,, tessekürü bir borc bilirim.

bizim bölüme gelirsek orasi öyle degil. bizim bölüm "Muhabbet ve Eglence"bölümü..orda sadece tesekkür edilmez .konu aciliyor ve düsünceler soruluyor,herkesden fikir almak isteniliyor..

dahasi dirdir samata vardir orda...

yukarda yazdigim zaten kendi bölümüm icin gecerli....lafim "Muhabbet ve Eglence"bölümüne hic bir sey yazmayanlar icin. (tabi buda yari saka karisimi;);) )

mesaj yazmiyorlar derken ,sunulan bir filmin altina spam yapmak degildir..mesela bambini arkadasimiz sunumlarina 40 kere tessekür yazilmasi cok sacma olur .

karam hocamin müzik bölümünde sunmus oldugu albümleri "tsk" diyerek kirletmek hos degil yada memoli ustamizin sunumlarinin altina süper harika bir paylasim yazmak dogru degil.

(tabi mod arkadaslarim ve bir sürü paylasimci arkadaslar daha var ismini yazamadigim)

hep söylüyorum!!

" Bir Beceriksiz centilmendir"

Teşekkürünü http://abload.de/img/tesekkrbutonun8p1q.jpg Butonunu kullanarak iletir!

Bizim Muhabbet ve Eglence bölümde ise yazar

samsunlu
21 Ocak 2016, 19:03
Bundan 1 Ay evvel Film sundum asagi yukari 170 kisi bakmis gelegelim toplam tesekkür sayisi 4 yahu bu kadarmi Tesekkür butonuna Mausu tiklamak???, uzun lafin kisaca özeti biz MILLET olarak Tesekkür etmeyi ve ÖZÜR dilemeyi Bilerek yapmiyoruz.

Prens-66
21 Ocak 2016, 19:17
Konu açıldı açılalı, sadece 16 Mesaj atılmış, 30 Kişiden dolayı Teşekkür edilmiş.

208 kez Konuya bakılmış....şimdi neyi yanlış yaptık acaba?? veya yanlış yapanlar neyi yapmadı diye sorarım kendime..

Üzülecek, acı tablo ile karşı karşıyayız..

choban
21 Ocak 2016, 19:34
arkadaslar tüm boardlarda malesef ayni proplem var herkes sikayetci sosyal medyaya olan talep formlardaki aktiv kullanici sayisinda büyük öncüde azalma yasanmasina sebeb oldu...bu arada eskiden formlarda gereksiz yazi yazanlara cok spammi yapiyorsunmu ne denirdi diye uyarilirdi...artik bu sözcükde kullanilmaz oldu ...malesef

ZSworld
03 Şubat 2016, 06:04
Dediklerin dogru, ama farkındaysanız sozial medya boş bir vakit geçirme boşuna oyalanmak bence. Bi girip cıkıyorum bir işe yaramıyor.

xTARKANx
09 Şubat 2016, 03:08
.....Gelenekciler forumlarda yenilikciler sosyal medyada ne sis yansin ne kebap diyenler ikisi arasinda mekik dokuyor....gelenekciler resimli FAQ hazirlayip tesekkür pesinde,yenilikciler selfy cekip like'lanma derdinde,sanal alemde yasamak bu iste....

cassano
09 Şubat 2016, 10:10
Fire Tv ve IPTV icin de bana bazen özel PM geliyor. Soruyorlar nasil yapildigini anlatmami istiyorlar.

10 dakikalarini almarini almaz, forumda arama yerine iki kelime yazip arasalar veya direk yerine girseler. Yine de onlari oraya yönlendiriyorum. Bana kalirsa bazi arkadaslar, aceleci, cabuk olsun, isim görülsun tamam gözüyüle bakiyorlar.
Verelim bizde yardicmi olalim hesapi yok.

Buradaki cogu arkadaslarin sunumlarini emegi ödenmez. Herkese bende buradan tsklerimi borc bilirim.

Sdt
09 Şubat 2016, 13:57
sükür burada cok yardim gördüm,
tabii yardim edesim de geliyor, ama bazen arkadaslar o kadar hizli ki,
cevap vermeye firsat kalmiyor
:)

tesekkür konusuna gelince, bazen unutuyorum, ama unutmadigim zamanlarda ediyorum

player6767
09 Şubat 2016, 16:33
bence linkler TSK butonuna bastikdan sonra ciksin burda okadar arkadaslarimiz sunum yapiyor dediniz gibi linkler hemen ortada oldu icin sadece basip indiriyor ne tsk var ne baska birsey .Bence bu hemen degisilmezi gereken bir konu tsk butonunu öyle ayarlamak
selamlar.

erkan1903
09 Şubat 2016, 22:48
Bord'da daha cok aktif olmaya calisiyoruz, yada ben kendi adima calisiyorum, ama nedenini bilmedigim sebeplerden dolayi bir cok mesajim siliniyor.. mesela fikralar bolumunde cokta mustehcen olmayan gonderilerim siliniyor, Aslinda adi uzerinde "FIKRA" , kufur ve assaglama olmayan gonderilerin silinmesini icime sindirdikdikten sonra inanin gonderi yapmayi istemiyorum.

Sdt
09 Şubat 2016, 23:24
Bord'da daha cok aktif olmaya calisiyoruz, yada ben kendi adima calisiyorum, ama nedenini bilmedigim sebeplerden dolayi bir cok mesajim siliniyor.. mesela fikralar bolumunde cokta mustehcen olmayan gonderilerim siliniyor, Aslinda adi uzerinde "FIKRA" , kufur ve assaglama olmayan gonderilerin silinmesini icime sindirdikdikten sonra inanin gonderi yapmayi istemiyorum.

selam hocam,
fikra, spor, politika bunlar göreceli konular,
sana, bana göre gayet normal seyler, bazilari icin asiriya kaciyor olabilir,
o yüzden moderatör arkadaslara da hak vermek lazim,
cabuk gaza gelen, yanlis anlamayi seven bir millet oldugumuzu unutmayalim :)

sana karsi özel bir durum oldugunu düsünmüyorum.

karam82
10 Şubat 2016, 00:32
@erkan1903 arkadasim silinen konularina baktim, fikralari resim seklinde ekleme yaptigindan dolayi silinmis,
Fikra Bölümünde, Günde en fazla üc sefer olma sartiyla ve bu paylasimlarin resim olmamasi gerekli.
yazi seklinde olmasi gerekli..

http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?89-89&p=210#post210

Saygilar

karam82

xTARKANx
11 Şubat 2016, 15:35
.....Forumda silinen bir konu var ise mutlak gecerli bir sebebi vardir.Herhangi acmis oldugunuz bir konusilinmis ise silen arkadasimiz sizi bilgilendiri eger unutmus isesiz kendi actiginiz konulara daha hakim oldugunuz icin(takip etmeniz daha kolay),konunuza müdaha eder arkdasimiza özelnde bir PM atarak sebebi hakkinda bilgi edinebilirsiniz.

.....Kimsenin actigi konuya kurallar dahilinde herhnagi bir garez güdülmez,dogal olarak bagzen yanlis anlasilmalar olabilir.Bu durumda karsilikli özelden yazisarak bize yakisan bir sekilde sorunlari cözebiliriz.Bagzen ard arda ayni kisini konularida silinmis olabilir gercekten sahsi bir durum olarak algilamayin.Bir forumu özel kilan en basta üylerin birbirine olan saygisidir.Bu özellik bizim formumuzda bircok foruma örnek olacak düzeyde citasini hep yüksek tutmaya özen göstermistir.Fomumuzda kim hangi sifatla bulunursa bulunsun saygi ve hosgörü degizmez prensibimizdir.O yüzden yillarca bir cati altinda paylasimlarda bulunabildik.Maddi sorunlar bir kenara 14 senelik bir birliktelik gercekten dile kolay......Bu cerceve icerisinde tüm üylerimize ayrica tesekkür ederim.