PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pasapaort icin alinan oturum izni

MC6788
16 Ocak 2016, 23:21
Selam arkadaslar,

benim bir sorum var, benim pasaportun süresi bitti, ve simdi ben yeni pasaport almam lazim,

sorum, pasaport aldiktan sonra yabancilar polisinden oturum izni aliyoruz ya, onuda mi tekrardan almak zorundayiz?

En on 60€ ödemistim, tekrar onada mi masraf yapacagiz?

Tesekkürler

hOrOz
16 Ocak 2016, 23:26
Selam arkadaslar,

benim bir sorum var, benim pasaportun süresi bitti, ve simdi ben yeni pasaport almam lazim,

sorum, pasaport aldiktan sonra yabancilar polisinden oturum izni aliyoruz ya, onuda mi tekrardan almak zorundayiz?

En on 60€ ödemistim, tekrar onada mi masraf yapacagiz?

Tesekkürler

aynen yeniden ödemen ve cikartman gerekecek

samier
16 Ocak 2016, 23:46
Ben dün Konsolosluktaydim
İşlem harçlarında yapılan düzenlemeyle 01.01.2016 tarihinden itibaren örneğin 10 yıllık pasaport bedeli 103.- Euro`ya indirilmiştir. Bu miktara pasaport defteri bedeli de dahildir.

Berlin
09 Temmuz 2022, 10:47
Selam,

Bende yeni pasaport aldım fakat oturum izini icin Randevu alamadım daha, alsamda oturum izni kartının cikmasi 4 haftaya bulur dediler.
Türkiyeye giderken uçakla Yeni Pasaport + Eski Pasaport ve icinde Oturum izini var, bu sekilde gidip gelebilirim sanırım.
Fakat araba ile gitme durumum var, yoldan geçerken komsu ülkeler sorun yapar mi?
Simdi tek tek bütün komsu ülkeleri arayıp mi sormam lazım yada bu konu hakkında bilgi veren bir site yada konuya hakim kimse vardi aramızda?

Teşekkürler