PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : türkiyeden kargo ile almanya ya elektronik esya göndermek

Namco
18 Ocak 2016, 17:11
Benim digitürk aboneligim var ve aleti cargo ile almanyaya göndermek istiyOrum acaba gümrükte bi problem olurmu?

fuk_18
18 Ocak 2016, 18:42
buyuk ihtimal sorun cikmicak ama kimse garanti veremez

ya-to
18 Ocak 2016, 21:42
selam namco kardes,
yanilmiyorsam kargo ile avrupa disindan gelen paketleri röntgenliyorlar. senin cihaz muhtemelen 22 eurodan daha pahali oldugundan sana vergi ödettirirler.

Namco
22 Ocak 2016, 11:29
Cevaplariniz icin Teşekkürler arkadaslar. Artık cihaz yolda bakip göreceğiz sonucu yazarim belki başka birininde işine yarar.

ZANDER
19 Şubat 2016, 17:15
Ayni durum benim basimda da var 10 gün olmasina ragmen paket almanyaya gelmedi bekliyorum hala Namco Usta senin paket geldimi peki

Merhaba sonuç ne oldu benım paket Gümrükde hala sizde bir sonuç varmı?

hoca
19 Şubat 2016, 18:02
Selam Arkadaşlar,
Türkiye den Almanyaya elektronik ürünlerine Gümrükvergisi 1996 dan beri kaldırıldı.
Buna Gümrükbirliği diyoruz.

Wikipedia dan alıntı:
Die Türkei wurde zum Jahr 1996 Teil der Europäischen Zollunion. Fast alle Waren (außer Kohle, Stahl und Agrarprodukte), die in der EU oder in der Türkei in den freien Verkehr überführt wurden (gleich welchen Ursprungs), können mit der Warenverkehrsbescheinigung A.TR zollfrei in die EU/Türkei importiert werden.

Gümrükte Paket kontrol edilirse ancak sizden KDV yani almancası MwSt. isteyebilirler.
Lakin posta ile gelen Paketlerde böyle bir işlem pek nadir uygulanmakta. Bir sene içerisinde bir kaç
Paket gelirse ancak bu şekilde bir ticari amaç ihtimali doğar.

Yani içiniz rahat olsun diyebilirim. Türkiyeden Almanyaya bir Paket en az 14 gün sürüyor. Dahada
fazla sürebiliyor.

resadiyeli
19 Şubat 2016, 21:20
selam,biz bundan 3 yil önce türkiyeden kargo ile Okul Aile birligi folklör ekibine elbise getirmek istedik siparisler verildi sonrasinda bizden 130 € para aldilar gümrük ücreti olarak ,insaallah sizde böyle bir sey olmaz.

hOrOz
20 Şubat 2016, 10:54
Selam Arkadaşlar,
Türkiye den Almanyaya elektronik ürünlerine Gümrükvergisi 1996 dan beri kaldırıldı.
Buna Gümrükbirliği diyoruz.

Wikipedia dan alıntı:
Die Türkei wurde zum Jahr 1996 Teil der Europäischen Zollunion. Fast alle Waren (außer Kohle, Stahl und Agrarprodukte), die in der EU oder in der Türkei in den freien Verkehr überführt wurden (gleich welchen Ursprungs), können mit der Warenverkehrsbescheinigung A.TR zollfrei in die EU/Türkei importiert werden.

Gümrükte Paket kontrol edilirse ancak sizden KDV yani almancası MwSt. isteyebilirler.
Lakin posta ile gelen Paketlerde böyle bir işlem pek nadir uygulanmakta. Bir sene içerisinde bir kaç
Paket gelirse ancak bu şekilde bir ticari amaç ihtimali doğar.

Yani içiniz rahat olsun diyebilirim. Türkiyeden Almanyaya bir Paket en az 14 gün sürüyor. Dahada
fazla sürebiliyor.

A.TR Dolaşım Belgesi ilişkili olduğu eşyanın gümrük birliğinde serbest dolaşımda olduğunu göstermektedir.
Bu itibarla gümrük birliği kapsamındaki bir ülkeden gelen ancak A.TR Dolaşım Belgesi bulunmayan bir eşyaya üçüncü ülkelere uygulanan vergi oranları uygulanmaktadır.

bundan 3-4 sene önce arkadas Izmir den geldi elinde kücük bir koli de gelin taclari vardi ..elinde Proforma rechnung larda vardi ...
Gümrügün yesil kapsindan girmis hemen gümrükcüler elinde koliye bakmak istediler
dediler bunu Almanya ya böyle sokamazsiniz sadece Spedition üzerinden gümrükle sokabilirsiniz
hatta arkadasi yesil kapidan girdigi icin orada kacakciliktan alikoycaklardi ve anzeige yapacaklardi

biz rica ettik ilk kez Almanya ya geliyor falan filan ..
sonunda malin havaalinda kalmasina ve Spedition üzerinden ithaline izin verdiler
sonunda bütün mallari gümrükleyerek Almanya ya soktuk

Yani Gümrük birligi var diye hersey Almanya ya girmiyor ...
Dikkat etmek gereki cünkü Zoll un hic sakasi olmuyor

Ayni durum benim basimda da var 10 gün olmasina ragmen paket almanyaya gelmedi bekliyorum hala Namco Usta senin paket geldimi peki

Merhaba sonuç ne oldu benım paket Gümrükde hala sizde bir sonuç varmı?

eğer takılırsa 19 Prozent Einfuhrumsatzsteuer ödemen gerek fakat elinde Rechnung olması gerek
yoksa onlar kendileri piyasa değeri neyse ona göre hesaplıyorlar.Posta parasıda dahil.

Paketi kesinlikle kendileri açmiyorlar eline bir bıçak verip sana açtırıyorlar

ZANDER
20 Şubat 2016, 12:27
Selam iyide bu abonelık üzerine bedava verilen birşey fatura yok sadece abo yaparken sözlesme üstüne fiyat yazılı yıllık pesin ödemiştir diye not var bendeki cihaz bozuldugu için oradan yenisini ğönderiyorlar bunu nasıl ıspatlayacagız bilmiyorum sorun çıkacaga benziyor o zaman

hoca
21 Şubat 2016, 01:58
Hemen ürpermeyin.

Textil ürünler Gümrükbirliğine dahil degil malesef.
Textilprodukte sind von der Zollunion ausgenommen.

Elektrogeräte sind Zollfrei. Siehe Beko produkte in DE.

hOrOz
21 Şubat 2016, 02:18
Hemen ürpermeyin.

Textil ürünler Gümrükbirliğine dahil degil malesef.
Textilprodukte sind von der Zollunion ausgenommen.

Elektrogeräte sind Zollfrei. Siehe Beko produkte in DE.

bak ne diyor Bu itibarla gümrük birliği kapsamındaki bir ülkeden gelen ancak A.TR Dolaşım Belgesi bulunmayan bir eşyaya üçüncü ülkelere uygulanan vergi oranları uygulanmaktadır.
onlar büyük ithalatçı ellerinde ATR belgeleri var simdi bir receiver için herhalde ATR belgesi için kimse uğraşmaz

ATR olsa bile Almanya ya Zollgebühr ödemene gerek yok ama Einfuhrumsatzsteuer ödemen gerek bunların ikisi ayrı ayakkabı

bis 22 EUR (inkl. Versand) = zollfrei
22 = 150 EUR = 19 % Einfuhrumsatzsteuer
ab 150 EUR = Zoll nach Tarif plus 19% Einfuhrumsatzsteuer

ZANDER
21 Şubat 2016, 18:11
Neyse bakalim bu hafta ici bir yanit gelir iyi kötü bakalim sonuc ne cikacak?Belkide zoll de takilmadan gelir sonucu buradan paylasirim Namco ustadanda ses yok bekleyelim bakalim

Namco
21 Şubat 2016, 20:11
Slm Arkadaslar,

benim alet cok sükür bir kac gün önce bana sag saglim ulasti. Zamanim olmadi daha önce yazamadim.
Herhangi bi sorun olmadi aletin kutusu acilmis, muhtemelen gümrükte ama bi Problem yok herhangi bi ücret ödeme falan öyle biseyde yok.
Zander Kardes bende Problem cikmadi insallah sende bir Problem yasamazsin.

Saygilar.

Chapter
21 Şubat 2016, 20:17
namco kardes yuakrida horozun dedigi gibi türkiyeden gelen paketin degeri 22 euroyu astimi ? belki o yüzden vergi almamislardir ?

selamlar

hOrOz
21 Şubat 2016, 20:34
Almanların açaciğini sanmam çünkü gümrüğe malı teslim almak için gittiğinde kesinlikle kendileri açmiyor
sana bir bıçak veriyorlar kendin açıyorsun..
sonra içinden illegal veya yasak bir şey çıkınca diyemezsin bunu siz koydunuz

Dolunay35
22 Şubat 2016, 00:46
Horoz kardes,son yazına pek katılmıyorum,malı teslim alana açtırıyorlar orası ok,Ben malesef dünyanın nersinde olursa olsun Devlet memurlarına pek güvemiyorum,Gümrük teki malı zoll daki memurlar kendileri açabilir içine illegal bir şey koyabilirler ve paket hiç açılmamış gibi tekrar kapatırlar,sonrada sana mektup gönderirler gel paketin var,tabi orada paketi sana açtırırlar,sanki kendileri pakiti hiç kurcalamışlar gibi,Bana 6-7 sene önce tr den kayınbilader ilaç gönderdi bir kaç pakerti,zoll dan beni çağırdılar gel sana pakelmiş,dediğin gibi içinde ne var diye baştan sordular,bende gerçeği söyledim,yinede açtırdılar,almanya ilac sokma yasak dediler veremeyiz dediler,ya en azından bir kutu verin inat ettiler tek bir tane vermeden tümünü gelen yere geri gönderdiler.Bu yüzden devlet memuruna pek güven olmaz.

ZANDER
01 Mart 2016, 10:43
Selam haber geldi sonunda receiver gümrükte takilmiş gelip almami istiyorlar simdi bu üyelik üstüne ücretsiz bir cihaz rechnung u yok ne yapmaliyim? yada ne tavsiye ediyorsunuz eski cihazda elimde bozuldugu için gönderilmişti ama onu gelirken kendim getirmiştim karayolu ile

fatih18
01 Mart 2016, 17:28
Selam haber geldi sonunda receiver gümrükte takilmiş gelip almami istiyorlar simdi bu üyelik üstüne ücretsiz bir cihaz rechnung u yok ne yapmaliyim? yada ne tavsiye ediyorsunuz eski cihazda elimde bozuldugu için gönderilmişti ama onu gelirken kendim getirmiştim karayolu ile
Sana bu Pakete gönderene Paypal ile (icinde Fatura varsa o nun karsilini) öde. Ödedigin Belgeyi ausdrucken yap onunla git Cihazini al.
Gümrükteki memur Ablagesi icin bir Belge gerekli. Belki 10-15 € Mehrwertsteuer alirlar.

ZANDER
01 Mart 2016, 21:02
Selam fatura falan yok elimde bozulan cihazın yerine gönderdiler nasıl yapacaz bilmem?Türkiyede çogu insanda zaten paypal yok malesef

tolgahamburg
01 Mart 2016, 21:43
Türkiyeden gönderilen ürünler gümrüğe takılmaz diye bir şey yok iyi o zaman herkez göndersin herşeyi bedava alalım yok böyle bir dünya

ZANDER
01 Mart 2016, 22:29
Arkadaşım gümrüge neden takıldı ah vah demiyoruz zaten simdi bu cihazı nadil alabilirim onu soruyorum sonuçta elimde ne rechnungu var nede başka birşey hepsi Türkiyede kaldı gümrügünü ödesem verirlermi cihazı?

hOrOz
01 Mart 2016, 23:02
Ben zaten bu işin başında söylemiştim gümrüğe takılacağını ..
bir kaç arkadaş yok gümrük birliği falan filan öyle bir şey yok yanılmayın

Arkadaşım git gümrüğe sor...
ne istiyorlar .. ne kadar vergi ödeyeceksin.. eğer malı almayı kabul etmezsen malı gönderene geri iade ediyorlar ...
Fazla bir meblağ tutmaz 20-30€ civarı

ZANDER
01 Mart 2016, 23:07
20 yada 30 Euro ya razıyım usta yeterki bu rakamı ödeyince versinler cihazı bakalım cuma günü giderim ne olacak

ZANDER
05 Mart 2016, 14:36
Selam cuma günü gittim zoll e cihazi aldim zoll de bir acayip 50 euro istedi vermem dedim cihaz Allahtan acikti orjinal kutusunda gönderilmemis kullanilmis cihaz bu dedim degerini 35 euro bictiler vede 6,75 euro zollgebühr aldilar cihaz elimde simdi yalniz kanallari acmiyor baska bir bela basimda simdi hayirlisi artik