PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakur emeklilik Tr de

Bigboss82
16 Ocak 2016, 17:28
Merhaba arkadaslar, annem Almanya da ikamet ediyo. Tr den emekli lk(rahmetli babam in emeklisi) parasi aliyo..
Bilmek istedigim Isbank daki hesabi ellemeyin ce yani buradan para cekmeyince sikinti oluyor mu? 6 ay para cekmeyin ce para geri gidiyor diye duydum.. Su an Euro yüksek oldugun dan parayi cekmedik ve düsmesini bekliyoruz..

Tavsiyeniz nedir?

hOrOz
16 Ocak 2016, 17:33
niye euro ya bagliki orasini anlamadim

11.09.2014 Tarihinde yürürlüğe giren 6552 sayılı Torba Kanun ile 5510 sayılı Kanunun 97 inci maddesinin dördüncü fıkrası;
“Bu Kanuna göre bağlanan gelir ve aylıklarını tahakkuk ettirildiği tarihlerden itibaren aralıksız altı ay sonuna kadar tahsil etmeyenlerin gelir ve aylıkları,
gelir ve aylık bağlanma şartlarının devam edip etmediğinin tespiti amacıyla durdurulur.” Hükmünü amir olup,
6552 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi ile anılan fıkrada geçen “altı ay” ibaresi “on iki ay” şeklinde değiştirilmiştir.

Emekli veya hak sahiplerinin gelir/aylıklarının ödenmesi için müracaatı halinde, ödemeler yeniden yapılmaya başlanmaktadır.
Yapılan düzenleme ile emekli ve hak sahipleri adına gönderilen gelir/aylıkların bankalarca Kuruma bildirim süresi on iki aya çıkartılarak özellikle yurtdışında bulunma
veya sağlık nedenlerinden dolayı gelir/aylıklarını altı aydan daha fazla süre alamayanların yaşadıkları mağduriyetler giderilmiştir

Romeo29
16 Ocak 2016, 18:18
Bir hesaptan diger hesaba havale yapamiyormusunuz ?
Almanya artik IBAN sistemine gectigi icin rahatlikla Internet Bankaciligi üzerinden bir baska hesaba havale yapa bilirsiniz..!?!

Bigboss82
16 Ocak 2016, 19:14
Annemin isbank ta hesabi var. Almanya da ikamet ediyo. Para YTL olarak yatiyo. Para kaç ay Is Bankasinda durabilir sikinti olmadan onu ögrenmek istedim. 6 ay dan 12 aya mi degisti onu tam olarak bilmek istedim. Euro su sn icin çok yüksek oldugundan parayi cekmiyoruz su an..

karadeniz
17 Ocak 2016, 02:03
Annemin isbank ta hesabi var. Almanya da ikamet ediyo. Para YTL olarak yatiyo. Para kaç ay Is Bankasinda durabilir sikinti olmadan onu ögrenmek istedim. 6 ay dan 12 aya mi degisti onu tam olarak bilmek istedim. Euro su sn icin çok yüksek oldugundan parayi cekmiyoruz su an..

Yukarida hOrOz arkadasimiz yazmis 12 aya kadar cekilmeyen emekli maaslari sgk.muna geri gitmiyor.